Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Φιλάκι η Ναταλία είναι απύρετη σήμερα; Εννοείτε ότι και η Αλεξάνδρα έκοψε το φαί. Όχι ότι τρώει και πολύ :tongue::tongue::tongue:
Δυστυχώς κι από εδώ τα ίδια. Είναι απύρετη αλλά το στόμα ερμητικά κλειστό, δεν τρώει τίποτα, αλλά βλέπω κι εσένα τα ίδια, ε; Aλλά όταν λέμέ τίποτα, δεν υπερβάλω, σχεδόν τίποτα, 5 κουταλιές φρουτόκρεμα, μια μπουκίτσα ψωμί με μέλι ή δύο, και για μεσημέρι 4-5 πατάτες τιγανιτές & 2-3 αγγουράκια. Από γάλα μόνο με έχει ξαζουμίσει...

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Και η μικρή χτυπησε ενα 38αρι χθες και τα είδαμε όλα. Ευτυχως μετα απο μπανακι, κλιματισμο στο δωματιο και δροσερό γαλατάκι η μικρή είναι μια χαρα και δεν χρειαστηκε να πάμε νοσοκομείο.
Tί λες παιδάκι μου... τρελάθηκα μόλις το διάβασα... αλλά νόμιζα ότι σε τέτοια ηλικία πάνε νοσοκομείο κατευθείαν. Πωπωωω...

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σκάει ο τζίτζικας και εσείς σκέφτεστε ότι τελείωσε το Καλοκαίρι; Έχουμε ακόμα καιρό.
Έχεις απόλυτο δίκιο, το καλοκαίρι έρχεται μου φαίνεται... σας διαβάζω και τρέχει ο ιδρώτας...... τί ζέστη είναι αυτή...

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α, δε σας είπα με φωνάζει Μαϊνα, πάει το μαμά το έφαγε η μαρμάγκα, ευτυχώς ακούγεται σαν μάνα αυτό που λέει γιατί δε μου αρέσει να με φωνάζει με το μικρός!
Εσένα Μαΐνα, κι εμένα Μαΐζα, χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου η χοριακή ανέβηκε! Ο γιατρός μου είχε πει ότι θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί στις 2 μέρες και είναι λίο παραπάνω από διπλάσια. Βεβαια ι φυσιολογικές τιμές διαφέρουν και τώρα περιμένω να περάσει η ώρα να τον πάρω τηλέφωνο..

Το Ευάκι μου είναι καλύτερα αλλά κι αυτή δεν τρώει ΤΙΠΟΤΑ..Μόλις πάει να φάει κάτι την ενοχλεί και γκρινιάζει. Και όλο μου λέει κάτι έχει το στόμα μου, πονάει το δόντι μου, κάτι έχει η πιπίλα. Από πυρετό έκανε το πρωί 38.3 που έπεσε αμέσως με το ντεπόν και τώρα έχει πάλι 37.5. Μάλλον υποχωρεί..άντε να δούμε, πάνως έχει μείνει πετσί και κόκαλο..την εία γυμνή σήμερα και τη λυπόμουν έτσι όπως την έβλεπα..

joa μου καλώς το δέχτηκες τον Χρηστάκο! Τελικά αγοράκι έχεις ε? Άντε γέμισε το καφέ αγορομάνες! Τα κορίτσια μας δεν θα έχουν πρόβλημα να βρουν γαμπρό! Όλα είναι καλά έτσι? Δεν έχω διαβάσει τις πίσω σελίδες το έμαθα από το Βικάκι για τον δεύτερο γιόκα σου!

Πετρούλα, δεν ξέρω τι έχετε κανονίσει αλλά εγώ σίγουρα δεν θα μπορώ γαμώτο..έτσι όπως είναι η Εύα δεν παίζει και επίσης ο γιατρός μυ είπε γενικά μετακινήσεις μόνο τις απαραίτητες προς το παρόν..Η βλακεία είναι ότι θα μπορούσαμε να κανονίζαμε να έρθετε σπίτι μου για καφέ αλλά με την Εύα άρρωστη δεν το προτείνω καν..μην κολλήσεις και τίποτα. Ελπίζω να καταφέρεις να ξανακατέβεις όταν με το καλό γεννήσεις για να σε δω κι εγώ!

Εμένα η Εύα τις τελευταίες μέρες με φωναζει μάμι:shock: Δεν ξέρω πως της έχει κάτσει αυτό. Α! τελικά το έκοψε το μπιμπερό ή μάλλον την πιπίλα του μπιμπερό, πίνει το γάλα της στο μπιμπερό με καλαμάκι, απλά ζητάει κάθε φορά και άλλο χρώμα. Κορίτσια για μένα ήταν το καλύτερο δυνατό σενάριο αυτό για να κόψει το μπιμπερό. Ειδικά σε αυτό το θέμα δεν θα το έπαιρνα απόφαση στο φόβο και μόνο να μην κόψει το γάλα. Το ότι μου το ζήτησε μόνη της καιι το έκοψε έτσι ανώδυνα ήταν ό,τι καλύτερο..Να έκανε το ίδιο και με την πάνα τι καλά που θα ήταν..:lol:


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου η χοριακή ανέβηκε! Ο γιατρός μου είχε πει ότι θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί στις 2 μέρες και είναι λίο παραπάνω από διπλάσια. Βεβαια ι φυσιολογικές τιμές διαφέρουν και τώρα περιμένω να περάσει η ώρα να τον πάρω τηλέφωνο..
Αχ αγαπούλα μου μπράβο, πάμε ολοταχώς για εγκυμοσύνη, υπέροχα τα νέα σου κορίτσι μου!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Arma μου μπράβο. Υπέροχα τα νέα σου. Καλή στερέωση και καλή εγκυμοσύνη να έχεις. Όλα θα πάνε σούπερ.

Ηλιάνα αν θέλεις να ακούσεις τη γνώμη μου, θα έλεγα αν αποθηλάσει ο Λευτεράκης να μην ξαναρχίσεις πάλι. Τα πισωγυρίσματα δεν είναι καλά για κανέναν.

Joa μαζεύτηκε όλη οικογένεια. Ωραία κορίτσι μου. Τώρα θα βρείτε όλοι τους ρυθμούς σας.

Φιλάκι μου απύρετη η Ναταλία; Επιτέλους!! Καλά κάνεις εσύ και καθυστερείς λίγο τη 2η εγκυμοσύνη. Να στρώσουν λίγο οι αλλεργίες της και μετά έρχεται και άλλο μπεμπέ.

Η Αλεξάνδρα μου είχε 38,2 στις 12.30, την κράτησε το ντεπόν 5 ώρες και τώρα στις 5.30 είχε πάλι 38,6 και πήραμε πονστάν. Να δω πόσο θα κρατήσει τώρα. Ελπίζω αύριο που είναι η γιορτή της να είναι λίγο καλύτερα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Μαρακι μου συγχαρητηρια!!!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!καλε γιατι τοσο αγχος για τη χοριακη?Σε ποια μερα εισαι?Προλαβες να εχεις καθολου καθυστερηση ή ειναι πολυ νωρις και αγχωνεσαι τζαμπα?Εγω παντως με χοριακες κτλ δεν ασχοληθηκα καθολου οταν εμεινα εγκυος κατευθειαν τεστακι μετα απο λιγες μερες καθυστερησης και μετα στο γιατρο.

Γιοβαννα θα υποχωρησει σιγα σιγα κανε υπομονη!

Ιωαννα καλως τον δεχτηκες τον αντρακο σου!

Εγω εξακολουθω να μην ειναι σε τρελα κεφια αλλα θα μου περασει.

Πηγαμε για μπανακι το πρωι παλι και τωρα ετοιμαζομαστε να βγουμε βολτα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Να ξέρατε πόσο πολύ με έχετε ανεβάσει από χτες με την Εύα βασικά αλλά και με το νέο νινί..

giovanna και η Εύα έφτασε 38.3 τώρα ήταν αρκετή ώρα χωρίς αντιπυρετικό και τελικά της έδωσα ντεπονάκι τώρα και άρχισε αμέσως να ιδρώνει..μάλλον υποχωρεί. Άντε αύριο να είναι περδίκια τα κοριτσάκια μας.

Ριτάκι αγχος δεν υπάρχει γενικά, απλά είχα τα καφέ όπως και στην Εύα(τότε είχα αποκόλληση) και επίσης οι τιμές ήταν πολύ πιο ψηλές τότε. Τις 2 χοριακές μου είπε ο γιατρός να τις κάνω. Σήμερα θα είχα 1-2 μέρες καθυστέρηση. Απλά έκανα τα τεστ νωρίς επειδή επέμενε ο καλός μου και καλά έκανε βέβαια γιατί όπως και να το κάνεις όταν ξεκινάς με καφέ χρειάζεται προσοχή και χάπια τις περισσότερες φορές. Πάντως τώρα που μίλησα μαζί μου είπε πως αφού διπλασιάστηκε να μην ανησυχώ και την επόμενη βδομάδα να πάω να με δει. Όσο για σένα καταλαβαίνω το ότι είσαι πεσμένη, αλλά θα δεις δεν θα έχει τίποτα ο μπαμπάκας σου. Να περάσετε καλά!

Ηλιάνα μου κι εγώ συμφωνώ με την giovanna και με αυτά που σου έγραψε η Βίκυ εχτές. Νομίζω ότι με το να δώσεις έστω και μία φορά χειρότερο κακό του κάνεις άσε που ρισκάρεις για ακόμα μία φορά την εγκυμοσύνη σου. Θήλασες και με το παραπάνω, τώρα σειρά έχει το νέο νινάκι.;) Πρέπει να το πάρεις απόφαση.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα θα υποχωρησει σιγα σιγα κανε υπομονη!

Ναι μωρέ κάνω υπομονή, την ξέρω την πορεία τώρα πια.....Απλά, επειδή έχει κανονίσει ο καλός μου, μετά από πολλούς κόπους και βάσανα, να πάρει Δευτέρα και Τρίτη άδεια (εγώ έχω όλη την εβδομάδα) για να είμαστε όλοι μαζί λίγο χαλαρά, να πάμε για μπάνιο, βόλτα κλπ.......κάπως μου έκατσε πάλι. :(:(:( Να, χτες θα βγαίναμε με φίλους για να κεράσουμε για τη γιορτή της Αλεξάνδρας και τα γενέθλιά μου, σήμερα θα πηγαίναμε για μπάνιο από το πρώί και μετά σε παιδικό πάρτυ, θα, θα, θα, θα..........Και δεν σας κάνω πλάκα κορίτσια, αλλά πάντα όταν κανονίζουμε κάτι μας βγαίνει ξυνό.....μήπως επειδή έχω αρχίσει να φοβάμαι να χαρώ το προκαλώ :confused::confused::confused:

Να ρωτήσω κάτι άλλο τις καλές μαγείρισσες του καφέ, ΡΙΤΑΑΑΑΑΑΑ;;; Έφτιαξα για πρώτη φορά στη ζωή μου γλυκό κουταλιού σύκο και μου περίσσεψε πολύ σιρόπι, 3 βάζα, το οποίο το κράτησα. Που θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φου,φου,φου! Ακούει κανείς??? Επιστρέψαμε σπιτάκι μας, οι διακοπούλες αποτελούν παρελθόν αλλά τι να κάνουμε να είμαστε καλά να ξαναπάμε!

Ξεκινάω σεντόνιιιιι!

Αρμάκιιιιι μου μόλις διάβασα τα νέα σου! Συγχαρητήρια, χάρηκα απίστευτα! Καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωρούλι να έχεις! Δε σε παίρνω τηλ γιατί είναι περασμένη η ώρα, πάντως από την ώρα που διάβασα τα νέα σου και ειδικά που σήμερα ήταν ανεβασμένη η χοριακή μου έφτιαξες τη διάθεση! ΓΙα το κοριτσάκι σου εύχομαι περαστικά της και αύριο να είναι τελείως απύρετη!

Το ίδιο και στο Ναταλάκι μας και την Αλεξάνδρα μας! Πάντως κι εγώ δεν παίρνω την παιδίατρο πια αν δεν κλείσουμε 3 24ωρα με πυρετό, αφού ότι κι αν έχει αν υποχωρεί με αντιπυρετικά σε αυτό το διάστημα δεν κάνουμε τίποτα. Επίσης, άπειρες φορές τον έχει δει με κόκκινο λαιμο κλπ πάντως αντιβίωση δεν έχουμε πάρει! Έχει και η μπουμπού μου τα ίδια συμπτώματα ο πυρετός σταμάτησε από προχτές μέχρι 38,3 έφτασε αλλά ακούγονται φλεγματάκια και βήχει κάμποσο! Μας έχει κρατήσει σχεδόν εβδομάδα αυτή η κατάσταση αλλά και εκεί που ήμαστε την πήγα σε παιδίατρο είδε ότι ο λαιμός της δεν ήταν και στα καλά του αλλά κι αυτή μου είπε ότι αφού είναι ιογενής ίωση δε δίνουμε απολύτως τίποτα, επίσης μου είπε ότι για το βήχα σε μικρά παιδιά τα σιρόπια δεν κάνουν τίποτα, μόνο οι μάσκες έχουν νόημα (άσχετο, καραάσχετο αλλά ήθελα να σας το πω!)

Γιοβάννα μου μην απογοητεύεσαι, είναι μεγάλο σπάσιμο το καταλαβαίνω απόλυτα εκεί που έχεις κάνει σχέδια να χαλαρώσετε και να απολαύσετε οικογενειακές στιγμές να αρχίζουν και πάλι οι αρρώστιες, αλλά δυστυχώς έτσι γίνεται με τα παιδιά! Με παίρνει κι εμένα ώρες ώρες από κάτω αλλά τελικά συνειδητοποιώ ότι είναι κι αυτά μέσα στο παιχνίδι του να μεγαλώνεις παιδιά!

Ρϊτα μου περαστικά στο μπαμπά σου! Να δεις που δε θα είναι κάτι σοβαρό, παρά μόνο μια βρογχίτιδα προχωρημένη όπως ήδη σας είπαν! ΓΙα πες για τις ταλιμπανιές τους Γρηγόρη!!!Έχουν πολύ πλάκα τα κατορθώματά τους! Να σας πω να γελάσετε! Χτες μπήκαμε πάλι στην πισίνα του ξενοδοχείου μαζί αλλά αφού νιώθω ότι είναι μια χαρά ασφαλής είχα απομακρυνθεί 3-4 μέτρα από δίπλα του και ακούω έναν κύριο να φωνάζει: Καλέ πνίγεται το παιδί, ας το βοηθήσει κάποιος! Ο σκατούλης έχωσε το πρόσωπο μέσα και καθόταν έτσι μπρούμυτα κάμποση ώρα τελείως χαλαρωμένος! Μέχρι να του εξηγήσω ότι δεν πνίγεται και έτσι κάνει από μόνος του κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό ο άνθρωπος! Αφήστε που λέει πίτι μου, πίτι μου την πισίνα! Να δω πως θα τον μαζέψω από αύριο!

Ηλιάνα μου από τη μία συμφωνώ κι εγώ με τις κοπέλες σε αυτά που σου λένε, κι από την άλλη καταλαβαίνω ότι σε αυτή τη φάση που βρίσκεσαι είναι πολύ που πρέπει να σταματήσεις έτσι απότομα το θηλασμό και να χάσεις και το όνειρο που είχες να κάνεις τάντεμ. Καλός ο θηλασμός αλλά νομίζω ότι έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα στη δική σου τουλάχιστον περίπτωση πρέπει να σκεφτείς μήπως ο αποθηλασμός είναι η καλύτερη λύση.

Πετρούλα εγώ θέλω πολύ να συναντηθούμε, αλλά έτσι όπως τα βλέπω χλωμό να προλάβω για Τρίτη απόγευμα γιατί έχουν μαζευτεί πολλά που πρέπει να κάνω για τη βάφτιση! Αν όμως μπορείς και το κανονίσουμε πιο αργά χωρίς παιδιά (π.χ. κατά τις 10 στο Μοναστηράκι-Θησείο) θα ήταν μια χαρά!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αύριο που είναι η γιορτή της να είναι λίγο καλύτερα.
Η Ναταλία αρρώστησε παραμονή της γιορτής της, είχαμε πάει στο Μουστάκα κι είχαμε προμηθευτεί ένα κάρο πράγματα για τη γιορτή στο σπίτι, είπαμε να είναι καλά δεν πειράζει στην ονομαστική της γιορτή. Και τώρα πάλι αρρώστησε παραμονή της γιορτής της...!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο τις καλές μαγείρισσες του καφέ, ΡΙΤΑΑΑΑΑΑΑ;;; Έφτιαξα για πρώτη φορά στη ζωή μου γλυκό κουταλιού σύκο και μου περίσσεψε πολύ σιρόπι, 3 βάζα, το οποίο το κράτησα. Που θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω;
Να σου πω κάτι απλό, μπορείς να το συνοδεύεις με καΐμάκι παγωτό. Χτυπάω ένα αυτή τη στιγμή που σας γράφω, με βύσσινο.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως μπορείς και το κανονίσουμε πιο αργά χωρίς παιδιά (π.χ. κατά τις 10 στο Μοναστηράκι-Θησείο) θα ήταν μια χαρά!
Ναι-ναι-ναιαιαιαιαι, πάμε επιτέλους σε αυτά τα ρακόμελα που σας έχω πρήξει. Ρίτα θα τα καταφέρεις άραγε;;;; (συνεχίζω ακάθεκτη με το καΐμάκι, ας μου το πάρει κάποιος...)

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρολα αυτα εγω δανεισα μετα καποια βρεφικα ρουχαλακα του Γρηγορη αλλα ρε κοριτσια δεν μου τα εφεραν πισω αν και ειχα πει οτι θα τα ξαναχρειαστω..και ψιλοντρεπομαι να τα ζητησω. Οταν θα ερθει η ωρα ,θα το κανω βεβαια, αλλα δε θα επρεπε να μου τα εχουν δωσει?
Θα έπρεπε να στα είχαν δώσει, αλλά κι εσύ μην ντρέπεσαι, ζήτα τα.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...