Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας,θα γεννησω και εγω στα ιωαννινα καο θα ηθελα τα φωτα σας εχω διαλεξει τον ζηκοπου.... στο πανεπιστημιακο και θα ηθελα να μαθω απο κοπελες που εχουν γεννησει εκει ειτε με φ.τ. ειτε με καισαρικη για την επισκληριδιο αν κανανε και με ποιον αναισθησιολογο.γενικα δηλαδη αν και θα μιλησω στο επιμενο ραντεβου με ο γιατρο μου που ειμαι πολυ ευχαριστημενη,θα ηθελα,να ακουσω και ις αποψεις απο τις ιδιες τις γυναικες που τις βιωνουν διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους εγώ δεν είμαι μανούλα είμαι εν καιρό μπαμπάς και μόλις σήμερα κάναμε το τεστ μετά από δύο ημέρες καθυστέρησης και βγήκε θετικό :) . Κλείσαμε ραντεβού με το γυναικολόγο για Παρασκευή η σύζυγος είναι 24 κι εγώ 33 είναι η πρώτη εγκυμοσύνη κι έχω λίγο άγχος θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει στο τι να περιμένω τη Παρασκευή από το γιατρό (εξετάσεις αλλά και τιμές στο περίπου).

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ αγχωμένε μπαμπά Σταύρο,

Καταρχήν συγχαρητήρια! Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να φέρετε ένα υγιέστατο παιδάκι στον κόσμο.

Τώρα, για όσα ρωτάς. Την Παρασκευή θα κάνετε υπέρηχο για να δείτε αν το παιδί έχει εμφυτευτεί στη μήτρα. Είναι πολύ νωρίς ακόμη και ίσως να μην φανεί κάτι, γι' αυτό να μην ανησυχήσετε. Ισως να σας πει να κάνετε χοριακή και κάποιες άλλες εξετάσεις (ούρων κτλ). Οι τιμές κυμαίνονται στα 40 με 80 ευρώ - ανάλογα σε ποιον θα πας.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και γιατί δε βρίσκεις κατευθείαν μαιευτήρα;είτε στο Χατζηκώστα είτε στο Παν/κο;κλείσε ραντεβού!αν αργεί πολύ πήγαινε σε ιδιώτη!

εγώ γέννησα στο Χατζηκώστα με τον Ακρίβη και έμεινα πολύ ευχαριστημένη!και ο Κορκόντζελος λένε ότι είναι καλός!οι μαίες πολύ καλές και πολύ καλές και στα μαθήματα ανώδυνου!

ό,τι καλύτερο!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι, ευχαριστω για τις συμβουλες-πληροφοριες-ευχες :-) θα παμε πρωτο ραντεβου σε ιδιωτη και μετα θα επιλεξουμε μαιευτηρα κατα πασα πιθανοτητα τον Ακριβη... γνωριζεται σε γενικες γραμμες κατα τη γνωμη σας ποια κλινικη ειναι πιο καλη, Χατζηκωστα ή Παν/κο;;;

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε στον ιδιώτη να επιβεβαιώσει με το καλό την κύηση και την επόμενη μέρα ακριβώς πάρτε να κλείσετε ραντεβού σε νοσοκομειακό γιατρό. Η αναμονή είναι μεγάλη γι αυτό μη τον καθυστερήσετε ώστε και 2 μήνες μετά να σας κλείσει ραντεβού, να χρειαστεί να πάτε στον ιδιώτη ακόμα μια φορά μόνο.

Το Χατζηκώστα είναι καλύτερο -λένε- και εκεί θα γεννήσω κι εγώ σε λίγο καιρό οπότε θα έχω και προσωπική άποψη.

Για το οικονομικό που ανέφερες, τα πρωινά εξωτερικά ιατρεία κοστίζουν 5 ευρώ κάθε φορά ενώ οι εξετάσεις είναι εντελώς δωρεάν. Τα απογευματινά ιατρεία απ όσο έχω ακούσει κοστίζουν 60-70 ευρώ αλλά προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο να πάτε σε απογευματινό.

Τέλος, οι μεγάλοι υπέρηχοι σε ιδιώτη υπερηχογραφιστή, κοστίζουν από 160- 100 ευρώ (όσο προχωράει η κύηση μειώνεται το κόστος) αλλά μπορείτε να τους κάνετε και στο νοσοκομείο δωρεάν.

Εύχομαι στη σύζυγο καλή εγκυμοσύνη!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!!! ειμαι κ γω γιαννιωτισσα και διανυω την 9η εβδομαδα της πρωτης μ εγκυμοσυνης....αν κ δεν εχω κανενα συμπτωμα περα απο υπνηλια, ουτε ζαλαδες ουτε εμετους κτλ, εχω ενα συνεχομενο φοβο μηπως κ κατι δεν παει καλα μεχρι ν περασει τ πρωτο τριμηνο...ξερω οτι πρεπει ν χαλαρωσω κ να το απολαυσω αλλα εγω φοβαμαι...τελος παντων, χαιρομαι π ηρθα στην παρεα σας κ ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολες μας....οσον αφορα νοσοκομειο κ γιατρο, κατεληξα απτην αρχη στ χατζηκωστα κ στον κορκοντζελο...:D:D:D


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας! Εγω είμαι στην 10η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και έχω ξεκινήσει με την Κατσάρη από την Ηγουμενίτσα, η οποία συνεργάζεται με το Μητερα. Μου αρέσει πολύ σαν γιατρος και μου εμπνεει εμπιστοσυνη αλλα με οσα διαβασα εδω για την κλινικη εχω προβληματιστει λιγο. Υπαρχει καμια μανουλα που να γεννησε προσφατα στην κλινικη ή που να είχε την Κατσαρη γιατρο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εγω είμαι στην 10η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και έχω ξεκινήσει με την Κατσάρη από την Ηγουμενίτσα, η οποία συνεργάζεται με το Μητερα. Μου αρέσει πολύ σαν γιατρος και μου εμπνεει εμπιστοσυνη αλλα με οσα διαβασα εδω για την κλινικη εχω προβληματιστει λιγο. Υπαρχει καμια μανουλα που να γεννησε προσφατα στην κλινικη ή που να είχε την Κατσαρη γιατρο;

καλησπερα!!ευχομαι οτι καλυτερο κ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...προσωπικα επελεξα το νοσοκομειο χατζηκωστα, ουτε καν σκεφτηκα τ Μητερα(εχω επισκεφτει κατα καιρους τους γιαννιωτες γιατρους που συνεργαζονται με τ Μητερα κ δεν εμεινα ευχαριστημενη και εκτος αυτου δε μου εμπνεει εμπιστοσυνη μια κλινικη στην οποια δνε υπαρχει χειρουργειο-αχρειαστο ναναι αλλα ποτε δεν ξερεις-)...οσον αφορα τη γιατρο σου εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο φιλη μ που ειναι κ αυτη εγκυος τωρα...με τη διαφορα οτι της προτεινε να συνεχισει με τον Κορκοντζελο στ Γιαννενα στ Χατζηκωστα...τωρα απο κει κ περα, εσυ ξερεις...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!ευχομαι οτι καλυτερο κ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...προσωπικα επελεξα το νοσοκομειο χατζηκωστα, ουτε καν σκεφτηκα τ Μητερα(εχω επισκεφτει κατα καιρους τους γιαννιωτες γιατρους που συνεργαζονται με τ Μητερα κ δεν εμεινα ευχαριστημενη και εκτος αυτου δε μου εμπνεει εμπιστοσυνη μια κλινικη στην οποια δνε υπαρχει χειρουργειο-αχρειαστο ναναι αλλα ποτε δεν ξερεις-)...οσον αφορα τη γιατρο σου εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο φιλη μ που ειναι κ αυτη εγκυος τωρα...με τη διαφορα οτι της προτεινε να συνεχισει με τον Κορκοντζελο στ Γιαννενα στ Χατζηκωστα...τωρα απο κει κ περα, εσυ ξερεις...

Καλησπέρα Λίτσα! Σε ευχαριστώ για την απαντηση. Η φίλη σου ειχε προβληματα στην εγκυμοσύνη της μηπως και επρεπε να γεννησει στο νοσοκομειο; Μου κανει εντυπωση αυτο που λες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...