Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Χαρουλα αν ειστε 10 εβδομαδων το αλμα μαλλον το οετασατε στις 9 κ γι αυτο επινε περισσοτερο.

Παντως πιο χαλαρη σ ακουω κ χαιρομαι :) δεν υπαρχει λογος ν αγχψνεσαι..ολα θα φτιαξουν :)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια, αν ισχυει η θεωρια του ματιασματος, θα το πληρωσω πολυ ακριβα αυτο που θα γταψω, αλλα θα υο γραψω για να σας δωσω θαρρος !!

Κοιμηθηκε κατα τη 1 κ ξυπνησε κατα τις 8!!!!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω ειχα πιστεψει οτι ειχαμε μπει σ ενα προγραμμα αλλα μαλλον λαθοε ειχα πιστεψει.... αποψε πχ δεν βλεπω να υπαρχει ελπις για υπνο... :(

Alovesa.... Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά πλέον έτσι όπως πάμε όλες δεν θα μπούμε σε πρόγραμμα πριν το 6 μηνο που θα ξεκινήσουν τα στέρεα... Αυτό έχω καταλάβει εγώ.....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Moodaki, το ξερω, απλα το βρισκω παρηγορο ως βημα..

ενα μου αρκει αν διατηρησουμε το προηγουμενο προγραμμα, δλδ να ξυπναει 4-5 κ μετα 7-8...

Αν κ επικειται αλμα εβδομαδων, οποτε.....


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Moodaki, το ξερω, απλα το βρισκω παρηγορο ως βημα..

ενα μου αρκει αν διατηρησουμε το προηγουμενο προγραμμα, δλδ να ξυπναει 4-5 κ μετα 7-8...

Αν κ επικειται αλμα εβδομαδων, οποτε.....

Α αυτό εμείς λογικά το έχουμε φτιάξει... Κοιμάται 12 ξυπνάει 4 κ μετά 6... Ενώ μου κοιμόταν 3 ωρο με θηλασμό τη νύχτα, τώρα το γύρισε στο 2ωρο πάλι..... Άκρη δε βγαίνει... Τουλάχιστον πλέον εμείς κοιμόμαστε που κ που και κατά τς 22:30 από τς 12 π κοιμόταν... Τώρα έχω το θέμα με την κούνια... Αλλά χτες σκεφτόμουν ότι αν δν κόψουμε το 4 δωρον άδωρον να μπει στην κούνια


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, αν ισχυει η θεωρια του ματιασματος, θα το πληρωσω πολυ ακριβα αυτο που θα γταψω, αλλα θα υο γραψω για να σας δωσω θαρρος !!

Κοιμηθηκε κατα τη 1 κ ξυπνησε κατα τις 8!!!!!!

Moody δες κ αυτο ομως..


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Moody δες κ αυτο ομως..

Α καλά εμείς έχουμε το μπαμπά μας μας ξεματιάζει... Την περασμενη τεταρτη που η μικρή ήταν σε τρελή υπερένταση κ όλο γκρίνιαζε μόλις την έκανε ταβλιάστηκε!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α καλά εμείς έχουμε το μπαμπά μας μας ξεματιάζει... Την περασμενη τεταρτη που η μικρή ήταν σε τρελή υπερένταση κ όλο γκρίνιαζε μόλις την έκανε ταβλιάστηκε!!!!

Στις ωρες υπνου αναφερομαι οεο!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Eμένα χτες κοιμήθηκε στη βολτα από 11:30 μεχρι 2:30 και οταν γυρισαμε σπίτι ξυπνησε εφαγε λίγο και παλι υπνος ως τις 4 και μετα παλι ξυπνημα 6:30 κι απο κει κ επειτα αρχισαν τα οργανα...ανησυχια, υπνος ξυπνιος κτλ ως τις 11:00 που ξανακοιμηθηκε παλι επειτα απο βολτα με καροτσι...πρεπει να φταιει το γλυκο τουρτα σοκολατα που εφαγα το βραδυ!Εχω κοψει γαλακτομικα πειραματικα για να δουμε αν ευθυνονται για την παλινδρομηση αλλα χτες δεν αντισταθηκα.Σημερα ολη μερα γκρινια ομως!:?


FIcup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμεις κοριτσια μου χαλια σημερα, δυσκολευομαστε με τον υπνο καναμε κολικους και τωρα αλλαζω εγω με τον αντρα μου βαρδιες κουνηματος μπας και κοιμηθει αλλα τιποτα, μονο γκρινια γκρινια γκρινια. Και εχω παρατηρησει οτι αυτο το εχουμε καθε κυριακη. Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει! Χαλια χαλια χαλια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου για παλινδρομησεις διαβάζω... Αφήστε, μάλλον εχουμε θέμα κι εμείς... Εχει τρεις μερες τώρα που σχεδόν σε καθε γεύμα δίνουμε μάχη, τρώει το πολυ 5 λεπτά και μετα κλάμα και μόλις τον βγάζω απο στήθος ηρεμει... Εχω αρχίσει να ανησυχώ ότι δεν τρέφεται επαρκώς... Φοβάμαι πολυ να πάρω τον παιδίατρο τηλέφωνο μην τυχόν και μου πει για σιρόπια στη καλύτερη ή ξενο γάλα στη χειρότερη (αν και απο μια συζήτηση που είχαμε τις προάλλες που υποψιαζομασταν παλινδρόμηση απο αλλα σημάδια, φάνηκε να θέλει να τα αποφύγει και τα δυο αυτά ενδεχόμενα) και κλαίω απο τη σύγχυση... Τα πηγαίνουμε τόσο καλα με τον θηλασμο, το απολαμβάνω, δε θέλω να σταματήσει εδω...:cry:


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου για παλινδρομησεις διαβάζω... Αφήστε, μάλλον εχουμε θέμα κι εμείς... Εχει τρεις μερες τώρα που σχεδόν σε καθε γεύμα δίνουμε μάχη, τρώει το πολυ 5 λεπτά και μετα κλάμα και μόλις τον βγάζω απο στήθος ηρεμει... Εχω αρχίσει να ανησυχώ ότι δεν τρέφεται επαρκώς... Φοβάμαι πολυ να πάρω τον παιδίατρο τηλέφωνο μην τυχόν και μου πει για σιρόπια στη καλύτερη ή ξενο γάλα στη χειρότερη (αν και απο μια συζήτηση που είχαμε τις προάλλες που υποψιαζομασταν παλινδρόμηση απο αλλα σημάδια, φάνηκε να θέλει να τα αποφύγει και τα δυο αυτά ενδεχόμενα) και κλαίω απο τη σύγχυση... Τα πηγαίνουμε τόσο καλα με τον θηλασμο, το απολαμβάνω, δε θέλω να σταματήσει εδω...:cry:

Εγω νομιζα οτι εσωτερικη παλινδρομηση σημαινει οτι το παιδι μπορει να χρειαζεται ακομα και 3 ωρες για να ολοκληρωσει ενα γευμα γιατι απλουστατα τρωει πολυ αργα. Εμεις κανουμε εξωτερικη παλινδρομηση και απλως μετα το μπιμπερο ξερναμε το μισο και παρπανω. Αλλα φανταζομαι αν ειχες ενα απο τα δυο θα τα ειχες απο την αρχη. Μηπως το πιτσιρικακι σου απλως χορταινει πιο ευκολα ή απλως δεν πειναει τοσο?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε ντοριτα να προτεινει ξενο γαλα για την παλλινδρομηση; το μητρικο δεν ειναι πιο ευπεπτο;

Κλαιει απο.την αρχη στο στηθος;δεν τρωει καθολου; μπορει να χορταινει πλεον πιο γρηγορα; να εχεις πχ περισσοτερο.γαλα κ αυτο μεγαλωσε κ τρωει καλυτερα... μην στεναχωριεσαι, δε χανεται ετσι ο θηλασμος...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως τρωει πλεον λιγοτερο χρονο... λογικα χορταινει ομως αφου ζηταει κ πιο αραια...σε λιγες μερες που θα παμε γιατρο θα δω αν θα πρεπε να εχω ανησυχησει :/


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...