Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλημερούδια!

Gemini με το καλό να υποδεχθείτε το μπεμπίνι σας! Όλα καλά θα πάνε, εδώ τα κατάφερες με δύο μωρά, το 1 θα είναι παιχνιδάκι.. όπως μου είπε και μια μαμά με τα ίδια παιδιά με σένα, "αα... το τρίτο; Το τρίτο μεγαλώνει μόνο του! Τα πρώτα ήταν δύσκολα!"

Αργυρώ μου περαστικά σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπωπω θα έχουμε γεννητουρια ε;; τι ωραία :D Με το καλό!

Δώσαμε ούρα όλα καλά δεν έχουμε ουρολοίμωξη!

Κάναμε κ τον ακουολογικο στα δίδυμα σήμερα επίσης καλα! Τώρα με αρμεγω το βράδυ έχω έξοδο :D θα πάρω τον πρωτότοκο κ θα παω στην ξαδελφουλα που παντρεύεται το Σάββατο κ σημερα έχουν πάρτυ! Ο συζυξ φυσικά με τα δίδυμα σπίτι!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Πού χαθηκατε όλες;;;

Χαχα κι εγω αυτο ήθελα να γραψω!

Πως περασες στο πάρτι; ο ανδρας σου πως τα πηγε με τα διδυμα

Εμας μας έκλεισε ο αερας σπιτι κ δεν έχει θάλασσα

Καλα στεφανα στην ξαδέρφη σου


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κοριτσια πηγαμε προληπτικα σε παιδοοφθαλμιατρο και μας ηρθε κεραυνος.και οι 2 αστιγματισμο.θα βαλουμε γυαλια στον ενα και στον αλλο σε λιγους μηνες.μου κακοφανηκε πολυ,δεν εχουμε κανενα στο σοι με γυαλια και δεν μπορω να πω οτι συνηθησα στην ιδεα.αντε να πεισω τον ενα να φοραει αφου ο αλλος δεν θα φορεσει τωρα.προσοχη να θυμαστε 1 ετους και οπωσδηποτε 3 χρονων πρεπει να πηγαινουμε παιδοοφθαλμιατρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα,σημερα τα αποτελεσματα του εσπα και δεν εχω καθολου καλο προαισθημα...τι θα κανω αν δεν μου τα παρουν?που θα βρω τοσα χρηματα?με την δουλεια μου??

Geminaki μου,με το καλο κοπελα μου!!Απολαυσε τις μερες του νοσοκομειου με το μωρακι στην αγκαλια σου!Εγω ειχα πολυ καλυτερη αναρρωση απο την προηγουμενη καισαρικη,ελπιζω το ιδιο και σε σενα!!Μην σκεφτεσαι τπτ,τα παιδακια μια χαρα θα ειναι,εσυ κοιτα οσο μπορεις να χαλαρωσεις με το μωρο γιατι απαξ και βγειτε σε περιμενει τρεξιμο....πολυ...φιλια!!

Mpougos και μενα κεραμιδα στο κεφαλι θα μου ερχοταν στην θεση σου!Να εξομολογηθω πως τα δικα μου δεν τα εχει δει οφθαλμιατρος περα απο την γεννηση τους...

Marminaki μπραβο στον αντρουλη σου!!Του βγαζω το καπελο!!Εμενα ουτε καν κατι τετοιο!!Οταν βγαινω βολτα με μια παιδικη μου φιλη(μια φορα τον μηνα)το κανονιζω παντα μεσημερι που κοιμουντα οι διδυμες!!

Nunu??ετοιμη κι εσυ??ποτε γεννατε?δεν θυμαμαι...ολα καλα με τις δουλειες του σπιτιου?τελειωσατε τα απαραιτητα?


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργυρω μου καλημερα να εισαι αισιοδοξη με το εσπα,με 3παιδια τι στο καλο πια!αρκει να εχεις βαλει μελετημενα και τους παιδικους στην αιτηση σου. Ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα.οσο για τα ματακια τον μεγαλο 11μηνων τον ειχαν δει 2 οφθαλμιατροι και 2 παιδοοφθαλμιατροι παρακαλω!!αφου κανανε χειρουργειο για το ενα ματακι που ειχε κλεισει ο δακρ πορος αλλα επειδη ολα τα παιδακια γεννιουντε με αστιγματισμο και μεχρι περιπου 2χρονων μειωνετε κατω απο 0,75 νομιζω φαινεται δεν δωσανε σημασια.παντως λεμε να τα παμε και για δευτερη γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πήγαμε ψες στο γάμο κ περάσαμε πολύ όμορφα!!! Ο μεγάλος μου καταχάρηκε! Είχε βλέπετε και παιδική χαρά και ζωγραφική και το κυριότερο τις ξαδελφούλες του που τον πρόσεχαν κ τον έπαιζαν και τον αγαπάνε πολύ!!

Αργυρούλα καλά αποτελέσματα με το εσπα! Θα περιμένουμε τα νεα!

Μπουγκος ομολογώ πως και εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό με τον παιδοοφθαλμίατρο! Το μεγάλο μου δε μας είπαν να τον πάμε! Τα διδυμάκια μας δε θα έχουμε επανελέγχους αλλά λόγω προωρότητας! Έτσι τουλάχιστον μας είπαν! Οτι δηλαδή κάτω των 32 εβδομάδων τα κάνουν βυθοσκοπήσεις! Εμεις την τελευταία μας την κάναμε την Τρίτη και τώρα μας είπαν να κλείσουμε ραντεβού σε έξι μήνες!! Εσένα πρόωρα είναι;; Εύχομαι να είναι περαστικά!

Την Πέμπτη καλά πέρασα αλλά χθες πέρασα σαφώς καλύτερα και φυσικά η διαφορά ήταν ότι ψες πήγα με τον άντρα μου!! Όσο για τα μωρά κρατάει όχι μόνο τα δίδυμα μόνος του αλλά και τα τρία!! Τα πηραμε σπίτι Τετάρτη μεσημέρι και Πέμπτη πρωί τον άφησα (με δική του προτροπή) και με τα τρία για να πάω τράπεζα και εφορία! Βέβαια φρόντισα να φύγω μόλις τα τάισα και κοιμόταν κ τα τρία κ έκανα όσο γρηγορότερα μπορούσα αλλά δεν παύει να ήταν μόνος με τρία μωρά!! Και έκτοτε έχει μείνει αρκετές φορές μόνος του με τα τρία ή τα δύο για να βγω για δουλειές! Τις μοιραζόμαστε τις εξωτερικές για να ξεφεύγουμε λίγο και οι δύο!!

Φιλιά!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κοριτσια πηγαμε προληπτικα σε παιδοοφθαλμιατρο και μας ηρθε κεραυνος.και οι 2 αστιγματισμο.θα βαλουμε γυαλια στον ενα και στον αλλο σε λιγους μηνες.μου κακοφανηκε πολυ,δεν εχουμε κανενα στο σοι με γυαλια και δεν μπορω να πω οτι συνηθησα στην ιδεα.αντε να πεισω τον ενα να φοραει αφου ο αλλος δεν θα φορεσει τωρα.προσοχη να θυμαστε 1 ετους και οπωσδηποτε 3 χρονων πρεπει να πηγαινουμε παιδοοφθαλμιατρο...

αουτς! ζόρικο ακούγεται!

Link to comment
Share on other sites

Marmin δεν θεωρουντε προωρα ηταν 35&5 νομιζω δεν θυμαμαι ακριβως αλλα λογω υποκλοπης ο μικρος ιδιαιτερα γεννηθηκε 1340γρ. Παντως μας ειπε οτι παιζει ρολο αν γεννηθηκε κατω τον 1800γρ και αν ειναι προωρα πρεπει να τα ελεγχουμε.δεν παιζει κληρονομικοτητα απλα κατασκευαστικο "λαθος"..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αλό κοππέλες!!

Δεν τολμώ να λέιψω και λέμε για γεννητούρια χαχα!!

χαχα!! Όπως όταν αυτές τις μέρες παίρνω τηλέφωνο φίλους οι συγγενείς και είναι αναστατωμένοι"Γεννάς? γέννησες?" :D:D Κρίσιμες μέρες!!

Μπούγος για τα γυαλάκια και μεις φοράμε. Ο Κωνσταντίνος δηλαδή και είναι ένας γλύκας. Ούτε εγώ ούτε ο σύζυξ φοράμε. Στα 3 τους μας είπε η παιδίατρος να κάνουμε έλεγχο και τα πήγα ιδιωτικά 70ευρώ (χαζομάρα μου τελικά) σε κλινική καλή και μου βρήκανε 0,75 στην Νικ και 1,75 στον Κων. Μου λέει επανέλεγχο σε 6 μήνες δε θέλει γυαλιά. Μιλάω με έναν φίλο και μου λέει στο Παίδων στο Αγλαϊα μια πολύ καλή οφθαλμίατρος στον δικό του τον πιτσιρικά με 1,5 βαθμό επέβαλλε τα γυαλιά. Και έκλεισα ραντεβού μαζί της απογευματινό 60 ευρώ και τον εξέτασε, ο αστιγματισμός είχε ανέβει στους 2 βαθμούς (γιατί είχαν περάσει 2 μήνες μέχρι να τα πω με τον φίλο μου) και μου είπε οπωσδήποτε γυαλιά + υπερμετρωπία (αυτό περνάει). Στην αρχή δυσκολευτήκαμε αν και διάλεξε μόνος του τα γυαλάκια του κάτι σούπερ κόκκινα κάναμε πάνω από έναν μήνα να τα καθιερώσουμε και να τα θυμόμαστε όλοι. Πλέον τον βολεύουν και τον βοηθάνε να βλέπει. Στο εξάμηνο κάναμε επανέλεχο δεν έχει ανέβει παραπάνω. Η δε Νικ ήθελε και αυτή γυαλιά και την κυνηγάμε να μην τα φοράει. Απλά στον Κωνσταντίνο του λέγαμε από την αρχή ότι θα βλέπει σούπερ καλά και θα τον βοηθάνε και τα έβαζε λίγο στην τηλεόραση. Στη δε Νικ ότι δεν της κάνουνε καλό και της δίναμε τα γυαλιά ηλίου :D:D

marmin Τέλεια marmin πολύ ωραία που πήγατε και περάσατε καλά!! Χρειαζότανε!! Ποιος κράτησε τα δίδυμα δεν είδα?? Σούπερ ο σύζυγος, τα ΕΥΓΕ του φόρουμ να του δώσεις!!;)

Gemini85 μια χαρά θα τα καταφέρουμε!! ωραίο το ρυζάκι!! χαχα!!

Πλησιάζουν οι μέρες σου ε? Φαντάζεσαι να γεννήσουμε την ίδια μέρα? Αν και μένα μου μετράνε μέρες...Με είδε πάλι η μαία την Παρασκευή και μου είπε έτοιμος τράχηλος, έχει εμπεδωθεί η κεφάλα της κατά το 1/3 να μην κουνιέμαι καθόλου!! Αν και δε μπορώ να κάτσω ήσυχη γιατί όπως σας είπα δεν είμαστε έτοιμοι. Αν και φώναξα γυναίκα 2 μέρες για γενική της γενικής να μην τα έχω και μετά τον πρώτο καιρό. Ρουχαλάκια πλυθήκανε (δεν έχουν τακτοποιηθεί, πρέπει να πάρω μια συρταριέρα) , κούνια δεν έχει στηθεί αλλά το δωμάτιο μας που το είχαμε γεμίσει με σακούλες, πακετακια, καρεκλάκια κλπ τζετζερέδια της μπουμπουμπου, αύριο θα αδειάσει και θα είναι έτοιμο να την υποδεχτεί!! Μάλλον σε καλαθούνα αρχικά. Το χουμε όμως ο χούμε. Δεν γεννάω μέχρι να τα τακτοποιήσω, αύριο νομίζω θα κάνω τα τελευταία!!!

christine_2 εγώ με το θέμα αμαξιού θα είμαι ο αντίλογος χαχα!! Βολικό το μικρό το αμαξάκι δε λέω και η συντήρηση ενός 7 θέσιου βάρβαρη αλλά αν έλειπε ο άντρας μου συχνά θα ήθελα να ξέρω ότι μπορώ να τα πάρω και τα 4 και να έχω ελευθερία κινήσεων και μόνη μου, και αν οχι τώρα που είναι μικρουλάκια σίγουρα σε έναν χρόνο...Για την αξία των αυτοκινήτων μην το πολύσκέφτεσαι, έχουν πέσει τόσο που τα βρίσκεις και τα πουλάς πολύ χαμηλά (καλό και κακό).

ouranio nektar9 η αλήθεια είναι ότι εγώ στην ηλικία των δικών σου είχα επιστρέψει δουλειά και λόγω αυτού ο θηλασμός είχε εξελιχθεί σε 2-3 φορές την ημέρα. Δηλαδή τον πρώτο καιρό ξύπναγα πριν πάω για δουλειά (13 μηνών γύρω στις 5) τα τάιζα, μετά το μεσημέρι στις 3μιση που σχόλαγα και το βράδυ στις 9. Ενδιάμεσα δεν τους έδινα μόνο σε εξαιρετική γκρίνια της Νικ. Κατά τους 18 μήνες ο Κων έκοψε το βραδυνό, έκοψα και το πρωϊνό και σιγά σιγά στους 22 μήνες αποθηλάσαμε τελείως. Πολύ χαλαρά όμως. Στα πιπιλίσματα και σε όλα αυτά τα έξτρα τους τράβαγα την προσοχή με παιχνίδι, κάποιο μπισκοτάκι, φρουτάκι, ψωμάκι. Με την Νικ δεν ήταν πολύ εύκολο βασικά γιατί ήταν πολύ εξαρτημένη. Φανταστείτε ακόμα και τώρα χουφτώνει και γελάει πονηρά όταν βλέπει το στήθος μου. Και πιθανόν να πιστεύει ότι όταν έρθει το μωρό θα ποιεί καμιά τζούρα :rolleyes::rolleyes:

Καλώς όρισες michel80 να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και να μην ανησυχείς, όπως στα είπε η Αργυρώ είναι τα πράγματα σε γενικές γραμμές!! Για τη δυσκολία του μετά, απλά διάβαζε μας!! :-P:razz: Ότι θες και μπορούμε θα χαρούμε να σε βοηθήσουμε!!

Απλωσα τη σεντονάρα μου αλλά τα είπα όλα πιστεύω!!!

Σας φιλώ σταυρωτά τα λέμε ελπίζω σύντομα!!!

Καληνυχτούδια


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια,τελικα ολα καλα,μου τα πηρανε και τα τρια και ξεκιναμε παιδικο!!Εχω πολυ αγχος....γιατι?πιο πολυ σκεφτομαι την προσαρμογη τους και το σπιτι αδειο,αλλα φανταζομαι πρωτα θα ειμαι στεναχωρημενη,μετα θα το συνηθησω και επειτα θα το χαιρομαι κιολας:tongue:!!

Ο μπεμπης απο τοτε που αρρωστησε,ενα διημερο ηταν με υψηλο πυρετο και αδειαθεσια στα εντερικα του,εχει γινει πολυ γκρινιαρης και ξυπναει συνεχεια την νυχτα,ακομη και για γαλα(πινει 3-4 τα ξημερωματα)αυτο με διαλυει ρε γαμωτο,ασε πια για την πιπιλα που σκουζει,ευτυχως που δεν ξυπναει τις αλλες!

Πολυ περπατημα ακομη και την νυχτα,σημερα εχουμε εμβολια και στα τρια...ωρε γλεντια!!

Παω να ταισω...

φιλια πολλα σε μωρακια και σε φουσκωμενες κοιλιτσες!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

νουνουκα εχει εμπεδωθει κατα 1/3 το κεφαλι? πωπω προσεχε καλε με τις δουλειες, δε σε βλεπω καλα!

μπουγκος κ εγω δεν ηξερα καν για παιδοφθαλμιατρο.... δεν πρεπει να μας το λεει ο παιδιατρος αυτο? ή δεν πρεπει να υπαρχουν καποιες ενδειξεις τελοσπάντων?

πραγματι αυτο που πρεπει να πεισεις τον εναν να κανει κατι που δεν κανει ο αλλος και αντιστροφα ειναι πολυ δυσκολο!

αργυρω συγχαρητηρια για το σταθμο! καλη αρχη να εχετε!

εμενα να δεις πως μου κακοφανηκε σημερα πρωτη μερα που ξεκινησαν.... τα ξυπνησα κ στια 7:15 και ελεγαν "νανι θελω, νανι θελω" . τα πηγε ο αντρας μου ευτυχως οποτε δεν εζησα και τον αποχωρισμο της πρωτης μερας. τωρα ειμαι σε αναμμενα καρβουνα και περιμενω να δω αν και ποτε θα με παρουν τηλ να παω να τα παρω.... το σπιτι μου φαινεται αδειο και πολυ ησυχο. απο την αλλη εχει παει μολις 10 κ εχω κανει του κοσμου τις δουλειες...


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Αργυρώ!

Καλή αρχή σε όλα τα μωράκια!

Κάθε μα κάθε πρωί ξυπνάω ψυχοπλακωμένη, γιατί;; θα σταματήσει άραγε αυτό κάποτε; το είχατε κ εσείς; κ το μόνο που θέλω είναι φασαρία κ κόσμο αλλά δεν έχω κανένα που να πάρει :( :( ! Σήμερα πρώτη μέρα χωρίς καθόλου σύζυγο! Το μόνο που θέλω είναι να μην κλαίνε κ ειδικά ταυτόχρονα! Ζητάω πολλά;;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

μπράβο στα παιδάκια που ξεκινούν σχολείο :D εύχομαι να πάνε όλα καλά

Nunu θα γεννήσεις φυσιολογικά; Εσύ Gemini; Τα δίδυμα πως τα γέννησατε; Αν έκανα τρίτο, θα ήθελα πολύ να το γεννήσω φυσιολογικά (τα δίδυμα βγήκαν με καισαρική).

marmin είναι νωρίς κοπέλα μου, ακόμη οι ορμόνες της λοχείας κάνουν πάρτυ!! Ένα σχετικό ψυχοπλάκωμα είναι φυσιολογικό! Εγώ ήμουν έτσι τους πρώτους 3 μήνες :rolleyes: Καλή δύναμη σήμερα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά -χαλάρωσε κι απόλαυσέ το :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...