Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Koula - mares


kale

Recommended Posts

αν το αποτέλεσμα...είναι να έχω εγω μωρό....δεν με ενδιαφέρει

Δεν σκέφτονται όλες οι γυναίκες έτσι όμως,οπότε λογικό είναι να ταιριάζει σε κάθε μια κάποιος άλλος!!!

Θα μπορούσε κάποια να σκεφτεί ότι και με έναν άλλο θα αποκτήσει μωρό,αλλά θα έχει και την προσωπική επαφή που θέλει μαζί του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το κοίταξα αναλυτικά γιατί έχω την παρέα σας.Κάποια στιγμή με ησυχία θα το δοκιμάσω.Λες να τα καταφέρω????

Μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ.....δεν ξέρω..........μπορεί.....ναι....μπορεί ...όχι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καληνυχτα Dada!!

Σ ευχαριστω Roubies!

Μορφουλα προφανως τις εχει σταντ μπαι.Δε νομιζω να καταψυχει.Το θεμα ειναι κατα ποσο δινουν νομιμα αυτες.Οσον αφορα το ποσες φορες δινουν δλδ.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Α επιισης τωρα που το θυμηθηκα μιας και το λεγαμε προσωπικα θα προτιμουσα να παρω απο δοτρια που δινει σε ξενες οπως εκει που σου ειπα.Λιγοτερες πιθανοτητεςνα πετυχεις αλλο παιδι της δοτριας εδω...οχι και σιγουρο βεβαια.Καληνυχτα Μορφουλα!!!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Α επιισης τωρα που το θυμηθηκα μιας και το λεγαμε προσωπικα θα προτιμουσα να παρω απο δοτρια που δινει σε ξενες οπως εκει που σου ειπα.Λιγοτερες πιθανοτητεςνα πετυχεις αλλο παιδι της δοτριας εδω...οχι και σιγουρο βεβαια.Καληνυχτα Μορφουλα!!!

θα το συζητήσουμε άλλη φορά που θα είναι καλά τα μυαλά μου...:D:D:D....καληνύχτα...ροζαλίντα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κοριτσια δε θελω ουτε καλα λογια να μου πουνε ουτε οτι θα κανω παιδι...

Θελω να κατσουν 5 μαμημενα λεπτα της ωρας...να σκεφτουμε την ιδιαιτερη περιπτωση μου, να ξεφυγουν απο τα φαρμακα που παιρνουν μιζα (γιατι ετσι γινεται και το ξερω εκ των εσω...) και να σκεφτουν τι θα εκανε καλο σε μενα, που εχω το περιεργο ενδομητριο και τις περιεργες ωοηθηκες...Να δουνε τι δεν εκαναν οι αλλοι και να το κανουν αυτο. Οχι να αναλυουμε τα γνωστα και να μου πασαρουν ενα απο τα γνωστα 1-2 πρωτοκολλα που το πιο πιθανο να μη μου κανει....αλλα κανει σε αυτους γιατο το ξερουν καλα και παιρνουν μιζες...

καπως ετσι ειναι ολα τα κεντρα εξωσωματικης μας βλεπουν ως πατε χρηματων.δεν τους ενδιαφερει αν μεινουμε ή όχι έγκυες.ημουν ενα βήμα πριν την εξωσωματικη.απλα σταθηκα τυχερη γιατι τον τελευταιο χρονο(και κατι παραπανω) βρεθηκε στο δρομο μου ενας ιατρος ο οποιος μου ειχε πει ολα τα κεντρα εχουν τις επιτυχιες τους κ τις αποτυχίες τους.απλα μου υποσχεθηκε οτι θα κανει οτι ειναι δυνατον να μεινω φυσιολογικα οποια εξεταση θεραπεια πριν φτασω στην εξωσωματικη!πραγματι μετα απο 4 χρονια προσπαθειων κ πριν το γαμο κανα δυο χρονια (όμως αυτα δεν τα υπολογιζω) κ χωρις αποτελεσμα επιτελους τον Απρίλιο εδαμε φως ειμαι 27 εβδοαμδες κ περιμενω τα δυο αγορακια μου.τωρα εχουμε προβλημα με τον τραχηλο ειμαι ξαπλα με μια σακουλα φαρμακα κ εξετασεις. χθες ηρθε σπιτι ο ανθρωπος μου εκανε υπερηχο καλυτερα απο την προηγουμενη φορα.με εχει σε στενη παρακολουθηση τουλαχιστον να φτασουμε 32 εβδομαδες μου ειπε αυτο εχει σαν πρωτο στοχο.

σας εχει μιλησει κανει για εμβρυοτοξικοτητα?αυτο ειχα εγω.για την <<καλη μου τυχη>> τα φαρμακα εχουν ελλειψη τα ψαχναμε ποσο καιρο απο εξωτερικο τα παραγγειλε.

οσο για τα κεντρα εξωσωματικης οταν ειχε γινει ο ντορος με το ιακεντρο ειχε βγαλει μια εκπομπη ο τριανταφυλλοπουλος στο zougla.gr για το παρτι που γινεται στα κεντρα ειχα σοκαριστει ποσο παιζουν με τον πονο μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!

Το ξενυχτήσατε πάλι χθές ε???

Μόρφω μου χάρηκα που σε ξαναδιάβασα-πάλι ζωηρή και

με χιούμορ. Οσο για τη μνήμη-βάλε με και μένα στο κλαμπ

του Αλτζχαιμερ. Αν δεν γράψω τί πρέπει να κανω ή να βάλω

ειδοποιήση στο κουνητό πάει.. Γεράματα γαμ..ο:-P:-P:-P

Dada μου τί σου είπε ο Μπαθ για τις εξετάσεις?

Μεγάλη διαφορά η Fsh . Πώς ανέβηκε τόσο?

Ζεττακι περαστικά κουκλάκι μου!!!

Δικιο έχεις να θες να πλακώσεις τον γιατρό.

Καλά τί ραντεβού είναι μετά από 1 μιση ώρα ...Με νευριάζει και μένα

να περιμένω τόσο-άντε το πολύ 20 λεπτά όχι και τόσο.

Εσύ πότε με το καλό? Δεν θυμάμαι -είπαμε αλτζχαίμερ..:wink:

Ρικάκι μου καλώς να έρθεις! Θα βρεθούμε οπωσδήποτε!!

Cacao τρελόπαιδο με έχεις κολάσει με τα γλυκά και προσπαθώ να χάσω κανά κιλό:D:D. Με το καλό κοριτσάκι μου και εσύ να αρχίσεις. Έρχεται το σοκολατόπαιδο...

Σου στέλνω π.μ. με τα στοιχεία του ουρολόγου που πήγαμε εμείς και είμαστε ευχαριστημένοι.

Ρηνάκι μου όλα τέλεια!!! Ολα θα πάνε κατ' ευχήν διότι έχεις πολύ καλή ψυχολογία!! Ετσι δυνατά και αισιόδοξα!!!!

Ανιτακι μου γλυκό ζουζούνι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σου εύχομαι!!!!

Δυστυχώς εγώ φάρμακα δεν έχω να σε εξυπηρετήσω. Ελπίζω να δώ όταν θα έρθεις στην Αθήνα.

Εφη τί είπαμε?? Ψύχραιμα.. θα σε πάρω και τηλ να τα πούμε.

Λαμπρινούλα μου τελικά πάς αρχες Οκτώβρη. Δεν πειράζει ότι καλύτερο για το μικρό. Μακάρι αγάπη μου να επαληθευτεί ο γιατρός, από το στόμα του και στου Θεού το αυτί....

Φιλάκια πολλά σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες! Παλι δεν μου κολλαγε υπνος χθες ζήτημα να κοιμήθηκα 3 ωρες μια με κλωτσουσε μια δίψαγα μια σκεφτόμουν περασε η νύχτα αυτο το λίγο πριν την γεννα τελικα ειναι πολυ δύσκολο, αμαν ολο αγχος θα εχουμε εμεις αγχος να μεινουμε αγχος να γεννήσουμε.

Εφακι μου γλυκο συμφωνο με την Ναντια εχεις περασει πολλα και εισαι λίγο αρνητικη ψαξε δες και οταν νιώσεις ετοιμη προχωρας εγω παντως πιστευω οτι υπάρχουν και καλα κεντρα εγω ειδικα το δευτερο παιδι δεν θα το ειχα αν δεν ήμουν εκει που ειμαι απλα θελει λίγο ψαξιμο και εμπιστοσύνη.

Μορφουλα μου αναρρωσες γρήγορα ε? αντε ολα καλα απο δω και περα.

Dada περιμενω νεα την Δευτερα απο τις εξετασειες γιατι ανεβηκε η FSH? μηπως ειναι τυχαιο να την ξανακάνεις?

Zettaki περαστικα με το δοντι υπομονη, πολλα φιλια

Καλημερα!!!


image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495398image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495566
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

Διάβασα όλα τα αυτά που γράψατε και έχω άποψη...θα την πω...

Εφάκι κοριτσάκι μου θα συμφωνήσω με όσα σου είπε η Νάντια στο τελευταίο μνμ που σου έστειλε...τα πράγματα πρέπει να τα δεις λίγο διαφορετικά...δεν είμαστε γιατροί και ας έχουμε φτιάξει ένα καλό ιστορικό...δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά μόνη σου μας είπες αν βλέπουμε κάτι να σου το λέμε...

Και εγώ όταν πήγα στον Μαντούδη του είπα εγώ θα κάνω φυσικούς και τέλος και αυτός μου είπε "εσύ πες ότι θες αλλά διέγερση θα κάνεις"...αυτοί χρησιμοποιούν 4 πρωτόκολλα.

1 Μακρυ

2 Βραχυ

3 τροποποιημένο φυσικο

4 Απόλυτα φυσικό

Δίνουν 1 από αυτά σε κάθε κοπέλα ανάλογα με το τι νομίζουν ότι θα τους ταιριάξει...

Οσο για τα φάρμακα της εξω...ναι παίρνουν μίζες σου λέω εγώ...δεν υπάρχει όμως κακό η καλό φάρμακο...λίγο ως πολύ όλα την ίδια δουλειά κάνουν..

Στην προσπάθεια μου τον Νοεμβρη έκανα 400 μονάδες puregon και έκανα 7 ωάρια το 1 ήταν κυστικό....τον φλεβάρη έκανα ακριβώς την ίδια θεραπεία με το ιδιο φάρμακο και έκανα 3 εκ των οποίων το 1 μόνο ήταν ώριμο...Αρα καταλήγουμε ότι ο ένας κύκλος ήταν καλός και ο άλλος κακός...

Θα ανταλλάξουμε και άλλες απόψεις στην πορεία..το μόνο που θέλω να σου πω όμως για την ώρα είναι ότι θα πρέπει να εμπιστευθείς...δεν γίνεται να κάνεις ραντεβού με όλους τους γιατρούς που υπάρχουν...και λίγο ως πολύ έτσι δουλεύουν όλοι...δεν υπάρχει περίπτωση να πας σε κέντρο εξωσωματικής και να νιώσεις απόλυτα ασφαλής και άνετα..

Κάνε 2-3 ραντεβού ακόμα και βλέπεις...

Αυτά από εμένα για σένα και πάντα με αγάπη...

Dadaki μην αγχώνεσαι για τις ορμονικές....αυτές από κύκλο σε κύκλο αλλάζουν...όταν μιλήσεις με τον γιατρό σου ενημέρωσε μας....αν και είμαι σίγουρη ότι θα σε χαλαρώσει ο δικός σου...

Και κάτι ακόμα και εγώ για τον γιατρό μου έχω και δευτερες σκέψεις είμαι 60% σίγουρη μαζί του...όμως έχω αποφασίσει να τον εμπιστευθώ στο 100%

ΑΥΤΑ.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες! Παλι δεν μου κολλαγε υπνος χθες ζήτημα να κοιμήθηκα 3 ωρες μια με κλωτσουσε μια δίψαγα μια σκεφτόμουν περασε η νύχτα αυτο το λίγο πριν την γεννα τελικα ειναι πολυ δύσκολο, αμαν ολο αγχος θα εχουμε εμεις αγχος να μεινουμε αγχος να γεννήσουμε.

Εφακι μου γλυκο συμφωνο με την Ναντια εχεις περασει πολλα και εισαι λίγο αρνητικη ψαξε δες και οταν νιώσεις ετοιμη προχωρας εγω παντως πιστευω οτι υπάρχουν και καλα κεντρα εγω ειδικα το δευτερο παιδι δεν θα το ειχα αν δεν ήμουν εκει που ειμαι απλα θελει λίγο ψαξιμο και εμπιστοσύνη.

Μορφουλα μου αναρρωσες γρήγορα ε? αντε ολα καλα απο δω και περα.

Dada περιμενω νεα την Δευτερα απο τις εξετασειες γιατι ανεβηκε η FSH? μηπως ειναι τυχαιο να την ξανακάνεις?

Zettaki περαστικα με το δοντι υπομονη, πολλα φιλια

Καλημερα!!!

Kalhmera koukla ...

Pos eiste esu kai o gios sou ?

Den ksero telika ti egine. Mpori na ftene ta antisiliptika. Tha to doume tin Deutera. Autos htan xalaros.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...