Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

να σας πω κ εν συντομια τα δικα μου γιατι νυσταζω!

εκανα σημερα:

κρεβατια

νεροχυτη

περασμα το μπανιο

παγκους-εστιες

συμμαζεμα

ξεσκονισμα καλο ολο το σπιτι

σκουπισμα κρεβατοκαμαρα μου

ολο το σιδερο, ουτε καλτσα ασιδερωτη!!

βουλα μου θα σου πω για αυτο το θεμα, αλλα τωρα νυσταζω υπερβολικα κ δεν θελω να σε ξεπεταξω, θα σου πω πως το αντιμετωπισα εγω.

σας φιλω κοριτσακια

καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηρέμησα κάπως, το προηγούμενο διάστημα ήταν πολύ πιεστικό.

Οχι όσο θα ήθελα, είχα πιεστεί πολύ και με τη δουλειά και με κάποια άλλα θέματα.

Ρωτάς για τον καθαρισμό; Πήγα αλλά δεν έκανα, σχεδόν τσακώθηκα μαζί τους:mrgreen:

γιατι καλε? περιμενες πολυ ωρα? εγω ναι

Link to comment
Share on other sites

γιατι καλε? περιμενες πολυ ωρα? εγω ναι

Ο χρόνος ήταν το ένα θέμα.

Κυρίως όμως τσαντίστηκα γιατί με είδε κάποια υπεύθυνη και μου είπε πως κακώς πήγα για καθαρισμό, το πρόσωπο μου δε χρειάζεται.

Χρειάζεται όμως άλλα πράγματα...

Και απλώς τη ρώτησα γιατί στην προσφορά δεν αναφέρουν πως ο καθαρισμός έχει να κάνει με πρόσωπα που τον χ ρ ε ι ά ζ ο ν τ α ι!

Το στήσιμο και μετά το μπλα-μπλα ήταν ανυπόφορο.

Τις μέρες εκείνες έτρεχα σαν την τρελή, δεν είχα χρόνο να μου περισσεύει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώτα ξέχασα να σου πω πως η διευθύντρια της πλαστικής χειρουργικής στον Ευαγγελισμό, είναι από τις καλύτερες γιατρούς πλαστικής που υπάρχουν και γενικώς αυτό είναι πολύ δυνατό τμήμα.

Σε βαριές περιπτώσεις - μετά από ατυχήματα π.χ. - έχουν κάνει θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ ατμοκαθαριστή για τους αρμούς και δουλεύει μια χαρά. Απλά έχει κι αυτό παίδεμα. Και οι δικοί μου ανοιχτόχρωμοι είναι. Το έχω σκυλομετανιώσει.

Εμείς είχαμε φύγει για Πάσχα και ερχόμενοι έβαλα 6 πλυντήρια. Άλλαξα τα πάντα από παντού και έβγαλα και τα χαλιά. Τώρα έχω άπειρο σιδέρωμα και 1-2 πλυντήρια ακόμη με μπουφάν, πανωφόρια και ζακέτες-πουλόβερ. Και πλύσιμο τα χαλιά αν και το Σαββατοκύριακο θα έχει βροχερό καιρό. Δύσκολη εποχή.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος ήταν το ένα θέμα.

Κυρίως όμως τσαντίστηκα γιατί με είδε κάποια υπεύθυνη και μου είπε πως κακώς πήγα για καθαρισμό, το πρόσωπο μου δε χρειάζεται.

Χρειάζεται όμως άλλα πράγματα...

Και απλώς τη ρώτησα γιατί στην προσφορά δεν αναφέρουν πως ο καθαρισμός έχει να κάνει με πρόσωπα που τον χ ρ ε ι ά ζ ο ν τ α ι!

Το στήσιμο και μετά το μπλα-μπλα ήταν ανυπόφορο.

Τις μέρες εκείνες έτρεχα σαν την τρελή, δεν είχα χρόνο να μου περισσεύει!

απο την στιγμη που πληρωνεις τι προβλημα ειχαν??????

Γιώτα ξέχασα να σου πω πως η διευθύντρια της πλαστικής χειρουργικής στον Ευαγγελισμό, είναι από τις καλύτερες γιατρούς πλαστικής που υπάρχουν και γενικώς αυτό είναι πολύ δυνατό τμήμα.

Σε βαριές περιπτώσεις - μετά από ατυχήματα π.χ. - έχουν κάνει θαύματα.

με αυτην εχω ραντεβου, με στειλαν εκει απο το νοσ.συγγρο, σαν το καλυτερο πλαστικης χειρουργικης στην αθηνα (δημοσιων κ ιδιωτικων!)

Link to comment
Share on other sites

βουλα μου σχετικα με το θεμα σου, εμεις δεν θελαμε ποτε να φοβησουμε την μικρη με αστυνομους, γυφτους παλιατζιδες κτλ, αλλα η μικρη μερικες φορες δεν θελει να την κραταμε απο το χερι κ τρεχει, ετσι λοιπον μια μερα της ειπε ο αντρας μου οτι ΠΡΕΠΕΙ να ειναι κοντα μας κ να μην φευγει μακρια για υπαρχει ενας "κακος κυριος" που θα την παρει αν φευγει κ τι θα κανει η μανουλα κ ο μπαμπακας αν χασουν το παιδακι τους??? σε πληροφορω πως οχι μονο δεν τρομαξε αλλα το καταλαβε κιολας κ απο τοτε ειναι πιο συνεργασιμη στον δρομο κ στην βολτα. (της το υπενθυμιζουμε συχνα πυκνα) πιστευω οτι πρεπει παντα να λεμε την αληθεια στα παιδια μας με τροπο αναλογα με την ηλικια τους για να το καταλαβουνε.

επισης για την κυρια στην παιδικη χαρα, εγω θα εβρισκα μια δικαιολογια κ θα επερνα το παιδι κ θα εφευγα, εκτος οτι μπορουσε να σου παρει το παιδι (ουτε να το σκεφτομαι:?) δεν μου αρεσει να πιανουν το παιδι μου αγνωστοι, ποσο μαλλον να παιζουν τοσο πολυ που καποιος αγνωστος να νομιζει πως ειναι δικο της το παιδι. αυτη δεν ειχε δικο της παιδι να παιξει? (παρτο κ απο θεμα υγιεινης, επιανε το παιδι απο το χερι, το χερι της ηταν καθαρο??? αν ειχε κανα μικροβιο, καμια μολυνση κανα δερματικο κ χιλια δυο αλλα! θα με πεις υπερβολικη, αλλα ναι ειμαι για το παιδι)

μιλα του, του μικρου, με απλα λογια για την ηλικια του, οσο μπορεις πιο απλα, καταλαβαινουν (εμενα με εκπλησει καθε μερα)

υγ. η αδελφη μου αγκαστηκε να παει την μεγαλη της κορη 1 ετους στον βρεφικο της ειχε μαθει κ ελεγε η μικρη" δεν μιλαμε σε κυριους κ κυριες που δεν ξερουμε , φιλαμε μονο την μαμα, τον μπαμπα τους παπουδες κ ποτε δεν αφηνουμε κανεναν κυριο κ καμια κυρια να μας φιλησει"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:)

Καλημέρα!!! Κοριτσάκια!!!

Χτες σχολάσα και έριξα μια τρεχάλα για να γυρισω που δεν λέγεται και τα νευρα μου κροσια για το τρεξιμο και φυσικά για τα μυρμηγκια στον πάγκο Help

Μολις γυρίσαμε ξυδιασα τα πάντα και καθάρισα έτσι σήμερα σέρνομαι αλλα δεν μου φαινεται μια και εβαλα τα κοκκινα μου χαχα και το αγαπημένο μου κοκκινο κραγιον

:)

Επομενως έκανα γενικη στην κουζινα χαχα

http://taniamanesi-kourou.blogspot.gr/2014/04/40_23.html

Ειναι ένα πολύ χρησιμο ιστολόγιο για την άνοιξη για να παιξουμε και να δημιουργήσουμε για τα παιδιά μας

Renata μου, καλωσήρθες!!!

:) :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας καλές μου φιλες!!!

καλημερα απο ηλιολουστες Σέρρες!!!

αν κ αποτι εμαθα απο τον πατερα μου στην Σαλονκα εριξε καρεκλοποδαρα εχθές!!!!!

Ειμαι στην δουλεια με την βαρεμαρα κ την κουραση της Παρασκευης ,κ σας βρηκα ολες εδω μαζεμενες κ μου φτιαξατε το κεφι!

ειρηνη εχεις αποτυτο δικιο για τον τρελλο καταναλωτισμο που μας εχει κυριευσει κ για τις τελειως παραλογες κ ψευτικες "αναγκες"μας....

σε ευχαριστω για την αλλη οπτικη του θεματος που μου παρουσιασες!!!

----συμπασχω κι εγω με το σιδερο......πολλα ασιδερωτα αλλά καλα διπλωμενα κ συμμαζεμενα στον πατο της ντουλαπας ,συνηθως μενουν για πολυ καιρο εκει!!!

χρυσα σε ευχαριστω καλη μου φιλη! παντα δυστυχως εστιαζουμε σε αυτα που δεν εχουμε κ οχι σε αυτα που εχουμε......κ ειμαστε παντα μιζεροι...

υοτου καλη επιτυχια με την μικροεπεμβασουλα!!! ολα θα πανε καλα κ ελπιζω ναχεις τα επιθυμητα αποτελεσματα!!!!!

ΑΧ φιλεναδα!!! ειπες την μαγικη λεξη "θαλασσα" .............οχι μονο με ανεβασες αλλά "πεταω"!!!

ουτε ψωνια ουτε εγνοιες......μαγιω ,σορτς ,καπελο, ηλιος ,θαλασσα κ φετος σε πολυ "καμπινγκ"κατασταση (=χυμα)!!!!!

:mrgreen:λεω στον συζυγο οτι ηδη εχω στο νου μου πια πραγματα πρεπει ναχουμε κ τα ονομαζω"καμπινγκ"....

φορουσα μια φλισ ζακετα πρασινη κ του ειπα οτι ειναι "καμπινγκ"....

κ ενα πλαστικο αυτοκινητακι που πηρε η κουμπαρα μου στον γιο μου τωρα το Πασχα το ονομασα κι αυτο "καμπινγκ" ,ειναι για αμμο...

ο αντρας μου με ειπε ψωνιο κ εγω του ειπα οτι θα παρω αυτοκολλητα μικρα ,θα γραψω καμπινγκ , κ θα τα κολλαω σε οποιο πραγμα ειναι στην λιστα μου......

επισης οταν θελω να πω κατι οτι ειναι "ο,τι να΄ναι" κ πολυ χυμα ,λεω πλεον: "ειναι καμπινγκ!":mrgreen:

καλαμαριδιον! γλυκια μου θεσσαλονικιά, να χαιρεσαι τον αδερφο κ τον πεθερο!!! υγεια πανω απολα! μεγιά τα καλλυντικα σου ,να τα χαρεις κ να παρεις πολλλα ακομη!!!

Σε ζηλεψα για το κρασακι με την φιλη σου!εχω πολυ καιρο να το κανω....κεντρο??

μαριαννα88 να χαιρεσαι τον πρωτοτοκο σου!! να΄ναι γερο το παλικαρακι σου!! να το δεις οπως επιθυμεις κ καλοτυχος!!

ιοαννα81 να χαιρεσαι κι εσυ το παλικαρακι σου! γερος δυνατος κ και καλοτυχος!!! ευχομαι τα καλυτερα!!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο το ντουλαπι ηθελα να ηξερα ποιος το σκεφτηκε??? τελειως αχρηστο!!!!

καλυτερα να βαλεις γωνιακη κουζινα η κ γωνιακο νεροχυτη!

images?q=tbn:ANd9GcSXHtysNshPAfAHpc2-cACRh5gWKb0kKmYNpfkPs-K9RryhxyBR6gimages?q=tbn:ANd9GcQdOCbI7S0NBzapibXH2KgVETq2HCMo5FZglbs14j6locDFkDBDHQimages?q=tbn:ANd9GcRA5O5RhzGFtxLoeVa_0bm2AL1pHLFYL1kplFTecXeIIBEjXTQ8bg

9k=9k=9k=

Καλημέρα κι από μένα,

κι εγώ αναρωτιέμαι γιατί δεν βρίσκουν άλλες λύσεις. Το περίεργο είναι ότι ακόμη και τώρα που έχω ρωτήσει ένα-δυο εταιρείες με κουζίνες το αποφεύγουν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.....τους είναι πιο δύσκολο στην κατασκευή, θέλουν να πουλήσουν μηχανισμούς γωνιακούς που είναι πανάκριβοι......δεν μπορώ να καταλάβω.........:confused::rolleyes:

Το σκέφτηκα για γωνιακό νεροχύτη και μου άρεσε πολύ, αλλά είναι το παράθυρο πιο δεξιά και δεν κολάει πολύ......άσε που θα είναι σκοτεινά και τόση ώρα που πλένω τα πιάτα, γιατί γεμίζει ο νεροχύτης βουνό κάθε φορά, θα με πιάνει κατάθλιψη:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Για να δούμε.........όποια κοπέλα γνωρίζει κάποιον καλό μάστορα με καλές ιδέες και κατασκευές έξυπνες για την κουζίνα ας με ενημερώσει!!!!

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που πληρωνεις τι προβλημα ειχαν??????

με αυτην εχω ραντεβου, με στειλαν εκει απο το νοσ.συγγρο, σαν το καλυτερο πλαστικης χειρουργικης στην αθηνα (δημοσιων κ ιδιωτικων!)

Αν θέλεις όταν πας, πές μου κι εμένα πώς σου φάνηκε (αν θέλεις στείλε μου και το όνομά της σε πμ), γιατί κι εγώ θέλω να κάνω μία ελιά κι εγώ για αισθητικούς λόγους θέλων να τη βγάλω........απλά φοβάμαι........θα περιμένω νέα σου

Καλή επιτυχία σου εύχομαι να πάνε όλα καλά !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...