Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Κοριτσια σημερα ξυπνησα το πρωι κ ειχα εντονους πονους περιοδου(eδω κ τρεις μερες τα πρωινα ποναω)κ δεν εδωσα σημασια,τελικα ειχα κ αιμα οχι πολυ κ πηγα στο μαιευτηριο.ξεκινησαν οι συσπασεις,το πρωι ειχα ανα 7 λεπτα περιπου κ τωρα ανα 3-4.μας προλαβε ο μπεμπης:):):):)

Stav77 χαιρομαι που επενεβησες κ εγω αυτης της αποψης ειμαι αλλα,υπαρχουν πολλα αλλα.

Ο γιατρος μου ειπε να ξαναμιλησουμε αργοτερα κ αν ειναι να μπουμε το βραδυ:rolleyes:

Μπραβοοοο του την εφερε ο μπεμπης τυ γιατρου χαχαχα

Ολα να πανε καλα κοριτσι μου, αν κ πολυ πιθανον τωρα να εισαι αγκαλια με το μωρο σου:D:D:D

babyofmine με το καλο σου ευχομαι, να εξελιχθει ομορφα ο τοκετος σου και να εχεις ενα γερο μωρακι!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μωράκια Μαΐου 2014

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Ιασώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι

Ξεκινησαμεεεεεεε

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

με το καλο σε ολες μας:D:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Stav77 να σου ζησει το μωρακι σου! Πες μας πως τα πας με το θηλασμο,αν θηλαζεις κ την εμπειρια σου απο τον τοκετο σου κ που γεννησες...πολλα ζηταω. .:mrgreen:

Αχ τι μου θύμησες τώρα! Αν διαβάσεις λίγο παρακάτω θα δεις ότι η διαστολή προϋπήρχε για 2 εβδομάδες, αλλά δεν με έπιαναν πόνοι.......όταν έγινε εξάλειψη τραχήλου είχα διαστολή 3 και ο γιατρός με έστειλε στην κλινική......ήταν 3 το μεσημέρι......η διαδικασία ξεκίνησε, τα γνωστα, κλύσμα, ξύρισμα και καρδιοτοκογράφο......συσπάσεις δυνατές αλλά ο πόνος αντιμετωπίσιμος...........η μαία έμπαινε και έβγαινε, ο γιατρός ήρθε δύο φορές, αλλά η δαστολή 4 επέμενε......όλοι παραξενεύονταν γιατί ως δευτερότοκος και με τέτοια διαστολή περίμεναν να γεννήσω σε μία ώρα....αλλά η μπουμπού είχε άλλα σχέδια....και τότε έρχεται ο ορός....οι τεχνητοί πόνοι.....ωχ Παναγία μου, σκέφτομαι....... γιατί μου βάζετε, βρε παιδιά, λέω εγώ......Για να προχωρήσουμε λίγο, μου απαντούν (κοινώς, βαριόμαστε να περιμένουμε)....οι πόνοι γίνονται αφόρητοι......επισκληρίδιος....περιμένω και εγώ τη μαγική ένεση να με ανακουφίσει, όπως και στην πρώτη γέννα......αμ δε.....δυστυχώς δεν πέτυχε......με πονάει το σωληνάκι, νιώθω έντονη τάση για εμετό, τρέμουλοκαι πονάω.....μου την ξανακάνουν...τίποτα...ο οργανισμός δεν τη δέχτηκε (τώρα βρήκε να κάνει τα δικά του?)......δεν προλαβαίνω να ανασάνω από τους πόνους.....διαστολή 4...κολλημένη......η ώρα 7 παρά 5, έρχεται ο γιατρός και μου σπάει τα νερα......από τους πόνους δεν ξέρω τί κάνω, που είμαι κι ο ορός να πέφτει ανελέητα.......Ώρα 7 και 5, εξέταση ααπό γιατρό.....και διστολή 9 (!).......φωνάζει....πάμε τώρα χειρουργείο, ο σύζυξ ακολουθεί.....εγώ δεν μπορώ να ανασάνω από την τόσο γρήγορη διαστολή.....σπρώξε μου λένε, δε νιώθεις πίεση? Τι πίεση βρε παιδιά? μαχαίρια νιώθω....πρώτο σπρώξιμο ανεπιτυχες΄, δεύτερη φορά πιο δυνατά.....σταμάτα τώρα, μου φωνάζουν.....κάτι γλυστράει από μέσα, από το είναι μου......και τότε ακούω το πιο γλυκό, το πιο μεθυστικό κλάμα της ζωής μου...Ώρα 7 και μισή....μου την πετάνε στην κοιλιά μου....ένα γατάκι,τόσο μικρή και εύθραυστη, φιλάω το κεφαλάκι της και κλαίω....είναι η κορούλα μου, η πριγκίπισσά μου.......Ο άντρας μου κόβει το λώρο και κλαίει......και εγώ χάνομαι σε ένα νιρβάνα χαράς ανειιπωτης, ευτυχίας απεριόριστης........το θαύμα μου των 2700 γραμμ, είναι στην αγκαλίτσα μου..........

'Οπως κατάλαβες όλα πήγαν καλά και σχετικά εύκολα (αν δεν υπήρχαν παρεμβάσεις θα πήγαιναν ακόμα καλύτερα......Όσο για το θηλασμό, μετά από 3 ώρες την έβαλα στο στήθος, έπιασε αμέσως και κάνουμε αποκλειστικό θηλασμό.......2630 βγήκαμε από την κλινική και μετά από 10 μέρες ήμαστε 2940 γραμ. Τώρα ειναι 23 ημερών, ξυπνάει ανά 3ωρο (από μόνη της) και όλα καλά.......Όσο περισσότερο τη βάζεις στο στήθος, τόσο περισσότερο γάλα θα παράγεις.....τις πρώτες 2 ημέρες δεν θα έχεις γάλα αλλά το πύαρ, που είναι το πιο θρεπτικό από όλα, την τρίτη ημέρα κατεβαινει.....από την εμπειρία μου θα σου πω ότι οι πρώτες 40 ημέρες είναι δύσκολες, μετά εδραιώνεται ο θηλασμός και όλα μπαίνουν σε μια σειρά.....

Με το καλό σου εύχομαι και με ένα πόνο

Άννα με το καλό!! Ελπίζω να έρθουν όλα ομαλά,και με όσες λιγότερες παρεμβάσεις γίνεται...

Εγώ πήγα σήμερα γιατρό, με έβαλε καρδιοτοκογράφο και είχα αρκετές συσπάσεις, που το ήξερα δηλαδή, έκανα προληπτικά εξέταση για στρεπτόκοκκο και θα πάρω αύριο λογικά αποτελέσματα, ο μπέμπης έχει εμπεδωθεί,έχω διαστολή 1 και ο τράχηλος έχει σχεδόν εξαλειφθεί, οπότε λογικά εντός των ημερών γεννάω κι εγώ. Κλασσικά 36 εβδομάδες (που ελπίζω να πατήσω με το καλό την Παρασκευή!!!)

Από βάρος είμαστε στο μέσο όρο,γύρω στα 2680,αλλά αν βάλεις και την απόκλιση του υπέρηχου,πάλι γατάκι θα βγάλω.Η κόρη μου είχε γεννηθεί 2450 στις 36 ακριβώς.Ας είναι γερός μόνο!

Έχω αγχωθεί λίγο,για τον τοκετό,για το μωρό να είναι καλά,για το πώς θα είμαι πάλι με νεογέννητο,για το πώς θα είναι η "μεγάλη" μου,για όλα!!! Ευτυχώς έχω ψιλοτελειώσει με τις δουλειές που είχα για το γραφείο,κι ελπίζω να μην προκύψουν πολλά τελευταίες στιγμές,να προλάβω να ηρεμήσω λιγάκι!!!

Αυτά κοριτσάκια, Άννα και πάλι ό,τι καλύτερο εύχομαι,με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!

Και εγώ είχα τις ίδιες ανυσυχίες με το γιόκα μου που είναι 5,5 χρονών. Οι πρώτες μέρες είναι λίγο δύσκολες, ζηλεύει αρκετά, αλλά με υπομονή και καλή θέληση όλα θα πάνε καλά......δείξε την κορούλα σου πολύ αγάπη και κατανόηση....τσουνάμι είναι και θα περάσει....

Με το καλό σε όλα τα κοριτσάκια...

Κλαίει η μικρή μου......


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφια και babyofmine με το καλο και σε σας κοριτσια ετοιμαζεστε σιγα,σιγα.Να κρατησετε υγιη μωρακια στην αγκαλια σας με την λιγοτερη ταλαιπωρια κ να εχετε ομορφες εμπειριες!:P:p:p

Με τις ιδιες ανησυχιες και εγω πως θα το παρει η μικρη ,ανησυχιες για τον. τοκετο ,αν θα θηλασουμε ....νομιζω ολα φυσιολογικα.Να προσπαθησουμε να ειμαστε χαλαρες για να απολαυσουμε κ την εμπειρια αυτη οσο μπορουμε...:)

Stav77 πολυ ωραια η εμπειρια σου ,συγκινουμε να διαβαζω ιστοριες τοκετου.Αν κ δεν σε επιασε καλα η επισκληριδιος τουλαχιστον δεν αργησες πολυ να γεννησεις κ δεν εκανες πολλες εξωθησεις σε τρισημιση ωριτσες πολυ καλα.Μετα τα ξεχνας ολα.Σε ποιο μαιευτηριο γεννησες?


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι νέα είναι αυτά που διαβάζω;;;;

Άννα με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου όποτε μπορείς.

babyofmine με το καλό και σε εσένα!!! Αν δεν σε έχουν πιάσει ακόμη οι πόνοι υπομονή μια μερούλα έμεινε μέχρι την Παρασκευή!

Κορίτσια εμένα από χθες το βράδυ με ψιλοπεθαίνει η μέση μου. Βέβαια γιόρταζε ο άντρας μου και είχαμε τραπέζι στο σπίτι, αλλά δεν μπορώ να πω ότι κουράστηκα. Ίσα ίσα που ο καψερός εκείνος τα έκανε όλα κι εγώ απλά έκατσα μισή ώρα στην κουζίνα για να τακτοποιήσω τα φαγητά στις πιατέλες. Τόσο εύθραυστες είμαστε πια τώρα προς το τέλος; Το καλό είναι ότι εδώ και 3 μέρες έχουν σταματήσει τελείως τα καφέ και το αίμα που είχα δει και είχαμε πάει στο μαιευτήριο. Η μικρή κουνιέται συνέχεια και έχει γίνει πολύ δυνατή.

Να τον χαιρεσε τον αντρουλη σου!


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εχω πονακια όλη μερα σαν περιόδου και αισθανομαι και πολυ πίεση.

Φυσικά φοβάμαι αρκετά ο γιατρός απο Τετάρτη ειπε να με δει ξανα την δευτερα και οτι ο τράχηλος ηταν μαλακός.

Δε ξερω αν εχει αρχίσει καποια διαδικασία...θα δείξει.

Παντως το μωρο ειναι πολυ κινητικό!

Babyofmine παίρνεις σειρά κι εσυ!

Σου εύχομαι να πανε ολα καλα!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Smurfita να χαίρεσαι τον αντρα σου!!!! Maraki ερχονται τα μωρακια μας σιγά- σιγά!!! Olive κ εγω εχω πονακια κ φυσικά με ποναει πολύ κ η μεση μου!!! Stav77 τελικα είσαι πολυ δυνατή! Μπράβο κορίτσι μου!!! Να χαίρεσαι κ το μωρακι σου!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου διαβασα τα μην σας κ πραγματικα με συγκινησατε κ ευχαριστω ολες σας για τις ευχες κ την θετικη σας ενεργεια.δεν μπορω να απαντησω σην καθε μια ξεχωριστα,γεννησαμε εχθες στις 4 το πρωι περιπου,κ ειχαμε μπει στις 12 το βραδυ,εχω παθει σοκ κλαιω συνεχεια,δεν μπορω να το πιστεψω οτι το μωρο αυτο ειναι δικο μας,3520 κιλα κ 51 ποντους.η γεννα παρολο που ηθελα χωρις επισκληριδιο ηταν φυσιολογικη αλλα επειδη δεν αντεξα τους πονους καναμε τελικα επισκλ.

ολα ειναι καλα,ευχομαι σε ολες να εχουν μια γεννα ευλογημενη,να προσευχεστε κ εγω μαζι σας για ολα σας φιλω κ ευχομαι οτι καλυτερο


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου διαβασα τα μην σας κ πραγματικα με συγκινησατε κ ευχαριστω ολες σας για τις ευχες κ την θετικη σας ενεργεια.δεν μπορω να απαντησω σην καθε μια ξεχωριστα,γεννησαμε εχθες στις 4 το πρωι περιπου,κ ειχαμε μπει στις 12 το βραδυ,εχω παθει σοκ κλαιω συνεχεια,δεν μπορω να το πιστεψω οτι το μωρο αυτο ειναι δικο μας,3520 κιλα κ 51 ποντους.η γεννα παρολο που ηθελα χωρις επισκληριδιο ηταν φυσιολογικη αλλα επειδη δεν αντεξα τους πονους καναμε τελικα επισκλ.

ολα ειναι καλα,ευχομαι σε ολες να εχουν μια γεννα ευλογημενη,να προσευχεστε κ εγω μαζι σας για ολα σας φιλω κ ευχομαι οτι καλυτερο

Άννα να σας ζήσει!!! Γερό και δυνατό,καλούς θηλασμούς και καλό σαραντισμό τώρα!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!Εγώ ακόμα εδώ,αλλά είναι ζήτημα ημερών μου είπε ο γιατρός,το Σ/Κ δεν το βγάζω. Συσπάσεις το απόγευμα ωε βράδυ περισσότερες,το πρωί είμαι καλά. Η βλακεία είναι ότι ο γιατρός μου ήτανε να λείψει το Σάββατο γιατί η οικογένειά του λείπει από το Πάσχα και δεν έχει πάει,έχει κι αυτός μωρό νεογέννητο,οπότε ξαναπήγα σήμερα το πρωι καρδιοτοκογράφο και σίγουρα θα ξαναπάω αν δεν ξεκινήσει ενεργά ο τοκετός μέχρι Σάββατο πρωί. Κι ότι ήθελα να αποφύγω τα σούρτα φέρτα:(

Αυτά! Θα σας κρατάω ενήμερες:tongue:

Και στα δικά σας με το καλό οι υπόλοιπες!!Μπορεί να με προλάβει και καμία!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα τις ίδιες ανυσυχίες με το γιόκα μου που είναι 5,5 χρονών. Οι πρώτες μέρες είναι λίγο δύσκολες, ζηλεύει αρκετά, αλλά με υπομονή και καλή θέληση όλα θα πάνε καλά......δείξε την κορούλα σου πολύ αγάπη και κατανόηση....τσουνάμι είναι και θα περάσει....

Με το καλό σε όλα τα κοριτσάκια...

Κλαίει η μικρή μου......

Ευχαριστώ για τη συμβουλή!!Το σίγουρο είναι ότι θα προσπαθήσω πολύ ,κι ελπίζω να το περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται!!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου διαβασα τα μην σας κ πραγματικα με συγκινησατε κ ευχαριστω ολες σας για τις ευχες κ την θετικη σας ενεργεια.δεν μπορω να απαντησω σην καθε μια ξεχωριστα,γεννησαμε εχθες στις 4 το πρωι περιπου,κ ειχαμε μπει στις 12 το βραδυ,εχω παθει σοκ κλαιω συνεχεια,δεν μπορω να το πιστεψω οτι το μωρο αυτο ειναι δικο μας,3520 κιλα κ 51 ποντους.η γεννα παρολο που ηθελα χωρις επισκληριδιο ηταν φυσιολογικη αλλα επειδη δεν αντεξα τους πονους καναμε τελικα επισκλ.

ολα ειναι καλα,ευχομαι σε ολες να εχουν μια γεννα ευλογημενη,να προσευχεστε κ εγω μαζι σας για ολα σας φιλω κ ευχομαι οτι καλυτερο

ΣΥΧΓΑΡΗΤΗΡΙΑ για το μωρακι σας, πολυ καλο θα ειναι, να το χαίρεστε!

Το πρώτο μωρακι της παρέας μας, εύχομαι να ειναι καλοτυχο και με το καλο να γυρίσετε στο σπιτακι σας!!!!!

Άννα να σας ζήσει!!! Γερό και δυνατό,καλούς θηλασμούς και καλό σαραντισμό τώρα!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!Εγώ ακόμα εδώ,αλλά είναι ζήτημα ημερών μου είπε ο γιατρός,το Σ/Κ δεν το βγάζω. Συσπάσεις το απόγευμα ωε βράδυ περισσότερες,το πρωί είμαι καλά. Η βλακεία είναι ότι ο γιατρός μου ήτανε να λείψει το Σάββατο γιατί η οικογένειά του λείπει από το Πάσχα και δεν έχει πάει,έχει κι αυτός μωρό νεογέννητο,οπότε ξαναπήγα σήμερα το πρωι καρδιοτοκογράφο και σίγουρα θα ξαναπάω αν δεν ξεκινήσει ενεργά ο τοκετός μέχρι Σάββατο πρωί. Κι ότι ήθελα να αποφύγω τα σούρτα φέρτα:(

Αυτά! Θα σας κρατάω ενήμερες:tongue:

Και στα δικά σας με το καλό οι υπόλοιπες!!Μπορεί να με προλάβει και καμία!!

Τα βραδιά ειναι τα ζορικα παντως!

Λιγο υπομονή και είσαστε πολυ κοντα στο μωρο σας.

Απόλαυσε αυτη τη γλυκεια διαδρομή εφόσον σου δίνεται αυτη η ευκαιρία, εισαι απο τις τυχερός, συνήθως οι γιατροί βιάζονται να επισπευσουν τις καταστάσεις για να εχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

Εισαι πολυ τυχερή που το περιμένετε να ερθει οποτε θελει εκείνο!!

Εγω ψιλοαυπνη σημερα απο το άγχος μου αλλα οταν ξυπνησα δεν ειχα τοσο έντονα πονακια.

Αγχώθηκα περισσότερο γιατι νομίζω οτι ειναι νωρις ακομη, ηθελα να μπει ο Μάιος!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...