Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κάνω τον σταυρό μου κ θα ρωτήσω! 

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

η εταιρεία αυτή έχει την έβρυ ντέη στις σερβιέτες;

Γιεεεεες

τα μπέημπι λίνο τα έχετε δοκιμάσει καμιά σας; πώς είναι; το σκέφτομαι να τα δοκιμάσω στην κόρη μου.

Πολύ καλά...Μην σου πω τα καλύτερα που εχω δοκιμάσει ποτε...Από ποιότητα άψογα

έχουμε ξεμεσιαστεί μάνα κ γιαγιάδες για αυτό το παπάκι-πωπουδάκι!

Κι εμείς.......

κ παιχνίδια ανταλλαγή.

Γράψτα λοιπόν!Πού να τα σκεφτώ και να τα προλάβω όλα;

για το φαγητό, δεν πετάω ποτέ φαγητό.

Μια από τα ίδια

αυτό με τις εκπτώσεις το κάνω κ εγώ. .

Είμαστε αδερφια λέμε...

Κι εγω του πήρα φετος μπουφαν για του χρόνου

Κι επειδή είναι νταβρί,του πήρα κατευθείαν για 3 ετων

Αφού τωρα φορά τα 18-24

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και απο μένα,

Το πρώτο που κάναμε για να γλυτώσουμε απο την μπόρα που βλέπαμε να έρχεται ήταν να φύγουμε απο την Αθήνα για την επαρχία τον Οκτώβρη του 2010. Ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά αν κάποιος μπορεί να το κάνει γλυτώνει πολλά χρήματα και έχεις καλύτερη ποιότητα ζωής για σένα και τα παιδιά σου.

Μια καλή λύση για όσους μπορούν να το κάνουν (για πρακτικούς λόγους), είναι η σόμπα με ξύλα. Εμείς πήραμε μία με φούρνο για οικονομία και στο ρεύμα και είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι. Τα χρήματα που γλύτωσαμε απο το πετρέλαιο είναι σημαντικά.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που κάναμε για να γλυτώσουμε απο την μπόρα που βλέπαμε να έρχεται ήταν να φύγουμε απο την Αθήνα για την επαρχία τον Οκτώβρη του 2010.

Γεια σου Γιώτα, μπράβο σας, είστε πολύ προνοητικοί και σίγουρα ο χρόνος είναι με το μέρος σας, αφού κάνατε την αλλαγή τόσο σύντομα. Πραγματικά στο χωριό κάποιος μπορεί να είναι (σχεδόν) αυτάρκης αν έχει ένα κήπο με λίγα βασικά λαχανικά, ένα μικρό περιβολάκι με ελάχιστα δέντρα, ένα κοτέτσι, ξυλόσομπα και γκαζιέρα.

Link to comment
Share on other sites

τα μπέημπι λίνο τα έχετε δοκιμάσει καμιά σας; πώς είναι; το σκέφτομαι να τα δοκιμάσω στην κόρη μου.

ως τώρα μόνο πάμπερς, έχουμε ευαίσθητο παπάκι-πωπουδάκι.

δεν χρησιμοποιώ μωρομάντηλα, μόνο χαρτί απαλό κ αντί για κρέμα βάζω ελαιόλαδο.

Εμένα τα παιδάκια μου είναι μεγάλα αλλά όταν φορούσαν πάνες αγόραζα τα babylino , είναι πολύ καλά και να σου πω ότι έπαιρνα τα pampers και κάποιες φορές βρέχονταν τα ρουχάκια τους ενώ με τα babylino όχι . Είχα δοκιμάσει και του lidl και τα libero επίσης αλλά κοκκίνιζαν τα μωρούλια μου . Έτσι έπαιρνα babylino με κουπόνια (ήταν και η μοναδική εταιρεία που μου έστελνε πολύ συχνά κουπόνια) , ήταν πολύ πιο οικονομικά από άλλα και έπαιρνα και δωράκια με τα barcode που έστελνα . Επίσης τα μωρομάντηλα baby care είναι πολύ πιο υγρά από τα pampers και αν θυμάμαι καλά μου έστελναν και για αυτά κουπόνια μαζί με τα babylino .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φέφη είναι εξαιρετικά τα babylino.όταν είχε το μπεμπέ ένα θεματάκι μ'αυτές σωθήκαμε.Παρατήρησα όμως κάτι που δεν μου άρεσε καθόλου.Ενώ ήταν οι φθηνότερες πάνες την τελευταία φορά που πήγα σουπερ και ενώ τις είχα βάλει ήδη στο καλάθι παρατήρησα πως οι λίμπερο ήταν πιο φθηνές.

Είναι δυνατόν σε τέτοιες εποχές αντί να κάνουν προσφορές να κάνουν αύξηση?Και μετά να περιμένουν να προτιμήσεις τα ελληνικά προϊόντα?


Link to comment
Share on other sites

Ξέρει καμιά για την κάρτα πολιτισμού αν υπάρχει ακόμα και να μας πει ;;;

Επίσης ποιοι είναι δικαιούχοι αυτής της κάρτας ; Μόνο πολύτεκνοι και τρίτεκνοι ;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει καμιά για την κάρτα πολιτισμού αν υπάρχει ακόμα και να μας πει ;;;

Επίσης ποιοι είναι δικαιούχοι αυτής της κάρτας ; Μόνο πολύτεκνοι και τρίτεκνοι ;

nai ayti η κατηγορια ειναι οι δικαιουχοι.βγαινει στα κεπ.με φωτο κ πιστοποιητικο γεννησης.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποια να μου πει για την καρτα τριτεκνου? Σε τι χρησιμευει? Εχεις εκπτωσεις καπου η' προσφορες?

Παντως και εγω συμφωνω οτι η επαρχια ειναι απειρως φτηνοτερη απο Αθηνα. Με 400 ευρω βρισκεις σπιτι ευρυχωρο σε καλη περιοχη, τα δημοτικα τελη ειναι φτηνοτερα, το νερο επισης, και φυσικα πολυ καλυτερη ποιοτητα ζωης. Ακομα και τα γεωργικα προιοντα ειναι φτηνοτερα αν εισαι κοντα σε περιοχη παραγωγης..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εξαιτίας της οικονομικής κρίσης αρκετοί είναι εκείνοι που επιλέγουν να αξιοποιήσουν την κτηματική τους περιουσία καλλιεργώντας,ενώ δεν είναι λίγοι εκείνοι οι παραγωγοί που αναζητούν επικερδείς καλλιέργειες...

Ψάχνοντας μπορεί να βρει κανείς πολλές πληροφορίες

Βρήκα τον παρακάτω σύνδεσμο,όπου εχει πολλές πληροφορίες για την καλλιέργεια αρόνιας.

Πρόκειται για ενα φυτό σχετικά άγνωστο στη χώρα μας,το οποίο ωστόσο καλλιεργείται σε πολλές άλλες χώρες και μπορεί να αποφέρει στους παραγωγούς κέρδος 1.400 ευρώ το στρέμμα

http://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23353&subid=2&pubid=63323265

Οι Ελληνες αγροτες εδώ και χρόνια εχουν στραφεί σε καλλιέργειες οι οποίες στους περισότερους από εμάς είναι άγνωστες.

Αποφέρουν κέρδη κι εφόσον δεν έχουν μεγάλη διάδοση,μπορούν να αποτελέσουν επικερδή επένδυση

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12333&subid=2&pubid=2385148

Link to comment
Share on other sites

Ιπποφαές,μύρτιλλο,μαύρη τρούφα και ροδιά είναι μερικές από τις νέες επικερδείς καλλιέργειες που κερδίζουν έδαφος το τελευταίο διάστημα ιδίως στην Βόρεια Ελλάδα

http://www.agri.gr/site/georgia-kai-ktinotrofia/poies-einai-oi-nees-dinamikes-kalliergeies-tis-boreias-elladas.html

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια γνωρίζει μεγάλη άνθηση η καλλιεργεια βιομηχανικού τριαντάφυλλου

Δεν ονομάζεται δε τυχαία "ρόδινος χρυσός",μια που 1 λίτρο ροδέλαιο κοστίζει 4.000-5.000 δολάρια!!!

Απίστευτο;

http://www.vita.gr/html/ent/961/ent.5961.asp

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...