Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΣΤΗΝ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ


BIBIANAKI

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟ Β ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΠΟ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΤΩΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ(ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ) ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΕΙΧΕ


NRz3p2.png

Cignp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Βιβιανάκι.

Εγώ είχα κάνει περίδεση τραχήλου λόγω στενότητας της μήτρας και επειδή είχα δίδυμα. Πήγαν όλα καλά στην επέμβαση... μου έκαναν ολική νάρκωση και όταν ξύπνησα δεν ένιωθα ούτε πόνο ούτε καν ότι είχα κάνει κάτι... έμεινα ένα βράδυ στο νοσοκομείο και ένιωθα τόσο καλά που ήθελα να σηκωθώ να φύγω... αλλά δεν επιτρεπόταν. Μην αγχώνεσαι καθόλου! ότι άλλο θέλεις να μάθεις, ρώτα με;)

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΧΑΡΙΣΤΩ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΘΑΡΡΟΣ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΓΕΝΝΑ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΕΚΑΝΕΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΞΑΠΛΑ ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΜΕΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ


NRz3p2.png

Cignp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειχα κανει και εγω περιδεση στην 16 εβδομαδα,την εκανα και εφυγα την ιδια μερα.Μετα απο λειζερ για κονδυλωματα ο τραχηλος μου ηταν σχεδον ανυπαρκτος.0,7 χιλιοστα.Παρα πολυ δυσκολη περιπτωση παρακαλαγαμε να φτασει το εμβρυο τουλαχιστον 1 κιλο .Τελικα μετα απο ακινησια και την περιδεση σπασανε τα νερα στο τελος της 39 εβδομαδας!!!!Δεν ανοιγε ο τραχηλος να γεννησω φυσιολογικα ,το πιστευεις;

Εκανα καθε μηνα μια εξεταση[ συγνωμη δεν την θυμαμαι τωρα] γιατι υπαρχει κινδυνος μολυνσης με την περιδεση.Καλη επιτυχια και μεγια το φιογκακι σου!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΦΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΕΣΥ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΕ ΕΞΑΛΕΙΦΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!ΜΗΠΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΗΝ CRP? ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΟΙΜΩΞΗ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΦΙΟΓΚΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΦΙΧΤΟ ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ!


NRz3p2.png

Cignp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιβιανακι τελικα την εκανες? Για πες γιατι ετοιμαζομαι μαλλον κ εγω...ειμαι 13η εβδομαδα κ εχω 30mm τραχηλο κ βλεπω ανήσυχο τον γιατρο μου...ιστορικο δεν εχω μιας κ ειναι η 1η μου εγκυμοσυνη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα.....έκανα και εγώ περίδεση στον μικρούλη μου την 14η εβδομάδα....απευθύνομαι σε όλες τις κοπέλες γιατί δυστυχώς ανήκω σε αυτές που έχασαν έναν άγγελο από ανεπάρκεια τραχήλου την 24η εβδομάδα...αυτό έγινε το 2009 και αν με ρωτήσετε θα σας πώ πως ακόμη και σήμερα μετά απο τόσα χρόνια και έχοντας πλέον το αντράκι μου στην αγκαλιά μου, ποτέ δεν θα ξεχάσω αυτό το μωρό...εάν ο γιατρός, ο περίφημος που υπάρχει και funclub έλεγχε τον τράχηλο μου, αυτός ο άγγελος τώρα θα ήταν εδώ μαζί μου να του δίνω την μητρική αγάπη που ποτέ δεν ένοιωσε γιατί ένας γιατρός με πείρα στις δύσκολες περιπτώσεις που ανήκα εγώ δεν μου μετρούσε τον τράχηλο.....είχα διαφραγματοφόρο μήτρα και το είχε διαγνώσει εκείνος....παρόλαυτα με μία απλή μέτρηση τραχήλου θα είχε σωθεί το μωρό μου...κορίτσια την ιστορία μου δεν σας την είπα για να σας τρομοκρατήσω αλλά για να σας πείσω να μην φοβάστε την περίδεση....είναι αναγκαία σε κάποιες περιπτώσεις για να σωθεί το ψυχουλάκι σας, το σπλάχνο σας....δεν είναι τίποτα....σας ναρκώνουν λιγάκι και μετά ξυπνάτε και δεν νοιώθετε τίποτα....λίγη αντιβίωση για λίγες μέρες για τυχόν μολύνσεις και έχετε δεμένο το μωράκι σας μέσα στην φωλίτσα του μέχρι να μεγαλώσει αρκετά και να είναι έτοιμο να δεχθεί την αγκαλίτσα της μαμάς....:)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κολπικη εξεταση καθε μηνα για τυχον μικροβια,μονο αυτο και ξαπλααααααα!!

mama ritsa δεν εχω λογια για αυτο που περασες κοριτσι μου,οι περιζητητοι γιατροι ειναι τοσο πολυασχολοι που μπορει να κανουν κραυγαλεα λαθη.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΠΟΛΥ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΡΑΜΜΑ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ.

VASILIKIΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΜΙΑ ΚΟΛΠΙΚΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΜΠΗΚΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΤΗΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.5-10 ΛΕΠΤΑ ΕΙΝΑΙ.ΜΕΤΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΑΡΚΡΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΣΕ 1 ΩΡΑ.ΕΙΧΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΡΟΖ ΟΧΙ ΑΙΜΑ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΝΑ ΒΑΡΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΠΑΙΡΝΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΓΩ ΡΩΤΟΥΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΝ Α=ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΙΣ ΕΚΟΨΕ ΤΟ ΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΠΑΓΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΛΗΤΙΚΗ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!


NRz3p2.png

Cignp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


MAMA-RITSA ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ Η ΜΟΝΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΟΜΠΕΜΠΗΣ


NRz3p2.png

Cignp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω χθες πηγα παλι στον γιατρο το πρωι και με ειδαν 3 ατομα συνεργατες του... ο τραχηλος μου κανει καμπυλη και αν τον μετρησουν κομματι κομματι ειναι 30 mm περιπου αλλιως στην ευθεία είναι 27mm. Θα με δει παλι την άλλη Δευτερα και θα κανονισουμε την περιδεση μαλλον.

Βρισκει κ ενα κομματι του πλακουντα χαμηλα αλλα αυτο μπορει να ανεβει... αν οχι και παλι καλο θα κανει η περιδεση κ σ αυτο...

Δεν φοβαμαι απλα επειδη παιδευτηκα πολυ για να μεινω εγκυος (3η εξωσωματικη) μολις ακουσα την πιθανοτητα αποβολης τρελαθηκα... καταλαβαινετε ....

Ευτυχως που ειναι ψειρας ο γιατρος μου ... του εχω εμπιστοσυνη αλλα αποδεικνυεται οτι ειναι πολυυυ ψειρας

μαμα ριτσα να χαιρεσαι το αντρακι σου ... να ειναι γερο κ δυνατο κ να το καμαρωσεις οπως επιθυμεις γλυκια μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια καλημερα, επαναφερω το θεμα κ ευχομαι να πηγαινουν τελεια οι εγκυμοσυνες σας ! Εγω ειμαι στην 9η εβδομαδα κ πριν μεινω εγκυος ο τραχηλος μου ηταν 21 χιλιοστα, ο γιατρος μου ειπε οτι θα φανει το μεγεθος του στην αυχενικη κ θα δουμε για περιδεση.....το θεμα μου ειναι οτι δεν εμπιστευομαι τον γιατρο κ θα θελα να αλλαξω, αν καποια απο εσας ειναι πειραια κ γυρω κ ειστε ικανοποιημενες απ τον γιατρο σας θα το εκτιμουσα να μου δινατε στοιχεια ... Ευχομαι σε ολες ομορφες τελειομηνες εγκυμοσυνες !!!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...