Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Vbac Supporters-ΦΤ μετά απο καισαρική, ομάδα στήριξης


admin

Recommended Posts

Καλησπερα!Τι καλα!Ειμαστε και κοντα στις ημερομηνιες!Απο ποια πολη εισαι?

όντως πολύ κοντα!!! μένω Κορυδαλλό :) , εσυ απο οτι βλεπω Λάρισα;;

εχεις βρει γιατρο που να αναλαμβανει ΦΤ μετα απο ΚΤ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λαρισα ναι!Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα καποιον γιατρο ο οποιος ειπε πως θα με αναλαβει, κι αυτο επειδη ειχα κανει διαστολη στο πρωτο μου παιδακι αλλιως δε θα αναλαμβανε, θα με περιμενει μεχρι 41 εβδομαδες και μετα μαλλον ελεγχομενη προκληση!Ειναι νεος στη λαρισα, πρεπει να χει κανα χρονο ιατρειο εδω.Σπουδαζε εξωτερικο!Οποτε ενα αγχος παραπανω το εχω για το αν θα τα καταφερω και αν θα φανει ανταξιος...

Μακαρι να ημουν αθηνα η θεσσαλονικη..Εσυ ποιον γιατρο εχεις?


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λαρισα ναι!Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα καποιον γιατρο ο οποιος ειπε πως θα με αναλαβει, κι αυτο επειδη ειχα κανει διαστολη στο πρωτο μου παιδακι αλλιως δε θα αναλαμβανε, θα με περιμενει μεχρι 41 εβδομαδες και μετα μαλλον ελεγχομενη προκληση!Ειναι νεος στη λαρισα, πρεπει να χει κανα χρονο ιατρειο εδω.Σπουδαζε εξωτερικο!Οποτε ενα αγχος παραπανω το εχω για το αν θα τα καταφερω και αν θα φανει ανταξιος...

Μακαρι να ημουν αθηνα η θεσσαλονικη..Εσυ ποιον γιατρο εχεις?

χαίρομαι που εχεις βρει γιατρό που είναι θετικός!!! εγω έχω τον Γιαννίκο, και στα ραντεβου που εχουμε κανει εως τωρα μου βγαζει εμπιστοσυνη και ειλικρινια!!για πιο λογο εκανες καισαρικη;;εαν θες μου λες...

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει τα καλυτερα για τον Γιαννικο!

Μου ειχε δωσει πητ 28/1 (στη β επιπεδου μου δωσαν 23-1) και 24-1 μ εβαλε με προκληση χωρις κανενα λογο!Τοσο μ εκοβε και μενα!

Μετα απο 8 ωρες και διαστολη 3.5, σπασμενα νερα και τραχηλο εξαλειμενο, καρδιακους παλμους τελειους μου ειπε παμε για καισαρικη!

Δεν μπορουμε να περιμενουμε αλλο!Το μωρο ειναι πολυ ψηλα και δεν κατεβαινει!!!Εσυ για ποιο λογο εκανες?


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει τα καλυτερα για τον Γιαννικο!

Μου ειχε δωσει πητ 28/1 (στη β επιπεδου μου δωσαν 23-1) και 24-1 μ εβαλε με προκληση χωρις κανενα λογο!Τοσο μ εκοβε και μενα!

Μετα απο 8 ωρες και διαστολη 3.5, σπασμενα νερα και τραχηλο εξαλειμενο, καρδιακους παλμους τελειους μου ειπε παμε για καισαρικη!

Δεν μπορουμε να περιμενουμε αλλο!Το μωρο ειναι πολυ ψηλα και δεν κατεβαινει!!!Εσυ για ποιο λογο εκανες?

Σημασια εχει οτι γεννηθηκε καλα το παιδακι σου :)

και λογικο ειναι πρωτη εγκυμοσυνη , λιγο ο φοβος για το αγνωστο λιγο το αγχος ενεργεις θετικα σε οτι σου λενε!!

εγω που λες ειχα ΠΗΤ 2/09 και στις 17/08 που καναμε υπερηχο μου λεει το παιδι ειναι πολυ μεγαλο και κινδυνευει και ενα σωρο βλακειες που το σκεφτομαι τωρα και λεω ποσο ηλιθια μπορει να ειμαι....

με τα πολλα 20/08 χωρις καμια δοκιμη για φυσιολογικο , κανονικα με ραντεβου παω και κανω καισαρικη και γεννησα ενα αγορακι με βαρος 3.120!!!τεραστιο εε;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χα!κλασικη περιπτωση μεγαλου παιδιου!και εμενα μου ελεγε πως ειναι μεγαλος απο τον 7 μηνα!!βεβαια γεννηθηκε 3770 αλλα μου ελεγε πολλα κουλα απο τοτε!επρεπε ν ακουσω το ενστικτο μου και να φυγω...αλλα οπως τα λες..πρωτη γεννα δεν ψαχνομαστε και πολυ...

ελπιζω να εχουμε υπεροχους φυσιολογικοτατους τοκετους αυτη τη φορα!

εσενα ποσο περιθωριο σου δινει?42 εβδομαδες?


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

χα!κλασικη περιπτωση μεγαλου παιδιου!και εμενα μου ελεγε πως ειναι μεγαλος απο τον 7 μηνα!!βεβαια γεννηθηκε 3770 αλλα μου ελεγε πολλα κουλα απο τοτε!επρεπε ν ακουσω το ενστικτο μου και να φυγω...αλλα οπως τα λες..πρωτη γεννα δεν ψαχνομαστε και πολυ...

ελπιζω να εχουμε υπεροχους φυσιολογικοτατους τοκετους αυτη τη φορα!

εσενα ποσο περιθωριο σου δινει?42 εβδομαδες?

ναι 42 εβδομαδες!!! ευχομαι και εγω να εχουμε καλους τοκετους και γερα μωρακια!!αχ χαιρομαι που θα μιλαω με καποιον :)

αγορακι ή κοριτσακι εχεις;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παρα πολυ!Οι περισσοτεροι μολις λεω για φτ μετα απο κτ με κοιταν σαν εξωγηινο!Και δυστηχως πολλες κοπελες δεν καταλαβαινουν καν το γιατι θελω κατι τετοιο!Οσο για το φυλο του μωρου..μαλλον γιος παλι!

Ο γεννετηστης στην αυχενικη μου ειπε 99,9 % αγορι! Στο προηγ. ραντεβου που ειχα με το γυναικολογο μου ειπε οτι οντως μοιαζει με αγορι αλλα δεν ειναι σιγουρος!Τωρα να μου τα γυρισει δε νομιζω...Εσυ?


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παρα πολυ!Οι περισσοτεροι μολις λεω για φτ μετα απο κτ με κοιταν σαν εξωγηινο!Και δυστηχως πολλες κοπελες δεν καταλαβαινουν καν το γιατι θελω κατι τετοιο!Οσο για το φυλο του μωρου..μαλλον γιος παλι!

Ο γεννετηστης στην αυχενικη μου ειπε 99,9 % αγορι! Στο προηγ. ραντεβου που ειχα με το γυναικολογο μου ειπε οτι οντως μοιαζει με αγορι αλλα δεν ειναι σιγουρος!Τωρα να μου τα γυρισει δε νομιζω...Εσυ?

και εμενα και το δευτερο μαλλον αγορι!!χαχαχαχα!!

δυστυχως δε γνωριζουν πολλα για το θεμα vbac και μας ζαλιζουν και εμας ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκε ο κοσμος ενα ροζουλι βρε αδερφε?!χαχαχα

Χαρηκα που σε βρηκα και που τα ειπαμε!

Σ αφηνω γαιτι ο μικρος γκρεμιζει το σπιτι..να συμαζεψω τιποτα!

Θα τα λεμε!Καλο βραδυ!! :D


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 month later...

Καλημερα κοριτσια! Εκανα Vbac μετα απο 22 μηνες απο την καισαρικη. Οποια θελει στοιχεια γιατρου και μαιας ας στειλει πμ γιατι δνε εξερω αν επιτρεπεται να γραψω εδω. Αν επιτρεπεται, πειτε μου να γραψω και λεπτομερειες!


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν γνωριζω αν κανει να αναφερεις ονοματα αλλα να μας πεις λεπτομερειες νομιζω δεν υπαρχει προβλημα! να βοηθησεις και μας να παρουμε κουραγιο!!! σου εχω στειλει και προσωπικο μηνυμα και δεν ξερω αν το εχεις λαβει!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Είμαι μανούλα ενος τρελούτσικου αγοριού 18 μηνών που γεννήθηκε με καισαρική και είμαι στον 6ο μήνα στην κορούλα μας!Γνωρίζει κάποια κάποιον γιατρό υποστηρικτικό στον vbac στην περιοχή της Αργολίδας??Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλημέρα

ένα τέτοιο θέμα και χωρίς καθόλου μνματα εδώ και 2 χρόνια?

αν υπάρχει κάποια που να γέννησε στην Αθήνα μετά από καισαρική να μου στείλει αν μπορεί τα στοιχεία του γιατρού της. Η λίστα με τους γιατρούς που αναλαμβάνουν Φ.Τ. μετά από Κ.Τ. είναι του 2011 και φαντάζομαι ότι εκπαιδεύτηκαν και άλλοι γιατροί από τότε. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος ?


zayl.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...