Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ax koritsia ola pigan kala doxa ton theo ontos kisha mpampatsika xaxaxa:D:D:D:Dafou molis tin eide o giatros ekene etsi:shock::shock::shock::shock: xaxaxa na sas rwtisw kati giati akouw diafora me ton thilasmo posi wra ta afinetai na fane kai kathe poses wres ta xupnate i xupnane apo mona tous???????giati den bgazw akri fobamai mipws den trwei kala giati koimatai arketa kai kamia fora xazotrwei....


c7bf85d6fb.png608c15f06b.png
Link to comment
Share on other sites

kai kati allo sas ekenan katholou iktero?????? emena exei ligo.....to bazw sto fws...kai kati allo to gala sas oses manoules thilazete to bgazete me to thilastro????????i den exete xreisimopoiisei????ax koritsia einai toses polles oi apories apla o kathenas leei ta dika tou peite mou eseis....


c7bf85d6fb.png608c15f06b.png
Link to comment
Share on other sites

frossw exoume to idio formaki koukla einai na tin xairese!!!! koritsia otan klaiei poli anxonomai kai me ianei panikos den xerw ti na tin kanw fobamai meta ola kala px otan allazoume mpimpilino kai arxizei na klaiei den mporw katholou isws epeidi einai arxi akoma den xerw:confused::confused::confused::confused:kai eseis etsi eistai i eisastan???


c7bf85d6fb.png608c15f06b.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες μου καλημέρα!!! Γέννησα και εγώ όπως σας ενημέρωσε η Φρόσσω, την Πέμπτη 18 στις 11 το πρωί, μια καρακουκλάρα 2.650 γρ, 52 εκ. με προγραμματισμένη καισαρική. Όλα πήγαν καλά, αν και δεν θέλω να πω λεπτομέρειες για την διαδικασία του χειρουργείου, γιατί δεν ήταν και οτι καλύτερο....δυστηχώς!!!! Ας γεννήσουν όλες οι κοπέλες με το καλό και ίσως τότε να μιλήσω για την εμπειρία μου. Εύχομαι να μην ξανασυμβούν σε καμία μανούλα αυτά που συνέβησαν σε μένα!!! Όπως όλοι ξέρουμε και οι γιατροί κάνουν λάθη μερικές φορές και ήμουν μια απο τις άτυχες που έγινε λάθος ιατρικό την ώρα του χειρουργείου... Σίγουρα όμως, το αποτέλεσμα αξίζει.....αν χρειαζόταν να το ξαναζήσω για να έχω το ίδιο αποτέλεσμα με αυτό το αγγελούδι που έχω τώρα στην αγγαλιά μου, θα ξαναπήγαινα τρέχοντας να το ζήσω...Πλέον μόνο δάκρυα χαράς τρέχουν απο το μάτια μου και αυτή την στιγμή που ξαναθυμάμαι τα όσα έζησα... Τέλος πάντων είμαστε καλά και οι 2 και αυτό είναι που έχει σημασία. Εχτές το πρωί βγήκαμε απο το μαιευτήριο. Είμαι πολύ ευτυχισμένη που έχω το κοριτσάκι μου κοντά μου και πλέον νιώθω ολοκληρωμένη σαν γυναίκα και τώρα πια είμαι μανούλα! Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλες για τις ευχές σας και να ευχηθώ στις υπόλοιπες που γέννησαν να σας ζήσουν κορίτσια, να καμαρώσετε τα παιδάκια σας όπως επιθυμείτε, να είναι γερά και καλότυχα!!!

να σου ζησει ελενιτσα μου να ειναι παντα γερη κ καλοτυχη κ ευτυχισμενη η κουκλιτσα σου!περιμενουμε να μας πεις την εμπειρια σου γιατι με ανησυχησες ετσι πως τα ειπες..

ax koritsia ola pigan kala doxa ton theo ontos kisha mpampatsika xaxaxa:D:D:D:Dafou molis tin eide o giatros ekene etsi:shock::shock::shock::shock: xaxaxa na sas rwtisw kati giati akouw diafora me ton thilasmo posi wra ta afinetai na fane kai kathe poses wres ta xupnate i xupnane apo mona tous???????giati den bgazw akri fobamai mipws den trwei kala giati koimatai arketa kai kamia fora xazotrwei....

να σου ζησει βρε κοπελα μου κ σενα το νινακι σου! οσο για τον θηλασμο να ξερεις δεν εχει ωραριο,δηλαδη δε θα μετρας 5 η 10 λεπτα απο το καθε στηθος.εσενα πχ θα σου αρεζε να σου λενε θα φας για 5 λεπτα η για 10 λεπτα :rolleyes:το μωρο μονο του θα αφησει το στηθος.οταν το αφησει το βαζεις κ στο αλλο μεχρι να το αφησει κ αυτο μονο του.να ξερεις πως τα πρωτα 5 λεπτα βγαινει το λαιτ γαλα με τα χαμηλα λιπαρα κ μετα απο 3-5 λεπτα θηλασμου βγαινει το χορταστικο γαλα.μεχρι 20 ημερων πρεπει να κανει κακα 3 φορες τουλαχιστον κ να ειναι μουσταρδι με κοκους (εκτος απο τις πρωτες 2 μερες που ειναι μαυρα κ κολλωδες επειδη ειναι απο το μυκωνιο)κ να βρεχει 6-7 πανες τολιγοτερο.αν γινεται αυτο σημαινει πως το γαλα σου ειναι μια χαρα κ τρωει καλα.καλο ειναι για καμια 15 μερες να το ταιζεις ανα 2-2.5 ωρες

kai kati allo sas ekenan katholou iktero?????? emena exei ligo.....to bazw sto fws...kai kati allo to gala sas oses manoules thilazete to bgazete me to thilastro????????i den exete xreisimopoiisei????ax koritsia einai toses polles oi apories apla o kathenas leei ta dika tou peite mou eseis....

εκαναν κ τα 3 μου ικτερο.δε χρειαστικε τποτα.μονο διπλα στο παραθυρο.σε 2-3 μερες ηταν μια χαρα.μη βγαζεις με θηλαστρο,μη κανεις το λαθος αυτο γιατι μπορει να παθει συχγηση θηλων κ να μη θελει καθολου στηθος κ τοτε να πρεπει να αντλεις ολη μερα!ειναι πολυ παρα πολυ κουραστικο κ επιπλεον απο το θηλαστρο δε βγαζεις ποτε το γαλα που εχεις.υπαρχουν γυναικες που θηλαζουν 1 χρονο 2 χρονια 6 μηνες κλπ κ ποτε δε καταφεραν να βγαλουν απο το θηλαστρο ουτε 10 γραμμαρια γαλα!καλυτερα μονο στηθος!μη σου παθει καμια συχγηση θηλων κ πρεπει ολη μερα να ασχολησε με θηλαστρα κ αποστειρωσεις κ βυζια!

frossw exoume to idio formaki koukla einai na tin xairese!!!! koritsia otan klaiei poli anxonomai kai me ianei panikos den xerw ti na tin kanw fobamai meta ola kala px otan allazoume mpimpilino kai arxizei na klaiei den mporw katholou isws epeidi einai arxi akoma den xerw:confused::confused::confused::confused:kai eseis etsi eistai i eisastan???

κρυωνει γιαυτο κλαιει!με τι το σκουπιζεις?παρε μωρομαντηλα με λαδακι κ οχι με λοσιον.δε ξερω αν υπαρχουν στην ελλαδα τετοια.αν οχι θα εχεις βαμβακι κ θα το ποτιζεις με αμυγδαλελαιο κ θα σκουπιζεις το μωρο.θα κλαιει λιγοτερο ετσι.επιπλεον οταν κλαιει μη κανεις γρηγορες κ αγχωμενες κινησεις γιατι το καταλαβαινει κ κλαιει περισσοτερο.οταν κλαιει θα του μιλας η θα του λες τραγουδακι κ θα κανεις ηρεμες κινησεις :P


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φρόσσω, νόμιζα οτι στα είχα πεί περιληπτικά όταν ήρθες στο δωμάτιο και με είδες, αλλά μάλλον απο την μαστούρα μου νόμιζα οτι στα είπα, η δεν είχα όρεξη να τα ξαναθυμηθώ. Κίσσα, σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και που μου τηλεφώνησες, να χαίρεσε και εσύ την μικρή σου! Δήμητρα, σε ευχαριστώ πολύ, να καμαρώσεις τα παιδάκια σου όπως επιθυμείς! Θα σας πω με λεπτομέρειες τι μου συνέβη όταν με το καλό γεννήσουν όλες οι κοπέλες του Νοεμβρίου!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

στην αρχη κλαιει σπαρακτικα μετα συνηθιζει σε 2 μερες δε θα ειναι εστι, εγω την πλενω με νερακι σε καθε αλλαγη,τη γδυνω απο τη μεση και κατω γαζω παμπερσ παμε μπανιο τυλιγμενημε πετσετα,και την πλενω στο νεροχυτη με ζεστο νερακι απο το πιπι προς τον πωπο,καλο σκουπισμα κρεμα παχυ στρωμα σουντοκρημ και πανα. η σε λεκανακι μπορεις να την καθιζεις η με βρεγμενο βαμβακι,μη χρησιμοποιεις μωρομαντηλα εκτος αν βρεις αυτα που σου ειπε η δημητρα...


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

Φρόσσω, νόμιζα οτι στα είχα πεί περιληπτικά όταν ήρθες στο δωμάτιο και με είδες, αλλά μάλλον απο την μαστούρα μου νόμιζα οτι στα είπα, η δεν είχα όρεξη να τα ξαναθυμηθώ. Κίσσα, σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και που μου τηλεφώνησες, να χαίρεσε και εσύ την μικρή σου! Δήμητρα, σε ευχαριστώ πολύ, να καμαρώσεις τα παιδάκια σου όπως επιθυμείς! Θα σας πω με λεπτομέρειες τι μου συνέβη όταν με το καλό γεννήσουν όλες οι κοπέλες του Νοεμβρίου!

καλα ειπα εγω στην μανα μου οτι σε ειδα να κλαις κ μου ελεγε οτι ηταν ιδεα μου κ οτι δεν βλεπω καλα


glitterfy-flpbk110035832823734.gif

lO1R0SO.jpglO1Rp2.png

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη κλαιει σπαρακτικα μετα συνηθιζει σε 2 μερες δε θα ειναι εστι, εγω την πλενω με νερακι σε καθε αλλαγη,τη γδυνω απο τη μεση και κατω γαζω παμπερσ παμε μπανιο τυλιγμενημε πετσετα,και την πλενω στο νεροχυτη με ζεστο νερακι απο το πιπι προς τον πωπο,καλο σκουπισμα κρεμα παχυ στρωμα σουντοκρημ και πανα. η σε λεκανακι μπορεις να την καθιζεις η με βρεγμενο βαμβακι,μη χρησιμοποιεις μωρομαντηλα εκτος αν βρεις αυτα που σου ειπε η δημητρα...

κισακι μη βαζεις σουντοκρεμ κ γενικα καμια κρεμα αν δεν υπαρχει συγκαμα.δεν ειναι καθολου καλο ακουσε με.μονο αμυγδαλελαιο μετα απο καθε αλλαγη στο πιπι κ στον ποπο.κρεμες δε βαζουμε χωρις λογο.ειναι τιγκα στα χημικα


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλενάδες μου καλημέρα!!! Γέννησα και εγώ όπως σας ενημέρωσε η Φρόσσω, την Πέμπτη 18 στις 11 το πρωί, μια καρακουκλάρα 2.650 γρ, 52 εκ. με προγραμματισμένη καισαρική. Όλα πήγαν καλά, αν και δεν θέλω να πω λεπτομέρειες για την διαδικασία του χειρουργείου, γιατί δεν ήταν και οτι καλύτερο....δυστηχώς!!!! Ας γεννήσουν όλες οι κοπέλες με το καλό και ίσως τότε να μιλήσω για την εμπειρία μου. Εύχομαι να μην ξανασυμβούν σε καμία μανούλα αυτά που συνέβησαν σε μένα!!! Όπως όλοι ξέρουμε και οι γιατροί κάνουν λάθη μερικές φορές και ήμουν μια απο τις άτυχες που έγινε λάθος ιατρικό την ώρα του χειρουργείου... Σίγουρα όμως, το αποτέλεσμα αξίζει.....αν χρειαζόταν να το ξαναζήσω για να έχω το ίδιο αποτέλεσμα με αυτό το αγγελούδι που έχω τώρα στην αγγαλιά μου, θα ξαναπήγαινα τρέχοντας να το ζήσω...Πλέον μόνο δάκρυα χαράς τρέχουν απο το μάτια μου και αυτή την στιγμή που ξαναθυμάμαι τα όσα έζησα... Τέλος πάντων είμαστε καλά και οι 2 και αυτό είναι που έχει σημασία. Εχτές το πρωί βγήκαμε απο το μαιευτήριο. Είμαι πολύ ευτυχισμένη που έχω το κοριτσάκι μου κοντά μου και πλέον νιώθω ολοκληρωμένη σαν γυναίκα και τώρα πια είμαι μανούλα! Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλες για τις ευχές σας και να ευχηθώ στις υπόλοιπες που γέννησαν να σας ζήσουν κορίτσια, να καμαρώσετε τα παιδάκια σας όπως επιθυμείτε, να είναι γερά και καλότυχα!!!

Λενιω μου να σας ζησει η πριγκιπισσα σας, να ειναι παντα υγιεις και καλοτυχη και ο Θεος να ακολουθει παντα τα βηματα της!! Σε καταλαβαινω απολυτα κι εμενα η εμπειρια της καισαρικης ηταν πολυ δυσαρεστη ομως οπως κι εσυ θα το ξαναζουσα τρεχοντας. Σημασια εχει που ειστε και οι δυο καλα και σπιτι σας. Περιμενουμε να μαθουμε τι εγινε.

Ξανθη μου μην αγχωνεσαι γιατι το μωρο το καταλαβαινει καινουργια μανουλα εισαι και λαθη θα κανεις κι εγω τα ιδια παθαινω ομως προσπαθω να κανω το καλυτερο που μπορω και τα κοριτσια εδω με βοηθανε πολυ. Στις αλλαγες κανω κι εγω οτι κανει η κισα μπανακι με ζεστο νερακι και δεν κλαει καθολου το αντιθετο θα ελεγα το απολαμβανει


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

κισακι μη βαζεις σουντοκρεμ κ γενικα καμια κρεμα αν δεν υπαρχει συγκαμα.δεν ειναι καθολου καλο ακουσε με.μονο αμυγδαλελαιο μετα απο καθε αλλαγη στο πιπι κ στον ποπο.κρεμες δε βαζουμε χωρις λογο.ειναι τιγκα στα χημικα

σοβαρα μιλας? κι εγω σουντοκρεμ χρησιμοποιω σε καθε αλλαγη, αμυγδαλελαιο απο το φαρμακειο?


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες γέννησα κι εγώ 19/11 την Δημητρούλα μας, 3300 49εκ.

μόλις γυρίσαμε σπιτάκι,πολλά τα νέα και καλά και κακά.μόλις ξεκουραστώ λίγο θα σας τα διηγηθώ.μόνο ένα θα σας πώ:δημητρούλα μου τώρα πια σε καταλαβαίνω.κι εμεις είχαμε οξύ τοκετό 4,5 ώρες.δράμααααα!!!!

ευτυχως όλα πήγαν καλά.

σε όσες γέννησαν,να μας ζήσουν τα μπεμπάκια μας,πάντα γερά και καλότυχα!

σας αφήνω τώρα και σας φιλώ όλες ,γιατί μου λειψατε πολύ όλες αυτές τις μέρες!

Link to comment
Share on other sites

να σου ζήσει βασιλική.οξύς ε- κι εμείς φανταζόμασταν αργά και βασανιστικα θα γεννούσες γιατί αργούςες να ανοίξεις. Αχ σε καταλαβαίνω κι εγώ 2.5 ώρες έκανα . Σήμερα με πονάει πολύ η τομή μάλλον η αλλαγή καιρού φταίει. Δήμητρα η μαία και ο παιδίατρος μου είπαν σουντοκρημ σε κάθε αλλαγή και μάλιστα προληπτικά και παχύ στρώμα έτσι ώστε και να μείνει πολλές ώρες με καλά να μην ερεθιστει. τι να πω δεν ξέρω.εσένα με αμύγδαλελαιο δε συγκαιονται-


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

1. amela - 2/11 Αγοράκι (γέννησε 24/10/10 - 3170 γρ - 38 εβδ & 5μέρες)

2. kisha - 03/11 Κοριτσάκι (γέννησε 26/10/10 - 2860 γρ - 38 εβδ &5μέρες, Αγ.Λουκας)

3. Katerina11 - 11/11 Κοριτσάκι (γέννησε 26/10/10 - 3000 γρ - 37 εβδ & 5μέρες, Μητέρα)

4. Dimitra83 - 3/11 Koριτσάκι (γέννησε 28/10/10 - 3800 γρ - 39 εβδ & 1μέρες, Γερμανια)

5. trianmeli - 19/11 Αγοράκι (γέννησε 30/10/10 - 2800 γρ - 37 εβδ & 1μέρες, Γαια )

6. kata -1/11 Κοριτσάκι (γέννησε 1/11/10- 3730 γρ-40 εβδ, Αρεταίειο)

7.koullam - 4/11 Kοριτσάκι (γέννησε 03/11/10-3100γρ-39 εβδ& 6μέρες)

8. mikio - 3/11 Koριτσάκι (γέννησε 04/11/10 - 3860 γρ - 40 εβδ & 1μέρα)

9. maxi -20/11Κοριτσάκι(γέννησε 12/11/10-2900γρ-38εβδ&6 μέρες,Αρεταίειο)

10. Rea_1971 - 14/11 Koριτσάκι (γέννησε 14/11/10 - 4100 γρ - 39 εβδ & 5μέρες, Μητέρα)

11.LadyCat - 15/11 Koριτσάκι (γέννησε 16/11/10 - 3100 γρ. - 40 εβδ & 2μέρες, Τζάνειο)

12. popi1987 -22/11 Αγοράκι (γέννησε 17/11/10 -3280 γρ.- 39 εβδ. & 2 μέρες)

13.elenikaram -18/11 Κοριτσάκι(γέννησε 18/11/10-2650γρ-40 εβδ3, Τζάνειο)

14. XANTHI24 -28/11 Κοριτσάκι(γέννησε 18/11/10-3860γρ - 38 εβδ. & 3 μέρες, Αλεξανδρουπολη)

15. kikitsa Κοριτσάκι ΠΗΤ: 8/11/2010 ???????

16. ΒΑΣΙΛΙΚΗ1 - 19/11 Κοριτσάκι(γέννησε 19/11/10-3300γρ - 408 εβδ, Κυπρος)

17. nikx -22/11 Αγοράκι (γέννησε 20/11/10 -3500 γρ. -39 εβδ. & 5 μέρες,Ιασω)

_______________

1. Fire αγοράκι ΠΗΤ: 12/11/2010

2. katerina tselepi αγοράκι ΠΗΤ: 24/11/2010

3. mama gia prwth fora κοριτσάκι ΠΗΤ: 26/11/2010

να σας ζησει Βασιλικη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

παντα της να ειναι γερη και πολλη πολλη ευτυχισμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!παντα να σας κανει τοσο πολυ ευτυχισμενους ,οπωσ σας εκανε με τη γεννηση της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να την χαιρεστε και να τη δειτε να μεγαλωνει οπως επιθυμειτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...