Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

iphone apps για παιδια


aria146.

Recommended Posts

όποιος εχει το iphone θα ξέρει ότι είναι ενας απο τους πιο αγαπημένους προορισμούς για τα παιδιά

απο 6 μηνών μέχρι 96 ετών ...!

(δεν κάνω διαφήμιση ...δεν έχω σχέση με την apple)

απλά σαν γονές ΕΤΥΧΕ σε κάποιες καταστάσεις να το θεωρήσω αγιο!!!

έχει τύχει να έιμαι σε πορία εγκλωβισμένη με το παιδι στο αμάξι για 4 ωρες..!!!!!!!!

ε εκει ήτο αγιο και τα apps που είχα κατεβάσει ...!

θα σας παρουσιάσω μερικά (τα οποία τα θεωρώ και παιδαγωγικής αξίας - τουλάχιστον μερικά απο αυτά)

-----------------------------------------------------------------

i drag paper

iDragPaper-iPhone-Heaven-net-200x300.jpg

xaxaxaxxa το παιδι κανει κατι που στην πραγματικότητα δεν αφήναμε να κανει για οικολογικούς ή για λόγους .....καθαριότητας !

τραβά χαρτι

κερδίζει αυτός που θα το κάνει πιο γρήγορα ...η χαρά όμως είναι στο ότι ΤΟ ΚΑΝΕΙ ...!

FREE APP

-----------------------------------------------------------------

zoo sounds LITE

icon-zooSoundsLite.jpg

ΩΡΑΙΕς εικόνες με τους 'ηχους των ζόων ... ακουμπάς και ΝΑ ο ήχος του ζώου που ακούμπησες ...(ειναι free app) αν αρέσει στο παιδί με 0,79 αγοράζεις και το city sounds και μετα το farm sounds...)

-------------------------------------------------------------------------

ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ

FAIRIES FLY LIGHT

FairiesFlyiPhoneAppSM.jpg

παιχνίδι ....! με ωραια ίντρο ....(free app) παιχνίδι με ωραία νεραιδοπεταχτή αίσθηση ...!!!!

_________________________________________________

BabySitter2Go

mzl.kyqxzcga.100x100-75.jpg

φ ο β ε ρο ..... ειδικά για μωρακια .... (ποιο baby ainstanin) ντεφι .... καμπάνα κι αλλα μουσικά όργανα....... με μουσικούλα... και μαζι και ενας βυθός που μπορείς ... να ταξιδεψεις με τΑ δαχτυλάκια σου και να βρεις θησαυρούς ...) ΠΟΛΎ ΓΛΥΚΟ

(free app)

-----------------------------------------------------------------------

stickboy on piano

ss0.jpg

τα λέει όλα....

αχαχαχχαχαχαχα

ενα μίνι πιάνο για λιλιπούτιους μουσικόφιλους ...!!!

--------------------------------------------------------------------

το αγαπημένο ever!!!

Bubble Machine ...

mzl.kasxtzhb.480x480-75.jpg

φυσάς στην Οθόνη και ΚΑΝΕΙ ΦΟΥΣΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...!!!!!! ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!

(free app)

----------------------------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι θαυματουργό πάντως , τα παιδιά τρελλαίνονται.

εγώ έχω βάλει το brushes,

(ζωγραφίζεις με το δαχτυλο σε οτι χρωμα και περιεργο πινελο θες)

και η ανηψουλα μου 20 μηνων εβαλε το δαχτυλο της, χρωμάτισε και μετά σηκωσε το δαχτυλακι της να δει που είναι το χρώμα!!!!! ΤΕΛΕΙΟ!


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 9 months later...

γειά σας

πληροφορίες για iphone applications (μικρές εφαρμογές/προγραμματάκια με χαμηλό κόστος για το τηλέφωνο iphone)

τα παιχνίδια που αναφέρονται αφορούν applications (προγράμματα δηλαδή) τα οποία μπορούν να εγκατασταθούν στο τηλέφωνο iphone.

Δεν υπάρχουν για άλλα κινητά τηλέφωνα ως επι το πλείστον.

κάποια απο αυτά είναι δωρεάν, ενώ άλλα έχουν πολύ μικρές χρεώσεις (απο 0,90 -3.00 ευρώ κατά μέσο όρο) τις οποίες ο χρήστης εξοφλεί μια φορά και μετά, χρησιμοποιεί τα προγράμματα αυτά χωρίς άλλη χρέωση για όσο επιθυμεί.

για να τα "κατεβάσει" κάποιος στο κινητό του απαιτείται να έχει σύνδεση ίντερνετ, και να πατήσει το App (applications) κουμπί στο κινητό του,

ή να συνδεθεί με το κινητό σε υπολογιστή που διαθέτει σύνδεση διαδικτύου και απο εκεί να επισκεφτεί ένα i tunes store απο όπου μπορεί να κατεβάσει ή να αγοράσει τις εφαρμογές αυτές, και να τις μεταφέρει στο κινητό του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

κατέβασα και αυτο ...

http://itunes.apple.com/us/app/id404724986?mt=8

Παιδικά Τραγούδια στο YouTube

όταν τσάκωσα την μικρή να σερφαρει στο youtube έβαλα φραγή της application αλλα μετα καθε φορά που έπρεπε να δώ κατι

ήμουν πήγαινέ έλα στις ρυθμίσεις

ετσι κατέβασα αυτό και ειναι κατι σαν το παιδικό youtube :-)

(τίγκα στην μπεμπε λιλη βέβαια και στα ζουζούνια ...αλλα απο το να βλέπει ... αλλα .... καλή κι η παναγιώταινα ! ) !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

επίσης για νηπιαγωγείο ΠΡΩΤΗ δημοτικού κατι όμορφο που βρήκα είναι το First Greek

http://itunes.apple.com/us/app/first-greek-words-learning/id417489795?mt=8

αρκετα ενδιαφέρον και φοβερή εντύπωση το ότι με το που ανοιγεις την app σου λεει να κάνεις ρύθμιση για airplane mod προς αποφυγή της ακτινοβολίας κατα την διάρκεια που το παιδι παίζει με το κινητο !

;)

α και το Kid fireworks είχαμε κατεβάσει για ΜΗ βλαβερά και επικίνδυνα βεγγαλικά το πασχα

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλημέρα σας, μπορούμε να γράφουμε εδώ και για apps για ipad ή να ανοίξω καινούργιο θέμα;

Τρία ipad apps που έχω κατεβάσει και μας αρέσουν πολύ είναι το "Διασκέδαση για παιδιά" με τρία διαφορετικά είδη παζλ, το "Παζλ" που είναι παρόμοιο και το παραμύθι "Το ασχημόπαπο". Είναι για ηλικίες 2-4 ετών. Α! Επίσης και το "Ντιλι - ντίλι" των εκδόσεων Ίκαρος :)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

να προσθεσω κ εγω καποια apps :)

doodle buddy

talking Tom

phone for kids

paint

sheep launcher

touch toddler piano

i learn with Poko

πολυ ωραιο ειναι κ το pocoyo, ειναι παιδικο καρτουν απιστευτα καλομελετημενο, μπορειτε να κατεβασετε εφαρμογη η να δειτε καποια βιντεακια στο youtube. ειναι βεβαια στα αγγλικα

υπαρχουν πολυ ωραιες εφαρμογες κ για παιδια με μαθησιακες δυσκολιες

ΑΒ γραφω

θα επανελθω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 month later...

Εγω εχω κατεβασει το MOMS MUSIC FOR PREGNANCY(δειχνει ενα μωρακι με πιπιλα απεξω) και το βαζω τα βραδια οταν χαλαρωνω πριν κοιμηθω. Εχω διαβασει πως ο Mozart ηρεμει τα εμβρυα, τις μαμαδες και τα βρεφη. Κι εχει πολλα του mOzart αυτο το application!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...