Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κοριτσακια καλημερα....

Δομνινα μου γλυκια καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!

Ολα θα πανε τελεια κοριτσακι μου!!!!!!!!!

Ντολη μου πως εισαι?

Εγω 10 μερες απο την ωορηξια και ακομα δεν νοιωθω τιποτα....

Ουτε το στηθος μου ρε γμτ δε με ενοχλει...

Τι να πω!!!!!

Βιλλάκι μια από τα ίδια..Στήθος πολύ ελαφρά πρησμένο και τίποτε άλλο....γκρρρρρρρρρρρρρ


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα!! Είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα τα φώτα σας! Είμαι 40 ετών και με λένε Μαρία! Θα με βοηθησετε σχετικά με την εβδομάδα που δυανυω? Είχα τελευταία περίοδο 6/8 έκανα β χοριακή την περασμένη εβδομάδα και ήταν 2165.Επίσης πρέπει να ομολογίσω οτι είμαι επιρρεασμένη σε ότι αφορά στην ηλικία μου!

Θεε μου έχω τόσες απορίες και δεν ξέρω από που να αρχίσω!!!

σας ευχαριστώ

Μαρία καλώς ήρθες στην παρεούλα μας και με το καλό το μωράκι σου... Κι εγώ το 1970 είμαι γεννημένη.

Θα συμφωνήσω με την Παρασκευή ότι πρέπει να είσαι 5 εβδομάδων....

Για οτιδήποτε θελήσεις να μας ρωτήσεις μη διστάσεις...φυσικά ο γιατρός σου είναι ο πλέον κατάλληλος, αλλά θα χαρούμε να βοηθήσουμε βάση των εμπειριών μας που δεν είναι και λίγες ;););)


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Σας ευχαριστώ όλες για τις σκέψεις σας, τη θετική σας ενέργεια και την ενθάρρυνση που μου δώσατε όλο αυτό τον καιρό!

Και αμέσως προχωρώ στην ενημέρωση.. Κοριτσάκια όλα πήγαν τέλεια.. Από τα 6 ωάρια που είχα καταφέραμε και πήραμε τα 5, από την νάρκωση δεν κατάλαβα τίποτε διότι ο αναισθησιολόγος ήταν άλλος (πολύ καλύτερος από τον προηγούμενο εννοείται) και συνήλθα στο πιτς φυτίλι. Δεν έχω ούτε αίμα, ούτε πονάκια ούτε τίποτε.. Και το δείγμα σπέρματος που έδωσε ο σύζυγος μας είπαν ότι είναι εντάξει..

Τώρα υπομονή μέχρι αύριο να δούμε πόσα γονιμοποιήθηκαν και πότε θα τα βάλουμε!

Επίσης και η θεραπεία με τον ανοσολόγο πήγε μια χαρά και επ' ευκαιρίας κάναμε και μια παρακέντηση σ' ένα γάγγλιο που έχω βγάλει στον αγκώνα για να βεβαιωθούμε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό..

Οπότε αύριο περιμένουμε ενημέρωση για το πόσα γονιμοποιήθηκαν και το πότε θα τα βάλουμε! Μακάρι να πάμε τέλεια και μ' αυτό!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν μπορώ όμως να μην είμαι αγχωμένη! Χτές και σήμερα από μία φορά παρατήρησα κάποια υγρά ανεπαίσθητα ροζ! Πήρα το γιατρό μου και μου λέει δεν είναι τίποτα χρειάζομαι ξεκούραση! Σημειωτέο ότι σήμερα τα είδα μετά τον μεσημεριανό ύπνο!Αρα τι ξεκούραση να χρειάζομαι? Επίσης το τσιγάρο!!! Κάπνιζα 1 1/2 πακέτο την ημέρα και τώρα με το ζόρι 10 τσιγάρα! φοβάμαι πάρα πολύ.......

Link to comment
Share on other sites

Τώρα υπομονή μέχρι αύριο να δούμε πόσα γονιμοποιήθηκαν και πότε θα τα βάλουμε!

Μπραβο μπραβο μπραβο.............

Περιμενουμε με αγωνια μαζι σου γλυκο μου κοριτσακι......


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν μπορώ όμως να μην είμαι αγχωμένη! Χτές και σήμερα από μία φορά παρατήρησα κάποια υγρά ανεπαίσθητα ροζ! Πήρα το γιατρό μου και μου λέει δεν είναι τίποτα χρειάζομαι ξεκούραση! Σημειωτέο ότι σήμερα τα είδα μετά τον μεσημεριανό ύπνο!Αρα τι ξεκούραση να χρειάζομαι? Επίσης το τσιγάρο!!! Κάπνιζα 1 1/2 πακέτο την ημέρα και τώρα με το ζόρι 10 τσιγάρα! φοβάμαι πάρα πολύ.......

Μην ανησυχεις Μαρια μου....

Οντως τα ποζ 99% δε σημαινουν κατι κακο..

Προσπαθησε να ηρεμησεις...Ολα θα πανε καλα....

Το τσιγαρο προσπαθησε να το μειωσεις κιαλο...Δε σου λεω να το κοψεις, καταλαβαινω, ειμαι και εγω καπνιστρια, αλλα οσο μπορεις κοριτακι μου....

Φιλακια:-P:razz::-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι μια από τα ίδια..Στήθος πολύ ελαφρά πρησμένο και τίποτε άλλο....γκρρρρρρρρρρρρρ

Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ δε λες τιποτα!!!!!!!!!!!

Στο μεταξυ επειδη δεν εχω κανει ωορηξια απο μονη μου εδω και χρονια, παρα μονο τις 2 φορες με την προκληση οπως θυμασαι, δε ξερω και τι ειναι λογικο και τι οχι για μενα μενα την ωορηξια..Απο συμπτωματα εννοω...........


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, καλησπερα..

εγω ειχα μια βιοχημικη αυτη την εβδομαδα, ευτυχως χωρις ταλαιπωρια...

να ρωτησω κατι, βλεπω οτι αναφερετε το θεμα της ωορηξιας... μια γυναικα μπορει να μην κανει ωορηξια απο μονη της λογω ηλικιας, ή αλλου προβληματος?


Parents are the last people on earth who ought to have children

Link to comment
Share on other sites

Αθηνούλι μου!!!

Δε σας ξέχασα αλλά δεν πολυμπαίνω στο φόρουμ, δεν προφταίνω κι, όταν μπαίνω, γράφω ή εδώ ή στις παλλίνδρομες, για να λέω τον πόνο μου:D:D:D

Τι κάνει ο μπεμπάκος σου?

:D:D:D:D καλα ειναι ο μπεμπακος μου μεγαλωνει και με τρελλανει περισσοτερο!!!

καλα κανεις να γραφεις οπου θελεις αλλα μην μας ξεχνας?????

φιλακια


nQeqp3.png

hX2Ap3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, καλησπερα..

εγω ειχα μια βιοχημικη αυτη την εβδομαδα, ευτυχως χωρις ταλαιπωρια...

να ρωτησω κατι, βλεπω οτι αναφερετε το θεμα της ωορηξιας... μια γυναικα μπορει να μην κανει ωορηξια απο μονη της λογω ηλικιας, ή αλλου προβληματος?

fistikaki μου, λυπάμαι πολύ για τη βιοχημική, τουλάχιστον δεν ταλαιπωρήθηκες παραπάνω.

Για την ωορρηξία δεν ξέρω να σου πω, εγώ είμαι 38 χρονών και έκανα κάθε μήνα ωορρηξία (τουλάχιστον μέχρι και τον Ιούνιο που το έψαχνα, γιατί από τότε δεν ξανασχολήθηκα και δεν ξέρω). Δεν πιστεύω ότι φταίει η ηλικία, μπορεί να μη γίνεται ωορρηξία κάθε μήνα λόγω τυχαίων γεγονότων. Ίσως τα υπόλοιπα κορίτσια ξέρουν να σου πουν κάτι παραπάνω.

:D:D:D:D καλα ειναι ο μπεμπακος μου μεγαλωνει και με τρελλανει περισσοτερο!!!

καλα κανεις να γραφεις οπου θελεις αλλα μην μας ξεχνας?????

φιλακια

Αθηνούλι μου, δεν σας ξεχνάω, αν είναι δυνατόν.

Ήταν και να συναντηθούμε αυτή την εβδομάδα αλλά τελικά δεν τα καταφέραμε. Άντε, την άλλη φορά ελπίζω να συντονιστούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δομνίνα μου, χαίρομαι πολύ που σου πήραν 5 ωάρια, εύχομαι να γονιμοποιθούν όλα.

Καλή εμφύτευση να έχεις και να μάθουμε σύντομα για τα μωράκια σου.

βίλλυ, ΝΤΟΛΗ, μη στενοχωριέστε και μην ψάχνετε συμπτώματα, όλα θα γίνουν σιγά σιγά, με αισιοδοξία, υπομονή κι επιμονή.

Σας το λέω αυτό, για να το ακούσω κι εγώ, που από την απογοήτευσή μου τα παράτησα εντελώς. Κουράστηκα που έψαχνα συνεχώς συμπτώματα και αν είναι το στήθος πρησμένο κι αν έχω πονάκια κι αν πονάει η μέση. Όταν έμεινα έγκυος και τις δυο φορές δεν είχα στο μυαλό μου συμπτώματα.

Από τότε που άρχισα να ψάχνομαι για συμπτώματα, ουδέποτε κατάφερα να μείνω έγκυος.

Κοριτσάκια μου, σας αφήνω, είμαι ψόφια, γιατί σχόλασα στις 8.30 και μετά βγήκα βόλτα.

Αύριο το πρωί πρέπει πάλι να πάω στη δουλειά για κανά δίωρο.

Φιλάκια σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, καλησπερα..

εγω ειχα μια βιοχημικη αυτη την εβδομαδα, ευτυχως χωρις ταλαιπωρια...

να ρωτησω κατι, βλεπω οτι αναφερετε το θεμα της ωορηξιας... μια γυναικα μπορει να μην κανει ωορηξια απο μονη της λογω ηλικιας, ή αλλου προβληματος?

Fistikaki λυπάμαι για την βιοχημική..Όσον αφορά στη δική μου περίπτωση, έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και επηρεάζεται η ωορηξία. Κάνει μεγάλους και ακανόνιστους κύκλους και τις περισσότερες φορές ανωορηκτικούς.Τώρα σε συνδυασμό με την πάροδο της ηλικίας δυσκολεύει η κατάσταση ακόμη περισσότερο. Σ΄εμένα βέβαια τα πράγματα δεν είναι τόσο σοβαρά, γιατί κάνω και μόνη μου ωορηξία. Τον γιο μου τον συνέλλαβα με την πρώτη ελεύθερη επαφή της ζωής μου την 29η ημέρα του κύκλου!!! ο γιατρός μου δεν το πίστευε...αλλά και τη δεύτερη εγκυμοσύνη την πέτυχα πολύ εύκολα.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Δομνινάκι μου γλυκό εύχομαι η συνέχεια να είναι ακόμη καλύτερη...περιμένω νέα σου.

Μαρία, φαντάζομαι παίρνεις προγεστερόνη έτσι δεν είναι; Προσπάθησε να ηρεμήσεις γιατί το πολύ άγχος δεν βοηθάει πουθενά, το αντίθετο μάλιστα...να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά...Ξέρεις πόσες κοπέλες φέρανε εις πέρας την εγκυμοσύνη τους έχοντας σε όλη τη διάρκεια αίμα και όχι απλά ροζ; να ξεκουράζεσαι, να κάνεις θετικές σκέψεις κι εμείς εδώ είμαστε να σε εμψυχώνουμε. Όσο για το τσιγάρο προσπάθησε να το μειώσεις στο ελάχιστο για να αιματώνεται σωστά ο πλακούντας και το νινί.

Βίλλυ πότε πας για χοριακή; Εγώ έκανα ωορηξία την 15η ημέρα, οπότε λογικά σε 15 ημέρες θα έρθει η περίοδος. Όμως παίρνω προγεστερόνη και ενδέχεται να μην έρθει μόνη της αν δεν την κόψω, αν και τον προηγούμενο μήνα που είχα πάρει πάλι, αδιαθέτησα παρά τα utrogestan. Εσύ αδιαθετούσες παίρνοντας προγεστερόνη;

Ιολάκι, η εργασιοθεραπεία μπορεί τελικά να σου βγει σε καλό:tongue::tongue:


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, καλησπερα..

εγω ειχα μια βιοχημικη αυτη την εβδομαδα, ευτυχως χωρις ταλαιπωρια...

να ρωτησω κατι, βλεπω οτι αναφερετε το θεμα της ωορηξιας... μια γυναικα μπορει να μην κανει ωορηξια απο μονη της λογω ηλικιας, ή αλλου προβληματος?

Λυπαμαι πραγματικα για την ατυχια σου Φυστικακι μου.....

Ναι, και η ηλικια ειναι ενας λογος να μην κανεις ωορηξια καθε μηνα, συνηθως ομως μετα τα 40 και αλλοι λογοι φυσικα.....

Εγω ας πουμε ειχα χρονια να κανω ωορηξια λογω που επαιρνα αντιφλεγμονωδη παυσιπονα για παρα πολλα χρονια....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου, χαίρομαι πολύ που σου πήραν 5 ωάρια, εύχομαι να γονιμοποιθούν όλα.

Καλή εμφύτευση να έχεις και να μάθουμε σύντομα για τα μωράκια σου.

βίλλυ, ΝΤΟΛΗ, μη στενοχωριέστε και μην ψάχνετε συμπτώματα, όλα θα γίνουν σιγά σιγά, με αισιοδοξία, υπομονή κι επιμονή.

Σας το λέω αυτό, για να το ακούσω κι εγώ, που από την απογοήτευσή μου τα παράτησα εντελώς. Κουράστηκα που έψαχνα συνεχώς συμπτώματα και αν είναι το στήθος πρησμένο κι αν έχω πονάκια κι αν πονάει η μέση. Όταν έμεινα έγκυος και τις δυο φορές δεν είχα στο μυαλό μου συμπτώματα.

Από τότε που άρχισα να ψάχνομαι για συμπτώματα, ουδέποτε κατάφερα να μείνω έγκυος.

Κοριτσάκια μου, σας αφήνω, είμαι ψόφια, γιατί σχόλασα στις 8.30 και μετά βγήκα βόλτα.

Αύριο το πρωί πρέπει πάλι να πάω στη δουλειά για κανά δίωρο.

Φιλάκια σε όλες.

Γεια σου Ιολακι μου γλυκο...

Μωρε δικιο εχεις για τα συμπτωματα αλλα πως να κρατηθω?

Δουλευεις και τα Σαββατα?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...