Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

ΥΨΗΛΗ FSH, ΧΑΜΗΛΗ ΑΜΗ, ΠΩΑ ΚΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


μιρακλ

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Ξεκινάω την 1η μου εξωσωματική σε 2-3 μέρες και επειδή έχω υψηλή FSH και χαμηλή ΑΜΗ φοβάμαι μήπως δεν ανταποκριθώ στην φαρμακευτική αγωγή, μήπως τα ωάρια θα είναι ψιλοτζούφια κλπ. Υπάρχουν κορίτσια με τα ίδια δεδομένα που κατάφεραν να επιτύχουν το επιθυμητό μέσω εξωσωματικής ? Έτσι για να παίρνω θάρρος. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα μίρακλ και να σου ευχηθώ την καλύτερη επιτυχία στην προσπάθειά σου! Ο γιατρός σου τι λέει για αυτά τα αποτελέσματα?

Υπάρχουν όντως κορίτσια με παρόμοια προβλήματα και μπορείς να τα βρεις εδώ : καφέ εξωσωματικής

από ότι γνωρίζω σε αυτές τις περιπτώσεις υπάρχει ένα φυτικό σκεύασμα που μπορεί να ανατρέψει αυτά τα δεδομένα και να αυξήσει τις πιθανότητες επιτυχίας! ρήξε μια ματιά εκεί κ θα βρεις τις απαντήσεις σου :rolleyes:


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Renita ευχαριστώ για την απάντηση και τις ευχές σου. Έχω μπει στο καφέ εξωσωματικής αλλά δεν με καλύπτει το συγκεκριμένο forum . Τα περισσότερα κορίτσια εκεί μπαίνουν για να ανταλλάξουν - ως επί το πλείστον - την καθημερινότητά τους κάτι σαν chat. Eμένα με ενδιαφέρει να ανταλλάξω και να μοιραστώ πληροφορίες, εμπειρίες. Οχι οτι υπάρχει κάτι μεπτό σε όλο αυτό, ίσα ίσα καλά κάνουν αλλά εγώ είμαι σε άλλη φάση.

Το θέμα το έχω ψάξει αρκετά. Οι γιατροί ποντάρουν πολύ στην ηλικία μου (είμαι 33).

Σ΄ευχαριστώ και πάλι και να περνάς πάντα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Renita ευχαριστώ για την απάντηση και τις ευχές σου. Έχω μπει στο καφέ εξωσωματικής αλλά δεν με καλύπτει το συγκεκριμένο forum . Τα περισσότερα κορίτσια εκεί μπαίνουν για να ανταλλάξουν - ως επί το πλείστον - την καθημερινότητά τους κάτι σαν chat. Eμένα με ενδιαφέρει να ανταλλάξω και να μοιραστώ πληροφορίες, εμπειρίες. Οχι οτι υπάρχει κάτι μεπτό σε όλο αυτό, ίσα ίσα καλά κάνουν αλλά εγώ είμαι σε άλλη φάση.

Το θέμα το έχω ψάξει αρκετά. Οι γιατροί ποντάρουν πολύ στην ηλικία μου (είμαι 33).

Σ΄ευχαριστώ και πάλι και να περνάς πάντα καλά.

μπορείς να κοιτάξεις και στο parents.org.gr που είναι πιο ενημερωτικό. Σου πρότεινα το συγκεκριμένο "καφέ" γιατί ξέρω τουλάχιστον 2 κορίτσια με το ίδιο "θέμα" με σένα και αν το ανέφερες θα μπορούσατε να ανταλλάξετε εμπειρίες.

Καλή επιτυχία και πάλι !


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Καλησπέρα σε όλους. Ξεκινάω την 1η μου εξωσωματική σε 2-3 μέρες και επειδή έχω υψηλή FSH και χαμηλή ΑΜΗ φοβάμαι μήπως δεν ανταποκριθώ στην φαρμακευτική αγωγή, μήπως τα ωάρια θα είναι ψιλοτζούφια κλπ. Υπάρχουν κορίτσια με τα ίδια δεδομένα που κατάφεραν να επιτύχουν το επιθυμητό μέσω εξωσωματικής ? Έτσι για να παίρνω θάρρος. Ευχαριστώ

Kαλησπέρα Μιράκλ, ξέρω ότι δεν είσαι μέσα αλλά ελπίζω να δεις αυτά που σου γράφω. Μόλις εφτιαξα το καφέ DHEA followers. Και εγώ το καλοκαίρι που μας πέρασε επειδή είχα ανωμαλίες μου μπήκε η υπόνοια για πρωιμη εμμηνόπαυση...για να μην στα πολυλογώ αρχές Οκτώβρη είχα FSH 82, Et 45, AMH 0,2!!! Οπως καταλαβαίνεις ξεκινήσαμε να βλέπουμε κέντρα για εξωσωματική. Στα δύο κέντρα που πήγα μου το απέκλεισαν να κάνω με δικά μου ωάρια παιδί...μπαίνοντας στο καφέ εξωσωματικής [που σου είπε και η Ρενίτα] είπα τον πόνο μου γιατί όπως καταλαβαίνεις ήταν οδυνηρό να μου λένε ότι αν μείνω έγκυος θα είναι θαύμα!!!. Μου μίλησαν για αυτά τα χάπια και ξεκίνησα να τα παίρνω...κανείς δεν μου υποσχέθηκε αποτελέσματα...σήμερα έχω FSH 10,2, ενδομήτριο μια χαρά, ωοθήκες φυσιολογικές και ωοθηλάκια:tongue: Θα συνεχίσω την αγωγή μέχρι να πάρουμε 1-2 καλά ωάρια...εκτός βέβαια αν μείνω με φυσιολογικό τρόπο έγκυος!!!


vAICp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Kαλησπέρα Μιράκλ, ξέρω ότι δεν είσαι μέσα αλλά ελπίζω να δεις αυτά που σου γράφω. Μόλις εφτιαξα το καφέ DHEA followers. Και εγώ το καλοκαίρι που μας πέρασε επειδή είχα ανωμαλίες μου μπήκε η υπόνοια για πρωιμη εμμηνόπαυση...για να μην στα πολυλογώ αρχές Οκτώβρη είχα FSH 82, Et 45, AMH 0,2!!! Οπως καταλαβαίνεις ξεκινήσαμε να βλέπουμε κέντρα για εξωσωματική. Στα δύο κέντρα που πήγα μου το απέκλεισαν να κάνω με δικά μου ωάρια παιδί...μπαίνοντας στο καφέ εξωσωματικής [που σου είπε και η Ρενίτα] είπα τον πόνο μου γιατί όπως καταλαβαίνεις ήταν οδυνηρό να μου λένε ότι αν μείνω έγκυος θα είναι θαύμα!!!. Μου μίλησαν για αυτά τα χάπια και ξεκίνησα να τα παίρνω...κανείς δεν μου υποσχέθηκε αποτελέσματα...σήμερα έχω FSH 10,2, ενδομήτριο μια χαρά, ωοθήκες φυσιολογικές και ωοθηλάκια:tongue: Θα συνεχίσω την αγωγή μέχρι να πάρουμε 1-2 καλά ωάρια...εκτός βέβαια αν μείνω με φυσιολογικό τρόπο έγκυος!!!

Γειά σου αναστασία, βρε κορίτσι μου για δώσε μου λίγο τα φώτα σου γιατί κι είμαι κι εγώ λίγο απελπισμένη με την FSH μου. Είμαι 36, έχω ήδη ένα παιδάκι και προσπαθούμε 3 χρόνια για 2ο αλλά χωρίς επιτυχία οπότε τελευταία πλακώθηκα στις εξετάσεις και ανακάλυψα ότι η FSH μου είναι υψηλή (μου βγήκε 35 τον Ιανουάριο και 15 τώρα τον Ιούνιο). Την ΑΜΗ την περιμένω τη Δευτέρα να βγει. Έχω κλείσει ραντεβού σε ένα κέντρο εξωσωματικής την άλλη βδομάδα αλλά πιο πολύ θέλω να μιλήσω με κάποιον ειδικό για να μου ερμηνεύσει τα αποτελέσματα των εξετάσεων γιατί ο γυναικολόγος ήταν λίγο ασαφής. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά τα DHEA αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τα πάρω μόνη μου. Απ' την άλλη όμως δεν ξέρω και κανέναν γιατρό να τα προτείνει. Είμαι Θεσσαλονίκη. Εσύ τα πήρες μόνη σου? Και σε πόσο καιρό είδες τα ευχάριστα αποτελέσματα που ανέφερες?


xJh0p3.png

aoS4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου αναστασία, βρε κορίτσι μου για δώσε μου λίγο τα φώτα σου γιατί κι είμαι κι εγώ λίγο απελπισμένη με την FSH μου. Είμαι 36, έχω ήδη ένα παιδάκι και προσπαθούμε 3 χρόνια για 2ο αλλά χωρίς επιτυχία οπότε τελευταία πλακώθηκα στις εξετάσεις και ανακάλυψα ότι η FSH μου είναι υψηλή (μου βγήκε 35 τον Ιανουάριο και 15 τώρα τον Ιούνιο). Την ΑΜΗ την περιμένω τη Δευτέρα να βγει. Έχω κλείσει ραντεβού σε ένα κέντρο εξωσωματικής την άλλη βδομάδα αλλά πιο πολύ θέλω να μιλήσω με κάποιον ειδικό για να μου ερμηνεύσει τα αποτελέσματα των εξετάσεων γιατί ο γυναικολόγος ήταν λίγο ασαφής. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά τα DHEA αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τα πάρω μόνη μου. Απ' την άλλη όμως δεν ξέρω και κανέναν γιατρό να τα προτείνει. Είμαι Θεσσαλονίκη. Εσύ τα πήρες μόνη σου? Και σε πόσο καιρό είδες τα ευχάριστα αποτελέσματα που ανέφερες?

Δαφνούλα σου έχω στείλει πμ:tongue:


vAICp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Kαλησπέρα Μιράκλ, ξέρω ότι δεν είσαι μέσα αλλά ελπίζω να δεις αυτά που σου γράφω. Μόλις εφτιαξα το καφέ DHEA followers. Και εγώ το καλοκαίρι που μας πέρασε επειδή είχα ανωμαλίες μου μπήκε η υπόνοια για πρωιμη εμμηνόπαυση...για να μην στα πολυλογώ αρχές Οκτώβρη είχα FSH 82, Et 45, AMH 0,2!!! Οπως καταλαβαίνεις ξεκινήσαμε να βλέπουμε κέντρα για εξωσωματική. Στα δύο κέντρα που πήγα μου το απέκλεισαν να κάνω με δικά μου ωάρια παιδί...μπαίνοντας στο καφέ εξωσωματικής [που σου είπε και η Ρενίτα] είπα τον πόνο μου γιατί όπως καταλαβαίνεις ήταν οδυνηρό να μου λένε ότι αν μείνω έγκυος θα είναι θαύμα!!!. Μου μίλησαν για αυτά τα χάπια και ξεκίνησα να τα παίρνω...κανείς δεν μου υποσχέθηκε αποτελέσματα...σήμερα έχω FSH 10,2, ενδομήτριο μια χαρά, ωοθήκες φυσιολογικές και ωοθηλάκια:tongue: Θα συνεχίσω την αγωγή μέχρι να πάρουμε 1-2 καλά ωάρια...εκτός βέβαια αν μείνω με φυσιολογικό τρόπο έγκυος!!!

Καλησπέρα Αναστασίαλ θα ήθελα να μου πείς σε παρακαλώ πόσα dhea έπαιρνες την ημέρα και ποιά ?

εχω πελαγώσει χθες έκανα και εγώ μέτρηση fsh και είναι 62 ενώ πρίν 7 μήνες ήταν 10 ,μπορείς να μου πείς τον γιατρό που σε παρακολουθεί ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αναστασίαλ θα ήθελα να μου πείς σε παρακαλώ πόσα dhea έπαιρνες την ημέρα και ποιά ?

εχω πελαγώσει χθες έκανα και εγώ μέτρηση fsh και είναι 62 ενώ πρίν 7 μήνες ήταν 10 ,μπορείς να μου πείς τον γιατρό που σε παρακολουθεί ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Αναστασίαλ θα ήθελα να μου πείς σε παρακαλώ πόσα dhea έπαιρνες την ημέρα και ποιά ?

εχω πελαγώσει χθες έκανα και εγώ μέτρηση fsh και είναι 62 ενώ πρίν 7 μήνες ήταν 10 ,μπορείς να μου πείς τον γιατρό που σε παρακολουθεί ?

goodluck εγώ έπαιρνα στην αρχή 1 χαπάκι τη μέρα (25 mg) και μετά από καμιά εβδομάδα συνέχισα με 2/μέρα (δηλαδή 50mg τη μέρα) - με καθοδήγησε γιατρός σε κέντρο εξωσωματικής που πήγα όταν τον ρώτησα αν μπορώ να τα πάρω και σε τι δοσολογία. Tα έπαιρνα για 1,5 μήνα και μετά τα σταμάτησα (απο μόνη μου - δε θυμάμαι γιατί όμως - πάντως δεν είχα κάποια παρενέργεια).

Τέλος πάντων, όπως έγραψα και στην Αναστασία σε προσωπικό μήνυμα, το Νοέμβριο που μας πέρασε διευθετήθηκε ένα σημαντικό πρόβλημα υγείας που είχαμε στην οικογένεια με τη μητέρα μου και μας προκαλούσε πολύ άγχος και για να μην τα πολυλογώ μέσα σε 2 εβδομάδες έμεινα έγκυος! Τώρα βρε κορίτσια δεν ξέρω αν ήταν τα χάπια, το άγχος που έφυγε, ένα τάμα που έκανε ο άντρας μου ή όλα μαζί πάντως τα καταφέραμε. Δυστυχώς δεν ξαναμέτρησα την FSH μου και την ΑΜΗ αφού σταμάτησα τα DHEA για να σας πω πως ήτανε.

goodluck εγώ είχα αγοράσει αυτά Trimedica DHEA 25mg/180 capsules

http://www.iherb.com/Trimedica-DHEA-25-mg-180-Capsules/2808

αλλά έχει και σε καψουλες των 50mg αν ο γιατρός σου σου συστήσει μεγαλύτερη δόση

http://www.iherb.com/Trimedica-DHEA-50-mg-180-Capsules/2847

Όπως θα δεις είναι πάμφθηνα (σύνολο με τα μεταφορικά δε βγαίνει ούτε 12?) και το συγκεκριμένο site για μένα είναι εγγύηση καθώς αγοράζω απο εκεί όλες μας τις βιταμίνες και συμπληρώματα διατροφής. Απλά θα χρειαστείς πιστωτική και να κάνεις υπομονή καμιά 10αρια μέρες μέχρι να έρθουν απο Αμερική.

Ελπίζω να βοήθησα :)


xJh0p3.png

aoS4p3.png

Link to comment
Share on other sites

goodluck εγώ έπαιρνα στην αρχή 1 χαπάκι τη μέρα (25 mg) και μετά από καμιά εβδομάδα συνέχισα με 2/μέρα (δηλαδή 50mg τη μέρα) - με καθοδήγησε γιατρός σε κέντρο εξωσωματικής που πήγα όταν τον ρώτησα αν μπορώ να τα πάρω και σε τι δοσολογία. Tα έπαιρνα για 1,5 μήνα και μετά τα σταμάτησα (απο μόνη μου - δε θυμάμαι γιατί όμως - πάντως δεν είχα κάποια παρενέργεια).

Τέλος πάντων, όπως έγραψα και στην Αναστασία σε προσωπικό μήνυμα, το Νοέμβριο που μας πέρασε διευθετήθηκε ένα σημαντικό πρόβλημα υγείας που είχαμε στην οικογένεια με τη μητέρα μου και μας προκαλούσε πολύ άγχος και για να μην τα πολυλογώ μέσα σε 2 εβδομάδες έμεινα έγκυος! Τώρα βρε κορίτσια δεν ξέρω αν ήταν τα χάπια, το άγχος που έφυγε, ένα τάμα που έκανε ο άντρας μου ή όλα μαζί πάντως τα καταφέραμε. Δυστυχώς δεν ξαναμέτρησα την FSH μου και την ΑΜΗ αφού σταμάτησα τα DHEA για να σας πω πως ήτανε.

goodluck εγώ είχα αγοράσει αυτά Trimedica DHEA 25mg/180 capsules

http://www.iherb.com/Trimedica-DHEA-25-mg-180-Capsules/2808

αλλά έχει και σε καψουλες των 50mg αν ο γιατρός σου σου συστήσει μεγαλύτερη δόση

http://www.iherb.com/Trimedica-DHEA-50-mg-180-Capsules/2847

Όπως θα δεις είναι πάμφθηνα (σύνολο με τα μεταφορικά δε βγαίνει ούτε 12?) και το συγκεκριμένο site για μένα είναι εγγύηση καθώς αγοράζω απο εκεί όλες μας τις βιταμίνες και συμπληρώματα διατροφής. Απλά θα χρειαστείς πιστωτική και να κάνεις υπομονή καμιά 10αρια μέρες μέχρι να έρθουν απο Αμερική.

Ελπίζω να βοήθησα :)

Καλησπέρα dafne σε ευχαριστώ για την απάντηση ,σου εύχομαι υγεία και ευτυχία για σενα και την οικογένεια σου.Με προβληματίζει η δοσολογία γιατί παίρνω 3 dhea δηλ.σύνολο 75mg και νομίζω πως είναι πάρα πολλά ,έχω και υποθυρεοειδισμό και δεν ξέρω μήπως αυτό είναι και η αιτία που αυξήθηκε τόσο πολύ η fsh ??????

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

κορίτσια καλησπέρα είμαι νέα στην παρέα σας και αρκετά προβληματισμένη...

έκανα για πρώτη φορά εξετάσεις ορμονολογικές και η fsh βγηκε 30..

είμαι 36 και τώρα θα ξεκινούσα προσπάθειες για μωράκι...

έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, ο γιατρός λέει να τις ξανακάνω τον επόμενο μήνα και βλέπουμε.... υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει λάθος? ή ο κύκλος να μην ήταν καλός???? δεν έχω ιδέα, δεν το είχα ξαναψάξει ποτέ, πάντα η περίοδος μου ήταν μια χαρά..

ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κορίτσια γειά σας! Παρακολουθώ τους διαλόγους σας με ενδιαφέρον γιατί έχω και εγώ FSH 10,67 mUI/ml και ΑΜΗ 1.24 ng/ml και είμαι σχεδόν 42 ετών. Εχω βέβαια αποκτήσει ένα κοριτσάκι πριν 6 χρόνια (δόξα τω Θεό!!) αλλά για δεύτερο δυσκολεύομαι μάλλον. Είδα τις απαντήσεις σας για αυτό το DHEA, γιαυτό θα σας παραθέσω αυτό που βρήκα εγώ σαν απάντηση πριν λίγο:

"Πρόσφατα έχει προταθεί η χρήση ενός φαρμάκου το οποίο έχει ως δραστική ουσία την διϋδροεπιανδροστερόνη (DHEA), προκειμένου να «θεραπεύσει» την υψηλή FSH. Τα υψηλά επίπεδα της FSH είναι το αποτέλεσμα του χαμηλού αποθέματος ωαρίων, και όχι η αιτία, άρα το να προσπαθούμε να «θεραπεύσουμε» την υψηλή τιμή της FSH είναι άτοπο και λάθος και σαφέστατα ΔΕΝ θα βοηθήσει να επιτύχετε εγκυμοσύνη.

Με βάση την παγκόσμια βιβλιογραφία και τις επίσημες οδηγίες, ΔΕΝ επιτρέπεται η χρήση του φαρμάκου αυτού για θέματα γονιμότητας, μια και δεν υπάρχουν επαρκείς επιστημονικές αποδείξεις για να σχηματίσουν ένα σαφές συμπέρασμα σχετικά με τη χρήση της DHEA για αυτή την κατάσταση. Η χρήση του φαρμάκου αυτού από κλινικούς είναι αυθαίρετη και μπορεί να προκαλέσει σοβαρές παρενέργειες στην υγεία των γυναικών που το λαμβάνουν.

Ο Δρ Ιωαννίδης σας εφιστά την προσοχή και σας προτρέπει να μην λαμβάνετε φάρμακα αυθαίρετα όταν οι επίσημες οδηγίες τα απαγορεύουν. Με λίγα λόγια η χρήση τους είναι αυθαίρετη. Οι γυναίκες που υποφέρουν από πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια και χαμηλή ανταπόκριση των ωοθηκών στην εξωσωματική είναι εύκολο να παρασυρθούν και να οδηγηθούν σε λύσεις που δεν είναι ορθές και επιστημονικά αποδεκτές.

Την επόμενη λοιπόν φορά που κάποιος “ειδικός” θα σας προτείνει να κάνετε «ειδικές θεραπείες» πρέπει να είστε αναλογιστείτε όλα τα παραπάνω."

Γιαυτό είμαι πολύ επιφυλακτική σ`αυτά τα σκευάσματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

καλησπερα σε ολες. με υψηλη fsh (26) και χαμηλη ΑΜΗ (1) ο ενας γιατρος μου λεει οτι δεν εχει νοημα να δοκιμασω με εξωσωματικη κ μου εδωσε DHEA κ ο αλλος μου λεει οτι δεν πιστευει την DHEA κ να προχωρησω αμεσα κ επιθετικα με εξωσωματικη. εχει δοκιμασει καμια απο εσας εξωσωματικη με τετοιες τιμες με επιτυχια;DHEA?ειμαι 41 σχεδον κ εχω ενα αγορακι που το γεννησα εναμιση χρονο πριν (στα 39). μπερδεμα κ πρεπει να βιαστω!καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...