Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

Σήμερα η πώληση φαρμακευτικών – αρωματικών φυτών ξεπερνά παγκοσμίως τα 20 δις ευρώ με την Ευρώπη να αποτελεί μία από τις σημαντικότερες αγορές.

Δείτε το υπόλοιπο άρθρο...

http://www.capitalinvest.gr/info.php?product_id=206

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επικερδής επένδυση θεωρείται και η σαλιγκαροτροφία

http://www.business-solution.com.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=97

http://www.snailfarming.gr/

Eγω ειδικευομαι στη..σαλιγκαροφαγια :D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειδικευομαι στη..σαλιγκαροφαγια :D

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν εχω φαει ποτε,ούτε και θα ήθελα...

Αν και παμφάγο...

Ειδες;Αλλαξε η ονομασία των καφέ!!

Τα χαλαααρα καφέ...

Εμ τα έχουμε κάνει τσατ κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποια να μου πει για την καρτα τριτεκνου? Σε τι χρησιμευει? Εχεις εκπτωσεις καπου η' προσφορες?

Παντως και εγω συμφωνω οτι η επαρχια ειναι απειρως φτηνοτερη απο Αθηνα. Με 400 ευρω βρισκεις σπιτι ευρυχωρο σε καλη περιοχη, τα δημοτικα τελη ειναι φτηνοτερα, το νερο επισης, και φυσικα πολυ καλυτερη ποιοτητα ζωης. Ακομα και τα γεωργικα προιοντα ειναι φτηνοτερα αν εισαι κοντα σε περιοχη παραγωγης..

Για την κάρτα τρίτεκνου δεν έχω ιδέα

Ισως η Κουφετού να ξέρει να απαντήσει

Νομίζω ότι εχει τρία παιδάκια,δηλαδή είμαι σίγουρη

Οσο για την επαρχία,τις καλύτερες τιμές και την ποιότητα ζωής δεν αντιλέγω

Απλά περιοχή από περιοχή διαφερει σημαντικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επ, Περιστεράκι αν δεν το έλεγες δε θα το έπαιρνα χαμπάρι ότι έγινε κατηγορία "χαλαράαα καφέ"

Οταν μπήκα νωριτερα δεν υπήρχε το μαγερικο στη λίστα...

Εψαχνα να το βρω...

Πουθενά τα ψυχαγωγικού τύπου...

Αφού φοβήθηκα ότι τα έκοψαν όλα!

Τόση πολυλογία πια:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ολα του γάμου... δύσκολα και τα έξοδα τώρα με την κρίση δυσβάσταχτα...

Μια γνωστή μου με μαγαζί νυφικών-βαφτιστικών μου έλεγε ότι πέον το 60% των γάμων που γίνονται είναι πολιτικοί κι αυτό για να περιοριστούν τα έξοδα.

Πιστεύω ωστόσο ότι μπορεί κάποιος να κάνει και θρησκευτικό γάμο βρίσκοντας οικονομικές λύσεις.

Εψαξα λοιπόν και βρήκα αυτό το θεματάκι,με κάποιες αρκετα έξυπνες συμβουλές...

http://www.nifi.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=120:tips-economy&

catid=75:lifestyle&Itemid=45

http://www.gamos-bestof.gr/nea-eidhseis/gamos-en-meso-oikonomikis-krisis

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην το σαλιγκαρι, η' αλλιως ο χοχλιος μπουμπουριστος ειναι εξαιρετικος μεζες με τη ρακι...για τις μεγαλες πεινες παιδια να ενημερωσω οτι ο χοχλιος τηγανιζεται σε ελαιολαδο, σβηνεται με ξυδι, μπολικο αλατακι και δενδρολιβανο!

Τωρα για το θεμα του γαμου που λες..πολυ ωραιο θεμα! Παντρευτηκα προσφατα και μας εφυγαν πααααρα πολλα λεφτα...

Καταρχην, για το στολισμο της εκκλησιας εχω να πω το εξης..ειναι πεταμενα λεφτα, οπως και ο στολισμος του κεντρου. Μπορεις να πας να παρεις κερια μεγαλα αντιανεμικα, και να κανεις 2 κατασκευες σε ανθοπωλειο και να τις βαλεις στην εισοδο....

Το ιδιο ισχυει και για το στολισμο των τραπεζιων...μερικα σκορπισμενα ροδοπεταλα και ρυζι , ειναι μια χαρα.

Για αυτα που μπορεις να ΜΗν τσιγκουνευτεις ειναι το χτενισμα και το μακιγιαζ. Δε λεω να πας στον πιο ακριβο κομμωτη, αλλα μην κανεις το λαθος που κανουν καποιες και λενε " Εγω θα χτενιστω/βαφτω μονη μου"

Το αποτελεσμα βγαινει σπανια καλο στις φωτογραφιες..

Παπουτσια πηρα απο Αγγλια που ειναι φτηνοτερα, η συγκεκριμενη μαρκα δεν ξερω αν υπαρχει στην Ελλαδα, ειναι τα Ντιουν..Ολοι ελεγαν τι ωραιο παπουτσι, και δεν πιστευαν οτι τα χα παρει 100 ευρω (χωρις εκπτωση), ενω στην Ελλαδα το νυφικο παπουτσι ειναι πανακριβο.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Στον δικό μου γάμο,πριν από περίπου τρία χρόνια,περιορίσαμε πολύ τα έξοδα σε στολισμό.Φτιάξαμε μόνο δύο ανθοστήλες με ιβουάρ τριαντάφυλλα και ανάλογο φυσικό στολισμό κάναμε και στις λαμπάδες.

Και πάλι τα 1000 περίπου ευρώ που είχαμε δώσει πολλά μου φάνηκαν για τόσο λιτό στολισμό.Αφού αναρωτήθηκα πόσα χρήμτα διαθέτουν όσοι κάνουν πλούσιους στολισμούς.

Πραγματικά πεταμένα λεφτά.

Γενικά θεωρώ ότι αξίζει να καλοπληρώνει κάποιος πράγματα που αξίζουν και είναι απολύτως απαραίτητα και χρηστικά.

Για παράδειγμα,πολλοί προτιμούν να αγοράσουν ψευτοέπιπλα αντί να πάρουν κάτι γερό και διαχρονικό,αλλά ξοδεύουν αφειδώς για να κάνουν ένα τραπέζι με πολύ κόσμο.

Προτιμότερο επίσης είναι να ξοδέψει ένα ζευγάρι χρήματα για να πάει ενα ταξίδι σε μακρυνό προορισμό,από το να κάνει φιέστες.

Φυσικά είναι θέμα προτεραιοτήτων.

Γνωρίζω,ας πούμε ανθρώπους,που επένδυαν-στην ουσία πετούσαν από το παράθυρο- χρήματα σε επώνυμα ρούχα,αλλά τσιγκουνεύονταν να διαθέσουν για να κάνουν ένα καλό τσεκ-απ ή να γεννήσουν τα παιδιά τους σε ενα ιδιωτικό νοσοκομείο.

Επειδή στην επαρχιακή πόλη που μένω,οι συνθήκες περίθαλψης στο νοσοκομείο μας είναι πανάθλιες,είχα επιλέξει να γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο στην Αθήνα,φυσικά επιλέγοντας οικονομικές λύσεις κι όχι μονόκλινο ή σουίτα,Ε λοιπόν πολλοί μας είχαν αντιμετωπίσει σα να ήμασταν οι σούπερ λεφτάδες.Αυτοί οι ίδιοι είχαν σκάφος και ξόδευαν πολλά ευρώ για να κανουν εφέ στους φίλους του με μια βόλτα μέχρι το κοντινό νησί,αλλά πήγαιναν τις γυναίκες τους να γεννήσουν στο νοσοκομείο με τις τσιγγάνες στο διπλανό κρεβάτι,μαζί με τα βρέφη όλοι στο ίδιο δωμάτιο και να μπαινοβγαίνουν οι τσιγγάνοι με παντελή έλλειψη υγιεινής...Και δεν λέω αυτό ως ρατσίστρια,κάθε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Στον δικό μου γάμο,πριν από περίπου τρία χρόνια,περιορίσαμε πολύ τα έξοδα σε στολισμό.Φτιάξαμε μόνο δύο ανθοστήλες με ιβουάρ τριαντάφυλλα και ανάλογο φυσικό στολισμό κάναμε και στις λαμπάδες.

Και πάλι τα 1000 περίπου ευρώ που είχαμε δώσει πολλά μου φάνηκαν για τόσο λιτό στολισμό.Αφού αναρωτήθηκα πόσα χρήμτα διαθέτουν όσοι κάνουν πλούσιους στολισμούς.

Πραγματικά πεταμένα λεφτά.

Γενικά θεωρώ ότι αξίζει να καλοπληρώνει κάποιος πράγματα που αξίζουν και είναι απολύτως απαραίτητα και χρηστικά.

Για παράδειγμα,πολλοί προτιμούν να αγοράσουν ψευτοέπιπλα αντί να πάρουν κάτι γερό και διαχρονικό,αλλά ξοδεύουν αφειδώς για να κάνουν ένα τραπέζι με πολύ κόσμο.

Προτιμότερο επίσης είναι να ξοδέψει ένα ζευγάρι χρήματα για να πάει ενα ταξίδι σε μακρυνό προορισμό,από το να κάνει φιέστες.

Φυσικά είναι θέμα προτεραιοτήτων.

Γνωρίζω,ας πούμε ανθρώπους,που επένδυαν-στην ουσία πετούσαν από το παράθυρο- χρήματα σε επώνυμα ρούχα,αλλά τσιγκουνεύονταν να διαθέσουν για να κάνουν ένα καλό τσεκ-απ ή να γεννήσουν τα παιδιά τους σε ενα ιδιωτικό νοσοκομείο.

Επειδή στην επαρχιακή πόλη που μένω,οι συνθήκες περίθαλψης στο νοσοκομείο μας είναι πανάθλιες,είχα επιλέξει να γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο στην Αθήνα,φυσικά επιλέγοντας οικονομικές λύσεις κι όχι μονόκλινο ή σουίτα,Ε λοιπόν πολλοί μας είχαν αντιμετωπίσει σα να ήμασταν οι σούπερ λεφτάδες.Αυτοί οι ίδιοι είχαν σκάφος και ξόδευαν πολλά ευρώ για να κανουν εφέ στους φίλους του με μια βόλτα μέχρι το κοντινό νησί,αλλά πήγαιναν τις γυναίκες τους να γεννήσουν στο νοσοκομείο με τις τσιγγάνες στο διπλανό κρεβάτι,μαζί με τα βρέφη όλοι στο ίδιο δωμάτιο και να μπαινοβγαίνουν οι τσιγγάνοι με παντελή έλλειψη υγιεινής...Και δεν λέω αυτό ως ρατσίστρια,κάθε άλλο...

Kοιτα ειναι θεμα προτεραιοτητων οπως ειπες..εμεις καναμε ανοιχτο γαμο απλα επειδη πρωτον δεν γινοταν να καλεσεις τους μισους συγγενεις, και δευτερον ειχαμε υποχρεωσεις επι επαγγελματικου ..

Δεν το μετανιωσα. Δηλαδη ποτε δε σκεφτηκα α θα ηταν πιο ωραια να μασταν 100 ατομα. Μια χαρα περασαμε και πολλοι που ειμασταν.. Ναι μεν πιο πολλα εξοδα...

αυτο που δε μου αρεσει ομως να πω και την αμαρτια μου ειναι το εξης. Συμφωνω με τις περικοπες, αλλωστε σε δυσκολες εποχες ζουμε..Αλλα πχ πηγα σ ενα γαμο το καλοκαιρι, και ηταν σα να μας λεγανε στα μουτρα "σας καλεσαμε για το φακελακι σας".

Δεν ειχε τουρτα γαμου :confused:, κοψανε δλδ οι νεονυμφοι την τουρτα και δεν την ξαναδαμε, δεν ειχε πρωτα πιατα, ειχε μια αισχρη σαλατα που εσπαγες τα δοντια να τη μασησεις, και λιγο κρεας. Δε μας δωσανε καν κουφετα :confused:

Μου λεει η κοπελα , εμεις δεν ειχαμε πολλα λεφτα και καναμε οικονομιες. Ναι ρε κοπελια, αλλα απο το γαμο βγαζεις και λεφτα οποτε μπορεις να καλυψεις καποιες υποχρεωσεις. Αν θελατε πιο φτηνα καλεσε λιγοτερα ατομα. Αυτοι καλεσαν χιλια ατομα για να βγαλουν οσο πιο πολλα λεφτα γινεται, και φυγαμε σχεδον νηστικοι επειδη εκαναν περικοπες :confused:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Στον δικό μου γάμο,πριν από περίπου τρία χρόνια,περιορίσαμε πολύ τα έξοδα σε στολισμό.Φτιάξαμε μόνο δύο ανθοστήλες με ιβουάρ τριαντάφυλλα και ανάλογο φυσικό στολισμό κάναμε και στις λαμπάδες.

Και πάλι τα 1000 περίπου ευρώ που είχαμε δώσει πολλά μου φάνηκαν για τόσο λιτό στολισμό.Αφού αναρωτήθηκα πόσα χρήμτα διαθέτουν όσοι κάνουν πλούσιους στολισμούς.

Πραγματικά πεταμένα λεφτά.

Γενικά θεωρώ ότι αξίζει να καλοπληρώνει κάποιος πράγματα που αξίζουν και είναι απολύτως απαραίτητα και χρηστικά.

Για παράδειγμα,πολλοί προτιμούν να αγοράσουν ψευτοέπιπλα αντί να πάρουν κάτι γερό και διαχρονικό,αλλά ξοδεύουν αφειδώς για να κάνουν ένα τραπέζι με πολύ κόσμο.

Προτιμότερο επίσης είναι να ξοδέψει ένα ζευγάρι χρήματα για να πάει ενα ταξίδι σε μακρυνό προορισμό,από το να κάνει φιέστες.

Φυσικά είναι θέμα προτεραιοτήτων.

Γνωρίζω,ας πούμε ανθρώπους,που επένδυαν-στην ουσία πετούσαν από το παράθυρο- χρήματα σε επώνυμα ρούχα,αλλά τσιγκουνεύονταν να διαθέσουν για να κάνουν ένα καλό τσεκ-απ ή να γεννήσουν τα παιδιά τους σε ενα ιδιωτικό νοσοκομείο.

Επειδή στην επαρχιακή πόλη που μένω,οι συνθήκες περίθαλψης στο νοσοκομείο μας είναι πανάθλιες,είχα επιλέξει να γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο στην Αθήνα,φυσικά επιλέγοντας οικονομικές λύσεις κι όχι μονόκλινο ή σουίτα,Ε λοιπόν πολλοί μας είχαν αντιμετωπίσει σα να ήμασταν οι σούπερ λεφτάδες.Αυτοί οι ίδιοι είχαν σκάφος και ξόδευαν πολλά ευρώ για να κανουν εφέ στους φίλους του με μια βόλτα μέχρι το κοντινό νησί,αλλά πήγαιναν τις γυναίκες τους να γεννήσουν στο νοσοκομείο με τις τσιγγάνες στο διπλανό κρεβάτι,μαζί με τα βρέφη όλοι στο ίδιο δωμάτιο και να μπαινοβγαίνουν οι τσιγγάνοι με παντελή έλλειψη υγιεινής...Και δεν λέω αυτό ως ρατσίστρια,κάθε άλλο...

περιστεράκι μου σου έχω πει πως εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος.Ακριβώς όμως!!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...