Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Γεια σας μανούλες και μωράκια!Τι κάνετε?Πολλή βροχή και κρύο σήμερα.Δεν ξεκίνησε ωραία η βδομάδα.

Άνια να σας ζήσει το μωράκι σας.Περάσατε ωραία?Αντρέα τον βγάλατε αν θυμάμαι καλά?

Η Άρμα και η Ελζού έχουν βαφτίσει τα παιδάκια τους.Πολύ καλά θυμάσαι.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την μαμά της νονάς σας.

Μαρίνα καλή επιτυχία με τις εξετάσεις και κουράγιο με την Σχολή.Θα γυρνάς σπίτι και θα πηγαίνεις κατ ευθείαν στον μπεμπούλη σου.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Την Κυριακή πήγαμε τον μπέμπη μας σε ένα όμορφο πάρκο αλλά έκανε κρύο και γυρίσαμε γρήγορα.:(

Σήμερα το πρωί τον πήγαμε παιδίατρο.Είναι 6400 και 67 πόντοι.Έκανε την τρίτη δόση pentavac.Ευτυχώς δεν έκανε πυρετό.Αύριο κλείνει τον 6ο μήνα και ξεκινάει κρεμούλες με γεύση βανίλια και θα πίνει και νεράκι.Ήρθε και η δική μας σειρά!:D

Αυτά από μας!Καλό βράδυ μανούλες και μωράκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Εμείς θα πάμε στον ορθοπαιδικό αύριο να δούμε τί θα μας πει για τα ισχύα της... Ελπίζω όλα να είναι καλά.

Τις τελευταίες νύχτες δεν κοιμόμαστε καλά. Η μικρή ξυπνάει κάθε μια ώρα και γκρινιάζει. Λέτε να είναι δόντια?

Κατά τα άλλα όλα καλά. Επιτέλους άρχισε να τρώει το ρυζάλευρο και να μην παίρνει συμπλήρωμα εδώ και 4 μέρες. Βέβαια ακόμη δεν τρώει πολύ καλά και γινόμαστε χάλια αλλά τουλάχιστον κάτι γίνεται. Μέχρι τώρα ήταν πλήρη αποτυχία η προσπάθεια. Της πήρα το γάλα β βρεφικής και μόλις τελειώσει το άλλο, το αλλάζουμε. Μετά από λίγες μέρες και αφού τα πάει καλά με το γάλα, θα αρχίσουμε φρουτάκια.

Με τα φρούτα με τί ποσότητα ξεκινάμε? Η σειρά που μου είπε η γιατρός να της τα δώσω είναι μήλο, μπανάνα, αχλάδι. Τί ποσότητα όμως?Να της δώσω την πρώτη μέρα μισό μήλο? ή είναι πολύ? και μετά θα της δώσω συμπλήρωμα γάλα?

Δήμητρα πώς πήγε η πρώτη φορά με την κρέμα?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, το χαμένο πρόβατο!

Διαβάζω τα νέα σας συχνά όμως δεν προλαβαίνω να γράψω...

Ετοιμαζόμαστε πυρετωδώς για την βάφτισή μας την Κυριακή που όπως θα έχετε ίσως δει θα είναι η μόνη μέρα του τελευταίου κ ίσως του επόμενου τριμήνου που θα ρίχνει καρακλοπόδαρα :evil:, έχω στεναχωρηθεί πολύ αλλα ακόμα περισσότερο με κάτι πολυ σοβαρό που προέκυψε στη μαμα της νονάς μας κ έτσι το κλίμα είνια λίγο μελαγχολικό...

Εχω κουραστεί αρκετα γιατι έφαγα πολλα ξενύχτια στο ιντερνετ να ψάχνω πραγματακια για μπομπονιερες κ στολισμο που έφτιαξα μόνη μου . Βγήκαν όλα πολυ όμορφα αλλα δεν μας αφηνουν οι συνθηκες να τα χαρούμε.

Arma , elzu και άλλο ένα κορίτσι, αλλα ας με συγχερέσει, το μυαλο μου δεν λειτουργει κ δεν μπορω να θυμηθώ όνομα, να χαίρεσται τα νεοφώτιστα μωρακια σας, πάντα υγιη κ χαρούμενα να είναι .

Mammy , tzamin κ μαρινα διαβαζα τις περιπέτειες σας με τα μωράκια σας κ πραγματικα εύχομαι όλα να είνια καλα κ να μην σας λαχταρίσουν ποτε ξανα.

Dimista, della , kitty , tzitzina , maria-elena, κ όποια κοπέλα ξεχνάω την καλησπέρα μου !

Από φαγητάκι βλέπω τα πάτε όλες μια χαρά, εμεις ξεκινήσαμε δειλα με λίγο φρουτάκι αλλα ο μπαγάσας ούτε να το φτύσει. Δεν του αρεσει καθόλου η διαδικασια , το στοματάκι σφραγισμένο κ αν επιμείνω λιγάκι φωνάζει. Τις προάλλες που τον κουρασα με την επιμονη μου, έπιασε το κουτάλι κ μου το πέταξε κάτω :tongue:

Αυτα τα λίγα απο εμας , απο εβδομάδα που θα χαλαρώσω λιγάκι θα μπαίνω πιο συχνά.

φιλακια

Να τον χαίρεστε... Πώς πήγε η βάπτιση? Με τον θηλασμό συνεχίζετε αποκλειστικά ή θα αρχίσετε τώρα κι εσείς τα παρελκόμενα?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες,

Ευχαριστω πολυ Dimista μου, ελπιζω να τελειωσω καμοια φωρα γιατι δεν παλευεται....

Ania να το χαιρεσε το Αντρεακι σου... Να σας ζησει...

Πηγαμε κ εμεις χθες για εμβολιακι και ο νινουλης μου ειναι 67 ποντους και 9.100!!!!θα κλεισουμε κ τον 6 μηνα την Τριτη και θα αλλαξουμε κι εμεις γαλατακι....

Ρε κοριτσια εγω λεω να του δωσω ετοιμες φρουτοκρεμες...Για να τις μετραω, να εχουν πιο πολλα φρουτα και βιταμηνες κ.τ.λ...ειναι ανθυγειηνο λετε?

Η αληθεια ειναι οτι τις τελευτεαις μερες οποτε τροω μηλο η μπανανα του δινω λιγακι να μασουλησει και του αρεσει αλλα δεν ξερω αν θα του αρεσει το ιδιο αν τα ανακατεψω ολα μαζι....

Επεισης αλλο ενα θεμα που με απασχολει ειναι οτι δεν πηνει ουτε γουλια νερο...του το βαζω στο στομα και το φτυνει` και ακομα και οταν του δινω γαλα το πηνει επιφυλακτικα στην αρχη μεχρι να δει οτι δεν ειναι νερο....

Ειναι προβλημα αυτο?

Αυτα απο μας,

φιλακια στα νινακια και κουραγιο στις μαμαδες....

(αχριαστο να'ναι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια και απο εμας!Μπορει να μην γραφω συχνα αλλα σας διαβαζω οσο μπορω...ο ανδρας μου φευγει 6 νοεμβριου και αν ολα πανε καλα και βρει δουλεια θα παμε και εμεις μετα τα χριστουγεννα...αν δεν βρει θα γυρισει πισω και θα παω εγω που εχω και την γερμανικη υπηκοοτητα, θα βρω πολυ ευκολα δουλεια αλλα θα πρεπει για εναν μηνα σιγουρα να ειμαι μακρια απο την μικρη μου...οσο με το φαγητο τα παμε τελεια...λατρευει το πατατες-καροτα-κρεμμυδακι και φασολακια....τρελενετε...με τα φρουτα τα χαλασαμε λιγο...ουτε την μπανανα δεν θελει...τοσο χαλια και σημερα της πηρα τα ετοιμα...απο το να μην φαει καθολου φρουτα...το εφαγε ολο και ηθελε και αλλο...και πιστευω οτι ειναι καλο...σταθερη γευση και ποιοτητα ελεγμενη...γιατι τα φρουτα που εβρισκα ηταν χαλια...εμεις σε μια εβδομαδα παμε γιατρο να δουμε...και πιστευω θα μας αρχισει και κρεατακι...εχουμε παει στην φαριν λακτε ηδη και τρωμε και γιαουρτακια...ισως μας αρχισει και μπισκοτοκρεμα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Τζαμίν σας εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά με τον ορθοπαιδικό .Να μας πεις νέα αύριο.

Τζαμίν την τρώει την κρέμα αλλά με αργούς ρυθμούς.Ελπίζω μέχρι να την μάθει να την τρώει τόσο γρήγορα όσο πίνει το γάλα.Το νερό του αρέσει πολύ!

Μαρίνα τελικά είναι ψηλό το μωράκι σου!Θυμάσαι που έλεγες ότι είναι κοντούλης?1α χαρά είναι!Πόσο γεννήθηκε και έφτασε 9100?Θηριάκι ο μικρούλης σου!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ελζού εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον άντρα σου στην Γερμανία!

Μπράβο η Δημητρούλα!Έχετε φτάσει κιόλας στο φαγητό και έχει δοκιμάσει τόσα πολλά?Μου κάνει εντύπωση!Ο μπέμπης μου τρώει μόνο κρέμα.Μήπως ο γιατρός σας ,σας τα δίνει γρήγορα?

Καλό βράδυ σε όλες τις μανούλες και μωράκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας με το καλό να βαφτιστούν και τα υπόλοιπα παιδάκια!

Αρμα εμείς δεν είχαμε δει κάτι στην Β επιπέδου. Το ψάξαμε μετά την ουρολοίμωξη. Μακάρι να το είχαμε δει κι εμείς και να ακολουθούσαμε τον δικό σας τρόπο αντιμετώπισης. Γλύτωσε το μωράκι σου πολύ ταλαιπωρία.

Μωρέ εντάξει, ήταν να τύχει, το ότι πέρνει αντιβίωση δεν αποκλείει το ότι μπορεί να κάνει κι αυτός ουρολοίμωξη. Τυχαίνουν αυτά,το θέμα είναι ότι όλα πήγαν καλά!Καλά αποτελέσματα και στον ορθοπεδικό.

Όοσ για το φρούτο στην αρχή θα δώσει 4-5 κουταλάκια(αν τα φάει..χιχιχιχι) θα λιώσεις στο μούλτι το μήλο με λίγο νεράκι ζεστο(εγώ έτσι έκανα) και μετά θα δώσεις συμπλήρωμα. Μέτα ανά δυο μέρες θα προσθέτεις και από ένα φρούτο. Μόλις φτάσει να τρώει ικανοποιητική ποσότητα σταματάς το συμπλήρωμα.

Ανια να σου ζήσει!!! Πως πήγε η βάφτιση? Τελικά ο καιρός ήταν υπέροχος ε? Είχαμε κι εμείς το ίδιο άγχος γιτί βαφτιζε ο αδερφός μου την ανηψιά μου αλλά τελικά μια χαρά μέρα είχε!

Μαρίνα θηρίο ο γιόκας σου!!! Φτου φτου! Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου! Το νερό έχεις δοκιμάσει να του δώσεις για αρχή λίγο ζεστό? Εμενα η κόρη μου δεν το έπινε καθόλου και τελικά το ήπιε όταν της το δώσαμε από σφηνάκι! :lol: Ήθελε ποτήρι! Η παιδίατρος βέβαια τότε μου είχε πει ότι καλύτερα να είναι πλαστικό το ποτήρι μην τραυματιστεί.

Για τις έτοιμες φρουτόκρεμες που λέτε εμένα η δικιά μου παιδίατρος μου είχε πει για την μεγάλη που δεν έτρωγε ότι προτιμάει να μην τρώει καθόλου φρούτο παρά να τρώει έτοιμες φρουτόκρεμες γιατί δεν έχουν απολύτως τίποτα να προσφέρουν. Παιδεύτηκα πάρα πολύ,κουταλάκι κουταλάκι κάθε μέρα, πέταξα άπειρα φρούτα αλλά τελικά από τον 9ο μήνα και μετά μέχρι και τα 2 1/2 έτρωγε μια χαρά τα φρούτα της. Θέλει υπομονή κι επιμονή κορίτσια και κάποια στιγμή θα μάθουν. Δοκιμάστε να βάλετε λίγο ρυζάλευρο μέσα μήπως τα γλυκάνουν.

Δήμητρα εσείς πως τα πάτε με την κρέμα?

Τα δικά μας, πήγαμε για εμβόλιο την Τρίτη, ο μικρός είναι 7700 και 69 πόντους. Τρώμε ρυζάλευρο,(στα 100γρ είμαστε ακόμα) τα φρούτα μέχρι που πρόσθεσα την μπανάνα όλο τα έφτυνε, τώρα με την μπανάνα κάπως καλύτερα..και από αύριο πατάτα-καρότο και σταδιακά και σε καμιά βδομάδα και κρεατάκι.

Φιλιά σε όλες!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες μου,τι κανετε;εμεις δοξα τω Θεω ειμαστε καλα.Απ'οτι διαβασα ολα τα μωρακια τρωνε πια κρεμουλες και φαγητακι.Εμεις το πρωι τρωμε φρουτοκρεμα και το απογευμα το ρυζαλευρο.Με τη φρουτοκρεμα τα παμε καλα σε γενικες γραμμες.Δεν πολυτρελαινεται αλλα την καταπινει.Του αρεσει πιο πολυ η μπανανα.Του βαζω μεσα 1/3μπανανα,1/2αχλαδι και 1/8μηλο.Ακολουθω αυτη την συνταγη γιατι ηταν δυσκοιλιος αλλιως θα εβαζα 1/3 μπανανα,1/4μηλο και 1/4αχλαδι.Η ποσοτητα που φτιαχνω ετσι ειναι περιπου 100γρ.και προς το τελος γκρινιαζει περιπου στα 80γρ,οποτε τοσο τρωει,εξαλλου τα φρουτα ειναι λιγο δυσπεπτα.Το ρυζαλευρο το απογευμα το τρωει πιο ευκολα και τρωει περισσοτερο.Νερακι του δινω και ενδιαμεσα στο γευμα για να ξεπλυνει το στοματακι του.Την Δευτερα θα παμε παιδιατρο για εμβολιακια και απ'οτι ξερω θα ξεκινησουμε χορτοσουπες.Παντως κοριτσια,εχω να πω ενα πραγμα:μπιμπερο και παλι μπιμπερο.Ειναι σκετη τυραννια το ταισμα με κουταλακι.Αργουμε να φαμε,στη φρουτοκρεμα θελουμε ενα μισαωρο μεχρι πια που μαυριζουν τα φρουτα και στο ρυζαλευρο κανουμε κι εκει κανα μισαωρο μεχρι που εκει παγωνει και νερωνει και ειναι για πεταμα.

Κατα τ'αλλα,βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι την Κυριακη που περασε.Θ'ανοιγουμε μπυρες με το στομα τωρα.Κλεισαμε εκκλησια για γαμο-βαφτιση στις 27Μαιου.Θηριο θα ειναι μεχρι τοτε,μπεμπαρος σκετος.

Φιλακια σε ολα τα κοριτσια και στα μωρακια,καλο απογευμα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελζού εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον άντρα σου στην Γερμανία!

Μπράβο η Δημητρούλα!Έχετε φτάσει κιόλας στο φαγητό και έχει δοκιμάσει τόσα πολλά?Μου κάνει εντύπωση!Ο μπέμπης μου τρώει μόνο κρέμα.Μήπως ο γιατρός σας ,σας τα δίνει γρήγορα?

Καλό βράδυ σε όλες τις μανούλες και μωράκια!

Dimista η γιατρος μας ειναι ξενη και μας τα κανει οπως τα κανουν στο εξωτερικο...και σε εμας λιγο πιο γρηγορα ειναι η αληθεια γιατι δεν επινε γαλατακι και ειδαμε οτι μας αρεσει το κουταλι και το φαγητο...και παιζει ρολο οτι θα φυγει και η μικρη πριν κλεισει χρονο...μπορει και σε δυο μηνες οποτε πρεπει να τρωει απο ολα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

αρμα οταν λες φτουτοκρεμα πια εννοεις???Την σκονη ή τα βαζακια?Γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι καλυτερα το τιποτα απο το βαζακι γιατι το βαζακι ειναι χωρις συντηρητικα...εγω και κρεμες της εβαλα μεσα και σκετη μπανανα....ΤΙΠΟΤΑ οποτε βαζακι και οταν μεγαλωσει μπορει να αρχισει να τα τρωει...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

αρμα οταν λες φτουτοκρεμα πια εννοεις???Την σκονη ή τα βαζακια?Γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι καλυτερα το τιποτα απο το βαζακι γιατι το βαζακι ειναι χωρις συντηρητικα...εγω και κρεμες της εβαλα μεσα και σκετη μπανανα....ΤΙΠΟΤΑ οποτε βαζακι και οταν μεγαλωσει μπορει να αρχισει να τα τρωει...

Καλησπερα κοριτσια !!!!!!

Elzu, δεν νομιζω οτι ειναι χωρις συντηρητικά το βαζακι , γιατι αλλιως πως διατηρειται ?προσωπικά πιστευω οτι ειναι φουλ στα συντηρητικά, θα το τσεκαρω αυριο στο σουπερ μαρκετ


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε κι εμεις παιδιατρο σημερα, ο μπεμπης ειναι 7855 (δεν πηρε πολυ βαρος , γιατι κινειται συνεχεια , αλλα ο γιατρος λεει ειναι μια χαρα) κ 71εκ. απο αυριο χορτοσουπα , πατατα , καροτο, κολοκυθι και σε 10 μερες κοτοπουλο. ααααχχχχχχ........μεγαλωνουν τα παιδακια μας. με τις κρεμες δεν εχει προβλημα τις καταβροχθιζει.............χαχαχαχαχ..φρουτοκρεμα με μισο μηλο, 1 αχλαδι, 1 μπανανα

, το απογευμα 8 μεζουρες κρεμα βανιλια. επισης μας ειπε εναλλακτικα για το απογευμα γιαουρτακι


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησουν κοριτσια , τα μωρακια που βαφτιστηκαν !!!!!!!!!!!φανταζομαι πολυ συγκηνιτικά θα ήταν!!!!!!!!!!!!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...