Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Σκεψεις μετα απο διαζυγιο


Recommended Posts

Πανε τρεις εβδομαδες που τον αφησα.

Το σχεδιαζα καιρο, δεν γινοτανε αλλιως, εχω δυο μικρα παιδια. Δεν γινοτανε να τα παρω και να φυγω τρεχοντας, οσο και αν το ηθελα. Επρεπε να μαζεψω χρηματα, να κανω σχεδια, να νοικιασω σπιτι, να το επιπλωσω.

Καταλαβαινω οτι περναω τα πεντε σταδια της απωλειας. Οτι ειναι μια διαδικασια που πρεπει να την περασω... σιγα σιγα. Ομως η καθημερινοτητα με συνθλιβει. Δεν ειναι τα πραγματα οπως τα φανταζομουνα. Η στηριξη που νομιζα οτι ειχα απο ατομα, δεν υπαρχει τελικα.

Αντι να με στηριξουν, μου ζητανε.

Για παραδειγμα η μητερα μου. Ειναι περιπτωση, το ξερω οτι δεν ειναι πολυ καλα στα μυαλα της. Ειναι απιστευτα ανωριμη και απο 12 χρονων που πεταξε εξω τον πατερα μου, εγω την "μεγαλωνω". Ερχεται καθε μερα να μου ζητησει λεφτα, φαγητο, πραγματα, να μου πει τον πονο της και να μου ζητησει να "την βοηθησω". Δυστυχως δεν εχω τα χρηματα, ουτε την δυναμη να το κανω. Εδω δεν μπορω καλα καλα να μαζεψω το δικο μου μυαλο και να τελιωσω το σπιτι...

Ο πατερας μου, που ηταν μεγαλο μου στηριγμα πεθανε το '11 :( οποτε δεν εχω οικογενεια να με βοηθησει.

Θυμωνω επισης γιατι μου λειπει.. οχι αυτος... αλλα ενα ατομο που δεν υπαρχει. Θυμαμαι ενα γλυκο βλεμμα, πραγματα που μου ειχε πει πριν χροοοονια, μιλαμε πριν 10... και μου λειπει αυτο. Το μυαλο μου καταλαβαινει οτι αυτο το ατομο δεν υπαρχει, δεν υπηρχε ποτε αλλα ... θυμωνω! Θυμωνω γιατι τα εκανε ολα πολυ υπολογισμενα, διαβαζω στο ημερολογιο μου τι μου ελεγε και φρικαρω! μα γιατι πιο πριν δεν το ειχα καταλαβει?

Γιατι μου το εκανε αυτο? Γιατι πηρε ενα κοριτσακι (γιατι ειμουν 20 χρονων), και του το εκανε αυτο? Ηξερε τι εκανε, ηξερε οτι δεν με αγαπουσε, γιατι? Το μονο που εκανα 15 χρονια τωρα ηταν να τον κραταω χαρουμενα, να τον στηριζω οικονομικα, να του δινω ο,τι ζηταγε, να μην του ζηταω ΤΙΠΟΤΑ. Να φανταστειτε ουτε αρραβωνιαστηκαμε, ουτε δαχτυλιδι μου πηρε, ουτε καν μου ζητησε να τον παντρευτω. Μου ανακοινωσε οτι παντρευομαστε για να παρει μεγαλυτερο δανειο για να αγορασει (στο ονομα του παντα) το σπιτι που ειχε βρει διπλα στην μαμα του.

Θυμωνω και με εμενα που δεν εφυγα με την πρωτη σφαλιαρα. Που τον πιστεψα οτι μονη μου δεν θα τα καταφερω... και τωρα που εχει βρεθει διπλα μου ενας ανθρωπος καλος, στο επιπεδο μου, απο καλη οικογενεια μορφωμενη, με τα ιδια ενδιαφεροντα, παρομοιες εμπειριες, που το μονο που εχει κανει ειναι να με στηριζει, που βλεπει τα αγορια μου σαν δικα του... εχω περασει τωρα που ΤΩΡΑ βρηκα και εγω να ειμαι καχυποπτη. Πιστεψα τον τρελλο που με εκανε αλοιφη απο τις βρισιες, τις προσβολες, τις τρελλες απαιτησεις, το ξυλο και φοβαμαι τον ανθρωπο που ξερω κοντα 1 1/2 χρονο τωρα που τον εχω περασει απο χιλια κυματα και το μονο που κανει ειναι να παρακαλαει να μεινει μαζι μου :(

Θελω την αθωοτητα μου πισω. Θελω να εμπιστευτω ξανα. Θελω απλα να το απολαυσω. Ειναι η απαντηση στις προσευχες μου. Θελω ενα τριτο παιδακι σαν τρελλη. Θελω να μπορω να το πω και να μην με κοιτανε στραβα. Θελω να μπορω να το μοιραστω χωρις να ντρεπομαι που θελω κι αλλο παιδι.

Ειναι μια διαδικασια, το ξερω. Πρεπει να την περασω αλλα ταυτοχρονα με πιεζω απιστευτα να περασει γρηγορα, να δουλεψω, να μαζεψω. Νιωθω οτι ειμαι με μιση ανασα.

Οτι πνιγομαι, οτι δεν μπορω να απολαυσω τιποτα.

Γιατι?


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν μπορεις να απολαυσεις το παρον σου λοιπον....κατι λειπει

πηγαινεις ηδη σε ψυχολογο,θα σε βοηθησει να βρεις αυτο το κατι που λειπει

σωστα ειπες οτι πρεπει να περασεις τα σταδια,ωστε να ερθει η λυτρωση,κ τελικα η συγχωρεση...κ μετα θα γυρισεις σελιδα

τη σχεση με τη μανα σου,δεν ειναι ωρα να τη δουλεψεις...τωρα δουλευεις με τον εαυτο σου...πρεπει ομως να σε απασχολησεο το γεγονος οτι μεγαλωνες οπως λες τη μαμα σου,ενω εβλεπες οτι δεν επρεπε,συνεχιζες...το ιδιο κ με τον αντρα σου,ενω εβλεπες πραγματα που δεν σου αρεσαν,συνεχιζες να τα δινεις...το ιδιο μοτιβο συμπεριφορας,κ δικο σου κ δικων τους,πρωτα της μανας σου,κ μετα του αντρα σου

πρεπει να ψαξεις την δικη σου αναγκη να αναπαραγεις το ιδιο μοτιβο

επειδη δεν ειμαι ψυχολογος κ νομιζω οτι μιλαω σαν να ειμαι....χαχα

αποδεξου καποια πραγματα ως εχουν...ο καθενας ευθυνεται για τη συμπεριφορα του,οχι του αλλου..μερικα πραγματα ,απλα συμβαινουν...η μανα σου,πλεον,θα συνεχιζσει να ζηταει,οπως εκανε παντα,θα συνεχισει να το παιζει παιδι,κ θα σου ζηταει,περιμενει να το παιξεις μανα...δεν εισαι υποχρεωμενη να το κανεις ομως

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι φιλη μου ,μου φαινεται οτι μεσα σου εχεις αποφασισει να ζησεις μαυτον τον ανθρωπο και να μεγαλωσετε την οικογενεια σας μ ενα τριτο δικο σου και πρωτο δικο του παιδακι,αλλα

μηπως ζητας μια επιβεβαιωση ,λιγο σπρωξιμο μια θετικη κουβεντα για να το κανεις???κ αυτο γιατι φοβασαι ,τι θα πει ο κοσμος ,η μην πληγωθεις ξανα,

αν ναι ,τοτε κανε τη ζωη σου,συμβολαιο δεν μπορουμε να εχουμε για εναν επιτυχημενο γαμο,κανενας και καμια απο εμας δεν ειναι 100% σιγουρη γι αυτο.σου αξιζει μια δευτερη ευκαιρια για χαρα και σε σενα και τα παιδακια σου,καταβαθος το ενστικτο σου ξερει ποιο ειναι το σωστο.ακολουθησε το.

οσο για τη μητερα σου ,λες οτι δεν ειναι καλα και στο μυαλο της,αντιμετωπισε τη σαν ασθενη και μονο,ετσι ειναι καλυτερα για σενα γιατι δεν θα εχεις τιποτα να περιμενεις απο αυτην.συναισθηματικα κυριως.

τι να πω ,ευχομαι να σου χαμογελασει η ζωη και αυτη τη φορα αληθινα.

Link to comment
Share on other sites

οσο για το φοβο μη πληγωθεις παλι κλπ,ειναι λογικο,φυσιολογικο...απλα σκεψου οτι δεν εισαι ο ιδιος ανθρωπος,το ιδιο 22χρονο κοριτσι που ησουν...τοτε ειχες τον μπαμπα σου να σαγαπαει,τωρα εχεις καποιον αλλον...

λαθη ολοι κανουμε...εσυ,σκεψου,τι εμαθες απο το δικο σου λαθος

οσο για τον ανθρωπο που εισια μαζι...μην πιεζεις τπτ,θα ερθουν μονα τους,αν ειναι να ερθουν...κ αν κ οταν ερθουν,θα το ξερεις....

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι απο την ψυχη μου καλη δυναμη...διανυω κατι παρομοιο τον τελευταιο εναμισυ χρονο..εχω μια κορουλα 7 ετων και το παλευουμε..εχε πιστη σε σενα και στο θεο και ολα θα πανε καλα...Στελλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Για παραδειγμα η μητερα μου. Ειναι περιπτωση, το ξερω οτι δεν ειναι πολυ καλα στα μυαλα της. Ειναι απιστευτα ανωριμη και απο 12 χρονων που πεταξε εξω τον πατερα μου, εγω την "μεγαλωνω". Ερχεται καθε μερα να μου ζητησει λεφτα, φαγητο, πραγματα, να μου πει τον πονο της και να μου ζητησει να "την βοηθησω". Δυστυχως δεν εχω τα χρηματα, ουτε την δυναμη να το κανω. Εδω δεν μπορω καλα καλα να μαζεψω το δικο μου μυαλο και να τελιωσω το σπιτι...


Our complete set of Braindumps You can get our 100% COMPTIA certification practice test Alabama State University contains all those materials you want to Columbia University paced test engine to help you pass Northwestern University

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...