Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!! ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


thios1

Recommended Posts

καλημερα σας! icon_razz.gif

Κάτω από την αερογέφυρα της Μενεμένης που οδηγεί στο ΚΤΕΛ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ -ακριβώς στη διασταύρωση με την οδό Μοναστηρίου -υπάρχουν 5 παιδάκια ,ηλικιας από 7-8 μηνών μέχρι 5-6 ετών, που μένουν κάτω από τη γέφυρα! Ειναι σε τρισάθλια κατάσταση, βρώμικα, ξυπόλιτα, και ταλαιπωριμένα! Σχεδόν όλη την ημέρα είναι μόνα τους και καποια στιγμή εμφανίζονται 2 γυναίκες που υποτίθεται ότι τα προσέχουν.Μένουν αρκετούς μήνες κάτω από τη γέφυρα, στην κυριολεξία στο έλεος του Θεού! Μόνο όταν βρέχει πηγαίνουν μέσα στο σταθμό των ΚΤΕΛ . Δεν έχουν τίποτα απολύτως, ούτε φαγητό ούτε ρούχα, ούτε κουβέρτες για να σκεπαστούν

Όποιος βρεθεί εκεί σας παρακαλώ ας δώσει στα παιδάκια ότι έχει σε μια σακουλίτσα, παλιές κουβέρτες, παλιές πιπίλες, ακόμη και μπιμπερό χρησιμοποιημένα, ή γάλατα, παλιά ρούχα,Δώστε τα στο μεγαλύτερο απτα παιδάκια ή στη μαμά του,γιατί αν τα αφήσετε εκεί, τα κλέβουν και δεν τα δίνουν στα παιδάκια.

Αξίζει όλοι να βοηθήσουμε αυτές τις ψυχούλες! Δε φταίνε για την κατάντια τους!icon_razz.gif

Εάν δεν τους δείτε κάτω απ'τη γέφυρα, θα είναι μεσα στα ΚΤΕΛ.

Εάν κάποιος από την κοιν.Πρόνοια διαβάσει την ανακοίνωση, ας δει εάν τα παιδιά μπορούν να στεγαστούν κάπου!

user_offline.gif quote.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δουλευα καποιο διαστημα στον δημο θεσ.και απογευμα παρασκευης μου τυχε τετοιο περιστατικο ο μηχανισμος ειναι ανυπαρκτος φιλε μου.με πηρε ενας κυριος που ειχε παρει τους παντες εμεις ημασταν ενα απλο παραρτημα του δημου ειχε παρει απο αστυνομιες μεχρι συλλογους και ηταν για μια οικογενεια με ενα παιδι,το κρυο πολυ μες στον χειμωνα και εψαχνε ο ανθρωπος καπου να στεγαστουν.ακρη εγω παντος δεν εβγαλα γτ μεσολαβουσε το σαβ/ριακο και για να τους παρει η προνοια υπαρχει καπου στο λιμανι επρεπε να εχει εντολη απο ενα γραφειο.μα εδω μιλας για πολλα παιδια και μονο δυο γυναικες.στο αγ. στυλιανο ισως?απο δευτερα θα παρω τηλ. στο παλιο μου το γραφειο αλλα δεν νομιζω να γινουν και πολλα πραγματα.και αν οι μανες δεν θελουν να πανε πουθενα τι θα γινει μεσα στον βαρυ χειμωνα?


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω μιλάμε για ανήλικα! δεν θα πρέπει να ρωτήσουμε τις μάνες αν θέλουν να πάνε. αυτά τα παιδάκια μόνο ο Θεός τα προστατεύει.Πρέπει οπωσδήποτε να φιλοξενηθούν κάπου αλλιώς δεν θα έχουν καλή κατάλιξη Αν έχεις γνωριμίες με την πρόνοια του Δήμου Θεσσσ. δες το να πάει κ'αποιος κοινωνικός λειτουργός εκεί επειτόπου να δει την κατάσταση!μόνο έτσι θα καταλάβει!

καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...