Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

και εγώ 33 πρωτομάνα!!!!!!

κορίτσια μου υπομονή κια όταν φτιάξει ο καιρός θα φτιάξει και η διάθεσή τους και προπαντώς η δικιά σας!!!

και εμένα κοιμάτε όλη τη νύχτα αλλά επειδή μου έχει πει η παιδίατρος για 5 γευματα την ημέρα, ξυπνάμε στις 7 για να προλάβουμε μέχρι τις 11 το βράδυ να φάμε 5 γευματα. όχι οτι δεν κοιμάτε ενδιάμεσα, απλά την ξυπνάω και την λυπάμαι. αφήστε που μπορεί να μηνπεινάει στις 4 ώρες και χαλάμε όλο το προγραμμα. ελπίζω τώρα που θα αρχίσουμε κρέμα να μην την ταλαιπωρώ και να πεινάει πιο πολύ. θα δείξει.

Κριστάκι η σεζόν της βροχιολίτιδας τελειώνει τον Απρίλη, αλλά πιστεύω οτι δεν είναι γιατί αν είχε βροχιολίτιδα (επειδή το έχω ζήσει από κοντά το περιστατικό) δεν θα μπορούσε να αναπνεύσει. να καταλάβεις εμείς θα κάνουμε το τελευταίο εμβόλιο σε 10 μέρες περίπου.

φιλάκια σε όλες.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

και εγω το λατρευω το Ναυπλιο.Δυσκολη νυχτα εχτες honey?Περαστικα σας......


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα...

Εμεις τον μπεμπουλη τον πιασαμε 27 Μαρτιου..Σαββατο πριν την μεγαλη εβδομαδα.

Οσον αφορα τα ξυπνηματα βρε κοριτσια και εγω νομιζω οτι εχουν σχεση με το θηλασμο. Κι εμενα ξυπναει ο μπεμπης και η κορη μου οσο καιρο την θηλαζα (10 μηνες) ξυπνουσε το βραδυ. Τον θηλασμο βεβαια δεν τον θυσιαζω με τιποτα κι ας ξυπναω.

Ερωτηση προς θηλαζουσες.. εχετε βαλει χρονικο οριο στο θηλασμο η προχωρατε κι οσο παει???

Κριστακι για την βρογχιολιτιδα επειδη εμεις την περασαμε 2μισι μηνων παρακολουθησε αν αναπνεει πιο γρηγορα το παιδι κι αν τρωει οπως πριν. Εμενα ας πουμε κουραζοταν στο θηλασμο και ολο σταματουσε. Και επισης οι αναπνοες του ηταν πανω απο 50 το λεπτο και εβηχε πολυ... οχι οσο λες. Δεν νομιζω να ειναι βρογχιολιτιδα θα το ειχες καταλαβει. Περιμενουμε νεα. Επισης οτριβιν γιατι σου εδωσε??? Λενε οτι δεν κανει και πολυ καλο στο βλενογονο της μυτης. Η παιδιατρος μου δεν μου το συστηνει ουτε για την κορη μου που ειναι μεγαλυτερη. Τι να πω... ο καθε γιατρος τα δικα του.

Οσο για την ηλικια εγω στα 32 το πρωτο και στα 34 το δευτερο!!!

Καλο βραδυ σε ολες με λιγοτερα ξυπνηματα...


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ερωτηση προς θηλαζουσες.. εχετε βαλει χρονικο οριο στο θηλασμο η προχωρατε κι οσο παει???

[sIZE="4"]Οσο παει ή καλυτερα οσο αντεξω!!!πιστευω οτι μετα την εισαγωγη των τροφων θα ειναι πιο ευκολα...[/size]

Κριστακι για την βρογχιολιτιδα επειδη εμεις την περασαμε 2μισι μηνων παρακολουθησε αν αναπνεει πιο γρηγορα το παιδι κι αν τρωει οπως πριν. Εμενα ας πουμε κουραζοταν στο θηλασμο και ολο σταματουσε. Και επισης οι αναπνοες του ηταν πανω απο 50 το λεπτο και εβηχε πολυ... οχι οσο λες. Δεν νομιζω να ειναι βρογχιολιτιδα θα το ειχες καταλαβει. Περιμενουμε νεα. Επισης οτριβιν γιατι σου εδωσε??? Λενε οτι δεν κανει και πολυ καλο στο βλενογονο της μυτης. Η παιδιατρος μου δεν μου το συστηνει ουτε για την κορη μου που ειναι μεγαλυτερη. Τι να πω... ο καθε γιατρος τα δικα του.

Οσο για την ηλικια εγω στα 32 το πρωτο και στα 34 το δευτερο!!!

Καλο βραδυ σε ολες με λιγοτερα ξυπνηματα...

Προς το παρον ειχαμε βηχα απο την ρινιτιδα που μπορει να κατεβαινε προς τα κατω και να τις εκανε βρογχιολιτιδα γι αυτο πρεπει να προσεχω μην εμφανισει αυτα που περιγραφεις. ευτυχως οι ρινικες πλυσεις και το οτριβιν απεδωσαν. καθε παιδιατρος λεει τα δικα του, τι να σου πω


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολη νύχτα...δόντια κ ιωση μαζί...η μεγάλη μου το πέρασε στη πλακα...αλλά μου κόλλησε το μικρό...29 πυρετό...μπούκωμα...βογγητό...κόκκινα δακρυσμένα ματάκια...χάλια. Πονάει η ψυχή μου να το βλέπω έτσι...η μεγάλη δε μου χει αρρωστήσει ποτέ κ έχω φρικάρει...

Με το θηλασμό όσο πάει...δε ξέρω...είχα πει τουλάχιστον 3μηνο αλλά τώρα είναι τόσο εύκολο...γιατί να το κόψω...θα δούμε.

Για τα ξυπνήματα δε ξέρω.

Ξερω μωρά που δε θήλασαν ποτέ κ είναι 3 χρονών κ ακόμα ξυπνάνε.

Και μωρά που θηλάζουν κ δε ξυπνάνε με τίποτα.

Εϊναι στο παιδί.

Αλλά κ να μην είναι...δε πειράζει...η επαφή αυτή ή νυχτερινή είναι θαυμάσια....όσο αντέξουμε!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα!!!

εγω 31 σε λιγους μηνες θα ειμαι 4/6....

εγω ποτε τον επιασα δεν ξερω να πω την αληθεια....ενεκεν πολλες επαφες...

χτες το βραδυ ζορικος ο μαγκας...πολυ ζορικος...αφου απο τις 4 τον ειχα αγκαλια θηλασε 1 ολοκληρη ωρα και μετα μολις τον αφηνα κατω τσιριζε! 6 παρα 20 το χερι μου ειχε μυρμυγκιασει κ ετσι ξυπνησα τον αντρα μου να κλαιει ο μικρος να οδυρεται! του εκανα μπουκαλι κ ηπιε 180 !! μου φανηκε απιστευτο αλλα κ παλι δεν κοιμηθηκε πηγε 7 κ μιση να κοιμηθει..9 παρα 20 τον ξαναθηλασα κ στις 10 παλι τα ιδια..

κοντευω να σαλταρω!

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα ξυπνηματα βρε κοριτσια και εγω νομιζω οτι εχουν σχεση με το θηλασμο.

Κι εγώ αποκλειστικά θηλάζω!!!Και ήμουν σίγουρη ότι δεν πρόκειται να ξανακοιμηθώ ποτέ(μα ποτέ όμως)' date='είχα απλεπιστεί γιατί μερικές φορές,όταν προφανώς ήταν σε άλμα αναπτυξης,ξυπνούσε και κάθε μια ώρα.Και πάνω που είχα αρχίσει να λέω "τέρμα,αύριο πάω να αγοράσω γάλα και το βράδυ θα δίνω μπουκάλι",εγινε το θαύμα!Όπως λέει όμως και η Honey,η νυχτερινή επαφή είναι θαυμάσια...Χαλάλι τους!!

Ερωτηση προς θηλαζουσες.. εχετε βαλει χρονικο οριο στο θηλασμο η προχωρατε κι οσο παει???

Εγώ έχω πει 6μηνο,αν και εφόσον όλα πάνε καλά.Πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά έτσι κι αλλιώς,τώρα το καθυστερώ λόγω θηλασμού.Πόσο να αντλήσεις πια για να τρώει κάθε 2 ώρες?Εκτός αυτού ,είμαι πολύ τεμπέλα με το θήλαστρο.Μέχρι στιγμής έχω αντλήσει μόνο 4 φορές κι έχω βάλει στην κατάψυξη.

Αν όμως όταν μπουν κι άλλες τροφές πίνει γάλα λιγότερες φορές την ημέρα,γιατί να μην το συνεχίσω?Οι δευτερομάνες τι έχετε να πείτε από την εμπειρία σας??


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες τις μανούλες και τα μπεμπάκια!!!!! :)))))

Επιτέλους βρήκα και εγώ λίγο χρόνο τώρα που κοιμάται να σας γράψω διότι όλες αυτες τις μέρες σας διαβάζω στα γρήγορα και μετά κλείνω!!! Τι να πρωτοσχολιάσω δεν ξέρω οπότε θα γράφω ότι θυμάμαι!!!!

Πρωτομανούλα κ εγώ στα 34 λοιπόν (νομίζω σας έφαγα όλες) και εννοείται οτι σκέφτομαι ήδη για άλλο νινάκι αλλά οχι νωρίτερα απο τα 2 χρόνια διότι θέλω να εχει ξεπεταχτεί λίγο ο μικρούλης μου και επίσης να χάσω τα κιλά της εγκυμοσύνης , αυτό που το πάτε οεο?? Είχα πάρει 20 κιλά (το ξέρω πολλά..) και έχασα τον 1ο μήνα 10 μαζεμένα τώρα όμως εχω κολλήσει εντελώς..βέβαια δίαιτα δεν κάνω μην λέω και ψέμματα αλλά οτι κουράζομαι κουράζομαι..Πρέπει να μπω σε μια σειρά γιατί τον Σεπτέμβριο που θα κάνουμε την βάπτιση δεν θέλω να είμαι φάλαινα!!!

Αχ..όσο θυμάμαι πέρυσι τέτοια εποχή συγκινούμαι βρε κορίτσια...εγώ 28 Μαρτίου είχα κάνει τεστ εγκυμοσύνης και ήταν θετικό!!! Θυμάσαι Μαράκι μου συγκίνηση? ΠΟυ λέγαμε οτι θα σουβλίσουμε αρνί νωρίτερα? Άσε που είχα πάει να προσκυνήσω στον Αγ. Νεκτάριο στο Λαύριο 25 Μαρτίου και είχα ανάψει κεράκι για σένα και με άκουσε!!!!!!!!! Θυμάσαι?? Μακάρι να μας αξιώσει και πάλι ο θεός να κάνουμε άλλο ενα ζουζουνάκι! Αλλά να είναι αγγελουδάκι σαν κ αυτό που έχω γιατί αλήθεια σας λέω είναι ενας άγγελος το μωράκι μου, δεν κλαίει ποτέ κ αν κλάψει θα είναι για λιγότερο απο 1 λεπτό, μόνο κ μόνο για να μου πεί..μαμά πεινάω..μαμά έκανα κακά..

Ψυχή μου!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προχθές κάναμε κ εμείς το 3ο εμβόλιο δηλαδή την 2η δόση του 6απλού και της γαστρεντερίτιδας και όπως πάντα οι παρενέργειες ειναι στανταρντ...πυρετό δεν κάναμε ευτυχώς αλλά χτες κάποια στιγμή εκλαιγε με αναφιλητά απο πόνους στην κοιλιά, αέρια πολλά και δυνατά ενώ δεν είχαμε κανένα απολύτως πρόβλημα...τον λυπήθηκε η ψυχή μου βρε κορίτσια ειλικρινά σας μιλάω είχε μελανιάσει απο το κλάμα το παιδί..έκανε και ενα βαρβάτο εμετό λίγο πριν κοιμηθεί και ησύχασε...αντε στο καλό να πάει κ αυτό το εμβόλιο γιατί μας αναστατώνει εντελώς κάθε φορά. Εντωμεταξύ κακά τα ψέμματα όταν ξέρεις οτι το παιδί σου δεν κλαίει σχεδόν ποτέ σε καθημερινή βάση οταν το βλέπεις να σπαράζει έτσι τα χάνεις ειλικρινά..καταλαβαίνεις οτι υποφέρει δεν είναι θέμα γκρίνιας. Τεσπά ελπίζω να συνέλθουμε σήμερα αν και ακόμα δεν καλοτρώμε..

Τα νέα απο τον γιατρό μας είναι οτι πήγαμε αισίως στα 6.600 κιλά , ψηλώσαμε κ άλλο και φτάσαμε στους 65,5 πόντους και περίμετρος κεφαλιού στα 41 εκ. απο βάρος αυτό τον μήνα πήραμε 600 γραμμάρια αλλά δεδομένου του έντονου προβλήματος παλινδρόμησης ο γιατρός ειναι ευχαριστημένος εγώ πάλι οχι κ τόσο αλλά δεν είναι στο χέρι μου να φάει παραπάνω...

Σχετικά με τον ύπνο μας και εμείς ξυπνάμε ακόμα το βράδυ για μάμ , τον βάζω για ύπνο μετά το μπανάκι του γύρω στις 9.00-9.30 και ξυπνάει κατά τις 3.30-4.00 τα χαράματα ξανατρώει και κοιμάται ως τις 8.00 το πρωί που ξυπνάει πλέον κανονικά, κάνει τα κακάκια του ξανατρώει και κοιμάται απο τις 9.30 ως τις 11.30 περίπου. Κάπως έτσι εχει το προγραμμά μας και όταν ρώτησα τον γιατρό αν μπορώ να κάνω κάτι να του κόψω το βραδυνό μου είπε οχι κατηγορηματικά, μόνος του θα το κόψει προς το παρόν το εχει ανάγκη επειδή δεν τρώει καλά μεσα στην μέρα (εννοώντας πολλά μλ, με το ζόρι να φάμε 150 και όχι πάντα)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...Τώρα που θέλει να τα βάζει όλα στο στόμα της,τι κάνω;;Την αφήνω;;;

Αλλά μήπως και τα χεράκια της αποστειρωμένα είναι;

Καλημέρα babyofmine τον ρώτησα κ εγώ τον γιατρό προχθές που πήγα..Μου είπε ¨εννοείται και τον αφήνεις να βάλει μέσα και όλο το χέρι του" αλλά εμας μας την έκοψε την αποστείρωση απο τον προηγούμενο μήνα ήδη οπότε δεν ξέρω τι να σου πώ. Εμένα πάντως λυσσάει με τα χέρια του δεν το συζητώ αλλά τον αφήνω τι να κάνω αφου ετσι είπε ο γιατρός..


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα,εγω σας περναω ολες τελικα! Στα 37 πρωτομανα! Στις 2/12 ειχα γενεθλια, και στις5/12 γεννησα το νεραιδακι μου!!

Αγγελικουλα κι εμενα εκανε πριν μπουρμπουληθρες με το γαλα, τωρα το εκοψε ομως.

Μπραβο στο μωρακι σου, πολυ καλο ειναι!! φτου φτου!


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...