Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Γιάννα επειδή δεν θυμαμαι αν το εχεις γράψει πόσο ήταν η μετρηση της αυχενικης σου;

ηταν 0,22 cm .

βρε κοριτσια να ρωτησω και κατι αλλο?

παιζουν ρολο οι καρδιακοι παλμοι του εμβρυου με το συνδρομο down? θελω να πω σχετιζονται? εμενα ηταν 173 οι παλμοι του.

το φυσιολογικο μεχρι ποσο ειναι? μεχρι 180?

σωστά κοριτσάκι μου, τον ίδιο γιατρό έχουμε. αυτός σου πρότεινε παρακέντηση?? πάντως ότι κ να γίνει (την κάνεις δεν την κάνεις) να έχεις πίστη στο μωράκι σου κ στον εαυτό σου. κ εγώ στην 1η μου εγκυμοσύνη πέρασα πολύ δύσκολες καταστάσεις που ο γιατρός τις έκανε κ έμοιαζαν άλλη μία γέννα ρουτίνας...!!!! προς το παρών ηρέμησε. θα ήθελα να μου πεις (αν θέλεις βέβαια) τι ακριβώς σου είπε ο ένας κ τι ο άλλος. Ελευθεριάδης κ Χασιάκος εννοώ.

ο Ελευθεριαδης δεν μου εδειξε να ανησυχει για κατι. γενικα σε ολο τον υπερηχο εκανε τις μετρησεις του και μου ελεγε οτι ειμαστε πολυ καλα και σε φυσιολογικα πλαισια και πως δεν βλεπει κατι ανησυχητικο. τωρα τι να πω? δεν τον ξερω και τον ανθρωπο για να μπορυσα να καταλαβω αν κατι μου κρυβει. στο τελος μαλιστα με χαιρετησε χαμογελαστος μου ειπε πως ολα ειναι καλα και οταν βγουν και τα αποτελεσματα της αιματολογικης θα στειλουν τον φακελο μου στον χασιακο και αν ειναι κατι θα με παρουν τηλεφωνο.

αφου παρελαβαν τον φακελο μου τα κοριτσια με πηραν τηλεφωνο 11 το βραδυ και χωρις να μου ανακοινωσουν κατι μου εδωσαν κατευθειαν τον γιατρο να μιλησω μαζι του. ε εκει ψιλιαστηκα οτι κατι δε παει καλα. γιατι για να μιλησεις με τον γιατρο μας πρεπει να ειναι σοβαρο το θεμα αλλιως τα κοριτσια σου λεεν ειναι ολα καλα και μπλα μπλα μπλα.

ο χασιακος λοιπον μου ειπε τα αποτελεσματα. 1 προς 39 για νταουν και 1 προς 89 για μια αλλη τρισωμια αλλα απο την ταραχη μου δεν θυμαμαι ποια ειπε. μου ειπε οτι καλο θα ηταν να κανω η ληψη τροφοβλαστη η αμνιο για να δουμε 100% αν το μωρο πασχει απο κατι. τον ρωτησα ποια θεωρει πιο ακινδυνη και μου ειπε την αμνιοπαρακεντηση. γενικα μου λεει οτι εχω 2% πιθανοτητες το εμβρυο να εχει ανωμαλια και 98 % να ειναι υγιεστατο. τωρα αυτο το ειπε για να με καθυσηχασει επειδη με ακουσε ταραγμενη? το ειπε γιατι το πιστευε? δε ξερω. σιγουρα παντως καταλαβε οτι εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου και ισως ηθελε να με ηρεμησει για αυτο το λογο. απο την αλλη παλι δεν ειναι και απο αυτους που κρυβεται πισω απο το δαχτυλο του. εμενα τουλαχιστον παντα μου μιλουσε ξεκαθαρα και ποτε δεν κρυβοταν. τι να πω? θα δειξει ........

νομιζω οτι την παππ α πλεον την κανουν υποχρεωτικα ολες οι κοπελες ανεξαρτητου ηλικιας. αλλα αν οντως ειναι τοσο "ακυρες" και το μονο που προκαλουν ειναι τρομο τοτε δεν ξερω γιατι τις κανουν.

η αμνιοπαρακεντηση πως ακριβως γινεται? μπαινει καποιο αναισθητικο στην κοιλια πριν την ενεση? ποναει?

λοιπον η διαδικασια εχει ως εξης.ξαπλωνεις και η βοηθος του γιατρου ελεγχει που βρισκεται το μωρο με τον υπερηχο.αφου το εντοπισει παει απο την αλλη πλευρα και βαζοντας κατι σαν ποδια στην κοιλια τρυπαει κοντα στον αφαλο οπου παιρνει ενα μικρο μπουκαλακι αμνιακο υγρο.κραταει περιπου 4-5 δευτερα.οσο οταν σου παιρνουν αιμα για εξετασεις.μετα αν εχεις αρνητικη ομαδα αιματος κανεις και μια ενεση στο πωπουδακι rophilac λεγεται και εχει να κανει με το οτι δεν πρεπει να ανμυχθει το αιμα του παιδιου με το δικο σου ΑΝ το παιδι εχει θετικη ομαδα.αν εχει αρνητικη ομοδα δεν τιθεται θεμα.αλλα την κανεις γιατι δεν ξερεις σε εκεινη την φαση τι ομαδα αιματος εχει το μωρο.δεν ποναει παντως εεε αν κανεις αντιπηκτικες ποιο πολυ πονανε!

δεν βαζουν δηλαδη καποια τοπικη αναισθητικη κρεμουλα ας πουμε ή λοσιον? η αληθεια ειναι οτι οι αντιπηκτικες δεν με πονανε καθολου. μονο λιγο τις τελευταιες μερες με ενξοχλουσαν οταν τρυπιομουνα αλλα σαν να εχω την εντυπωση οτι το δερμα μου ειχε σκλυρηνει.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ βρε κοριτσια αισθανομαι ασχημα......σας εχω παρει μονοτερμα με το προβλημα μου και δεν σας εχω αφησει να χαρειται τα καλ αποτελεσματα σας.

λυπαμαι που γινομαι η αιτια να χαλαει το ωραιο κλιμα. :(:(:(


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι και τόσο ρόδινη η εγκυμοσύνη μου. Συνεχίζω να να έχω ιλίγγους, εμετούς και προστέθηκε και το ζάχαρο. Στον προγεννητικό είχα 101 ζάχαρο και προσέχω τι τρώω. Όλα τα είχα αυτό με μάρανε...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Έχει καμιά άλλη κοπέλα ζάχαρο????

κι εγω ακομα με εμετους ειμαι.

μηπως βρε παιδι μου φταιει και το σιδηρο? το ξεκινησες τωρα?

με το σαχαρο τι κανεις? πινεις καπιοο χαπακι.

καλα κι εγω με τοσο πατατα ρυζι και μακαρονια που τρωω θα μου εχει παει 200. αλλα δεν μπορω να φαω τιποτα αλλο. ειδικα κρεας δεν μπορω καθολου


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια αισθανομαι ασχημα......σας εχω παρει μονοτερμα με το προβλημα μου και δεν σας εχω αφησει να χαρειται τα καλ αποτελεσματα σας.

λυπαμαι που γινομαι η αιτια να χαλαει το ωραιο κλιμα. :(:(:(

Λοιπόν να μην ακουω τετοια! Μια χαρα χαιρομαστε με τις εγκυμοσυνες μας και παλι μια χαρα εχουμε τις ιδιες ανησυχίες. Κανένας δεν αγχωνει κανεναν. Γι αυτο αλλωστε εχουμε μπει και σε αυτη τη διαδικασια για να λεμε ελευθερα αυτα που μας καινε και οι αλλοι δεν μπορουν να τα καταλάβουν και για να πληροφορουμαστε. Γιαννα το μωρο σου ειναι καλα! Το καταλαβες;;;;;;;;;;:-P


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια αισθανομαι ασχημα......σας εχω παρει μονοτερμα με το προβλημα μου και δεν σας εχω αφησει να χαρειται τα καλ αποτελεσματα σας.

λυπαμαι που γινομαι η αιτια να χαλαει το ωραιο κλιμα. :(:(:(

Γιάννα να μην το ξαναπείς αυτό. Για αυτό είμαστε εδώ για να λέμε τους προβληματισμούς μας και για να μην πρήζουμε τα δικά μας πρόσωπα. Ότι θες θα μας το λες και θα βοηθάει η μία την άλλη αν μπορεί!!!!

Ποιο ωραίο κλίμα???????? Εμένα πάντως η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερετε τι σκεφτομαι εγω αποψε και ειμαι χαλια; Οτι εχω πολλη δουλειά μες το Πασχα λογω των σχολικών εξετασεων που ακολουθούν και θα δουλευω πρωι-απογευμα και οτι πρεπει να κανω και γενική καθαριοτητα στο σπιτι συν την αλλαγη στις ντουλαπες για τα χειμερινά ρουχα. Και μου ειπε ο γιατρός να μην κουραζομαι και να μην σηκωνω βαρη πανω απο 3 κιλα. Αποψε με εχει πιασει απελπισια με αυτό. Αυριο με τι;:?:-?


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ακομα με εμετους ειμαι.

μηπως βρε παιδι μου φταιει και το σιδηρο? το ξεκινησες τωρα?

με το σαχαρο τι κανεις? πινεις καπιοο χαπακι.

καλα κι εγω με τοσο πατατα ρυζι και μακαρονια που τρωω θα μου εχει παει 200. αλλα δεν μπορω να φαω τιποτα αλλο. ειδικα κρεας δεν μπορω καθολου

Ξέρω εγώ τι φταίει?????? Εγώ πλέον δεν ξέρω τι να τρώω κάθε μέρα. Παίρνω σίδηρο το gyno-tardiferon που είναι σίδηρο με φυλικό οξύ. Παίρνω βέβαια και primperan και με βοηθάει πολύ. Εσύ δεν παίρνεις τίποτα????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι σκεφτομαι εγω αποψε και ειμαι χαλια; Οτι εχω πολλη δουλειά μες το Πασχα λογω των σχολικών εξετασεων που ακολουθούν και θα δουλευω πρωι-απογευμα και οτι πρεπει να κανω και γενική καθαριοτητα στο σπιτι συν την αλλαγη στις ντουλαπες για τα χειμερινά ρουχα. Και μου ειπε ο γιατρός να μην κουραζομαι και να μην σηκωνω βαρη πανω απο 3 κιλα. Αποψε με εχει πιασει απελπισια με αυτό. Αυριο με τι;:?:-?

γιατι δεν περνεις μια γυναικα να σε βοηθησει με την καθαριοτητα οταν θα κανεις τη γενικη? ετσι δεν θα σε αγχωνει εσενα το θεμα του καθαρισματος και ουτε θα κουραστεις .

να ακους τις συμβουλες του γιατρου σου......και να προσεχεις το μωρο σου. η καθαριοτητα και ολα τα αλλα ερχονται σε φευτερη μοιρα.

αν παλι υπαρχει το οικονομικο στη μεση ζητα απο τη μαμα σου ή απο την αδελφη σου (αν εχεις) η απο καποια ξαδελφη σου ή φιλη σου που εχεις το θαρρος να σε βοηθησουν.;)

Ξέρω εγώ τι φταίει?????? Εγώ πλέον δεν ξέρω τι να τρώω κάθε μέρα. Παίρνω σίδηρο το gyno-tardiferon που είναι σίδηρο με φυλικό οξύ. Παίρνω βέβαια και primperan και με βοηθάει πολύ. Εσύ δεν παίρνεις τίποτα????

το ξερω αυτο το σιδηρο που πινεις. σχετικα δεν ειναι βαρυ στο στομαχι.

ουτε εσυ την παλευεις με τα φαγητα ε? εγω εχω δει μεγαλη αλλαγη στις διατροφικες μου συνηθειες πριν με τωρα. ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ ΤΗ ΜΕΡΕΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ......δεν θελω να βλεπω σοκολατα μπροστα μου ουτε σε διαφημιση.

αν πινω κατι για το στομαχι εννοεις? οχι δεν πινω τιποτα. αντιθετως απο διαφορα φαρμακα της εγκυμοσυνης εχω γεμισει τη μερα μου. χαπι για το θυροειδη, 2 φορες σιδηρο τη μερα (το viofer μου εδωσε αυτη τη φορα) , 1 χαπακι φιλισιν και σταματησαμε τις ενεσεις και μου το γύρισε σε σαλοσπιρ ο αιματολογος.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια αισθανομαι ασχημα......σας εχω παρει μονοτερμα με το προβλημα μου και δεν σας εχω αφησει να χαρειται τα καλ αποτελεσματα σας.

λυπαμαι που γινομαι η αιτια να χαλαει το ωραιο κλιμα. :(:(:(

πλλλλακα κανεις τωρα σαλονικιωτικα?μεχρι να γεννησουμε θα ανησυχουμε μη σου πω ποιο πολυ μετα που θα γεννησουμε αλλα αστο αυτο.εδω ειμαστε για να τα λεμε ολα.κι εγω πιστευω πως ο χασιακος (και γενικοτερα οι γιατροι) συνηθως τα λενε ποιο δραματικα απ οτι ειναι για να ειναι καλυμενοι σε καθε περιπρωση οποτε θεωρω πως ειναι ολα καλα για το μωρακι σου!!!


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια αισθανομαι ασχημα......σας εχω παρει μονοτερμα με το προβλημα μου και δεν σας εχω αφησει να χαρειται τα καλ αποτελεσματα σας.

λυπαμαι που γινομαι η αιτια να χαλαει το ωραιο κλιμα. :(:(:(

Ασε μας ρε Γιαννα που μας ενοχλείς κιόλας.Αν δεν τα πούμε εδώ μεταξύ μας που περνάμε τα ίδια ποιος θα μας καταλάβει?

Εγω διάβασα οτι στην αυχενικη πάνω απο 2,5mm ανησυχείς.Αρα δεν έχεις λόγω ανησυχίας.επισης οι παλμοι του μωρού ειναι σούπερ...

Ξερετε τι σκεφτομαι εγω αποψε και ειμαι χαλια; Οτι εχω πολλη δουλειά μες το Πασχα λογω των σχολικών εξετασεων που ακολουθούν και θα δουλευω πρωι-απογευμα και οτι πρεπει να κανω και γενική καθαριοτητα στο σπιτι συν την αλλαγη στις ντουλαπες για τα χειμερινά ρουχα. Και μου ειπε ο γιατρός να μην κουραζομαι και να μην σηκωνω βαρη πανω απο 3 κιλα. Αποψε με εχει πιασει απελπισια με αυτό. Αυριο με τι;:?:-?

Λοιπόν Νασια στο πρώτο παιδι έκανα το λάθος να αλλάξω τις ντουλάπες.τι νόημα ειχε?αφου φορούσα μονο τα ρούχα της εγκυμοσύνης και μετα γεννησα Νοέμβρη οπότε ήρθε πάλι χειμώνας.αποψη μου ειναι να αφήσεις τα ρούχα όπως ειναι.εκτος αν σου κάνουν τα καλοκαιρινά σου ακόμα...

Οσο για την καθαριότητα πάρε μια γυναίκα.εγω θα πάρω να μου καθαρίσει βεραντες και παράθυρα.στο σπίτι έχω κόλλημα δεν θέλω να βάλω γυναίκα...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυστυχώς δεν είναι και τόσο ρόδινη η εγκυμοσύνη μου. Συνεχίζω να να έχω ιλίγγους, εμετούς και προστέθηκε και το ζάχαρο. Στον προγεννητικό είχα 101 ζάχαρο και προσέχω τι τρώω. Όλα τα είχα αυτό με μάρανε...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Έχει καμιά άλλη κοπέλα ζάχαρο????

κουκλα μου καλησπερα,Εγω Εχω ζαχαρο κυησης απο την 5η εβδομαδα,κανω και ινσουλινη οτι χρειαστεις απορια διατολογιο διατροφη η καλο ενδοκρινολογο-διαβητολογο μου λες :)


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

ηταν 0,22 cm .

βρε κοριτσια να ρωτησω και κατι αλλο?

παιζουν ρολο οι καρδιακοι παλμοι του εμβρυου με το συνδρομο down? θελω να πω σχετιζονται? εμενα ηταν 173 οι παλμοι του.

το φυσιολογικο μεχρι ποσο ειναι? μεχρι 180?

ο Ελευθεριαδης δεν μου εδειξε να ανησυχει για κατι. γενικα σε ολο τον υπερηχο εκανε τις μετρησεις του και μου ελεγε οτι ειμαστε πολυ καλα και σε φυσιολογικα πλαισια και πως δεν βλεπει κατι ανησυχητικο. τωρα τι να πω? δεν τον ξερω και τον ανθρωπο για να μπορυσα να καταλαβω αν κατι μου κρυβει. στο τελος μαλιστα με χαιρετησε χαμογελαστος μου ειπε πως ολα ειναι καλα και οταν βγουν και τα αποτελεσματα της αιματολογικης θα στειλουν τον φακελο μου στον χασιακο και αν ειναι κατι θα με παρουν τηλεφωνο.

αφου παρελαβαν τον φακελο μου τα κοριτσια με πηραν τηλεφωνο 11 το βραδυ και χωρις να μου ανακοινωσουν κατι μου εδωσαν κατευθειαν τον γιατρο να μιλησω μαζι του. ε εκει ψιλιαστηκα οτι κατι δε παει καλα. γιατι για να μιλησεις με τον γιατρο μας πρεπει να ειναι σοβαρο το θεμα αλλιως τα κοριτσια σου λεεν ειναι ολα καλα και μπλα μπλα μπλα.

ο χασιακος λοιπον μου ειπε τα αποτελεσματα. 1 προς 39 για νταουν και 1 προς 89 για μια αλλη τρισωμια αλλα απο την ταραχη μου δεν θυμαμαι ποια ειπε. μου ειπε οτι καλο θα ηταν να κανω η ληψη τροφοβλαστη η αμνιο για να δουμε 100% αν το μωρο πασχει απο κατι. τον ρωτησα ποια θεωρει πιο ακινδυνη και μου ειπε την αμνιοπαρακεντηση. γενικα μου λεει οτι εχω 2% πιθανοτητες το εμβρυο να εχει ανωμαλια και 98 % να ειναι υγιεστατο. τωρα αυτο το ειπε για να με καθυσηχασει επειδη με ακουσε ταραγμενη? το ειπε γιατι το πιστευε? δε ξερω. σιγουρα παντως καταλαβε οτι εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου και ισως ηθελε να με ηρεμησει για αυτο το λογο. απο την αλλη παλι δεν ειναι και απο αυτους που κρυβεται πισω απο το δαχτυλο του. εμενα τουλαχιστον παντα μου μιλουσε ξεκαθαρα και ποτε δεν κρυβοταν. τι να πω? θα δειξει ........

λοιπόν, όπως είπες κ άρα το γνωρίζεις πολύ καλά, ο Χασιάκος δεν κρύβεται καθόλου πίσω από το δάχτυλό του. ούτε σου λέει αυτά που θέλεις να ακούσεις..... εγώ πιστεύω ότι όλα είναι μια χαρά, απλά για να καλυφθεί κ αυτό το μικρό ποσοστό αμφιβολίας, γι'αυτό σου πρότεινε την άμνιο. φαντάζεσαι να μην σου έλεγε τπτ (για να μην στεναχωρηθείς) κ όντως να υπήρχε πρόβλημα?? τι θα έλεγες μετά?? κράτα ψηλά το κεφάλι και την ψυχολογία σου, όλα καλά θα είναι αφού η αυχενική είναι καλή (ούτε ο Ελευθεριάδης σου χαϊδεύει τα αφτιά. είναι σαν τον Χασιάκο, αυτός τους έχει εκπαιδεύσει όλους). απλά μιλάμε για στατιστικές πλέον!!!!!!!

αχ βρε κοριτσια αισθανομαι ασχημα......σας εχω παρει μονοτερμα με το προβλημα μου και δεν σας εχω αφησει να χαρειται τα καλ αποτελεσματα σας.

λυπαμαι που γινομαι η αιτια να χαλαει το ωραιο κλιμα. :(:(:(

και μην ξαναπείς χαζομαρούλες..... γι'αυτό είμαστε όλες οι μανούλες εδώ, με τα άγχη μας και τις απορίες μας, να τα λέμε κ να ξεχνιόμαστε.... κ να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας!!!! και κανένα κλίμα δεν είδα να χαλάει......:-P εγώ θα γίνω 2η φορά μανούλα κ σε πληροφορώ οτι περισσότερο άγχος έχω τώρα, παρά στην 1η εγκυμοσύνη που τράβηξα του Χριστού τα πάθη κ τελικά γέννησα πρόωρα. τώρα που είναι όλα καλά, τρελλένομαι περισσότερο.... τα λέω, ξεχνιέμαι, μαζεύω γνώμες και προχωράω.... έτσι θα κάνεις κ εσύ!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

zounitsa σε ευχαριστω.

κι εγω βαθεια μεσα μου θελω να ειμαι αισιοδοξη αλλα ελα μου που αυτος ο ρημαδιασμενος ο φοβος με κυριευει. τι να κανω???? υπομονη μονο μεχρι την αμνιο.

να σε ρωτησω βρε και κατι αλλο???

οι καρδιακοι παλμοι που ηταν 173 θεωρεις οτι ειναι παρα πολλοι? και η μετρηση 0,22cm της αυχενικης πως σου φαινεται? θα μου πεις δεν ειμαι γιατρος.....ναι σιγουρα...απλα σε ρωταω απο εμπειρια με 2 εγκυμοσυνες αν ξερεις να μου πεις.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...