Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Καλησπερα!!

Ειμαι η Γκρετα κ ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι μου!

Βαση τελευταιας περιοδου εχω πητ 08/02!

Ευχομαι να γεμισει το καφε αυτο με εγκυουλες το συντομοτερο...


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γκρετα μου σου εύχομαι καταρχήν να χαίρεσαι το πρώτο σου παιδάκι και να είναι γερό και καλότυχο και μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Βάση τελευταίας περιόδου ΠΗΤ έχω στις 16/02 και ειναι το πρώτο μου. Ειμαστε βεβαια λίγο σε επιφυλακή και ελπίζουμε σύντομα να χαμογελάσουμε πλατιά αλλά προς το παρον είμαστε λίγο συγκρατημένοι γιατί αν και διπλασιάζονται ο χοριακές μου, ακόμα είναι χαμηλές....Εύχομαι ότι όλα θα πάνε καλά....φιλιά πολλά.;)

Link to comment
Share on other sites

Sous καλως ηρθες και σε ευχαριστω για τις ευχες σου

Σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα και θα πανε θα το δεις!!με το καλο μα κρατησετε το μωρακι σας στην αγκαλια σας!

απο συμπτωματα πως πας? εγω εχω μια εβδομαδα με αναγουλες και ναυτιες και ηδη εχω εξαντληθει.δεν μπορω να φαω τιποτα ουτε καν να πιω νερο..και με ποναει το στομαχι μου τρελα..εχω και τον μπομπιρακο και ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα..


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Εγώ έχω ένα παιδάκι 4 ετών και περιμένω το δεύτερο. Έχω ΠΗΤ 6/2. Ακόμα είμαι πολύ επιφυλακτική γιατί στις 5 εβομάδες και 4 μέρες είδαμε μόνο σάκο. Την Παρασκευή έχω ξανά ραντεβού με το γιατρό να δούμε αν θα το ακούσουμε. Από συμπτώματα τώρα... άρχισαν να μου μυρίζουν τα πάντα άσχημα και ανακατεύομαι λιγάκι, κάποιες ώρες της ημέρας...


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες papagalia..να σου ζησει το παιδακι σου κ με το καλο και το δευτερο ευχομαι να πανε ολα καλα!

το οτι σου μυριζουν ολα ασχημα και οι ανακατοσουρες ειναι καλο σημαδι γιατι ανεβαινει η χοριακη.

εμενα μου εδωσε ο γυναικολογος ενα σιροπι το emecalm ειναι φυτικο.πρωτη φορα το πηρα σημερα.δεν εχω δει καμμια τρελη διαφορα.μπορει και να μην με πιασει.θα δειξει.παντως και εγω που πηγα για υπερηχο 5ε και 2η δεν ειδαμε τιποτα.και πηγα τεταρτη δηλαδη 6ε και 3 και ειδα το φασολι μου χτυπαγε και η καρδουλα..ολα μια χαρα.

ολα καλα θα πανε και σε εσενα θα το δεις!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερίζω τις μέλλουσες μανούλες! Εγώ έχω ήδη μία μπουμπούκα 13 μηνών και είμαι έγκυος στο δεύτερο με ΠΗΤ 12/2/15. Βέβαια λόγω προηγηθείσας καισαρικής, μάλλον θα γεννήσω νωρίτερα. Ελπίζω η παρέα να μεγαλώσει σύντομα! :tongue:

Εγώ πήγα για υπέρηχο ακριβώς 5 εβδ. και έχω ραντεβού όταν θα είμαι 7 εβδ. για να δούμε καρδούλα. Εύχομαι σε όλες μια καλή εγκυμοσύνη!


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια...σε λίγο θα πάω στο γιατρό και δεν μπορώ να ηρεμήσω καθόλου, έχω περισσότερη αγωνία από ό, τι είχα στο μικρό μου! Ο άντρας μου μου λέει ότι έτσι όπως αγχώνομαι δεν θα τη χαρω την εγκυμοσύνη μου και θα είναι κρίμα. Greta εγώ δεν παίρνω τίποτα για τις ανακατωσούρες, αλλά αν ενταθεί το πρόβλημα θα ρωτήσω το γιατρό μου για το σκεύασμα που λες. Αχ, δε με νοιάζει, ας είναι καλά το σποράκι κι ας έχω όλες τις αναγούλες του κόσμου... Boulitsa κι εγώ με καισαρική τον γέννησα το μικρό μου και μάλλον θα γεννήσω Ιανουάριο, αλλά βάσει της ΠΗΤ είμαι μανούλα Φεβρουαρίου! Με το καλό τα μωράκια μας!!! Μακάρι να προστεθούν κι άλλες μανούλες στην παρέα μας!


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παπαγαλία σε καταλαβαίνω απόλυτα. Όσοι λένε ότι το άγχος στη δευτερη εγκυμοσύνη ειναι λιγότερο έχουν άδικο, μην σου πω ότι ειναι παραπάνω γιατί είσαι πιο υποψιασμένη! Ασε που έχοντας ήδη ένα παιδί πρέπει να τρέχεις ανεξάρτητα απο το αν πονας, ζαλίζεσαι κτλ. Η ευτυχία όμως κ μόνο στη σκέψη πρώτα ο Θεός σε λίγους μήνες θα έχω 2 μπουμπούκια ειναι απίστευτη! Α, κ μια ερώτηση: όσες δουλεύετε έχετε ενημερώσει στη δουλειά για την εγκυμοσύνη σας κ αν όχι ποτέ σκοπεύετε? εγώ επέστρεψα στη δουλειά το Φεβρουάριο που μας πέρασε κ νομίζω ότι θα φρικαρει ο διευθυντής αν μάθει ότι είμαι πάλι εγκυος...:rolleyes:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, το άγχος είναι πολύ περισσότερο στο δεύτερο παιδί! Στο πρώτο είναι πιο ρομαντικά τα πράγματα, θυμάμαι είχα πάει για την αυχενική διαφάνεια εντελώς χαλαρή...

Τώρα για τη δουλειά, είναι ένα θέμα. Εγω είμαι άνεργη προς το παρόν. Στο μικρούλη μου όμως δούλευα μέχρι τον 7ο μήνα και έκανα μιάμιση ώρα δρόμο να πάω στη δουλειά και μιάμιση να γυρίσω. Από την κούραση γύριζα στο σπίτι χάλια. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά στο τελος. Το είχα πει στη διευθύντρια, που ήταν εξαιρετικός άνθρωπος, από την πρώτη στιγμή και εκείνη με είχε συμβουλεύσει να μην το πω σε κανέναν άλλο, μέχρι να περάσει λίγος καιρός (πόσο δίκιο είχε!).

Εξαρτάται από τη φύση της δουλειάς σου και από το χαρακτήρα των συναδέλφων σου. Αν είναι να στραβομουτσουνιάσουν γιατί θα πρέπει να σε αναπληρώσουν κάποια στιγμή, θα σου έλεγα να μην το πεις ακόμα. Αν όμως η φύση της δουλειάς σου είναι τέτοια που απαιτεί πολλή κούραση, καλύτερα να τους ενημερώσεις. Άλλωστε, πρακτικά κανείς δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα, γιατί έχεις το νόμο με το μέρος σου. Καλύτερα όμως να αποφύγεις τη γκρίνια, είναι κρίμα να σου χαλάσει η διάθεση...


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα δυστυχώς όλοι στη δουλεια μου ανήκουν στην κατηγορία αυτών π δεν είχαν χαρεί ούτε την πρώτη φορά. Και μάλιστα ιδιαίτερα οι συνάδελφοι. Ποσο μάλλον τώρα που ειναι δευτερη φορά και σχετικά κοντά... Βρε κορίτσια τα τικερακια πως μπαίνουν? επίσης, για όσες ειναι το δεύτερο για πείτε, έχετε αγχωθει για το πως θα ειναι μετα τη γέννα? εγώ φοβάμαι μήπως αισθανθεί παραμελημένο το πρωτο παιδακι μ... Έχω σκοπό να θηλασω όπως και την πρώτη φορά κ το βλέπω αναπόφευκτο να υπάρξουν ζήλιες...:confused::confused:9mn2i7jqyk1hblyt.png


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!Boulitsa καλως ηρθες στην παρεα μας και με το καλο το δευτερο μωρακι σου!

βλεπω ολες καισαρικη μεχρι στιγμης! και εγω σιγουρα θα γεννησω ιανουριο.ποσο δικιο εχετε για το αγχος δεν περιγραφεται..την πρωτη φορα ηταν ολα πολυ διαφορετικα.εχω πιο πολυ αγχος για ολα! εμεις το εχουμε αναφερει στον μικρο αλλα δεν αντιδραει καλα και ενα προβλημα ζηλειας θα το εχουμε!

για την δουλεια δεν εχω να σας πω τιποτα γιατι δεν εργαζομαι δυστυχως :(

χθες πηγαμε για μπανιο το πρωτο μας για φετος.ηρεμισα παρα πολυ μου εφυγαν και οι αναγουλες και ολα! θα παμε και σημερα.με ξυπνησε στις 8 ο γιος μου και ετσι μαγειρεψα κι ολας!

οσο για το σιροπι για τις ναυτιες δεν μου κανει τιποτα απολυτως..νομιζα ηταν τελευταια φορα που το πηρα!

αυτα απο εμας! φιλακια πολλα


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς όλοι στη δουλεια μου ανήκουν στην κατηγορία αυτών π δεν είχαν χαρεί ούτε την πρώτη φορά. Και μάλιστα ιδιαίτερα οι συνάδελφοι. Ποσο μάλλον τώρα που ειναι δευτερη φορά και σχετικά κοντά... Βρε κορίτσια τα τικερακια πως μπαίνουν? επίσης, για όσες ειναι το δεύτερο για πείτε, έχετε αγχωθει για το πως θα ειναι μετα τη γέννα? εγώ φοβάμαι μήπως αισθανθεί παραμελημένο το πρωτο παιδακι μ... Έχω σκοπό να θηλασω όπως και την πρώτη φορά κ το βλέπω αναπόφευκτο να υπάρξουν ζήλιες...:confused::confused:9mn2i7jqyk1hblyt.png

πατα σε ενα τικερακι οποιο θες απο τα δικα μας και θα σε βγαλει στην σελιδα για να φτιαξεις το δικο σου.οταν τελειωσεις θα κανεις αντιγραφη το bb code και θα το κανεις επικολληση στο προφιλ σου εκει που λεει επεξεργασια υπογραφης! μακαρι να σε βοηθησα.αν οχι ξανα ρωτησε με.


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια! Από ό, τι βλέπω όλες μας το δεύτερο περιμένουμε...Δεν ξέρω αν θα μου κάνει ζήλειες, γιατί είναι μεγάλος ο δικός μου. Το μόνο που σκέφτομαι είναι αν θα έχω το χρόνο να τα περιποιούμαι και τα δύο το ίδιο καλά. Αλήθεια, που θα γεννήσετε; Ο δικός μου ο γιατρός συνεργάζεται και με ιδιωτικά αλλά και με το Αρεταίειο και μάλλον θα προτιμήσω το δημόσιο.Το μικρό μου τον είχα γεννήσει στο μητέρα.


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Papagalia πολυ αγχος και εγω..αν και οσες ξερω μου εχουν πει οτι ειναι πιο ευκολα στο δευτερο..εγω νομιζω οτι θα ζηλευει ο δικος μου.αν και γενικα αν κρατησω αλλο μωρο δεν λανειβτιποτα γελαει και φευγει αλλα απο τοτε που του λεμε μωρακι στην κοιλιτσα καλο καλο..εχει αγριεψει πολυ! μια μερα με κλοτσισε στην κοιλια και μετα ειχα λιγο αιμα (δεν λεω επιτηδες ειναι μικρος ακομα αλλα πρεπει να προσεχω πολυ)πολυ αγχος δεν ξερω.... :(


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...