Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!

νουνουκα περαστικά! ακομα δεν μπηκε ο χειμωνας, πως και αρρωστησες? η μικρη σου ειναι καλα? τα μεγαλα ξεκινησαν παιδικο?

εγω λεω να κατεβασω τα χειμωνιατικα απο δευτερα μιας και αυτη την εβδομαδα λεει θα ειναι καλος ο καιρος.

εχω ερωτησεις για τα νεουδια μας: ο μπεμπης τη νυχτα ειναι οκ, δηλαδη θηλαζω λιγη ωρα και μετα τον βαζω στην κουνια κ κοιμαται αμεσως-ειναι ηδη δηλαδη κοιμισμενος απ το θηλασμο- και ξυπναει στο 3ωρο. τη μερα ομως δεν μπορω να πω οτι κοιμαται ευκολα οπως υποτιθεται οτι κανουν τα νεογεννητα. ή τον παιρνει ο υπνος στο στηθος(που δε μου αρεσει και θελω να το αποφευγω για να μη συνηθιζει) ή θελει καπως χτυπημα ρυθμικα στην πλατουλα και αγκαλια. και γενικως θελει αγκαλια ή να κοιμαται στο μαξιλαρι που τον θηλαζω, και συχνα οταν τον μαζω στο κουνακι του κλαιει. ακομα και οταν ειναι ξυπνιος στο κουνακι του δεν καθεται. σκεφτομαι σε λιγο καιρο να αρχισω να χρησιμοποιω το ριλαξ, μιας και κανει και γουλιες αρκετες κ θελω να μενει λιγο ορθιος. επισης θηλαζει πολλλλλλυυυυυυυ ωρα. θυμισε μου ποτε στρωνει αυτο??

μαμα2011 κ εγω θυμαμαι τις τελευταιες μερες δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα...και μετα δεν κοιμομουν με τα παιδια οποτε διενυσα μια περιοδο παρατεταμενης αυπνιας:shock:α

εγω εχω ηδη βαλει το καροτσι μας σε αγγελια στο καφε. ειναι το twinner twist duo.ειναι σε αριστη κατασταση μιας και με τα παιδια δεν το χρησιμοποιησαμε πολυ. εξαιρετικο στην κυλιση με μειονεκτημα το οτι ειναι λιγο βαρυ. αν σ ενδιαφερει πες μου.

φιλια σε ολα τα κοριτσια και αγωνιστικους χαιρετισμους!

αργυρω τι κανετε?

εμεις ειμαστε καλα, κ εγω μια την παλευω μια νιωθω μπουχτισμενη. σε γενικες γραμμες ομως οκ:D

edit: με το καινουριο εμβολιο για τη μηνυγγιτιδα Β (bexsero) τι κανετε? τι σας λεει ο παιδιατρος? εμενα υποστηριζει να το κανουν τα μεγαλα οπωσδηποτε...

Συμπεθέρα μια από τα ίδια και η μικρή μας περίπου, τη νύχτα σχετικά καλά, αν και κάνει μια ώρα μουρμούρες και γκρίνιες μέχρι να κοιμηθεί στο ενδιάμεσο τάισμα και κάποιες φορές καταλήγουμε να κοιμόμαστε αγκαλιά. Το πρωϊνό όμως και μένα δεν κοιμάται εύκολα και θέλει αγκαλιές. Για ριλαξάκι αν είναι για βρέφη βάζε το ειδάλλως σήκωνε λίγο το στρώμα στο κεφάλι. Και μένα βγάζει ρε γαμώτο και κάτι παραπάνω από γουλίτσες.

Πάντως να σας πω και τα δίδυμα στα χέρια τα μεγάλωσα και έλεγα ότι σε αυτήν δε θα την πάταγα αλλά ακολουθώ ακριβώς τα ίδια βήματα...χαχα αγκαλιές και νάνι νάνι και πήγαινέλα!!! Δεν ξέρω πως τα καταφέρατε αλλά εμένα έχει φωνάρα η κόρη μου και δεν υπάρχει περίπτωση να την αφήσω να κλαίει. Σαν να τη σφάζουνε κάνει :P:p Στις 40 μέρες θα έχεις ηρεμήσει από τους μαραθώνιους θηλασμούς, προς το παρόν κατεβάζει γάλα και ρυθμίζει το μενού όπως το θέλει ο νέος!!

Ο πνευμονολόγος που με είδε σήμερα είπε ότι είναι "ελαφριά" πνευμονία, :rolleyes::rolleyes: μια λοίμωξη τέλοσπάντων έβγαλα και ακτινογραφίες και οι αιματολογικές μου ήταν σχετικά καλές οπότε θα ζήσω. Αντιβίωση ξεκίνησα το Σάββατο μαζί με κάτι ομοιοπαθητικά που μου έδωσε η παιδίατρος και είμαι πολύ καλύτερα από την Παρασκευή που ήμουν χάλι. Η αντιβίωση, Amoxil, είναι συμβατή με τον θηλασμό. Αυτή δίνουν και στα βρέφη αν χρειαστεί.

argyro τι μαγαζί έχεις? ωραία η βολτούλα σήμερα μπράβο μπράβο!! θέλω και γωωωωωωωωωω

αααααααα και ξέχασα να σας πω και το άλλο το τραγικό..η κόρη μου έφερε και ψείρες!! Σήμερα ήμουν με το σαμπουάν και το χτενάκι και ξύνομαι και γω μέχρι και τα φρύδια...τα χάπια μου.

Σας χαιρετώ προς το παρόν, φιλιά σε όλες!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κοριτσακια μου τι κανουν τα μπεμπακια σας ;

nunu παλι καλα που σεν ηταν πιο σοβαρα καλη ανάρρωση να εχεις

να ρωτήσω κατι βρε δυδιμομανουλες; υπαρχει κάποιο βιβλιο που να διαβάσατε στην εγκυμοσυνη σας που να ελεγε για τα δυδιμα και να σας φανηκε πραγματικα χρήσιμο ;


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσακια μου τι κανουν τα μπεμπακια σας ;

nunu παλι καλα που σεν ηταν πιο σοβαρα καλη ανάρρωση να εχεις

να ρωτήσω κατι βρε δυδιμομανουλες; υπαρχει κάποιο βιβλιο που να διαβάσατε στην εγκυμοσυνη σας που να ελεγε για τα δυδιμα και να σας φανηκε πραγματικα χρήσιμο ;

Μπα.. εγώ πήρα 2 από το Amazon αλλά κανένα δε μου φάνηκε χρήσιμο... ήταν τα εξής:

- A Contended House with Twins

- Double Trouble: Twins and How to Survive Them

δε νομίζω οτι αξίζει τον κόπο να τα αγοράσεις. Ειδικά αφού έχεις ήδη ένα παιδάκι γνωρίζεις όσα χρειάζεται να γνωρίζεις! Λέω τώρα να πάρω καλύτερα κανενα βιβλίο που να λεει πως να διαχειρίζεσαι γενικότερα τη σχέση και τις ζήλιες μεταξύ των παιδιών μέσα στην οικογένεια (τα δικά μου ήδη παίζουν ξύλο) ή πως να διαχειρίζομαι τον (ελάχιστο πια) χρόνο μου και να αξιολογώ τα σημαντικά...

Διαβάζω και κάτι άλλα από το Amazon, σχετικά όμως με τη νηπιακή ηλικία (που πάλι θα τα ξέρεις εσύ γιατί τα πέρασες). Το καλύτερο είναι το "Happiest Toddler on the Block: How to Eliminate Tantrums and Raise a Patient, Respectful and Cooperative one-to-four year old".

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ με τη Florera. Τίποτα ιδιαίτερο δε διάβασα για τα δίδυμα. Και γενικότερα Ότι έπεσε στα χέρια μου και Ήταν "συνταγογραφιση" του τύπου 1ος μήνας αυτό, 2ος το άλλο κοκ Ήταν αποτυχία. Είναι και τι ταιριάζει στον καθένα. Εγώ τελικά προτιμώ τα βιβλία που έχουν περισσότερο ψυχαναλιτικο χαρακτήρα κι ας φαίνονται κάποιες φορές πιο γενικά. Γιωσαφάτ και Δοξιαδη μου αρέσουν πολύ!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κι εμένα μου άρεσε πολύ ο Γιωσαφάτ -γράφει και μιλάει πολύ ωραία. Τον διάβασα όσο ήμουν έγκυος. Αλλά δε συμφωνώ πολύ μαζί του, ορισμένες φορές μου φαίνονται υπερβολικά αυτά που γράφει. Αλλά αυτό είναι προσωπική μου άποψη.

Ένα άλλο ωραίο βιβλίο και κλασικό πια είναι το "Πλάθοντας Ανθρώπους" της Βιρτζίνια Σατίρ. Αυτό νομίζω οτι αξίζει να το αγοράσει κανείς.

Τον τελευταίο καιρό λέω να πάρω πάλι από το Amazon το Don't Sweat the Small Stuff with Your Family: Simple Ways to Keep Daily Responsibilities and Household Chores from Taking Over Your Life. Αλλά όλα αυτά τα βιβλία από το Amazon είναι χαζοβιβλία, είναι για να τα διαβάζει κανείς πριν κοιμηθεί :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!! Καιρο εχω να σας γραψω αλλα σας διαβαζω κ περνω σημειωσεις!! Ελπιζω να τα καταφερω. Αρχισα να ανησυχω λιγο. Σας διαβασα για το φαγητο, τον υπνο, το βραδυνο ξυπνημα. Εγω θα τα καταφερω ολα αυτα? Κ η δουλεια μου εχει και νυχτερινη βαρδια. Ακομη 17 εβδομαδων ειμαι δηλαδη, αλλα σας διαβαζω κ τα σκεφτομαι. Καλο κουραγιο και υπομονη σε ολα τα κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. εγω δεν εχω ορεξη για διαβασμα. γενικα απο μικρη δεν διαβαζω βιβλια. κατι που θα προσπαθησω να κανουν τα παιδια μου. καλο το ιντερνετ, τα βιβλια εντος σχολειου αλλα τα εξωσχολικα βιβλια βοηθανε στην επικοινωνια την εκφραση,ενημερωνουν κ .α . ουτε περιοδικα δεν διαβαζω. μου πηρε διαφορα ο αντρας μου για να περασει η ωρα μου στο κρεβατι κ σχεδον μετα απο 3 βδομαδες εχθες ανοιξα ενα κ χαζευα τις εικονες των κουτσομπολιων. μπαγιατεψαν τα νεα. ;)

καροτσι μαλλον θα μου δωσει ο ξαδελφος μου που εχει διδυμα. εχθες τον ρωτησε η μητερα μου κ ειπε οκ. δεν ξερω ουτε τι μαρκα ειναι ουτε σε τι κατασταση. ισως μου το φερουν σε 2 βδομαδες που θα ερθει η μητερα μου απο επαρχια. αν δεν ειναι σε καλη κατασταση θα σας ξαναπω για να παρω καποιο απο σας.

κατι ασχετο. ειχατε καποια κυρια να κραταει τα μωρα σας? σκεφτομαι 2 μηνων να γυρισω στην δουλεια μου εστω κ στην αρχη μονο για 4ωρο. τι τιμες παιζουν για 6 ωρες περιπου χωρις ιδιαιτερες δουλειες? πρεπει να βρω βρεφονηπιοκομο. για να τα καταφερει?

Link to comment
Share on other sites

Mama2011 σιγουρα θα σου ελεγα να παρεις κοπελα με εμπειρια σε βρεφη,εγω που ειχα παρει μια στην αρχη δεν ηξερε τιποτα και ας ειχε μεγαλα παιδια..

Απο διαβασμα πριν την εγκυμοσυνη διαβαζα πολυ,στην εγκυμοσυνη εκνευριζομουνα οτι διαβαζα σε λιγο το ξεχναγα!!!και τωρα δεν εχω χρονο να διαβασω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Καιρο εχω να σας γραψω αλλα σας διαβαζω κ περνω σημειωσεις!! Ελπιζω να τα καταφερω. Αρχισα να ανησυχω λιγο. Σας διαβασα για το φαγητο, τον υπνο, το βραδυνο ξυπνημα. Εγω θα τα καταφερω ολα αυτα? Κ η δουλεια μου εχει και νυχτερινη βαρδια. Ακομη 17 εβδομαδων ειμαι δηλαδη, αλλα σας διαβαζω κ τα σκεφτομαι. Καλο κουραγιο και υπομονη σε ολα τα κοριτσια!!!

χμμμ..νυχτερινή βάρδια; Και τη νυχτερινή βάρδια με τα μωρά ποιός θα την κάνει; Θα έχεις βοήθεια; Πόσο καιρό μπορείς να λείψεις από τη δουλειά σου;

κατι ασχετο. ειχατε καποια κυρια να κραταει τα μωρα σας? σκεφτομαι 2 μηνων να γυρισω στην δουλεια μου εστω κ στην αρχη μονο για 4ωρο. τι τιμες παιζουν για 6 ωρες περιπου χωρις ιδιαιτερες δουλειες? πρεπει να βρω βρεφονηπιοκομο. για να τα καταφερει?

Το θεωρώ απαραίτητο να έχεις βοήθεια, ειδικά αν θέλεις να γυρίσεις στη δουλειά σου...αν και στους 2 μήνες το θεωρώ λίγο νωρίς. Κι εγώ όσο ήμουν έγκυος υπολόγιζα να γυρίσω στους 2 μήνες αλλά τελικά γύρισα στους 4 και πάλι part-time. Γιατί παρόλο που είχα βρει κοπέλα, τις ώρες που ερχόταν εγώ τις χρησιμοποιούσα για να κοιμηθώ, γιατί όλη τη νύχτα μέχρι τις 5 το πρωί ήμουν όρθια -για να πάω δουλειά ούτε λόγος... θα σου πρότεινα κι εσύ στο μυαλό σου να το έχεις κάπως πιο "ανοιχτό" για να μην απογοητευτείς όπως εγώ αν δε σου βγει το πλάνο..

Πάντως δεν είναι απαραίτητο να βρεις μαία ή βρεφονηπιοκόμο με πτυχίο, αλλά καλό είναι όπως είπε και η mpougos να έχει εμπειρία. Οι καλύτερες φυσικά είναι οι μαίες, αλλά είναι πολύ ακριβές! Μια που είχα δει μου είχε ζητήσει 10 ευρώ την ώρα :shock:

Link to comment
Share on other sites

hello!

κοριτσια πηρα θηλαστρο αλλά δεν την παλευω να βγαζω:cry: δε μου αρεσε η διαδικασια. θα δω τωρα πως θα κανω, μαλλον θα δινω ξενο 2 φορες την εβδομαδα που θα λειπω ή οταν χρειαζεται τελοσπαντων.. ελπιζω να μην κανει μεγαλο κακο στη γαλουχια.

πηγα και τον μικρο στο γιατρο, παιρνει βαρος μια χαρα

μαμα2011 αφου βρηκες καροτσι μην το συζητας να το παρεις! γλιτωνεις ενα μεγαλο εξοδο!

εγω πλεον διαβαζω μονο περιοδικα που μου αρεσουν πολυ γιατι μπορω να κανω ενα γρηγορο ξεφυλλισμα, ενω για τα μυθιστορηματα ο εγκεφαλος πλεον δεν μπορει να συγκεντρωθει:? καποτε διαβαζα πολυ ομως κ ελπιζω να επανελθω. τωρα πρεπει να αρχισω διαβασμα και για το μεταπτυχιακο, αλλά οπως βλεπω τα πραγματα μαλλον θα το παρατησω...

για γυναικα εδω οι τιμες ειναι 5Ε/ωρα αλλά αν ειναι για πολλες ωρες μπορεις να πληρωνεις με το μηνα και να κανεις αλλη συμφωνια. τωρα για βρεφη κ εγω θα συμφωνησω, μην ψαχνεις τοσο για πτυχιο οσο να εχει εμπιερια απο βρεφη. κ επισης συμφωνω σε ολα με τη φλορετα μαλλον οι 2 μηνες ειναι πολυ νωρις...βλεπω τωρα που εχω τον μπεμπη κ ειναι 1 μηνα σχεδον. καλυτερα να προετοιμαστεις για δυσκολο πλανο και να σου βγει το ευκολο! μπορει να εχεις δυο μπεμπακια που τρωνε και κοιμουνται, και στο ευχομαι, αλλά αυτο δεν ειναι στανταρ!!

φλορετα respect γενικως συμφωνω σε πολλά μαζι σου!! αυτο με το patient, respectfyl and cooperarive toddler πως ητανε? θελω κ εγω ενα τετοιο toddler:tongue::tongue: δεν ξερω ποια κοπελα ρωτησε αλλά κ εγω δεν μπορω να πω οτι διαβασα κατι τρομερο. ειχα παρει το "η φροντιδα του μωρου και του μικρου παιδιου" μονο αλλα δε λεει για διδυμα, γενικα για μωρα 0-5ετων. ενα βιβλιο ομως που μ αρεσε οταν εψαχνα πως να αντιμετωπισω θεματα υπνου και εκρηξεις θυμου ηταν το "δαμαζοντας τα νήπια" !! δεν το πηρα ομως οποτε δεν εχω αποψη.

φιλια!!!!!!!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Xeimwnas θα συμφωνήσω με τις υπόλοιπες κοπέλες.. Νομίζω πως είναι αρκετά νωρίς οι 2 μήνες με δίδυμα. Απο την άλλη βέβαια οσο γρηγορότερα βγεις τόσο λιγότερο θα νιώσεις την πίεση (ειδικά της αρχής) που είναι κομματάκι ζορικα τα πράγματα. Δε θελω να σε φοβισω, απλά αν δεν είναι στο χέρι σου και πρέπει να πας φρόντισε να έχεις άτομα στο σπίτι γιατί χρειάζονται πολλαααα χέρια!

Floreta μου για τον Γιωσαφατ έτσι Όπως τα λες είναι δείχνει ολίγον υπερβολικός μερικές φορές. Απλά εγώ είμαι κάπως εξοικειωμενη γιατί εκανα την εκπαίδευσή μου μαζι του και τον εχω συνηθίσει.

Κορίτσια Ειμαι στη φάση αναζήτησης για καρεκλακια αυτοκινήτου 9-36kg. Μου αρέσουν δυο, ένα cyber κι ένα recaro. Αυτα δεν έχουν λουριά αλλά μια μεγάλη μπάρα μπροστα και μου είπαν Ότι είναι νέας τεχνολογίας και πολύ ασφαλή. Έχετε μήπως άποψη σχετικά; Επειδή θα είναι για αρκετά χρόνια θα ηθελα τη γνώμη σας.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

χμμμ..νυχτερινή βάρδια; Και τη νυχτερινή βάρδια με τα μωρά ποιός θα την κάνει; Θα έχεις βοήθεια; Πόσο καιρό μπορείς να λείψεις από τη δουλειά σου;

k:

Μπορω να λειψω 4 μηνες. Μετα θα με βοηθαει λιγο η μητερα μου κ αν βρω κ καμια κοπελα που κανει νυχτερινη βαρδια να ερχετε 1-2 φορες. Ακομη σκεφτομαστε πως θα το κανουμε αυτο. Ο αντρας μου λεει να ζητησω να κανω μονο πρωινη βαρδια αλλα δυστυχως δεν μας λαμβανουν κ πολυ υποψιν. Η μητερα μου λεει θα τα καταφερουμε ολοι μαζι. Θα δουμε πως θα παει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να λειψω 4 μηνες. Μετα θα με βοηθαει λιγο η μητερα μου κ αν βρω κ καμια κοπελα που κανει νυχτερινη βαρδια να ερχετε 1-2 φορες. Ακομη σκεφτομαστε πως θα το κανουμε αυτο. Ο αντρας μου λεει να ζητησω να κανω μονο πρωινη βαρδια αλλα δυστυχως δεν μας λαμβανουν κ πολυ υποψιν. Η μητερα μου λεει θα τα καταφερουμε ολοι μαζι. Θα δουμε πως θα παει.

Μακάρι να τα καταφέρεις. Χέρια να υπάρχουν, και θα τα βγάλετε πέρα.. α, και προετοίμασε το σύζυγο.. θα πρέπει να βοηθάει κι αυτός :tongue: Ο δικός μου ξυπνούσε τη νύχτα να ταίσει, ξεσκάτωνε, τα έκανε μπάνιο, όλα όσα δηλαδή έκανα κι εγώ. Η μαμά μου δυστυχώς δεν έχει τέτοιες αντοχές (μια φορά την ξύπνησα στη μέση της νύχτας στις 4:00 να ταίσει, και έκανε 3 μέρες να συνέλθει.. από τότε δεν ξαναζήτησα τη βοήθειά της νύχτα). Αυτή που βοήθησε πάρα πολύ είναι η αδερφή μου, που είναι μικρή και δεν έχει οικογένεια ακόμη! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα διδυμομανουλες!! Floreta σε ευχαριστω για τις συμβουλες. Τον αντρουλη μου τον εχω βαλει απο τωρα στο προγραμμα. Τον ξυπνω πρωινες ωρες για να μαθει οτι πρεπει να ξυπνα κ μετα :-) .. θα με δειρει κανενα βραδυ, αλλα πρεπει να μαθει :) ... Κ ολους τους εχω προειδοποιησει!! Η αδελφη μου αρχισε να διαβαζει διαφορα για ενα μωρακι, γιατι λεει ειναι σιγουρη οτι δε θα την αφησουμε απεξω!! Οχι γιατι εχει τρελλαθει στην ιδεα!!! :-) ελπιζω οτι κ μετα θα ειναι εδω οπως λενε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Ειμαστε καλα σε γενικες γραμμες τα παμε καλυτερα στον παιδικο,προσαρμοζομαστε με τον καιρο,αλλα πολυ κουραση!!!!Εχω ξεκινησει πια το ωραριο καταστηματων οποτε λειπω πια και τα πρωινα και τα απογευματα,μου μενει μια δευτερα και τεταρτη για να κανω μαγειρεματα και τα βασικα οσον αφορα την καθαριοτητα του σπιτιου...με ποναει η μεση μου και η πλατη μου....

θα επιζησω ομως,οπως κι η νονα μου που εκανε 6 παιδια κι απο αυτα οι δυο εγκυμοσυνες ηταν διδυμα:shock:..ενταξει ειναι λιγο πια σαραβαλο απο ολα αυτα που εχει τραβηξει,ελπιζω να μην καταντησω ετσι.

Xeimwnas νομιζω πως οι δυο μηνες δεν ειναι τιποτα,θα το δεις κι εσυ στην πραξη και θα αναθεωρησεις....φιλικα παντα!!

Εγω δεν διαβασα τιποτα σχετικο για τα διδυμα...

Νουνουκα,πως τα πας??ειχες τα μπλεξιματα με τις εξετασεις...αλλα και ψειρες βρε κοριτσι!!!Μονο που το σκεφτομαι ξινομαι κι εγω!

Gemini,τι κανει ο βενιαμην της οικογενειας?υπομονη μεχρι να τσετσουμισει κι αυτος και μετα θα τον κυνηγας!!

Δεν θυμαμαι τι αλλο να σχολιασω αφου με μερες διαφορα διαβαζω και γραφω...Marminaki ολα καλα??

Aντε,καλο φθινοπωρο να εχουμε και μια ηρεμη εβδομαδα,σας φιλω!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...