Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια

Και δω έχει μια υπέροχη μέρα. Αυτό το καιρό θέλω ούτε τρελή ζέστη ούτε κρύο.

Σήμερα δεν μαγείρεψα, έκανα χτες μουσακά και έφαγα και σήμερα και ο άντρας μου έφαγε μακαρόνια με κιμά. Ο κιμάς είχε μείνει χτες απο το μουσακά οπότε μόνο μακαρόνια έβρασα. Πήγαμε για καφεδάκι το πρωί. Καλά ήταν.

Η ψαρόσουπα μου αρέσει πάρα πολύ Κάντυ. Δεν την έχω πετύχει ποτέ. Τέλεια η ιδέα σου και τα παιδάκια σου έφαγαν και ψαράκι και λαχανικά.

Ταζ πολύ ωραία τα μπλογκς σου. Μπράβο σου!!!

Φέφη το φαγητό του φέφου με τρέλανε. Είμαι μακαρονού!!!

Ντιντι εμένα οι μελιτζάνες μου αρέσουν πολύ με σάλτσα φρέσκιας ντομάτας και φέτα στο φούρνο. Τέλεια!!! Αλλά και η μελιτζανοσαλάτα μια χαρά ακούγεται.

Αννια εννοείτε ότι κάνεις όλες οι μανούλες. Αλλά στην ηλικία σου πόσες τα κάνουνε; Και' γω σε θαυμάζω. Κάνεις πάρα πολλά, μπράβο σου.

Δωράκι με το καλό ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου.

Περιστέρω γιατί ντάουν; Ολα θα γίνουν και όλα θα ρυθμιστούν.

Φιλάκια


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσάκια

Και δω έχει μια υπέροχη μέρα. Αυτό το καιρό θέλω ούτε τρελή ζέστη ούτε κρύο.

Σήμερα δεν μαγείρεψα, έκανα χτες μουσακά και έφαγα και σήμερα και ο άντρας μου έφαγε μακαρόνια με κιμά. Ο κιμάς είχε μείνει χτες απο το μουσακά οπότε μόνο μακαρόνια έβρασα. Πήγαμε για καφεδάκι το πρωί. Καλά ήταν.

Η ψαρόσουπα μου αρέσει πάρα πολύ Κάντυ. Δεν την έχω πετύχει ποτέ. Τέλεια η ιδέα σου και τα παιδάκια σου έφαγαν και ψαράκι και λαχανικά.

Ταζ πολύ ωραία τα μπλογκς σου. Μπράβο σου!!!

Φέφη το φαγητό του φέφου με τρέλανε. Είμαι μακαρονού!!!

Ντιντι εμένα οι μελιτζάνες μου αρέσουν πολύ με σάλτσα φρέσκιας ντομάτας και φέτα στο φούρνο. Τέλεια!!! Αλλά και η μελιτζανοσαλάτα μια χαρά ακούγεται.

Αννια εννοείτε ότι κάνεις όλες οι μανούλες. Αλλά στην ηλικία σου πόσες τα κάνουνε; Και' γω σε θαυμάζω. Κάνεις πάρα πολλά, μπράβο σου.

Δωράκι με το καλό ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου.

Περιστέρω γιατί ντάουν; Ολα θα γίνουν και όλα θα ρυθμιστούν.

Φιλάκια

γεια σου κοριτσακι! εφτασες 17 εβδομαδων το νιωθεις καθολου το μωρακι???

κι εμενα μου αρεσουν οπως ειπες ετσι οι μελιτζανες αλλα τιε ειχα κανει την περασμενη εβδομαδα και τις τρωγαμε 3 μερες:rolleyes:οποτε ειπα για κατι ντιφερεντ σημερα

Υ.Γ. καργα μακαρονου εγω!!!!:D

κοριτσιααααααααα επιασα να δοκιμασω βελονακι σημερα για να μαθω για να κανω κουβερτουλα στο παιδι μου απ τα χερακια της μαμας του

καλεεεεεεεεεε τοσο δυσκολο ειναι :shock:ή φταιει το βελονακι και το μαλλι που εχω??????


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ντίντι

Εω και 2 εβδομάδες νιώθω κάτι στη κοιλιά, αλλά χτες το πρώι μόλις ξύπνησα και χάιδευα την κοιλιά μου νομίζω ότι το ένιωσα κανονικά σο σημείο που έπιανα. Το ίδιο ένιωσα και χτες το βράδυ. Σήμερα τπτ. Τι να πω αυτό πρέπει να είναι.

Εγω το βελονάκι δν το χω με τίποτα, αλλά θέλω να βάλω τη μαμά μου (όχι ακόμα) να κάνει ένα σκουφάκι που έχω δεί. Ακόμα φοβάμαι πολύ να κάνω όνειρα.

Ηθελα να ρωτήσω η εικόνα του μωρού στον υπέρυχο τον απλο που κάνουμε στο γιατρό είναι κοντά με την πραγματικότητα; Προχθές που την είδαμε και την βγάλαμε φώτο με τρέλανε. Εχει κάτι χειλάκια τέλεια. Περιττό να σας πω μην με κοροιδέεψετε αλλά τον υπέρηχο τον έβαλα σε κορνίζα δίπλα στο κρεβάτι μας. Υπερβολή το ξέρω


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλες

Μόλις φάγαμε με τον αντρούλη

Το περιστερόπουλο ήρθε κοιμισμένο από την βολτούλα του

Ευτυχώς πρόλαβα και εκανα όλες τις δουλειές που έκανα,αν και οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ...

Κάγκλυ είσαι σωστή χαζομανούλα!όπως όλες μας δηλαδή και πολύ καλά κάνεις απόλαυσέ το!Μια χαρά είναι η μπουμπούκα σου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ντίντι

Εω και 2 εβδομάδες νιώθω κάτι στη κοιλιά, αλλά χτες το πρώι μόλις ξύπνησα και χάιδευα την κοιλιά μου νομίζω ότι το ένιωσα κανονικά σο σημείο που έπιανα. Το ίδιο ένιωσα και χτες το βράδυ. Σήμερα τπτ. Τι να πω αυτό πρέπει να είναι.

Εγω το βελονάκι δν το χω με τίποτα, αλλά θέλω να βάλω τη μαμά μου (όχι ακόμα) να κάνει ένα σκουφάκι που έχω δεί. Ακόμα φοβάμαι πολύ να κάνω όνειρα.

Ηθελα να ρωτήσω η εικόνα του μωρού στον υπέρυχο τον απλο που κάνουμε στο γιατρό είναι κοντά με την πραγματικότητα; Προχθές που την είδαμε και την βγάλαμε φώτο με τρέλανε. Εχει κάτι χειλάκια τέλεια. Περιττό να σας πω μην με κοροιδέεψετε αλλά τον υπέρηχο τον έβαλα σε κορνίζα δίπλα στο κρεβάτι μας. Υπερβολή το ξέρω

η μπουμπου σου ειναι αυτο που νιωθεις σιγουρα!!!

και εγω τα εχω πιο καλα με τις βελονες (βεβαια εχω να τις πιασω απο το λυκειο:rolleyes:)αλλα μου ειπε η μαμα μου οτι για κουβερτα ειναι πιο ευκολο το βελονακι αλλα νομιζω χανω ποντους... το βραδυ ισως ερθει η πεθερα και της πω να μου κανει κανενα φροντιστηριο γιατι αυτο που κανω το βλεπω απο το γιουτουμπ(δοκιμαστικα το κανω ετσι κι αλλιως μπας και μαθω πρωτα!)

εσυ εχεις τρισδιαστατη φωτο και βλεπεις τα χειλακια της?

παντως ναι στο τρισδιαστατο φαινονται οπως ειναι αλλα στον γ επιπεδου

το λεω αυτο γιατι η κουμπαρα μου μου εδειξε φωτο τρισδιαστατη του βαπτιστικου μου και απο την κοιλια φαινοταν ιδιος ο μπαμπας του! ε οπως ηταν στη φωτο ετσι γεννηθηκε!!!

και για να μην λες μονο για εσενα οτι θα σε πουμε τρελη , θα σου πω οτι τον υπερηχο αυχενικης διαφανειας που φαινεται το προφιλ του και η κοιλιτσα του και τα χερακια του , αυτη τη φωτο την εχουμε κολλημενη πανω στο ψυγειο και τον χαζευουμε ολη μερα!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι ντίντι δεν είναι τρισδιάστατη. Προχθές που πήγαμε για υπέρηχο κανονικό του είπα να μου βγάλει φώτο. Και προσπάθησε ο γιατρός να την πετύχει σε καλή φάση. Στη μια έχει το χεράκι στο στόμα η άλλη κανονική και η άλλη είναι προφίλ και κει φαίνονατι τα χειλάκια της. Φαίνονται δηλ. κανονικότατα.Και είμαι σίγουρη ότι έχει τα χείλια του άντρα μου έχει πολύ πιο έντονα απο μένα.

Περιστέρω είμαι πάρα πολύ χαζομανούλα, να μην είχα και τόσο άγχος. Να κάνω τη χαζομάρα και να το χαίρομαι, να μην σταματάω τον εαυτό μου.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι ντίντι δεν είναι τρισδιάστατη. Προχθές που πήγαμε για υπέρηχο κανονικό του είπα να μου βγάλει φώτο. Και προσπάθησε ο γιατρός να την πετύχει σε καλή φάση. Στη μια έχει το χεράκι στο στόμα η άλλη κανονική και η άλλη είναι προφίλ και κει φαίνονατι τα χειλάκια της. Φαίνονται δηλ. κανονικότατα.Και είμαι σίγουρη ότι έχει τα χείλια του άντρα μου έχει πολύ πιο έντονα απο μένα.

Περιστέρω είμαι πάρα πολύ χαζομανούλα, να μην είχα και τόσο άγχος. Να κάνω τη χαζομάρα και να το χαίρομαι, να μην σταματάω τον εαυτό μου.

να μην εχεις αγχος! (δεν ξερω γιατι εχεις αγχος .. αν ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη στην αρχη...) αλλα να εχεις οσο χρειαζεται, απο εκει και περα να απολαμβανεις την εγκυμοσυνη σου!!!!

η πρωτη σου δεν ειναι?

εμενα ειναι η πρωτη γί'αυτο στο λεω , ολα αυτα ειναι πρωτογνωρα και υπεροχα!!!!

οταν ειδα πρωτη φορα το ποδι του (η το χερι του , δεν ξερω τι ηταν..)να πεταγεται προς τα πανω απο την κοιλια μου δακρυσα απο την συγκινηση

οπως επισης κι οταν εφαγα την πρωτη κλωτσια και ημουν σιγουρη οτι ηταν αυτος

και εγω αγχωνομαι με τοσα που ακουω αλλα μετα τα ξεχναω και απολαμβανω αυτες τις στιγμες που θα τις νιωθω για 4 μηνες μονο ακομη!μετα θα εχουμε αλλες νεες στιγμες να μας γεμιζουν αλλα και να αγχωνομαστε:rolleyes:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Χτες τελικά ήταν η σειρά του ψαριού για μας, το έφτιαξα τυλιχτό στη λαδόκολλα, έφτιαξα λαδολέμονο και τηγανητές πατάτες και μια ξεγυρισμένη σαλάτα.

Σήμερα είχαμε θεϊκό φαγητό, μοσχαράκι με μελιτζάνες στο πήλινο, που στο τελείωμα του φαγητού έβαλα κομματάκι φέτας και τυριού του τοστ. Η σαλάτα ήταν επίσης σπέσιαλ.

Να σας πω ένα καινούργιο που έγινε χτες. Ο Έβιρος πήγε στο σούπερ μάρκετ να επιστρέψει ένα αδιάβροχο που αγόρασε τελείως βιαστικά σε λάθος μέγεθος, πριν πάω εγώ στα ανάλογα μαγαζιά να πάρω το σωστό μέγεθος της κόρης μου. Η αξία του ήταν ακριβώς 14.99 ευρώ. Μαζί του είχε χαρτονομίσματα και το 50λεπτο του καροτσιού. Η υπεύθυνη κοπέλα που του έκανε την αλλαγή έπρεπε να πάρει το αδιάβροχο και να του επιστρέψει σε μετρητά το ποσόν της αγοράς. Όμως, αυτή δεν του επέστρεφε το ποσόν, αν δεν της έδινε ο άντρας μου το 0,01 λεπτό ρέστα. Εκείνη προσπαθούσε με κάποιο εργαλείο να βγάλει το 50λεπτο από το καρότσι κι αυτό δεν έβγαινε, μετά αφού το έλεγε και το ξανάλεγε ότι της χρωστάει 0,01 λεπτό της είπε ο άντρας μου ότι θα έβγαινε στο πάρκινγκ του σούπερ μάρκετ να ψάξει στο αυτοκίνητο για άλλο 50λεπτο ή ό,τι ψιλά θα έβρισκε. Της βρήκε τελικά κάποιο κέρμα και τότε μόνο του επέστρεψε τα χρήματα. Οι εντυπώσεις δικές σας.

Έβιρι ναι, άλλαξα άβαταρ, έβγαλα τη σαγιονάρα κι έβαλα να φθινοπωρινά μου! Επιτέλους φθινόπωρο!

Χτες πήγα βόλτα σε 2 μαγαζιά για κάποια απαραίτητα συμπληρώματα του σχολείου και είδα πολύ ωραίες ιδέες για στολισμό του σπιτιού, επειδή είπες για τα φθινοπωρινά. Εδώ κάθε τέτοια εποχή στολίζουν με κολοκύθες, σκιουράκια, κάστανα, μανιτάρια, ηλιοτρόπια, στεφάνια με λουλούδια σε κιτρινοπορτοκαλί τόνους και αποκηραμένους καρπούς, νάνους, ψεύτικη πρασινάδα, ξερά κλαδιά και κομμάτια μικρών κορμών που τους βάζουν λουδούδια πάνω και γενικά γήινα πράγματα και χρώματα, που προέρχονται από τη φθινοπωρινή φύση. Εμένα, μου άρεσαν πάρα πολύ σαν ιδέα και τη μεταφέρω και σε σένα/σε σας αν θέλετε να βάλετε τέτοια θέματα στην κουζίνα σας.

κατι σελιδες που εχω και ενημερωνω

Είναι πολύ ωραία η δουλειά που κάνεις στο μπλογκ/σελίδες που έχεις. Τους έριξα μια ματιά και μου άρεσαν πολύ.

Ουφ 504 η χοριακη μια χαρα!!!!!!!:D

Όλα καλά όλα ωραία.

Γυρίσαμε και εμείς..όλα καλα η μικρη το γαλατσκι μου είναι θρεπτικο έφτασε τα 3520 και 53π.

Κι εμείς χαρήκαμε με τα νέα σας από το βάρος της μπέμπας. Μπράβο και στις δυο σας.

Link to comment
Share on other sites

κανω περιεργα φαγητα

κολοκυθοσουπα με 1κουτ.γιαουρτι, μια σαλατα με μαρουλι και φρουτα απο οτι θυμαμαι και 2 ρολο κοτοπουλο , ενα με γεμιση δαμασκηνα-βερυκοκα και ενα με μπεικον-τυρι

και περσι τους εφτιαξα πατατοσουπα, μια σαλατα παλι με μαρουλι και δεν θυμαμαι τι αλλο:rolleyes: και φιλετο μοσχαρι με σος καστανου και μυρτιλου

Τέλεια πράγματα έφτιαξες. Δεν το λέω επειδή τα έχω φάει, ούτε καν τα γνωρίζω, αλλά επειδή κάνεις το κάτι το διαφορετικό στην κουζίνα. Έτσι κανείς δε θα βαριέται τα ίδια και τα ίδια. Μπράβο σου.

έκανα μια στρώση πατάτες, από πάνω, καρότα και κολοκυθάκια, στον 3ο όροφο το ψαράκι και για ομορφιά / γεύση μια στρώση μαγιονέζα !!!!!

χαχαχαχαχα, πολύ νόστιμο ακούγεται Κάντυ. Κι εγώ ναααα θα το έκανα.

!

Τον ρωτησα και για ενδεχομενη εγκυμοσυνη,τι φοβος υπαρχει για προωρο τοκετο και για αιμαρογια και μου ειπε καμμια!!!!!Αλλη εγκυμοσυνη η μια αλλη η αλλη......ευτυχως δλδ γιατι μια ανησυχια την ειχα σε αυτο τον τομεα!!!!!

Να είσαι βέβαιη γι' αυτό. Κάθε εγκυμοσύνη έχει διαφορετικά συμπτώματα και διαφορετική γέννα. Παράδειγμα εγώ, στην πρώτη έπιασα εύκολα παιδί, στη δεύτερη παιδεύτικα 5 χρόνια (από τα 5 του πρώτου παιδιού ξεκινήσαμε προσπάθειες), στην πρώτη είχα βγάλει παντού σπυριά, στη δεύτερη όχι, στην πρώτη πήγα με σπασμένα νερά, στη δεύτερη με πόνους κλπ.

Δεν πρέπει να σου μπαίνουν κακές ιδέες.

Ειμαι ερηπιο.Παντου ποναω με επικεντρο..(σαν τους σεισμους ενα πραγμμα)...την πλατη.Αναπνεω και ποναω.....

Ελπίζω να ξεκουράστηκες σήμερα και να είσαι ήδη καλύτερα.

Ενας λόγος που τα έχω πάρει με την εξέλιξη των δικών μου θεμάτων,είναι αν θα μπορεσω να κάνω ξανα παιδάκι

Αυτό σκέφτομαι από χθες και είμαι σκαστή

Μεχρι να ρυθμιστεί το θέμα,θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα...

Μπήκα σε περιέργεια δε στο κρύβω, για τους λόγους που έχεις να το λες αυτό, αλλά οι αισιόδοξες σκέψεις φέρνουν αισιόδοξα αποτελέσματα.

ενέδωσα στο πειρασμό και έδωσα τα μικρά να κοιμηθούν στην πεθερα μου να χαλάρωσω λίγο.

Καλέ την καλύτερη δουλειά έκανες. Χρειάζεσαι κι εσύ πολλές ώρες ηρεμίας και για το καλό και των δυο σας. Μακάρι να το έκανες πιο συχνά.

σας ευχαριστω για τα καλα σας λόγια για τις σελιδες μου. ειναι η μοναδικη δικη μου ασχολια για να μην νιωθω αχρηστη τωρα που ειμαι ανεργη. :(

Όχι και άχρηστη επειδή είσαι στο σπίτι. Μη σε παίρνει από κάτω. Να δεις τη θετική πλευρά, ότι με αυτές τις σελίδες που γράφεις βοηθάς πολύ κόσμο στην ενημέρωση.

χθες έκανα κέηκ βανίλιας κ μπουρεκάκια. φάγαμε σουπίτσες. ο φέφος λιγκουίνι με μπέηκον, κρέμα γάλακτος κ κάρυ. σπεσιαλιτέ της πεθερούλας μου.

Ωραία πράματα, σλουρπ.

το μεσημέρι, λέμε να πάμε γκούντιζ, απαίτηση της κόρης, που νομίζει ότι το γκούντιζ έχει καφέ. από τη διαφήμιση. αααα, θέλει κ μπύρα!!! νομίζει μάλλον ότι τρώγεται..

χαχαχαχαχα και....πόσες μερίδες μπύρας θα παραγγείλετε;

ακόμα παριστάνω την μύξαμπελ!

χαχαχαχαχαχαχα τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Χτες τελικά ήταν η σειρά του ψαριού για μας, το έφτιαξα τυλιχτό στη λαδόκολλα, έφτιαξα λαδολέμονο και τηγανητές πατάτες και μια ξεγυρισμένη σαλάτα.

Σήμερα είχαμε θεϊκό φαγητό, μοσχαράκι με μελιτζάνες στο πήλινο, που στο τελείωμα του φαγητού έβαλα κομματάκι φέτας και τυριού του τοστ. Η σαλάτα ήταν επίσης σπέσιαλ.

Να σας πω ένα καινούργιο που έγινε χτες. Ο Έβιρος πήγε στο σούπερ μάρκετ να επιστρέψει ένα αδιάβροχο που αγόρασε τελείως βιαστικά σε λάθος μέγεθος, πριν πάω εγώ στα ανάλογα μαγαζιά να πάρω το σωστό μέγεθος της κόρης μου. Η αξία του ήταν ακριβώς 14.99 ευρώ. Μαζί του είχε χαρτονομίσματα και το 50λεπτο του καροτσιού. Η υπεύθυνη κοπέλα που του έκανε την αλλαγή έπρεπε να πάρει το αδιάβροχο και να του επιστρέψει σε μετρητά το ποσόν της αγοράς. Όμως, αυτή δεν του επέστρεφε το ποσόν, αν δεν της έδινε ο άντρας μου το 0,01 λεπτό ρέστα. Εκείνη προσπαθούσε με κάποιο εργαλείο να βγάλει το 50λεπτο από το καρότσι κι αυτό δεν έβγαινε, μετά αφού το έλεγε και το ξανάλεγε ότι της χρωστάει 0,01 λεπτό της είπε ο άντρας μου ότι θα έβγαινε στο πάρκινγκ του σούπερ μάρκετ να ψάξει στο αυτοκίνητο για άλλο 50λεπτο ή ό,τι ψιλά θα έβρισκε. Της βρήκε τελικά κάποιο κέρμα και τότε μόνο του επέστρεψε τα χρήματα. Οι εντυπώσεις δικές σας.

καλησπερα εβιρι μου 558376rd44q06xag.gif

χθες το βραδυ φαγαμε κι εμεις ψαρακι καλα τα λες ηταν η μερα του ψαριου!

οι εντυπωσεις μου ειναι :

1ον: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

2ον : δεν τους ειχα και σε πολυ υποληψη , μετα απο αυτα που διαβαζω(μελισες ,διαδρομες, δασκαλες, ουρες, γεροι ,γριες) εχουν "ανεβει " κι αλλο στην εκτιμηση μου!!!!

οσο για τα φαγητακια μου που λες

ναι παντα εχω κατι παρομοιο σαν στυλ απλα κανω παραλαγες

πχ κολοκυθοσουπα:arrow:πατατοσουπα

κοτοπουλο ρολο:arrow:φιλετο μοσχαρι με σος

η σαλατα παραμενει μαρουλι:rolleyes: απλα αλλαζω τη σος και τα υπολοιπα υλικα

αν θυμαμαι καλα προπερσι ειχα αποξηραμενα φρουτα μεσα

φετος ειχα βαλει ροδι

βεβαια αυτα ειναι τα γιορτινα ...... ιιιιι παρατριχα να καψω το κεικ:D:D:D

επαληλθα , τι ελεγα? α τα γιορτινα , ναι

σε καθημερινα τραπεζια κανω κλασικες γευσεις και αν ειναι χωρις πεθερες και μαμαδες αλλα απλοι φιλοι μας συνηθως φτιαχνω μακαροναδες που ειναι και η σπεσιαλιτε μου:D:D:D (σπανια κανω κανενα κινεζικο...)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα ομορφες!!!!

Σημερα ειχαμε πολυ ομορφη μερα...ζεστη χωρις αερα.:P

Μας εκαναν το τραπεζι ενα φιλικο μας ζευγαρι,εμας κι ενα ακομα ζευγαρι,περασαμε πολυ ωραια και φαγαμε του σκασμου.Γυρισαμε σπιτι...απο τις 12 που πηγαμε........στις....18:30...:shock:......ειχα παρει και μαξιλαρια κουβερτα και μια αλλαξια για τον θησαυρακο μου και τον κοιμησα εκει για κανα 2ωρο...(ευτυχως ειναι πολυυυυυ βολικος και δεν ειχε προβλημμα.)

Γενικα η κυριακη μας κυλησε πολυ ωραια.:P..αν και στην αρχη αλλιως ξεκινησε!!!:?

Εβιρη.....

πολλη φασαρια για το τιποτα εκανε η υπαλληλος στο σμ....:shock::shock::shock:.....μα για 0,01 λεπτο....:shock:...με κουφανε η μανδαμ!!!!:rolleyes:

Καγκλυ

Αρχισε τις κλωτσιες η μπουμπουκα;:PΤελειααααα ηδη αρχισαν τα καλυτερα!!!!!

Μοναδικες στιγμες....και αξεχαστες.;)

Ακομα θυμαμαι τον θησαυρο το ποσο δυνατα χτυπουσε....και τον ακουσα πολυ νωρις για πρωτη κυηση.ααααχ τι θυμηκα.....:P

Ντιντι,

εγω πλεκω με βελονακι.....και με βελονες μεγαλες.Μου αρεσει αλλα δεν εχω το χρονο να ασχοληθω....ισως μεσα στο χειμωνα να του φτιαξω..(του θησαυρου) κανενα κασχολακι και σκουφακι.

και που εισαι....με ξελιγωσες με τις σαλατες....πολυ μου αρεσουν!!!!

Περιστερωωωωω πως εισαι σημερα;

Φεφη,

εφαγε η κορη γκουντις;Κι εγω ζηλεψα....

βασικα ολα τα φαγια σου τα ζηλεψα.....

Μα τι εχω παθει η πειναλα;αχορταγη καταντησα.....εχασα κανα 2 κιλα για να τα παρω μαζεμενα.....:rolleyes::rolleyes:

Καλο μας βραδυυυυυυ...και καλο ξημερωμα!!!!!!!;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα φτιαξω κεικ σημερα ! παρασυρθηκα απο τα καπ κεικς που λεγαμε και την επικαλυψη μερεντα με ινδικη καρυδα(που αρεσε και στην εβιρι:D)

Όπου να 'ναι σου χτυπάω το κουδούνι κάτσε πίσω από την πόρτα να μου ανοίξεις γρήγορα και να έχεις έτοιμο πάνω στο τραπέζι το κέικ, γιατί δεν κρατιέμαι.

κοριτσιααααααααα επιασα να δοκιμασω βελονακι σημερα για να μαθω για να κανω κουβερτουλα στο παιδι μου απ τα χερακια της μαμας του

καλεεεεεεεεεε τοσο δυσκολο ειναι :shock:ή φταιει το βελονακι και το μαλλι που εχω??????

Τα εργόχειρα το πρώτο πράγμα που χρειάζονται είναι υπομονή και επιμονή, κατόπιν χρειάζονται γνώσεις που θα αποκτηθούν σιγά-σιγά. Είμαι πεπεισμένη ότι θα τα καταφέρεις. Καλή επιτυχία.

Περιττό να σας πω μην με κοροιδέεψετε αλλά τον υπέρηχο τον έβαλα σε κορνίζα δίπλα στο κρεβάτι μας. Υπερβολή το ξέρω

Εγώ αυτό το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό.

οσο για τα φαγητακια μου που λες

ναι παντα εχω κατι παρομοιο σαν στυλ απλα κανω παραλαγες

πχ κολοκυθοσουπα:arrow:πατατοσουπα

κοτοπουλο ρολο:arrow:φιλετο μοσχαρι με σος

η σαλατα παραμενει μαρουλι:rolleyes: απλα αλλαζω τη σος και τα υπολοιπα υλικα

αν θυμαμαι καλα προπερσι ειχα αποξηραμενα φρουτα μεσα

φετος ειχα βαλει ροδι

Ειλικρινά σε θαυμάζω γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

δωρακι οι σαλατες δεν παχαινουν!!! (επειδη λες οτι εισαι σε διαιτα)

οποτε φαε και ευχαριστησου τες!!!! να σου πω ιδεες???

α δωρακι και εβιρι!!!!

αποτυχια το βελονακι:? καλε δεν βρισκω τις τρυπες!!!! μου λεει η πεθερα μου σημερα οτι χρειαζομαι πιο ψηλο βελονακι και εγω της ειπα και ενα μεγεθυντικο φακο να βλεπω!

τι να πω δεν με παει το βελονακι:cry:

πηρα τη μαμα μου και της κλαιγομουν οτι θελω να το κανω με βελονες(τι ευκολες που ειναι οι βελονες, ετοιμες περασμενες οι θηλιες απο τις τρυπες ουτε να ψαχνεις που να χωσεις το βελονακι ουτε τπτ!) μου ειπε και η μανα μου να παω να μου δειξει κι αυτη

αντε δινω αλλες 2 ευκαιριες στο βελονακι και αν δεν μου κατσει θα πιασω τις βελονες:rolleyes:

εβιρι μου εμενα θαυμαζεις? μηπως πατησες λαθος παραθεση ?? γιατι με θαυμαζεις??? σε ευχαριστω παντως κι ας μην ξερω γιατι:D:D:D:D:D

καληνυχτα!!!!796287o63zeq0uzf.gif


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

α δωρακι και εβιρι!!!!

αποτυχια το βελονακι:? καλε δεν βρισκω τις τρυπες!!!!

Ακολούθα τις συμβουλές της μαμάς σου ή αλλιώς να κρατάς λίγο πιο χαλαρή την κλωστή στο ένα χέρι και να μην τη σφίγγεις όταν την τραβάς με το βελονάκι.

μου ειπε και η μανα μου να παω να μου δειξει κι αυτη

αντε δινω αλλες 2 ευκαιριες στο βελονακι και αν δεν μου κατσει θα πιασω τις βελονες:rolleyes:

Αν δε δώσεις ευκαιρίες δεν πρόκειται να μάθεις.

εβιρι μου εμενα θαυμαζεις? μηπως πατησες λαθος παραθεση ?? γιατι με θαυμαζεις??? σε ευχαριστω παντως κι ας μην ξερω γιατι:D:D:D:D:D

Σωστή παράθεση έκανα, σε θαυμάζω γιατί ψάχνεις, αναζητάς, δε μένεις στάσιμη και κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς για να φτιάξεις μια νέα κουζίνα με καινούργιες γεύσεις, χρώματα, συνδυασμούς και μυρωδιές, προκειμένου να κρατάς αμείωτο το ενδιαφέρον όσων περιποιείσαι.

Καληνύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες τις κοπέλες!

Ένα μήνα! Λόγω δουλειάς? Κι ύστερα γκρινιάζω κι εγώ που λείπει 2-3 μέρες την εβδομάδα... μου έβαλες τα γυαλιά τώρα...

Δυστυχως Καλλιοπακι μου δουλευουμε σε διαφορετικές πόλεις της Ελλάδας. Αλλά δεν πολυγκρινιαζουμε για το θεμα γιατι άλλοι συνάνθρωποί μας περνάνε και χειροτερες καταστασεις

ΦΑΝΤΑΣΟΥ τότε το εύρος της μαθηματικής μου διάνοιας !!!! Ούιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!:cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Μια που μιλατε για κλισεις. Εγω τα πηγαινα καλά παντου. Αφου οι καθηγητες στο λυκειο τσακωνονταν τι δεσμη θα ακολουθησω. Αλλά εμενα παντα με τραβουσαν οι θετικες επιστημες και δη μαθηματικά - φυσική. Έτσι επελεξα να σχοληθω με κατι τετοιο. Μου αρεσουν επισης πολυ οι ξενες γλωσσες. Νομιζω οτι τα παιδια μου θα μπορω να τα βοηθησω αρκετα καλά απο θεμα δικων μου γνωσεων. Τη μεταδοτικοτητα μου δεν εχω τσεκάρει καθόλου;)

Ουφ 504 η χοριακη μια χαρα!!!!!!!:D

Χαρα στο κουραγιο σας με το τσουρεκι εμενα το φτιαχνει ο συζηγος καθε μεγαλο σαββατο καθοτι πολιτης και κανει πολιτικη συνταγη!

Συγχαρητηρια! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

(Και μπραβο και για το πολιτικο τσουρεκι του συζυγου!)

Για σήμερα έφτιαξα μια ωραία ψαρόσουπα. Έλιωσα μέσα στο ζουμί και λίγες πατατούλες και ήρθε κι έγινε σούπερ ! Μετά, μου ήρθε ιδέα σε ένα πυρέξ έκανα μια στρώση πατάτες, από πάνω, καρότα και κολοκυθάκια, στον 3ο όροφο το ψαράκι και για ομορφιά / γεύση μια στρώση μαγιονέζα !!!!! Τα παιδιά μου το κάνανε ναααα ! 1η φορά είδα την Σεμίνα να τρώει με τόση όρεξη ψάρι... :shock: Πού θα πάει ? τα πρώτα 100 δεν είναι τα δύσκολα ? θα μάθω :rolleyes:

Πολύ ωραια ιδεα. Μάλλον θα την κλεψω

Ενας λόγος που τα έχω πάρει με την εξέλιξη των δικών μου θεμάτων,είναι αν θα μπορεσω να κάνω ξανα παιδάκι

Αυτό σκέφτομαι από χθες και είμαι σκαστή

Μεχρι να ρυθμιστεί το θέμα,θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα...

Περιστεράκι μου υπομονή! Μη σε παιρνει από κάτω!

Δεν είμαι και στα καλύτερά μου

Αλλά το ξέρετε ότι σας αγαπώ και σας νοιάζομαι

Κι εμεις το ιδιο!

σας ευχαριστω για τα καλα σας λόγια για τις σελιδες μου. ειναι η μοναδικη δικη μου ασχολια για να μην νιωθω αχρηστη τωρα που ειμαι ανεργη.

Δεν εισαι αχρηστη! Απλά ειχες συνηθισει άλλους ρυθμους

Ηθελα να ρωτήσω η εικόνα του μωρού στον υπέρυχο τον απλο που κάνουμε στο γιατρό είναι κοντά με την πραγματικότητα; Προχθές που την είδαμε και την βγάλαμε φώτο με τρέλανε. Εχει κάτι χειλάκια τέλεια. Περιττό να σας πω μην με κοροιδέεψετε αλλά τον υπέρηχο τον έβαλα σε κορνίζα δίπλα στο κρεβάτι μας. Υπερβολή το ξέρω

Κagly μου αν βλεπεις κάτι τετοιο πολυ πιθανον να ισχυει. Η κορη μου απο τους απλους υπερηχους φαινοταν οτι εμοιαζε στον πατερα της κι ετσι εγινε (κι εγω τα χειλη της ειχα προσεξει!) Κι όχι δεν εισαι υπερβολική. Και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου. Δυστυχως ο χρονος δεν γυριζει πισω και παντα θα υπαρχουν λογοι να αγχωνεσαι. Τουλάχιστον να χαιρεσαι τα ωραια πραγματα που σου συμβαινουν.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...