Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους ξανά.όλα καλά με το χειρουργείο αν εξαιρέσω τα μικρομουδιάσματα και τον πόνο στον αυχένα όλα είναι καλά.

ο γιατρός μου είπε ότι από πρώτη ματιά ήτανε μυελοειδείς άλλα η ολη περιοχή δεν ήταν ερεθισμένη όπως και οι τραχηλικοί λεμφαδένες που όμως τους αφαίρεσε προληπτικά τώρα περιμένω με αγωνία την τρίτη την βιοψία για να μου πει με σιγουριά αν τυχόν έχει ξεφύγει.

anagg,ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΒΙΟΨΙΑ...

παντως εγω ειμαι σιγουρος οτι ολα θα σου πανε καλα,ΕΔΩ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΒΑΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

anagg,ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΒΙΟΨΙΑ...

παντως εγω ειμαι σιγουρος οτι ολα θα σου πανε καλα,ΕΔΩ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΒΑΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ..

Ετσι ακρβως ειναι. Και αυτο κανουμε για ολους /ολες οπως θα εχετε καταλαβει, χωρις διακρισεις.

Αννα, αν δεν κανω λαθος, ο αυχενας ποναει γιατι την ωρα του χειρουργειου τοποθετουν το κεφαλι μας με κλιση προς τα πισω και γι αυτο "πιανεται" αλλα περναει συντομα. Εγω την πρωτη βδομαδα δεν μπορουσα να οδηγησω γιατι δεν μπορουσα να στιψω για ελεγχο δεξια αριστερα στις διασταυρωσεις. Οσο για την καταποση, αναμενομενο !!!! Περναει και αυτο πολυ συντομα.

Σε ρωτησα για την εμπειρια σου στο χειρουργειο γιατι ολοι φοβουνται οτι θα ειναι κατι "τρομερο" αλλα τελικα ειναι επεμβαση ρουτινας για εμπειρους γιατρους καλλιτεχνες.

Οποια απορια εχεις, μη διστασεις να ρωτησεις.

Σου ειπαν πιστευω οτι δεν πρεπει να βρεξεις την τομη για καποιες μερες, ετσι???? (σου το λεω γιατι εμεις οι γυναικες, ψοφαμε να κανουμε το μπανακι μας...)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεστε με!!! Ξεχασα να σας καλημερισω και να σας ευχηθω καλο τριημερο ......που επιτελους αρχισε απο σημερα. Αντε να ξεκουραστουμε και να γεμισουμε ματαριες.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και απο μενα!!

Καλη αναρρωση στην anagg!Για 4-5 μερες μετα το χειρουργειο εστριβα ολο μου το σωμα για να κοιταξω δεξια-αριστερα!Ηταν πολυ αστειο.Οι φιλοι μου με φωναζαν ρομποκοπ:tongue:Μην αγχωνεσαι ομως γιατι ειναι κατι που περναει πολυ γρηγορα!!

Καλο τριημερο σε ολους!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα!Annag, εισαι καλυτερα σημερα?Ποτε θα πας σπιτι?Tatia πως εισαι?Νοιωθεις καποια κοπωση λογω υπο-θ?Σκεφτηκες πως θα τα οργανωσεις ολα τελικα?Κοριτσια ολα θα πανε καλα,μην αγχωνεστε καθολου!!Ολα περαστικα ειναι!!:-):smile::-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στην παρέα. Εύχομαι καλή ανάρρωση και καλά αποτελέσματα σε όλους. Διαγνώσθηκα με υποθυροειδισμό hashimoto αρχές του 2008 λίγους μήνες αφού είχα γεννήσει. Εκτοτε παίρνω Τ4 και κάνω τις αιμοτολογικές μου κάθε εξάμηνο ή χρόνο οι οποίες είναι πάντα καλές. Η βλακεία μου είναι ότι έχω να πάω πολύ καιρό στον ενδοκρινολόγο βέβαια η παθολόγος που μου έγραψε τις τελευταίες εξετάσεις και είδε τα αποτελέσματα μου είπε ότι είναι μια χαρά ρυθμιζμένος οπότε εγώ από μονη μου συνεχίζω με την ίδια δόση. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι παρατήρησα ότι η TSH ήταν τον Οκτώβριο του 2009 1,40 ενώ τον Σεπτέμβριο του 2010 0,30. Αυτό τι μπορεί να σημαίνει?

Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω αν έχετε να μου συστήσετε κάποιο καλό ενδοκρινολόγο έχω αλλάξει δύο μέχρι στιγμής. Για το Τ4 τι αρνητικό έχετα ακούσει το αντίστοιχο χάπι που κυκλοφορεί είναι καλύτερο?

Τέλος μήπως κάποιος ή κάποια έχει καταφέρει να απαλλαγεί από το χάπι με κάποια εναλλακτική μορφή θεραπείας, ομοιοπαθητική ας πούμε?


dOBAp3.png
Link to comment
Share on other sites

1.anagg περαστικα.Οτι προβλημα εχεις να το λες στον γιατρο σου και ελπιζω να μην εχεις.Σου τραβιεται το δερμα ή ακομα;

2. kerasw στην βιοιατρικη που με εστελναν οι γιατροι γιατι κατα αυτους μονο αυτο εχει τα μηχανηματα που θελουν-φαντασου τι χρημμα πεφτει- μου ειχαν δωσει μια καρτελλα με το τι πρεπει να κανει ο καθενας και εγραφε στο τελος οτι οι γυναικες δεν πρεπει να εχουν εγκυμοσυνη μεχρι 2 χρονια μετα

3. mary απο την στιγμη που οι τιμες στις εξετασεις ειναι χαμηλοτερες απο αυτες οταν ειχα θυροειδη τοτε σημαινει οτι θελω κιαλλο

4. δε μου λες 2001-2006 εγω που ειχα προβληματα και δεν ηξερα ουτε καν τι ειναι ο θυροειδης και μου ελεγαν καθηγητες πανεπιστημιου κιολας οτι ειναι ολα μια χαρα και πρεπει να με πεισω οτι ειναι ψυχολογικο και βρεθηκα με 2 οζους μετα απο χρονια και μαλιστα μεγαλους που εμποδιζαν παρα πολυ τις φωνιτικες μου χορδες και ειχανε σπασει οι οζοι οταν εκανα το χειρουργειο και μου το βρηκανε επειδη εκλεισε η φωνη μου πως να τους εμπιστευτω; Μια μικροβιολογος μου ειπε οτι κανεις τις εξετασεις αν οι τιμες ειναι μεσα στα ορια εισαι μια χαρα ,εαν οχι τοτε ελεγχουμε ολες τις ορμονες που σχετιζονται με αυτη που βρεθηκε προβληματικη και με αυτο τον τροπο λειτουργουμε οι γιατροι και δεν μας ενδιαφερει η προηγουμενη εξεταση ουτε αν ειναι στο ανωτερο ή στο κατωτερο οριο ουτε στο αν εσυ εχεις τα οποιαδηποτε συμπτωματα αρκει να ειναι μεσα στα ορια.Αφου ειναι τοτε δεν εχεις τιποτα

5.Στην συμβατικη ιατρικη ο οργανισμος αντιμετωπιζεται ως μηχανη.Βγαινει πχ. ο θυροειδης ελεγχουμε οτι εχει να κανει με αυτον ξεχνωντας την ψυχολογικη και την σωματικη αντιδραση σε μια τετοια ριζικη αλλαγη.Καταπολεμαται το συμπτωμα και οχι η αιτια γιαυτο και τα ιωδια που απο τη μια μπορει να εισαι σιγουρος οτι δεν θα το ξαναπαθεις αλλα η αιτια παραμενει .Οι γιατροι μαθαινουν στανταρ καταστασεις γιαυτο οταν γινεται κατι καινουριο πρεπει να το παθουν πολλοι και να περασει αρκετος καιρος μεχρι να θεωρειται ενδεχομενο .Συμφωνειτε ή οχι;

6.anagg με τον καιρο θα συνιθισεις και το χαπι και τη διαφορα που θα χεις απο τους αλλους και την δυσκολια να καταπινεις .τωρα στην αρχη θα νιωθεις παραξενα.Πες πχ.οτι ησουν σχολειο και μπηκες πανεπιστημιο

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ζυμαρουλη.υπαρχει κληρονομικο προβλημα στην οικογενεια σου και το παθες; τα συμπτωματα που ειχες στον υπο τα εχεις ακομα; με τετοιο tsh εχεις υπερ απο οτι ξερω. κανε ομοιοπαθητικη γιατι μπορει να προλαβεις οποιαδηποτε κακη εξελιξη και μπορει και να εξαληφθει.Ολα ειναι πιθανα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Εύχομαι καλή ανάρρωση και καλά αποτελέσματα σε όλους. Διαγνώσθηκα με υποθυροειδισμό hashimoto αρχές του 2008 λίγους μήνες αφού είχα γεννήσει. Εκτοτε παίρνω Τ4 και κάνω τις αιμοτολογικές μου κάθε εξάμηνο ή χρόνο οι οποίες είναι πάντα καλές. Η βλακεία μου είναι ότι έχω να πάω πολύ καιρό στον ενδοκρινολόγο βέβαια η παθολόγος που μου έγραψε τις τελευταίες εξετάσεις και είδε τα αποτελέσματα μου είπε ότι είναι μια χαρά ρυθμιζμένος οπότε εγώ από μονη μου συνεχίζω με την ίδια δόση. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι παρατήρησα ότι η TSH ήταν τον Οκτώβριο του 2009 1,40 ενώ τον Σεπτέμβριο του 2010 0,30. Αυτό τι μπορεί να σημαίνει?

Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω αν έχετε να μου συστήσετε κάποιο καλό ενδοκρινολόγο έχω αλλάξει δύο μέχρι στιγμής. Για το Τ4 τι αρνητικό έχετα ακούσει το αντίστοιχο χάπι που κυκλοφορεί είναι καλύτερο?

Τέλος μήπως κάποιος ή κάποια έχει καταφέρει να απαλλαγεί από το χάπι με κάποια εναλλακτική μορφή θεραπείας, ομοιοπαθητική ας πούμε?

zimarouli καλησπερα..

ειναι μεγαλη βλακεια να αφηνεις το θυρεοειδη σου αρυθμιστο,ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΥΡΙΟ ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΣΟΥ..

στο λεει ενας ανθρωπος που την αμελεια του στο θεμα του θυρεοειδη,παραλιγο να την πληρωσει ακριβα...

οσο για το Τ4,περνω τον 150,πριν απο 1 χρονο πριν την επεμβαση επαιρνα το θυρορμον των 100,προσωπικα εγω δεν εχω δει καμμια διαφορα...

οσο για ενδοκρινολογο;;ενταξει διαφημιση δεν μπορουμε να κανουμε εδω μεσα,ο καθε γιατρος κρινεται απο τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Zimarouli,καλως ηλθες στη παρεα μας!!!Συμφωνω με τον Νικο21,οτι θα πρεπει να επισκεφθεις τον καταλληλο γιατρο για τον θυρεοειδη,δηλ.εναν ενδοκρινολογο!Ειμαι της αποψης να πηγαινουμε παντα στο πιο ειδικο για την καθε περιπτωση!!Το οτι η TSH ειναι 0,30 σημαινει οτι αρχιζει ο υπερ-θυρ/σμος!Αρα πρεπει να ρυθμιστεις και να κανεις εξετασεις, οποτε σου πει ο ειδικος.Θα ηθελα να σε ρωτησω αν εχεις κανει υπερηχο για τυχον οζους,αν οχι,θα πρεπει οπωσδηποτε!Απο οτι εχω ακουσει το Τ4 και η θυρορμονη ειναι το ιδιο πραγμα,αλλα διαφορετικες μαρκες.Δεν ειμαι ομως σιγουρη!Οσο για εναλλακτικη θεραπεια ευγνωμωνω το θεο που δεν ακουσα κανεναν για τετοιου ειδους θεραπεια,γιατι με τον πολυεστιακο καρκινο που ειχα,αν εκανα τετοιες θεραπειες συρρικνωσης οζων,ποιος ξερει που θα ημουν τωρα!!!Ευτυχως χειρουργηθηκα και δεν εκανα πειραματα με "αλλες θεραπειες"!!Ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη και δεν θελω να επηρεασω κανεναν!!Μπορει σε αλλες ασθενειες να γινονται θαυματα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα

Νικο έχω νιώσει την θετική ενέργεια όλων είναι σίγουρο.

georgiamami ο αυχένας μου όντως πονάει αρκετά αλλά αυτό που με ενοχλεί πάρα πολύ είναι τα μουδιάσματα στο π΄ρόσωπο και τα χέρια καθώς επίσης και η απίστευτη ενόχλησει που νιώθω όταν καταπίνω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Λοιπόν η μαμά μου εχει χειρουργηθεί έχει αφαιρέσει τον θυροειδή της.

Δεν έχω συμπτώματα του υποθυροειδισμού ιδιαίτερα και ούτε ήξερα ότι μπορεί να αποκτήσω υπερ κάποια στιγμή...είναι λάθος που το αμέλησα και το ξέρω

Δευτέρα κιόλας θα κλείσω ραντεβού σε ενδοκρινολόγο απλά επειδή δεν έχω μείνει ικανοποιημένη από τους δύο που έχω επισκεφθεί και επειδή βλέπω ότι έχετε γνώσεις στο θέμα για αυτό ρώτησα αν ακόμα και με πμ έχετε την καλοσύνη να μου συστήσετε κάποιον

Είχα κάνει το 2008 υπέρηχο αλλά όχι έπειτα

Ουφ αγχώθηκα πολύ τώρα

Καλό βράδυ σε όλους


dOBAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Λοιπόν η μαμά μου εχει χειρουργηθεί έχει αφαιρέσει τον θυροειδή της.

Δεν έχω συμπτώματα του υποθυροειδισμού ιδιαίτερα και ούτε ήξερα ότι μπορεί να αποκτήσω υπερ κάποια στιγμή...είναι λάθος που το αμέλησα και το ξέρω

Δευτέρα κιόλας θα κλείσω ραντεβού σε ενδοκρινολόγο απλά επειδή δεν έχω μείνει ικανοποιημένη από τους δύο που έχω επισκεφθεί και επειδή βλέπω ότι έχετε γνώσεις στο θέμα για αυτό ρώτησα αν ακόμα και με πμ έχετε την καλοσύνη να μου συστήσετε κάποιον

Είχα κάνει το 2008 υπέρηχο αλλά όχι έπειτα

Ουφ αγχώθηκα πολύ τώρα

Καλό βράδυ σε όλους

Ζυμαρουλη, καλωσορισες στο γουρικο γκρουπακι μας.

Ζητας γνωμη για καλο ενδοκρινολογο. Πες περιοχη (πολη). Για την αυξομειωση της δοσης θυροξινης που λαμβανουμε γνωριζω οτι πρεπει να ελεγχεται ανα εξαμηνο γιατι καλοκαιρι με χειμωνα διαφοροποιουνται οι απαιτησεις του σωματος (πχ στο κρυο χρειαζομαστε μεγαλυτερη δοση για να αντεχουμε το κρυο). Αυτο βεβαια εξαρταται απο το χαπι (μαρκα) και το ειδος της παθησης.

Για εναλλακτικη μορφη θεραπειας δεν εχω ακουσει τιποτε. Οσοι γνωριζω λαμβανουν το κλασικο χαπι.

Για το Τ4 εγω προσωπικα δε θα πω καλα λογια. Εδω και 6 μηνες μου το αλλαξε ο γιατρος μου κι επιτελους μετα απο 2 χρονια καταφερε να "με ρυθμισει".

και Δευτερα σιγουρα δε θα μπορεσεις να κλεισεις ραντεβου .... ειναι αργια!!!!!!!!!! Αλλα Τριτη, θα στο θυμισουμε οποσδηποτε!!!!! Με εμας που εμπλεξες δεν υπαρχει περιπτωση να .... το αμελησεις ξανα!!!!

Αννα, νομιζω πως ενα μουδιασμα, τραβηγμα και σχετικα συμπτωματα κρατουν περιπου μια βδομαδα. Εγω στις 7 μερες ενιωθα τοσο καλα που πηγα στη δουλεια.

Και μην το παιζεις πολυ αρρωστη και τεμπελιαζεις στο κρεβατι!!!! Να κινεισαι και ειδικα να προσεχεις τη διατροφη σου γιατι τωρα με τα σκαμπανεβασματα της θυροξινης (μεχρι να ρυθμισετε τη δοση) ξερεις ποσο ευκολα μπαινουν τα κιλα???????????????

&

(σου θυμιζω μια ερωτηση που σου εκανα για FB)!!!!

Να θυμαστε παντα οτι εφοσον καποιος απο τους γονεις μας ειχε εστω και καποια μικρη ιστορια με τον θυρεοειδη θα πρεπει κι εμεις να κανουμε προληπτικο ελεγχο (θυρεοειδικες ορμονες, υπερηχο κλπ) καθως επισης και τα παιδια μας. Η προληψη ειναι η αρχη της θεραπειας σε καθε παθηση. Ειναι βασικος αδενας και η σωστη λειτουργια του καθοριζει τη λειτουργια πολλων ζωτικων οργανων.

Φιλια σε ολους σας

Καλα να περνατε το τριημερο.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες!!Zimarouli δεν χρειαζεται ν`αγχωνεσαι τοσο πολυ!!Καποια στιγμη ομως που θα μπορεσεις, ειναι καλο να επισκεφθεις εναν Ενδοκρινολογο,ο οποιος θα σε παρακολουθει ανα 6μηνο,που ειναι και το πιο σωστο!Δεν γνωριζω που μενεις,αλλα θα σου στειλω ΠΜ,για Θεσσαλονικη.Ουτε για τον υπερηχο ν`αγχωνεσαι,αφου ειχες κανει εστω και μια φορα και απο οτι καταλαβα δεν θα εχεις οζους.Οποτε μια ρυθμιση θελεις και ολα ΟΚ!!:smile:Annag, τα μουδιασματα μηπως ειναι απο ελλειψη ασβεστιου??Αρκετοι απο μας το παθαμε και ξερουμε τα συμπτωματα!!Πες το αυτο στο γιατρο οπωσδηποτε!!!Ισως χρειαστει να παρεις ασβεστιο!!Τα μουδιασματα στα χερια πιστευω οτι ειναι αυτο!!Ολα τα αλλα συμπτωματα θα διορθωθουν μερα με την μερα!!Ενημερωσε μας οποτε μπορεσεις παλι!!Δευτερα βγαινεις?

Link to comment
Share on other sites

Να έχουμε όλοι και όλες υγεία αυτό είναι το πιο σημαντικό

Τρίτη πρωί θα πάρω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού..

Ευχαριστώ πολύ για τα πμ

Μένω Αθήνα προς Αγίους Αναργύρους αλλά δεν με νοιάζει να είναι κοντά στην περιοχή μου με νοιάζει να είναι καλός γιατρός

Να ρωτήσω κάτι ακόμα όταν μου ρυθμίσει την δόση εγώ τι θα έχω υπέρ ή υπό? Δεν με καλύπτει η δόση και μου γύρισε σε υπερ δηλαδή?


dOBAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...