Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημερες,πως πανε τα κεφια?

Εγω εχω φορτσαρει αυτη τη βδομαδα και κανω δουλειες για να στρωσω επιτελους.

Ευχαριστω για τις απαντησεις για τις παραμανες πηγα στα τοπικα μαγαζια με ειδη ραπτικης και δε βρηκα θα δω οταν βρεθω σε τζαμπο,Ρενατα ειμαι Θεσ/νικη ο Καλυβιωτης που λες μαλλον Αθηνα ε?

Για τη θερμανση που λετε κι εμεις ακομα μονο με κλιματιστικο τη βγαζουμε ειμαι και κρυουλιαρα γμτ.τι θα κανουμε?

Παντως κι εγω οταν καπνιζα ειχα αναγκη τον καφε και το τσιγαρο το πρωι μονη μου αλλα απο τοτε που το εκοψα δεν πινω ουτε καφε...

Πολυ ωραιες οι πετσετες με εχετε πορωσει.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υ.Γ. Η μεγαλύτερη κούραση βέβαια προέρχεται από την τόσο μεγάλη απογοήτευση για όλα όσα συμβαίνουν...:cry::evil:

αυτο ξαναπεστο! αλλα δεν μασαμε! αισιοδοξια! ειναι το το ζωοδιο μου τετοιο (τοξοτης) που καμια φορα λεω, γιατι ειμαι τοσο αισιοδοξη?? απορω με τον εαυτο μου!

Link to comment
Share on other sites

Προχθές λοιπόν με είχε πάρει μία φίλη {η διπλανή μου από το δημοτικό!!! :tongue: }, στην οποία πηγαίνω ρουχαλάκια για την κόρη της (πηγαίνω σε 2 φίλες, όπως σας έχω πει) και της κάνουν ακριβώς τα ρούχα μου.

Ετσι λοιπόν αφού πήγα να την φτιάξω, της πήγα και μία σακούλα με ρουχαλάκια που είχα διαλέξει.

Η μικρή κατα-ενθουσιάστηκε γιατί λέει ήταν ακριβώς του γούστου της και "μάρκες" όπως μου είπε... :tongue::tongue: και χοροπήδαγε! Το κατα-ευχαριστήθηκα.

Αλλα σας το λεω γιατί... στο πλαίσιο λοιπόν της γνωστής μου ανταλλακτικής οικονομίας { :tongue: }, η φίλη μου το χάρηκε τόσο που η μικρή της ενθουσιάστηκε, που μου έδωσε ένα υπέροχο μπουφάν του γιου της {δεν του κάνει πια} για το φιογκάκι, σε στυλ μοτγκόμερι, απλώς υπέροχο.Το έπλυνα, μοσχομυρίζει μαλλακτικό και τώρα περιμένει τα κρύα!

Δείτε το:

DSC00655.jpg

Δεν είναι σούπερ υπέροχο που ο ένας βοηθάει τον άλλο??? :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες,πως πανε τα κεφια?

Εγω εχω φορτσαρει αυτη τη βδομαδα και κανω δουλειες για να στρωσω επιτελους.

Ευχαριστω για τις απαντησεις για τις παραμανες πηγα στα τοπικα μαγαζια με ειδη ραπτικης και δε βρηκα θα δω οταν βρεθω σε τζαμπο,Ρενατα ειμαι Θεσ/νικη ο Καλυβιωτης που λες μαλλον Αθηνα ε?

Για τη θερμανση που λετε κι εμεις ακομα μονο με κλιματιστικο τη βγαζουμε ειμαι και κρυουλιαρα γμτ.τι θα κανουμε?

Παντως κι εγω οταν καπνιζα ειχα αναγκη τον καφε και το τσιγαρο το πρωι μονη μου αλλα απο τοτε που το εκοψα δεν πινω ουτε καφε...

Πολυ ωραιες οι πετσετες με εχετε πορωσει.

Αχ, ναι στην Αθήνα είναι, Θεσσαλονίκη δε νομίζω να έχει κατάστημα.

Μου ήρθε όμως μια φλασιά!

Μήπως έχουν τα μαγαζιά που πουλάνε βρεφικά είδη; Τύπου Λητώ κ.λ.π.;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Εδώ είμαι κι εγώ...

Μα, καλά... πόσα γράψατε? μια μέρα δεν μπήκα... κι έχω να διαβάσω... ουουου...

περισυ εμεις με ασαραντιστο μωρο, αναβαμε πολυ συντηριτικα, 1 ωρα το πρωι κ 1-2 το βραδυ, της αλλες ωρες a/c στο δωματιο της. φετος δεν ξερω, σιγουρα θα αναψουμε τζακι (ελα μην το παρεις τοις μετρητοις!:tongue:) εχει πετρελαιο η δεξεμενη (ειμαστε κ 3 σπιτια) αλλα δεν νομιζω να το χαλασουμε, αν κανει παρα πολυ κρυο η ριξει κανα χιονι. ας ελπισουμε να μην κανει βαρυ χειμωνα!

Γιώτα μου, εμείς πέρσι γυρίσαμε από το μαιευτήριο στις 23 Οκτωβρίου...

Με το που μπήκαμε σπίτι, άναψε το καλοριφέρ και δεν ξανάσβησε μέχρι το τέλος Απρίλη. Κάψαμε 1000 λίτρα, αλλά είμασταν σίγουροι ότι το παιδί ήταν ζεστό.

Φέτος, αρχίσαμε ήδη να το ανάβουμε (έχουμε 200 λίτρα από πέρσι) μια ωρίτσα το βράδυ, ίσα να σπάσει το κρύο, να κάνουμεε μπάνιο το παιδί και να το κοιμήσουμε.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα νοικοκυρούλες! ευχαριστώ για τις ευχές, όλα πήγαν καλά τελικά αλλά την τρομάρα μου την πήρα!:P

Σήμερα δεν έχει πολλές δουλίτσες, φαγάκι και το μπάνιο και να προχωρήσω την εργασία που μου λήγει..

εμείς για θέρμανση τζάκι προς το παρόν.. λέμε να βάλουμε πετρέλαιο να καίμε συντηρητικά αλλα ρε κορίτσια ξέρει καμία για την επιδότηση τι γίνεται?? η εφαρμογή στο τάξις δεν έχει ανοίξει ακόμη και λένε πως πρέπει πρώτα να περάσεις τα στοιχεία σου εκεί και μετά να παραγγείλεις πετρέλαιο.. :confused: ξέρει καμιά??

Εχθές το κοίταζα. Στο ίντερνετ λέει ότι δίνουν 28 λεπτά για κάθε λίτρο πετρέλαιο.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλα σας το λεω γιατί... στο πλαίσιο λοιπόν της γνωστής μου ανταλλακτικής οικονομίας { :tongue: }, η φίλη μου το χάρηκε τόσο που η μικρή της ενθουσιάστηκε, που μου έδωσε ένα υπέροχο μπουφάν του γιου της {δεν του κάνει πια} για το φιογκάκι, σε στυλ μοτγκόμερι, απλώς υπέροχο.Το έπλυνα, μοσχομυρίζει μαλλακτικό και τώρα περιμένει τα κρύα!

Δείτε το:

DSC00655.jpg

Δεν είναι σούπερ υπέροχο που ο ένας βοηθάει τον άλλο??? :D

πολυ ωραιο το μπουφανακι! θα το καταευχαριστηθει το φιογκακι!

πολυ ωραιο πραγμα να βοηθαει ο ενας τον αλλο!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια εχω καιρο να φανω αλλα ειχα ακεφιες.

μια κρυωμα , μια ζαλαδες μια ο ενα μια το αλλο .αλλα τουλαχιστον και το μωρο και εγω ειμαστε καλα.ακομα βεβαια δε ξερουμε το κιντερ εκπληξη τι ειναι:tongue: ο γιωργακης λεει οτι πετυχει θα το αγαπαμε μαμα:P

Καλημέρα Τιγράκι!!!

Περαστικά σου!!!

πολλά πολλά like στην ατάκα του γιόκα σου!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω κ εγω αυτο!

Απλα εγω δεν το εκανα!Δεν ηθελα να καλομαθει,και να μου θελει μετα απορροφητηρες/σεσουαρ κ αγκαλιες περα-δωθε για να ηρεμησει!:rolleyes:

Χριστιάνα, εγώ το έκανα παρόλο που φοβόμουν κι εγώ πολυ μη μάθει...

Μόλις πέρασαν οι κολικοί, σταμάτησε να θέλει οτιδήποτε έκανε έντονο θόρυβο. Ακόμη και τώρα, δεν μπορώ να βάλω σίδερο ( ακόμα κι όταν κοιμάται ξυπνάει με τον ατμό) ή ηλεκτρική σκούπα... κλαίει, λες και τον σφάζω... Σιδερώνω μόνο το βράδυ που κοιμάται με δύο πόρτες κλειστές για να μην ακούγομαι και ο άντρας μου παίρνει αγκαλιά την ενδοεπικοινωνία, μην τυχόν τον ακούσει να κλαίει.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

G εγώ είχα για τον μικρό υπνόσακο με ποδαράκια που δεν τον ενοχλούσε και δεν τον περιόριζε καθόλου μέχρι τα 4 περίπου. Του το φόραγα μόνο τις πολύ κρύες νύχτες και το είχα πάρει από ένα συνοικιακό κατάστημα στο Παγκράτι. Ρώτα δηλαδή και σε καταστήματα εκεί που κυκλοφορείς... μπορεί να έχουν! ;)

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με τον υπνόσακο...

Τον σκέφτομαι κι εγώ, γιατί ο μικρός ξεσκεπάζεται συνέχεια (δε νομίζω ότι ζεσταίνεται, απλώς στριφογυρίζει σαν τη σβούρα στον ύπνο του). Αυτοί που έχω δει είναι με τα χέρια έξω... δε θα κρυώνουν τα χεράκια του?


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω απορία......μου χάρισε μια φίλη μου, μια μπλούζα που δεν φόραγε πια....πολύ ωραία, είναι φούτερ για το σπίτι...την είχε βάλει 3 φορές και ήταν φρεσκοπλυμμένη και μοσχοβόλαγε.....λοιπόν την φοράω δύο μέρες μέσα στο σπίτι και μοσχοβολάειιιιιιι ακόμα......μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται να έχει τόσο ωραία μυρωδιά ακόμα??? η φίλη μου, που την ρώτησα μου είπε ότι δεν έχει συγκεκριμένο μαλακτικό που χρησιμοποιεί.....πως γίνεται μου λέτε??? εμένα δεν μυρίζουν τόσο έντονα....αφού πήγα στα ψιλικά και η ψιλικού μου είπε ότι μοσχοβολάει όλο το μαγαζί, τι άρωμα φοράς???

Μια γειτόνισσα μου είπε, στο πλυντήριο μόλις πάρει το μαλακτικό η πλύση να το σταματάω για 15 λεπτά, ώστε να το πίνουν τα ρούχα και μετά να πατάω ξέβγαλμα......εσείς τι κάνετε??? είναι τα ρούχα σας μοσχοβολιαστά για πολλές μέρες?????

Βάσια μου, νομίζω ότι είναι και θέμα ρούχου...

Δηλαδή, εμένα άλλα ρούχα μοσχοβολάνε για μέρες και άλλα μυρίζουν στις δυο ώρες...

Αν, βέβαια, είναι έτσι όλα της τα ρούχα, μάλλον κάτι κάνει...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με τον υπνόσακο...

Τον σκέφτομαι κι εγώ, γιατί ο μικρός ξεσκεπάζεται συνέχεια (δε νομίζω ότι ζεσταίνεται, απλώς στριφογυρίζει σαν τη σβούρα στον ύπνο του). Αυτοί που έχω δει είναι με τα χέρια έξω... δε θα κρυώνουν τα χεράκια του?

γεια σου ηλιαχτιδακι!

μαλλον θα κρυωνουν τα χερακια, αλλα απο το να κρυωνει ολο? κ εμενα σαν σβουρα γυρνοβολαει! μια πανω μια κατω μια οριζοντια, ολο την ψαχνω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου το κάνει και μένα συχνά αλλά μόλις πατήσω σύνδεση που ανοίγει και πάλι το μήνυμα που σας έγραφα.

Το ξέρω κορίτσι μου πως το μελετώ πολύ αλλά είναι "παιδί"... κάτι που παίρνω πολύ σοβαρά... Και στο παιδί μου προσπαθώ να δώσω το καλύτερο που μπορώ, όπως κάθε γονιός άλλωστε. Και επειδή στο φιογκάκι ήδη δίνω "τόσο όσο" στο άλλο παιδάκι, αν ερχόταν τώρα άλλο παιδάκι, κυριολεκτικά δεν θα είχα να "δώσω"... σκέψου πως τώρα ειδικά δεν θα είχαμε ούτε τα χρήματα που απαιτούνται για την γέννα.... :?

Αχ! Πόσο σε καταλαβαίνω...

Αν και το σκεφτόμαστε σοβαρά για δεύτερο και λέμε ότι όλα θα γίνουν (ούτε εμείς έχουμε, φυσικά, τα χρήματα της γέννας), το καθυστερούμε, ώστε τουλάχιστον να μη χρειάζεται να αγοράσουμε βασικά πράγματα, όπως κούνια, καρότσι κλπ...

Εννοείται ότι τα ρούχα του παιδιού τα φυλάω όλα. Αν έρθει δεύτερο, ας έχει τα βασικά...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ! Πόσο σε καταλαβαίνω...

Αν και το σκεφτόμαστε σοβαρά για δεύτερο και λέμε ότι όλα θα γίνουν (ούτε εμείς έχουμε, φυσικά, τα χρήματα της γέννας), το καθυστερούμε, ώστε τουλάχιστον να μη χρειάζεται να αγοράσουμε βασικά πράγματα, όπως κούνια, καρότσι κλπ...

Εννοείται ότι τα ρούχα του παιδιού τα φυλάω όλα. Αν έρθει δεύτερο, ας έχει τα βασικά...

ακριβως στα ιδια ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο το μπουφανακι! θα το καταευχαριστηθει το φιογκακι!

πολυ ωραιο πραγμα να βοηθαει ο ενας τον αλλο!

Πραγματικα σουπερ το μπουφανακι ! Και εμεις το κάνουμε με 2-3 φίλες!!!

Ο μικρος ευτυχως έχει δέκατα τώρα!!! Σας ευχαριστώ πολυ για τις ευχες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...