Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Della εύχομαι οι εξετάσεις να βγουν καλές και να μην είναι τίποτα ανησυχητικό όλο αυτό!

Dimistra κι εμένα η δικιά μου τρελαίνεται για φρούτα-ειδικά για αβοκάντο και μπανάνα. Ελπίζω να μην το ματιάξω γιατί πριν λίγο καιρό έρχισε να τα τρώει με όρεξη.... :rolleyes:

Πάντως επειδή οι κρέμες έχουνε πιο συγκεκριμένη και αφύσικη γεύση (δεν είναι σαν το αχλάδι πχ που την μια μέρα είναι πιο ώριμο-γλυκό και την άλλα οχι) τις βαριούνται πιο γρήγορα.. Άλλαξε γεύση καλύτερα. Δυστυχώς δεν έχω να προτείνω γεύση επειδή της δικιάς μου δεν της δίνω. Μόνο μια βιολογική κρέμα ρυζιού χωρίς ζάχαρη έχει φάει όταν δεν έχω κάτι άλλο να της δώσω ή είμαστε έξω.. Αλλά της αρέσει πολύ!

Γέννησα στο ιασώ. Εσύ;

Αλήθεια φέτος με το στόλισμα τι θα γίνει; Δε θα το καπελωθεί το δέντρο η δικιά μου άραγε; Λέω να στολίσω καραβάκι... :?:

Βιβή τα έβγαλε μαζεμένα σε 2-3 εβδομάδες!

Επίσης δεν έχω κάνει τεστ ΠΑΠ από τότε που γέννησα! Απαράδεκτη είμαι!!!! :-( Για την ακρίβεια ούτε μια απλή εξέταση αίματος για να δω πως είναι η αναιμιά μου δεν έχω κάνει....


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;εμεις ειμαστε καλα.Πηγα το πρωι για τη ληψη κολπικου υγρου και τα αποτελεσματα θα τα παρω τη Δευτερα.Πηγα και στο Νοσοκομειο να γραψω την μαγνητικη αλλα δεν εβγαλα ακρη και πρεπει να ξαναπαω αυριο.Ενα μεγαλο Ευχαριστω για τις ευχες σας,με συγκινησατε πολυ.

Ο καπεταν φασαριας(ο μπεμπακος ειναι βεβαια)οργιαζει ολοενα και περισσοτερο.Οταν στεκεται ορθιος εχει αρχισει να αφηνει τα χερια.Εννοειται βεβαια οτι πεφτει κατευθειαν και τσατιζεται απιστευτα.Οσο για τον υπνο,εμεις ζουμε ενα δραμα.Γκρινιαζει ολο το βραδυ.Μπορει να ξυπνησει και 8φορες.Για να τον παμε στο δωματιο του δεν παιζει.Δεν αντεχω να πηγαινοερχομαι ολο το βραδυ.Εδω δεν αντεχω που ειμαστε στο ιδιο δωματιο και τις προαλλες επεσα πανω στην ντουλαπα απο τη νυστα.Μονο αν τον παρουμε στο κρεβατι μπορει να κοιμηθει σερι για κανα 3ωρο αλλα ολη τη νυχτα ποτε.Εχω απιστευτα κουραστει με αυτο το θεμα.Εσας που κοιμουνται ολο το βραδυ σας ζηλευω πολυ.

Καληνυχτα φιλεναδες.Φιλακια


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βιβη,το τεστ παπ ειναι το πρωτο που κανουμε κι εμεις.Με την Ντιμιστα εχουμε τον ιδιο γιατρο γι αυτο εχουμε καθυστερησει τοσο πολυ.Εχει απιστευτα πολλες γυναικες ασθενεις.Να σκεφτεις οτι μετα τη γεννα πηγα 23Μαιου να με δει και απο τοτε κλεισαμε για τεστ στις 4Νοεμβριου.Εσυ μια χαρα το εκανες μετα τον σαραντισμο,εμεις αργησαμε παρα πολυ.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα έχουμε επιθεώρηση στη δουλειά και γίνεται χαμός...στον πυρετό της προετοιμασίας ζούμε!!!

Dimista επειδή θα μου πάρει ώρα να σου γράψω τη συνταγή για την τούρτα, θα σου στείλω πμ για το που μπορείς να τη βρεις ηλεκτρονικά (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω το site). Πάντως θα το βρεις με το όνομα τούρτα λευκή σοκολάτα με γιαούρτι. Έχει και βιντεάκι με τον τρόπο παρασκευής!!!Όσες φορές την έχω φτιάξει είχε μεγάλη επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;εμεις ειμαστε καλα.Πηγα το πρωι για τη ληψη κολπικου υγρου και τα αποτελεσματα θα τα παρω τη Δευτερα.Πηγα και στο Νοσοκομειο να γραψω την μαγνητικη αλλα δεν εβγαλα ακρη και πρεπει να ξαναπαω αυριο.Ενα μεγαλο Ευχαριστω για τις ευχες σας,με συγκινησατε πολυ.

Ο καπεταν φασαριας(ο μπεμπακος ειναι βεβαια)οργιαζει ολοενα και περισσοτερο.Οταν στεκεται ορθιος εχει αρχισει να αφηνει τα χερια.Εννοειται βεβαια οτι πεφτει κατευθειαν και τσατιζεται απιστευτα.Οσο για τον υπνο,εμεις ζουμε ενα δραμα.Γκρινιαζει ολο το βραδυ.Μπορει να ξυπνησει και 8φορες.Για να τον παμε στο δωματιο του δεν παιζει.Δεν αντεχω να πηγαινοερχομαι ολο το βραδυ.Εδω δεν αντεχω που ειμαστε στο ιδιο δωματιο και τις προαλλες επεσα πανω στην ντουλαπα απο τη νυστα.Μονο αν τον παρουμε στο κρεβατι μπορει να κοιμηθει σερι για κανα 3ωρο αλλα ολη τη νυχτα ποτε.Εχω απιστευτα κουραστει με αυτο το θεμα.Εσας που κοιμουνται ολο το βραδυ σας ζηλευω πολυ.

Καληνυχτα φιλεναδες.Φιλακια

Κι εμένα ξυπνάει αν σε παρηγορεί αυτό...

Θηλάζει ο μπεμπάκος σου;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!Τι κάνετε?

Εμείς 1α χαρά!

Katval, αν μπαίνεις και μας διαβάζεις σου εύχομαι χρόνια πολλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Βιβή το τεστ παπ είναι το πρώτο.Μόνο για κολπικό υπέρηχο είχα πάει μετά την γέννα.

Νίνα-Νάνα στο Λητώ γέννησα στις 11.00 το πρωί.Τρία 11άρια είχε εκείνη η ημέρα!Εσύ,τι ώρα?

Εγώ δέντρο θα στολίσω και θα βάλω και παιδικά στολίδια.

Ντέλλα σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Βιβή σε ευχαριστώ πολύ για το πμ.Αν μου φανεί εύκολη θα την φτιάξω.

Νίνα-Νάνα ρώτησα τον παιδίατρο τι κρέμα μπορώ να πάρω και μου είπε αν συνεχίσει και δεν την τρώει να του πάρω μπισκοτόκρεμα.Σήμερα που του έδωσα κρέμα την έφαγε.Θα δούμε πώς θα συνεχίσει!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Έχω μέρες να μπω και έχω χάσει μερικά επισόδια. Νινα-Νανα καλώσήλθες στην παρέα του Απρίλη.

Ντέλλα εύχομαι να είναι όλα περαστικά (που θα είναι).

Τεστ ΠΑΠ εγώ έκανα 2 μήνες μετά την γέννα.

Από τον 8ο μήνα έχω πρόβλημα με τα χέρια μου. Μουδιάσανε πολύ και πονούσαν. 3 μήνες ,ετά την γέννα το μούδιασμα υποχώρησε και έμεινε ο πόνος. Πήγα προχτές σε ορθοπεδικό και μου είπε σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και πρέπει να τα ξεκουράσω. χα χα. Πώς είναι δυνατόν?

Αναφορικά με τον ύπνο, είμαστε με τις μέρες μας. Κοιμάται 8 το βράδυ με 8 το πρωί στάνταρ. Κάποιες βραδυές κοιμάται καλά και άλλες πετάγεται από 2-10 φορές. Δεν μένει όμως ξύπνια.

Εγώ την έχω στο δωμάτιό της και πηγαινοέρχομαι. Πολλές φορές έχω πέσει στην ντουλάπα ή στην πόρτα. Άλλά κάνω υπομονή για ναμήν μάθει μαζί μας.

Δοντάκια ούτε κι εμείς έχουμε ακόμη.

Αυτά τα ολίγα. Εύχομαι ένα υπέροχο ΣΚ.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Dimista εγώ γέννησα στις 10:15 το πρωί. Εσύ είναι απίστευτο που γέννησες 11! Ούτε στημένο να ήταν!

Κορίτσια, τα μωράκια σας τρώνε το μεσημεριανό τους; Εμένα το σιχαίνεται! Το μόνο που τρώει ευχάριστα είναι οι φακές και η φασολάδα από τα δικά μας απλά χωρίς αλάτι (η παιδίατρος που είναι πολύ προχωρημένων αντιλήψεων και πολύ κουλ και την πάω πολύ και την εμπιστεύομαι μου είπε να της δίνω να τρώει από τα δικά μας απλά να είναι βιολογικά-όχι μόνο σε μένα αλλά για όλα τα μωρά το ίδιο). Επισης μανιτάρια με γκυκοπατάτα τρώει ευχάριστα. Λαχανικά τρώει μόνο αν είναι πατημένα με το πιρούνι. Οκ μέχρι εδώ! Με το κρέας τι θα κάνω; Πως θα το τρώει; Δεν της αρέσει καθόλου έτσι όπως αλέθεται...

Δεν με ενδιαφέρει να τρώει τρελές ποσότητες εφόσον θηλάζει όποτε θέλει αλλά με ενδιαφέρει να της αρέσουν αυτά που τρώει.. Τι να κάνω;:confused:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες και μπεμπακια.Πως ειστε;Εμεις ειμαστε καλα.Χαλασε ο καιρος και μου χαλαει την ηδη χαλασμενη διαθεση.Ευτυχως εχω τον μπεμπακο που με ενα χαμογελο του,τα ξεχναω ολα.

Tzamin,κι εγω το ιδιο θεμα ειχα με τα χερια μου.Αρχισε λιγο μετα τη γεννηση και ηταν ανυποφορο.Το παθαινουν πολλες νεες μανουλες.Ειχα παει ορθοπεδικο τοτε και μου ειχε δωσει θεραπεια με αντιφλεγμονωδη και ειχα κοψει τοτε και το θηλασμο.Παρ'ολο που ειχα παρει τα χαπια για 20μερες το προβλημα επανηλθε.Θελαι ξεκουραση το οποιο βεβαια ειναι ανεκδοτο!:lol:

Dimista,τι εγινε με τη μπισκοτοκρεμα;εγω θα του τη δωσω μεθαυριο.Σημερα θα του δωσω ενα μπισκοτακι nutricia να δοκιμασει.

Νina-Nana,δεν θηλαζω πλεον.Εσενα παντως που τα καταφερες μπραβο σου.Η μικρη σου δεν τρωει ουτε το κοτοπουλο;Δυστυχως δεν ξερω πατεντα για το κρεας.Αν ομως της δινετε φακες,μην το πολυ σκας το κρεας.Το μωρακι παιρνει τοσο σιδηρο απο εκει.Μπορει να μην της αρεσει.Ξερω πολυ κοσμο που δεν του αρεσει το κρεας.

Καλο μεσημερι ομορφες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα!!!

Χτες στολίσαμε το δέντρο μας!!! Η μικρή μας είχε μείνει με ανοιχτό το στόμα!!!Είχε γουρλώσει τα ματάκια της και κοιτούσε τα φωτάκια που αναβόσβηναν!!! Μετά τη βάλαμε να καθήσει μπροστά από το δέντρο και τη βγάλαμε φωτογραφίες.

Ήταν πολύ ωραία!!!

Εσείς στολίσατε?

Nina-Nana έχω μείναι με το μενού της κόρης σου...φακές, φασολάδα, μανιτάρια!!!Μπράβο, πράγματι προοδευτική η παιδίατρός σας!!! Εμείς για την ώρα τρώμε μοσχαράκι, πατάτα, καρότο και μία κουταλίτσα ζυμαρικό (κριθαράκι ή αστράκι ή κάτι άλλο), με μια κουταλίτσα λάδι, αλλά καλά αλεσμένα. Μέσα στη σούπα της βάζω και ένα κλωναράκι σέλινο αλλά δεν το αλέθω.

Σήμερα θα πάρω να κλείσω ραντεβού στην παιδίατρο γιατί σε λίγες ημέρες έχουμε εμβόλιο, το τελευταίο του μηνιγγιτιδόκοκκου. Όταν πάμε θα ρωτήσω αν θα βάλουμε τίποτα καινούριο στο μενού και κυρίως αν θα δώσω νεράκι, που ακόμη δεν έχω δώσει και αν το απόγευμα θα δώσουμε κάτι άλλο εκτός από γάλα.

Αυτά από εμάς...φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Και εμας το μενου μας περιλαμβανει κοτοπουλακι ή μοσχαρι με καροτο, πατατα, κολοκυθι λιγο σελινο ή λιγο μπροκολο (για το οποιο τρελενεται), με λιγο λαδακι την ωρα που το αλεθω.Το μεσημεριανο ειναι που τρωει πιο ευχαριστα, τωρα τελευταια μου κανει πολλα κολπα στη φρουτοκρεμα!Απο δοντακια και εμεις ακομα τιποτα...αν και φαινονται πολυ φουσκωμενα.Ο υπνος...το μονο βραδυ που κοιμηθηκε σερι ηταν προχθες το Σαββατο, που υποτιθετε οτι θα σηκωνοταν μονο ο αντρας μου, βεβαια εκανε τη χαρη στον μπαμπα της:lol:!!!Συνηθως κοιμαται απο τις 11 εως τις 7μιση-8 που ακουει τα αδερφια της να ετοιμαζονται για το σχολειο αλλα το βραδυ ξυπναει απο 3 εως 10 φορες και εμενα και μολις της βαλω την πιπιλα κοιμαται αμεσως.Την εχω ακομα στο δωματιο μας γιατι δεν μπορω να σκεφτω να κανω και τη διαδρομη εκτος απο το ξυπνημα!Ο παιδιατρος μου ειπε να μην σηκωνομαι αμεσως να την αφηνω λιγο να κλαιει, μηπως ηρεμησει μονη της και καταλαβει οτι με το που κλαει δεν τρεχουμε, αλλα πανω στον υπνο μου σηκωνομαι αμεσως αντανακλαστικα, αφηστε που φοβαμαι μην ξυπνησει για τα καλα και εχουμε παρτυ!Για τα χερια αφηστε και εγω μια απο τα ιδια...συν τον αυχενα!!!Εδω και δεκα μερες ημουν χαλια δεν με επιανε κανενα παυσιπονο και φυσικα ο γιατρος ειπε ξεκουραση,χαχαχα!

Della μου μην ανησυχεις ολα καλα θα ειναι!!!Πριν τρια χρονια ειχα κανει και εγω μαγνητικη μαστογραφια για να δουνε πιο καθαρα το ινοαδενωμα που εχω και κατι κυστουλες.

Σας ζαλισα σημερα:lol:...φιλακια σε ολες!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς μια χαρά!

Della ρώτησα για το θηλασμό γιατί συνήθως τα μωρά που θηλάζουν ξυπνάν πιο συχνά το βράδυ! Κοτόπουλο δεν της έχω δώσει ακόμα καθώς έψαχνα βιολογικό (ευτυχώς βρήκα) οπότε έχει φάει κουνέλι που μοιάζει πολύ με κοτόπουλο, βουβάλι (λόγω αλλεργίας δεν τρώει μοσχάρι), κατσίκι και αρνί. Το αρνί της αρέσει πιο πολύ από όλα αλλά δεν τρελαίνεται κιολας.. Τρώει πολύ λίγο.. Μόνο για τον σίδηρο ανησυχώ αλλά τώρα της δίνω κρέμα από κεχρί το απόγευμα οπότε το αναπληρώνει..

Βιβή εμείς δεν στολίσαμε ακόμα!

Κάθε μέρα της κάνω κρεατόσουπα ή χορτόσουπα και 1-2 φορές την εβδομάδα της δίνω όσπρια που της αρέσουν πολύ και τα τρώει.. Από τις σούπες της τρώει λίγα κουταλάκια!

Μου κανει εντύπωση που δεν σου είπε για νερό!

Mammy3 τα ίδια λαχανικά βάζουμε αλλά εγώ αντί κολοκυθάκι βάζω κίτρινη κολοκύθα που είναι της εποχής, όχι κάθε μέρα όμως! Εγώ βάζω και λίγο κρεμμύδι.

Πάντως αν την αφήσεις να κλαίει μάλλον θα έχετε πάρτυ! :D Άσε που τα μωρά δεν έχουν αίσθηση του χρόνου ακόμα! Γι αυτήν είτε πας σε 1 λεπτό είτε πας σε 10 είναι το ίδιο πράγμα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο εμενα!Ξερω χαθηκα αλλα προέκυψε ενα θεμα υγειας και μαζι με την μετακόμιση μας στην Γερμανια ηταν λιγο δυσκολο να γραψω.Η ψυχολογια σκατα, αλλα σας διαβαζα καθημερινα και χαιρομουν με τα νινακια που μπουσουλανε και λενε λογακια.

Να σας πω εγω τα δικα μας νεα!Ο μπαμπας μας δυο εβδομαδες ειχε φυγει γερμανια να δει πως ειναι τα πραγματα εκει...δεν ξερω αν η μικρη το ειχε καταλαβει αλλα δεν ειχε μιλησει δυο ολοκληρες εβδομαδες δεν την ειχα ακουσει...σε εκεινο το διαστημα ειχε και βηχα και τα λαιμα της.Μπορει απο αυτο να μην μιλουσε αλλα δυο μερες μετα που επεστρεψε ο μπαμπας μας ξαναμιλησε!!!!

Βγαζουμε και δυο πανω δοντακια αλλα δεν λενε να σκασουν εδω και 3 εβδομαδες.Και ετσι δεν ετρωγε πολυ αλλα σημερα πηγαμε παιδιατρο και ειχε βαλει 600 γρ.Τωρα ειμαστε 7400 και 70 ποντους!Η γιατρος μας μας ειπε οτι ειναι παρα παρα πολυ καλα!Πλεον δινουμε και ολοκληρο το αυγο και αυτο τυχαια....να σας πω τι εγινε...το σκληρο κροκο δεν το ετρωγε και λεω να το κανω μελατο αλλα ετσι επεσε θέλοντας και μη λιγο ασπραδι και της ειπα της παιδιατρου εεεε και μου λεει τοτε την ελεγξες για αλλεργια...δινε της απο σημερα ολοκληρο το αυγο!!!

Και θα τρωμε τα παντα.Ειπε να της δινω απο αυτο που κανω για εμας.Εκτος απο φασολια αυτα να μην τα δινω πολυ συχνα.

Ψαρια μου ειπε σολομό, πεστροφα και τσιπουρα!

Και σιγα σιγα να αρχισω να της δινω λιγο απο το δικο μας γαλα.Την ρωτησα για μελι και μου ειπε μπορω να της δωσω λιγο να δουμε αν ειναι αλλεργικη και αν οχι κανονικα γιατι ειναι πολυ καλο.Φετα και κασερι κανονικα...το κασερακι μπορω να το δινω στο χερι της.

Αχ μεγαλωσαν τα μικρουλια μας.

Αυτα απο μας ελπιζω να μην σας κουρασα


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...