Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Συγγνώμη που παρεμβαίνω στη συζήτηση σας, αλλά κι εγώ θα ήθελα να μάθω ποιοι γιατροί στα Γιάννενα αναλαμβάνουν να κάνουν φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική.

Μαρία, το είδες κι εσύ πως όντως ήσουν λίγο επιθετική. Κι εγώ, όπως η ravT, δεν θα ήθελα να ανταλλάξω πμ. Θα ήθελα μιας κι είναι δημόσιο φόρουμ κι από τη στιγμή που δεν κάνουμε δυσφήμιση σε κάποιον γιατρό, να μάθω τους 2 αυτούς γιατρούς για να τους έχω υπόψη στη δεύτερη εγκυμοσύνη (όταν και αν με το καλό έρθει!)


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Εδώ καινούργιο αίμα στην παρέα.. Έχω κάποιες απορίες και χρειάζομαι τα φώτα σας καθώς και την υποστήριξή σας!! Είμαι σε φαση εξετάσεων γιατί προσπαθούμε για μωρακι εδώ και καιρό με τον αντρουλη μου.. Ορμονολογικες εξετάσεις τσεκ, σπέρμα τσεκ, ωορρηξία τσεκ και τώρα σειρα έχει η σαλπιγγογραφια..μήπως έχει καμία εμπειρια?? Που μπορω να την κάνω?? Πονάει :-\ ?? Έχω ραντεβού με τον γιατρό μου σημερα για οδηγίες αλλά και εχω πολύ άγχος ..ελπίζω να σας βρίσκω ολες καλά !!

Link to comment
Share on other sites

Χristina, καλή επιτυχία να έχετε σε όλες τις εξετάσεις και γρήγορα να έρθει το μωρό.

Εγώ είχα κάνει στον Κατσαράκη ( κάπως έτσι - δεν πολυθυμάμαι). Είναι πάντως στην Bλαχλείδη. Εγώ δεν πόνεσα παρά ελάχιστα όταν περνούσε το σκιαγραφικό.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Χristina, καλή επιτυχία να έχετε σε όλες τις εξετάσεις και γρήγορα να έρθει το μωρό.

Εγώ είχα κάνει στον Κατσαράκη ( κάπως έτσι - δεν πολυθυμάμαι). Είναι πάντως στην Bλαχλείδη. Εγώ δεν πόνεσα παρά ελάχιστα όταν περνούσε το σκιαγραφικό.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση καλη μου margi .. Πήγα τελικά στο γιατρό μου κι επειδή είναι καλες οι εξετάσεις μου αποφασίσαμε να το αφήσουμε για κανένα μήνα. Μου έδωσε clomifene για να το δοκιμασουμε και αυτό και βλέπουμε.. Την αλλη εβδομαδα θα πάω για υπέρηχο να δουμε τι έκαναν τα χάπια ..(??) Υπάρχει η πιθανότητα πολύδυμης κύησης με αυτά ή αν γίνουν πολλά ωάρια κάποιο υπερισχύει.. Ξέρει καμια σας??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και από μένα...είμαι νέα μαμά,μόλις 20 ημερών και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποια καλή παιδίατρο,που να κάνει επισκέψεις στο σπίτι και να είναι και υπερ του θηλασμού....και κάτι άλλο....κάθε πότε πρέπει να βλέπει τα νεογέννητα παιδίατρος;ισχύει το κάθε 10 μέρες μέχρι να σαραντήσουμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι, δεν ισχύει να τα βλέπει κάθε 10 μέρες μέχρι το σαραντισμό! Πρέπει να το δει παιδίατρος αμέσως μετά το νοσοκομείο και μετά θα το ξαναδεί σε καμία 15αριά μέρες! Επόμενη επίσκεψη θα είναι για το εμβόλιο του στο 2ο μήνα ή λίγο νωρίτερα για να γίνε έλεγχος βάρους!

Θεωρώ βέβαια πως αυτό συμβαίνει στην περίπτωση που όλα βαίνουν ομαλώς!

Πολύ καλή παιδίατρος και σύμβουλος θηλασμού είναι στο Πανεπιστημιακό. Αν΄πάρεις τηλέφωνο στην μαιευτική και ζητήσεις τη σύμβουλο θηλασμού θα σου τη δώσουν (Πέμπτη να πάρεις - μόνο τότε είναι εκεί......δεν θυμάμαι το όνομα της. Εμένα πάντως μου έδωσε πολύτιμες οδηγίες για το θηλασμό τηλεφωνικώς.)Εγώ εχω άλλη παιδίατρο που είναι πολύ καλή και με ώθησε να θηλάσω, παρότι αντιμετώπιζα και κάποιο θέμα υγείας μετά την καισαρική. Με τη συμπαράσταση και τις συμβουλές της ούτε φάρμακα χρειάστηκε να πάρω, ούτε το μωράκι μου έμεινε χωρίς μητρικό γάλα! Αν θέλεις τα στοιχεία της, να στα στείλω σε πμ.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ο Μπερής Ορθοπεδικός που είναι διευθυντής στο Πανεπιστημιακό έχει κ έξω ιατρείο στην Χαριλάου ή είναι συνωνυμία;

Επίσης μήπως ξέρετε αν στο Χατζηκώστα έχει τμήμα σκολίωσης για παιδιά; Δεν ξέρω σε ποια απο τα 2 να πάω την μικρή μου, στον Μπερή Πανεπιστημιακό ή στο Χατζηκωστα που από ότι μου είπε ο παιδίατρος μας είχε τμήμα σκολίωσης αλλά δεν είναι σίγουρος αν υπάρχει ακόμα και δεν ξέρει κ κάποιον γιατρό να προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Aspa εννοείται και να αποφύγεις να πας για καισαρικη στις 38... Ξέρεις πολυ καλα τους λόγους..

Τι να μην προλάβει ρε κορίτσια; Το παιδάκι της μπορει να το γεννήσει φυσιολογικα.

Αν θέλεις εχω δυο γιατρούς στα Γιαννενα που αναλαμβάνουν να γεννήσεις φυσιολογικα, δυο στην Κερκυρα , αρκετούς στη Θεσσαλονικη, άπειρους στην Αθηνα και ένας Κοζάνη,

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω πμ !

Γειά σας. Είμαι 6 εβδομάδων έγκυος στο 2ο παιδάκι μου. Το πρώτο το γέννησα με καισαρική σε ιδιωτική κλινικη στην 35 εβδομάδα.Δεν ξέρω κατα ποσο ήταν αναγκαία η καισαρικη ή αν ο γιατρος ήθελε να ξεμπερδεύει:cry: Σε αυτήν την εγκυμοσύνη θέλω να προσπαθήσω να γεννήσω φυσιολογικά αν γίνεται(vbac). Γνωρίζετε κάποιον γιατρο στα Γιάννενα που να κάνει φυσιολογικό τοκετο μετά απο καισαρική?Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Margi αν μπορεις στείλε μου εμενα για την παιδιατρο! Θελω να ειναι υπέρ του θηλασμου!

Κορίτσια όσες ζητάτε τα ονόματα των γιατρων που κάνουν vbac στα Γιαννενα δεν μπορω απλα να γράψω τα ονόματα εδω, γιατι μου έδωσαν τα ονόματα με πμ κορίτσια στην ομάδα που ειμαι για vbac.μου είπαν και κάποιες πληροφορίες που πρεπει να αναφέρω μαζι με τα ονόματα.

Οπότε οποία ανδιαφερεται μονο με πμ μπορω να πω λεπτομέρειες,

Αν μιλήσω με τους γιατρούς προσωπικά, που θα το κανω κάποια στιγμή, θα σας γράψω τα ονόματα και εδω!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Επανέρχομαι με καινουρια ερώτηση...λέμε να κάνουμε γάμο και βαπτιση τέλος καλοκαιριού,έχετε νε προτείνετε μαγαζί και εκκλησία όμορφα και φυσικά φθηνά;τις μπομπονιερες θα τις φτιάξω εγω...για νυφικό-φορεμα οικονομικό που να πά λέτε;στις εκπτώσεις μπορώ να το κλείσω σε καλύτερη τιμή ή ειναι φιξ;

Ευχαριστωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με καινουρια ερώτηση...λέμε να κάνουμε γάμο και βαπτιση τέλος καλοκαιριού,έχετε νε προτείνετε μαγαζί και εκκλησία όμορφα και φυσικά φθηνά;τις μπομπονιερες θα τις φτιάξω εγω...για νυφικό-φορεμα οικονομικό που να πά λέτε;στις εκπτώσεις μπορώ να το κλείσω σε καλύτερη τιμή ή ειναι φιξ;

Ευχαριστωωωωωωω

Κατερινάκι με το καλό!!!

αναλόγως τι ψάχετε!τα μαγαζιά που είναι εντός πόλης σίγουρα είναι πιο ακριβά!εμείς κάναμε τραπέζι στο γάμο στον παγωτό,στην ντραμπάτοβα και ήτανε και μικρές μερίδες και ακριβά!βάφτιση κάναμε στην εκκλησία του χωριού και τραπέζι ακριβώς απεξω στην ταβέρνα και ήτανε και πολύ οικονομικά και πολύ καλά!χωρίς απόδειξη ακόμη πιο φθηνά!;) σου έχω στείλει και ένα πμ!αν θέλεις κάτι με ρωτάς!;)

πολύ καλή περίπτωση,αν δε σας πέφτει μακρυά είναι ο Σκλιβανίτης στο κρυφοβό!έχει και παιδότοπο!εκκλησία δε ξέρω αν έχει κοντά!είναι πολύ οικονομικός!και φαντάζομαι εσύ που θαχεις και κόσμο θα σου κάνει ακόμη καλύτερη τιμή!από φαγητό δεν το συζητώ!πεντανόστιμο!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...