Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμεις επιτελους εδώ και μια εβδομάδα κοιμομαστεεεεεεεεεεεεεε συνεχομενα το βραδυ. Κοιμαται γυρω στις 9:30 και ξυπναει στις 8:30 περιπου.

Λοιπον μιας και εχουμε βαλει σε πρόγραμμα τις βαφτισεις (εμεις βουταμε στις 16 Αυγουστου) θελω να σας ρωτησω τη γνωμη σας σχετικα με τη φωτογραφιση. Συζηταμε με το συζυγο αυτή τη φορα να μην παρουμε φωτογραφο. Απογοητευτήκαμε παρα πολύ από το γαμο μας. Δωσαμε 850ε για μια ωρα μονο στην εκκλησια και πηραμε στο χερι 80 φωτο και ένα DVD με την τελετη. Αυτή τη φορα λεμε να αγοράσουμε μια πολύ καλη φωτογραφική μηχανη και να τραβήξουμε εμεις φωτο και video και να μας μεινει και η φωτογραφικη.


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πως τα πατε κοριτσια; νικ; την παλευεις;ηρεμησε καθολου;

εδω ολη μερα γκρινια μικρη μεγαλη και το βραδυ το ιδιο προγραμμα....

Εμεις επρεπε να μεναμε μαζι να καναμε χορωδια.

Μωρε με τον μεγαλο την παλευω γιατι σε γενικες γραμμες ειναι συνεργασιμος.Ο μικρος δεν αντέχεται.χθες το βράδυ εκλαιγε καθε μια ωρα και δυνατά.επινε λιγο γαλα και κοιμοταν παλι.δοκιμασα και ντεπον τρομαρα μου.μετρησα τις μερες και ειδα οτι αυτη η εβδομάδα ειναι με τρελο αλμα αναπτυξης.αντε να δουμε πως θα συνεχίσουμε.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμεις επιτελους εδώ και μια εβδομάδα κοιμομαστεεεεεεεεεεεεεε συνεχομενα το βραδυ. Κοιμαται γυρω στις 9:30 και ξυπναει στις 8:30 περιπου.

Λοιπον μιας και εχουμε βαλει σε πρόγραμμα τις βαφτισεις (εμεις βουταμε στις 16 Αυγουστου) θελω να σας ρωτησω τη γνωμη σας σχετικα με τη φωτογραφιση. Συζηταμε με το συζυγο αυτή τη φορα να μην παρουμε φωτογραφο. Απογοητευτήκαμε παρα πολύ από το γαμο μας. Δωσαμε 850ε για μια ωρα μονο στην εκκλησια και πηραμε στο χερι 80 φωτο και ένα DVD με την τελετη. Αυτή τη φορα λεμε να αγοράσουμε μια πολύ καλη φωτογραφική μηχανη και να τραβήξουμε εμεις φωτο και video και να μας μεινει και η φωτογραφικη.

νάσια, εμέις στη βάφτιση της κόρης μου να αναπνεύσουμε δεν προλαβαίναμε, όχι να τραβήξουμε βίντεο και φωτογραφίες. Αυτό μπορεί να γίνει μόνο άμα ορίσετε κάποιο φίλονα κάνει τη δουλειά, όχι εσείς...Μη χάσετε και τη βάφτιση του παιδιού για να τραβάτε φωτογραφίες...


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νάσια, εμέις στη βάφτιση της κόρης μου να αναπνεύσουμε δεν προλαβαίναμε, όχι να τραβήξουμε βίντεο και φωτογραφίες. Αυτό μπορεί να γίνει μόνο άμα ορίσετε κάποιο φίλονα κάνει τη δουλειά, όχι εσείς...Μη χάσετε και τη βάφτιση του παιδιού για να τραβάτε φωτογραφίες...

Καλησπέρα σε όλες!!!!!!!! Ναι εννοείται ότι θα βαλουμε αδερφια, ξαδέρφια κτλ και όχι εμεις οι ίδιοι. Θα δουμε! Το σκεφτόμαστε! Κοριτσια τι καρεκλακι φαγητού έχετε; Σκέφτομαι να πάρω της per perego το prima pappa dinner ή της chicco το polly magic. Τα έχει καμία να μου πει κριτικές;;;;;;;;


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια αντιγραφή του Polly από τζαμπο. Το ίδιο ακριβώς αλλά πιο φθηνο. Είναι καλό το μόνο που μ ενόχλησε και το είχα διαβάσει και στις κριτικές είναι ότι έχει πολλές κρυψωνες για να μαζεύει φαγητό οταν το παιδί πιτσιλαει παντού και είναι μανουρα στο καθαρισμα. Δεν εχω όμως και εμπειρία από αλλα να σου συγκρινω.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω και ξανακοιτάω στα καρεκλάκια, αυτό που με βόλεψε (της κόρης μου) δεν γράφει μάρκα (50 ευρώ το είχα πάρει). Το καινούριο για το γιο μου είναι κίκο, αλλά δεν γράφει πουθενά μοντέλο. Θα δω μήπως βρω φωτό, πάντως κοίτα να είναι μεγάλο, θα το χρειαστείς για χρόνια.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτισα και από μένα και χρόνια πολλά!!!

Τι κάνετε????

ΝΙΚΧ και CARAMELLO καλά ακόμα σας τρέχουν τα παιδάκια σας???? Πωπω καλό κουράγιο.

Εμείς σε γενικές γραμμές είμαστε μια χαρούλα. Δεν γκρινιάζει καθόλου μα καθόλου και κοιμάται από τις 8:30 ως τι 6:30-7 το πρωί. Κατά τα άλλα αυτό το παιδί όλο γελάει, ζωή να χει. Όπου το αφήσω κάθεται. Την έχω πάει τουλάχιστον 6 μίνι εκδρομούλες. Λέτε να μου βγάλει το λάδι μεγαλώνοντας?????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Το μόνο μας θέμα είναι το φαϊ. Το ρυζόλευρο το τρώει κατευθείαν αλλά στα φρούτα και στα λαχανικά έχουμε θέμα. Τα τρώμε με κλάμματα. Κλάμα και μπουκιά!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ευτυχώς δεν έχω θέμα με τον μεγάλο. Όλο την αγκαλιάζει και την φιλάει. Αφήστε που με βοηθάει κιόλας.

Από καρεκλάκι και εγώ ένα τις chicco έχω του μικρού και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

ΜΑΝΕΣ ΚΡΑΤΑΤΕ ΓΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ.... και σήμερα απίστευτη γκρινια... ευτυχώς είναι λιγο πιο ήρεμη η μεγάλη αυτές τις μέρες και την παλευω.

Αλλα εκτός απ τη γκρινια είναι και μεγαααλοο τέρας. Δε τα προλαβαινεις τα χέρια της πόσες φορές έχει παει να μου ρίξει κάτω το πιάτο. Πόσες τραβολογανε παιχνίδια με την αδερφή της και τσαντιζεται αν της τα παίρνει.. μια φορα μπουκωσε δυο κομμάτια μήλο από την αδερφή της σε κλάσματα πως την προλαβα... από μπουσουλημα τπτ.είναι και χοντρουλα. Θα κοντευει τα 9μισή...έχω μέρες να τη ζυγισω.

Φαγητό δε πολυ γουσταρει. Μια μικρή προτιμηση στα λαχανικά. Αλλα Όχι σπουδαία. Πραγματα.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!Χριστος ανεστη και χρονια πολλα!

caramellaki εμείς αρχίσαμε να στρώνουμε!κοιμάται 7ωρο.εσεις ακομα ξυπνατε?το θέμα τωρα ειναι να κοψω τον υπνο αγκαλιά.τον αφηνω διπλα μου και με τη μια ξυπνάει.δεν παλευεται ο υπνος ετσι ομως τωρα που ζεσταινει.

Εμεις πηγαμε 9300.τρωμε ολο μας το φαι και με λαιμαργία...προχθες καναμε εμβολιο και ανεβασε πυρετο.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

7ωρο αγκαλιά κοιμάται;

Εμένα δυο τρεις μέρες μου έκανε κάτι τριωρα και χαρηκα και τώρα πάλι τα ίδια χάλια... ασεκαι ναι δε παλευεται τώρα με τη ζέστη λιωνουμε..


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε ένας κύκλος. Υπέκυψα στην κούραση και δύο νύχτες τώρα ο μπέμπης πίνει ένα γεύμα ξένο γάλα. Τον ταϊζει ο άντρας μου πριν κοιμηθεί, περίπου στις 12:00 το βράδυ.

Για όσες έχουν περιέργεια τι έγινε, δεν άλλαξε τίποτα στις ώρες ύπνου του μικρού. Εξακολουθεί να ξυπνάει κάθε 2,5 - 3 ώρες.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Θανουλα εφόσον συνεχιζεις το θηλασμο δε πιστεύω ότι τρέχει και τίποτα που δίνεις ενα ξένο. Εγώ οπότε κοιμάται 3ωρο κανω παρτυ αφού ακόμα μπορεί να ξυπνήσει στο 45λεπτό στην μια.η Μιάμιση ώρα...

Αλλα δεν είναι θέμα πείνας το.δικό μας.γιατί αποκλείεται να Εχει πεινασει στο 40λεπτό.

είδες καμία διαφορά με το.ξένο η απλώς δε ξυπνας εσύ για ταισμα;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κορίτσια ξυπνάει η μικρή κάθε μία ώρα. Σίγουρα δεν έχει να κάνει με πείνα, ίσως να είναι ανησυχία από τα δοντάκια ή να θέλει απλά να πιπιλίσει ή να νιώσει την ασφάλεια τησ μανούλας. τί να πω; ευτυχώς που δεν δουλεύω ακόμη. μάνεςςςςςς κουράγιο. τα έχετε βάλει στα δωμάτιά τους; εμείς ακόμη όχι. δεν μπορώ να την αποχωρησθώ. από βαπτίσεις τί κάνετε; ετοιμάζεστε ή είναι νωρίς ακόμη; εμείς για 7 Ιούνη με το καλό.


DZwvp2.png

tt1908cc.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...