Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Βλαστοκυτταρα


mariakou

Recommended Posts

Καλη σας μερα. Θα εκτιμουσα πολύ αν μοιραζόσασταν μαζι μου την εμπειρια σας από φυλαξη βλαστοκυτταρων αν εχετε κανει. Πού την κανατε, πόσο κόστισε, πού θα βρω στοιχεια. Ειμαι από επαρχια και δεν μου ειναι ευκολο να το ψαξω! Ψαχνω να βρω ηλεκτρονικα καποια στοιχεια αλλα δεν ειναι πολύ ευκολο! Για παραδειγμα:μπορει καποια μαμα να μου δωσει τηλ για τη δημοσια τραπεζα φυλαξης βλαστοκυτταρων;

Γενικα οποιαδηποτε αποψη και εμπειρια, ευπρόσδεκτη!!!!

Ευχαριστω!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Καλη σας μερα. Θα εκτιμουσα πολύ αν μοιραζόσασταν μαζι μου την εμπειρια σας από φυλαξη βλαστοκυτταρων αν εχετε κανει. Πού την κανατε, πόσο κόστισε, πού θα βρω στοιχεια. Ειμαι από επαρχια και δεν μου ειναι ευκολο να το ψαξω! Ψαχνω να βρω ηλεκτρονικα καποια στοιχεια αλλα δεν ειναι πολύ ευκολο! Για παραδειγμα:μπορει καποια μαμα να μου δωσει τηλ για τη δημοσια τραπεζα φυλαξης βλαστοκυτταρων;

Γενικα οποιαδηποτε αποψη και εμπειρια, ευπρόσδεκτη!!!!

Ευχαριστω!!!!:P

γεννησα τον φεβρουαριο στο ιασω θεσσαλιας και κρατησα βλαστοκυτταρα στην ιδιωτικη τραπεζα του ιασω και κοστιζει 615 ευρω. το αποφασισα τελευταια στιγμη οποτε δεν προλαβαινα για τη δημοσια τραπεζα.

ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε διπλα στο παρεντς που εχουν ειπωθει πολλλα για αυτο το θεμα

ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ - Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική ...

parents.org.gr › ... › Νεογνά & Μωρά: Ιατρικά θέματα‎

3 Μαρ 2009 - 40 δημοσιεύσεις - ‎21 συντάκτες

ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ Νεογνά & Μωρά: Ιατρικά θέματα.

Δημόσια Τράπεζα Βλαστοκυττάρων 16 δημοσιεύσεις 4 Φεβ. 2011

ΙΔΙΩΤΙΚΗ ή ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ... 22 δημοσιεύσεις 19 Ιαν. 2011

ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ: ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ... 25 δημοσιεύσεις 30 Μαρ. 2008

Βλαστοκύτταρα 40 δημοσιεύσεις 14 Δεκ. 2006

Περισσότερα αποτελέσματα από το parents.org.gr

η τραπεζα ειναι αυτη

http://hcbb.bioacademy.gr/

προσωπικα γεννησα τον Ιανουαριου του 2010 κ αφου ειχα ενημερωθει απο την Ελληνικη τραπεζα τα εκανα δωρεα! επιγραμματικα σου λεω πως για το ιδιο το παιδι (αχρειαστα να ειναι φυσικα) στις περισοτερες περιπτωσεις ειναι αχρηστα τα δικα του βλαστοκυταρρα. αν οι περισοτεροιι απο εμας ηταν σωστα ενημερωμενοι κ ευαισθητοποιημενοι κ τα δωριζανε τοτε η παγκοσμια δεξαμενη δοτων θα ειχε ανα πασα στιγμη συμβατα μοσχευματα για ολους.

σημερα ειμαι διπλα χαρουμενη για την αποφαση που ειχα παρει πριν 4 χρονια γιατι ψαχνουμε συμβατο δοτη μυελου για την μητερα μου... κ καταλαβαινω ακομα περισοτερο την σημαντικοτητα της αμεσης ευρεσης αυτου!

σου ευχομαι ενα γερο μωρο κ μια σωστη αποφαση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω και τις δυο φορες που γεννησα τα δωρισα στην δημοσια τραπεζα στο Παπανικολαου. Αν θελεις πληροφοριες για το πως θα παραλαβεις το κιτ η τηλεφωνα πολυ ευχαριστως να σου δωσω.

Και οπως πολυ σωστα ειπε και η μπιλυ πιο πανω για το ιδιο το παιδι ειναι αχρηστα,δυστυχως το ξερω απο οικπγενειακο περιστατικο. Μονο στην Ελλαδα εχουμε ιδιωτικες τραπεζες απο εκει να καταλαβεις τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...