Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολη την παρεα!!Liladam χαρηκα πολυ που η μαγνητικη βγηκε καλη!Αυτη θα ηταν και η μεγαλυτερη αγωνια σας!!Οσο για την δοση του ραδιενεργου ιωδιου,εχω ακουσει διαφορα, οπως με 9% υπολοιπο εχουν δωσει 70 μιλικ.ιωδιο ,γιατι οταν εχεις μεγαλο υπολοιπο παιρνεις λιγοτερη δοση διοτι θα ακολουθησει και η δευτερη.Εγω με 1,6% πηρα 100 μιλ.Θα ακουσεις διαφορα,αλλα εσεις να ακουσετε τι θα σας πει ο γιατρος που εχετε εμπιστοσυνη,γιατι μην ξεχνας και το αλλο,οτι η καθε περιπτωση ασθενη ειναι διαφορετικη και δεν μπορει να συγκριθει με αλλες .Τελικα τι σας ειπε η γιατρος για την κυστη?Θα παρει πρωτα το ραδ.ιωδιο και μετα θα αποφασιστει αν θα χειρουργηθει η οχι?Λογικα θα περιμενουν να καυτηριαστει απο την θεραπεια?Πιστευω και ευχομαι να ειναι η τελευταια περιπετεια που περναει με την υγεια του και απο δω και περα να ακουτε μονο ευχαριστα αποτελεσματα,οπως ολοι μας σε αυτο το φορουμ!!

Ειλικρινά σε ευχαριστω πολυ! μας λενε οτι η κυστη ειναι ενας τροπος που ο οργανισμος προσπαθεί να κρατησει το υπολοιπο! οποτε λενε οτι θα μαζεψει μετα τη δοση του ιωδίου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Liladam σιγουρα θα μαζεψει ιωδιο και θα καταστραφει ολο το κολοβωμα που εμεινε!!Μπραβο ειναι ολα θετικα αυτα που μας ειπες !!Το πιο σημαντικο βεβαια ειναι το καθαρο σπινθηρογραφημα αλλα και πολυ περισσοτερο η μαγνητικη!!Αντε μια θεραπεια εμεινε και τελειωνετε με αυτη την περιπετεια!!Να πεις και στον ιδιο αλλα και στην οικογενεια σου,να μην αγχωνεστε αλλο,τα δυσκολα τελειωσαν,λιγο υπομονη με την θεραπεια του ιωδιου και ολα θα πανε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτεροι ασθενεις 100 ειναι σωστο να παρουν! στον αδερφο μου εδωσαν 120 γιατι ειχε μεγαλο υπολοιπο uptake 8.7! αλλα του ειπαν οτι ειναι το μεγαλυτερο που μπορει να παρει σε δόση για την ηλικια του κτλ! κ οτι αν χρειαστει θα επαναλαβει! βγηκε παντως η μαγνητικη του! η ενδοκρινολογος ειπε οτι η εξεταση ειναι καλη, και τον παραπεμπει να τον δει μια γιατρος στον ευαγγελισμο για να του κανονισει κ ιωδιο εκει! μηπως εχει ακουστα αν υπαρχει καποια εξειδικευμενη εκει ή καποιος που να εχει εμπειρια με την γιατρο αυτη?

Kαλη μου φιλη ,αυτο δεν ειναι σωστο,οσο μεγαλυτερο ειναι το υπολοιμα τοσο μικροτερη δοση,εγω πηρα 100 μιλικιουρι γιατι ειχα πολυ μικρο uptake,τελος παντων,αφου οι εξετασεις ηταν καλες,ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΟΙ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ..

κοιταξε,εχω μια γνωστη στον ευαγγελισμο,εαν μου πεις ονομα,θα τι ρωτησω,προφανως ακτινοφυσικος ειναι η πυρηνικος γιατρος...

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

SONIAτην καλησπερα μου,τι κανεις ;;εισαι καλα;;

εγω πηγα προχθες στο γιατρο,πιστευει και πιστευω οτι ολα θα πανε καλα,πηρα και τη βεβαιωση για την επιτροπη...ειδωμεν

καλο βραδυ ΝΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Νικο σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!Με συγκινησες!!Χαιρομαι που δεν ξεχνας το Παρεντς και εχεις τον "νου"σου εαν καποιο νεο μελος χρειαστει βοηθεια και αλληλοσυμπαρασταση!!Τι κανουν τα υπολοιπα παιδια?Σας εχω συνεχως στο μυαλο μου και μου λειπει η παρεα σας!!Δεν πειραζει ομως και απο δω μπορουμε να τα λεμε!!Ποτε περνας επιτροπη?Ανακτας τις δυναμεις σου απο τον υπο-θ?Εγω λιγη κοπωση την εχω ακομα,αλλα σε γενικες γραμμες καλα ειμαι!!Χαιρετισματα σε ολους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολους τους ομοιοπαθεις.ψαχνοντας στο διαδικτυο για θυροειδη επεσα και στο δικο σας παρεακι το οποιο θεωρω πολυ βοηθητικο...η ιστορια μου ειναι παρομοια με πολλουσ απο σας αλλα εγω ταραχτηκα πολυ γιατι ποτε δεν ειχα θεμα με τον θυροειδη ,το ανακαλυψα οταν κατι εντελως ξαφνικα μου φουσκωσε χαμηλα στο λαιμο....και ετσι αρχισε ο γολγοθας...εχω ασφαλεια ικα και για να βρω ενδοκρ. πρεπει να κλεισω ραντεβου 1,5 2 μηνες πριν για ραντεβου,ετσι πηγα σε ωρυλα ο οποιος καταλαβε τι παιζοταν και μου εγραψε υπερηχο για να μην ταλαιπωρηθω...ο υπερηχος εδειξε αρκετους οζουσ και παραξενο μορφολοκικα θυροειδη και λεμφαδενες....αναγκαστικα επρεπε να παω σε ιδιωτικο γιατρο αφου η ακτινολογος με ψιλοφρικαρε....για να μη σασ ζαλιζω εκανα και εξετασειισ αιματος...ο θυροειδης λειτουργουσε κανονικοτατα...αλλα η παρακεντηση των οζων με οδηγησε στο χειρουργειο...ολα αυτα μεσα σε 2 μηνες αφοτου ανακαλυπσα το φουσκωματακι.η βιοψια δεν ειναι καλη και θα παρω ιωδιο...αλλο σκαλωμα με τα ραντεβου γιατι υπαρχει μονο σε ενα νοσοκομειο στην κρητη με 2 μονο δωματια τετοιου τυπου που εξυπηρετουν κρητη και σχεδον ολο το αιγαιο...ο γιατρος βεβαια δεν απεφυγε να μου συστησει να παω αθηνα σε ιδιωτικο..μακαρι να μπορουσα αλλα δεν...τελοσπαντων τον αυγουστο θα το κανω σχεδον 5 μηνες μετα το χειρουργειο ...η ολη κατασταση με εχει επηρεασει πολυ ψυχολογικα ...θα φταινε σιγουρα και οι ορμονες ,αλλα ειναι τραγικο απο τη μια μερα στην αλλη χωρις συμπτωματα να σου παρουσιαζεται καρκινος...αυτα...σας ευχαριστω παντως ολους και ευχομαι σε ολους μας περαστικα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nikixa, καλως ηρθες στην παρεα μας και μην ανησυχεις ιδιαιτερα. Ο καρκινος του θυρεοειδους ειναι απο τις πιο ιασιμες μορφες καρκινου. Χρειαζεται υπομονη και καλους γιατρους. Ειπες οτι εισαι Κρητη. Καποιο απο τα μελη της παρεας μας ζει εκει και πιθανον να σπευσει για βοηθεια. Να ξερεις οτι δεν εισαι μονη. Θα λαβεις αμεσα απαντησεις σχετικα. Τα παιδια εδω, εχουν περασει απο ολα τα σταδια και θα μπορεσουν να σε καθοδηγησουν καθως και να σου λυσουν αποριες παντα φυσικα σε επιπεδο προσωπικης εμπειριας. Θυμιζω οτι εμεις εδω παρεχουμε ατομικες γνωσεις και αλληλοϋποστηριξη αλλα σε καμια περιπτωση δεν υποκαθιστουμε τους γιατρους.

Τα λεμε παλι συντομα!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Σονια, καλημερα!!!! κι εμας μας λειπεις!!!!:P:p Να εισαι καλα!!!! Και απο εδω ομως ......τα λεμε!!! Θα προτεινω στην παρεα να μπαινουμε πιο τακτικα εδω για να βλεπομαστε περισσοτερο. Φιλακια!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους ομοιοπαθεις.ψαχνοντας στο διαδικτυο για θυροειδη επεσα και στο δικο σας παρεακι το οποιο θεωρω πολυ βοηθητικο...η ιστορια μου ειναι παρομοια με πολλουσ απο σας αλλα εγω ταραχτηκα πολυ γιατι ποτε δεν ειχα θεμα με τον θυροειδη ,το ανακαλυψα οταν κατι εντελως ξαφνικα μου φουσκωσε χαμηλα στο λαιμο....και ετσι αρχισε ο γολγοθας...εχω ασφαλεια ικα και για να βρω ενδοκρ. πρεπει να κλεισω ραντεβου 1,5 2 μηνες πριν για ραντεβου,ετσι πηγα σε ωρυλα ο οποιος καταλαβε τι παιζοταν και μου εγραψε υπερηχο για να μην ταλαιπωρηθω...ο υπερηχος εδειξε αρκετους οζουσ και παραξενο μορφολοκικα θυροειδη και λεμφαδενες....αναγκαστικα επρεπε να παω σε ιδιωτικο γιατρο αφου η ακτινολογος με ψιλοφρικαρε....για να μη σασ ζαλιζω εκανα και εξετασειισ αιματος...ο θυροειδης λειτουργουσε κανονικοτατα...αλλα η παρακεντηση των οζων με οδηγησε στο χειρουργειο...ολα αυτα μεσα σε 2 μηνες αφοτου ανακαλυπσα το φουσκωματακι.η βιοψια δεν ειναι καλη και θα παρω ιωδιο...αλλο σκαλωμα με τα ραντεβου γιατι υπαρχει μονο σε ενα νοσοκομειο στην κρητη με 2 μονο δωματια τετοιου τυπου που εξυπηρετουν κρητη και σχεδον ολο το αιγαιο...ο γιατρος βεβαια δεν απεφυγε να μου συστησει να παω αθηνα σε ιδιωτικο..μακαρι να μπορουσα αλλα δεν...τελοσπαντων τον αυγουστο θα το κανω σχεδον 5 μηνες μετα το χειρουργειο ...η ολη κατασταση με εχει επηρεασει πολυ ψυχολογικα ...θα φταινε σιγουρα και οι ορμονες ,αλλα ειναι τραγικο απο τη μια μερα στην αλλη χωρις συμπτωματα να σου παρουσιαζεται καρκινος...αυτα...σας ευχαριστω παντως ολους και ευχομαι σε ολους μας περαστικα!!!!!

Nikixa καλως ηλθες στη παρεα μας!Ευχομαι να ειναι ολα περαστικα και να βρεις εδω μαζι μας τη στηριξη που χρειαζεσαι αυτο το διαστημα!!Και στη περιπτωση μου 5 μηνες μεσολαβησαν απο το χειρουργειο μεχρι τη θεραπεια με Ι 131!!Μην αγχωνεσαι γι αυτο!Ολα θα πανε καλα!!Σε καταλαβαινω για αυτο που λες για την ψυχολογια σου,ολοι μας ετσι ημασταν τον πρωτο καιρο μεχρι να συνειδητοποιησουμε αυτο που εχουμε,αλλα ειναι θεμα χρονου να το ξεπερασεις και να μαθεις να ζεις με αυτο!!Σημασια εχει να εισαι αισιοδοξη και ευχομαι να εχεις παντα καλα αποτελεσματα σε εξετασεις και θεραπειες!!Θα ειμαστε εδω σε ο,τι μας χρειαστεις,γιατι οντως το παρεακι μας ειναι πολυ βοηθητικο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σονια, καλημερα!!!! κι εμας μας λειπεις!!!!:P:p Να εισαι καλα!!!! Και απο εδω ομως ......τα λεμε!!! Θα προτεινω στην παρεα να μπαινουμε πιο τακτικα εδω για να βλεπομαστε περισσοτερο. Φιλακια!!!

Γιωργια καλημερα!!!Ταυτοχρονα μπηκαμε!!Χα χα χα!!!Ναι ρε παιδια μη με ξεχνατε.......!!!!(ειμαι λιγο παραπονιαρα)!!!Σημερα γραφτηκα και σε ενα φορουμ διαιτας(ξερεις για να δεσμευτω και να μη την παρατησω!!!)Αμα σε ενδιαφερει και σενα στειλε ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιωργια καλημερα!!!Ταυτοχρονα μπηκαμε!!Χα χα χα!!!Ναι ρε παιδια μη με ξεχνατε.......!!!!(ειμαι λιγο παραπονιαρα)!!!Σημερα γραφτηκα και σε ενα φορουμ διαιτας(ξερεις για να δεσμευτω και να μη την παρατησω!!!)Αμα σε ενδιαφερει και σενα στειλε ΠΜ.

Εσυ μη μιλας για διαιτα!!!!!!Τι να χασεις κοριτσι μου????:confused: Τα κοκκαλα σου ή το δερμα??????:confused: Μια χαρα εισαι.:P:p

Εγω πρεπει να χασω κιλα αλλα δεν μου κανουν τιμη να ξεκουμπιστουν απο πανω μου!!!!:-(:-(

Οσο για το φορουμ, στειλε να ριξω μια ματια αλλα δε με βλεπω να καταφερνω κατι. Το πολυ πολυ να τα λεμε και απο κει!!!!:tongue::tongue:

Nikixa, ξεχασα να σε ευχαριστησω για τα καλα λογια που χαρακτηρισες το παρεακι μας. Κανουμε ο,τι μπορουμε γιατι πραγματικα κι εμεις βρεθηκαμε εδω σε καποιες στιγμες πολυ δυσκολες σερφαρΟντας και αναζητΩντας απαντησεις και συμπαρασταση. (γιατι δε μου κολλαει η μετοχη -οντας?????? μήπως ειναι με -ω????? Μπα!!!!!!!! Τη γραμματικη μου μεσα!!!!)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο nikixa

καλημερα σε ολους τους ομοιοπαθεις.ψαχνοντας στο διαδικτυο για θυροειδη επεσα και στο δικο σας παρεακι το οποιο θεωρω πολυ βοηθητικο...η ιστορια μου ειναι παρομοια με πολλουσ απο σας αλλα εγω ταραχτηκα πολυ γιατι ποτε δεν ειχα θεμα με τον θυροειδη ,το ανακαλυψα οταν κατι εντελως ξαφνικα μου φουσκωσε χαμηλα στο λαιμο....και ετσι αρχισε ο γολγοθας...εχω ασφαλεια ικα και για να βρω ενδοκρ. πρεπει να κλεισω ραντεβου 1,5 2 μηνες πριν για ραντεβου,ετσι πηγα σε ωρυλα ο οποιος καταλαβε τι παιζοταν και μου εγραψε υπερηχο για να μην ταλαιπωρηθω...ο υπερηχος εδειξε αρκετους οζουσ και παραξενο μορφολοκικα θυροειδη και λεμφαδενες....αναγκαστικα επρεπε να παω σε ιδιωτικο γιατρο αφου η ακτινολογος με ψιλοφρικαρε....για να μη σασ ζαλιζω εκανα και εξετασειισ αιματος...ο θυροειδης λειτουργουσε κανονικοτατα...αλλα η παρακεντηση των οζων με οδηγησε στο χειρουργειο...ολα αυτα μεσα σε 2 μηνες αφοτου ανακαλυπσα το φουσκωματακι.η βιοψια δεν ειναι καλη και θα παρω ιωδιο...αλλο σκαλωμα με τα ραντεβου γιατι υπαρχει μονο σε ενα νοσοκομειο στην κρητη με 2 μονο δωματια τετοιου τυπου που εξυπηρετουν κρητη και σχεδον ολο το αιγαιο...ο γιατρος βεβαια δεν απεφυγε να μου συστησει να παω αθηνα σε ιδιωτικο..μακαρι να μπορουσα αλλα δεν...τελοσπαντων τον αυγουστο θα το κανω σχεδον 5 μηνες μετα το χειρουργειο ...η ολη κατασταση με εχει επηρεασει πολυ ψυχολογικα ...θα φταινε σιγουρα και οι ορμονες ,αλλα ειναι τραγικο απο τη μια μερα στην αλλη χωρις συμπτωματα να σου παρουσιαζεται καρκινος...αυτα...σας ευχαριστω παντως ολους και ευχομαι σε ολους μας περαστικα!!!!!

καλημερα φιλη nikixa....συνασθενης κι εγω ,τα γνωστα,υπερηχος,παρακεντηση,χειρουργειο,uptake,ιωδιο131,ολοσωμο.....

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ,Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ 99 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΙΑΣΙΜΟΣ...

ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΕΡΝΑΣ ΜΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ,ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΟΙ,ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ....

αυτο μου το ειπε ,στο νοσοκομειο μια κυρια που ειχε χειρουργηθει το 1995,με ca θυρεοειδους,μετα απο τοσα χρονια ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΥΠΟΜΟΝΗ,μην νομιζεις κι εδω στην αθηνα το ιδιο γινεται με το ιωδιο,φιλη της γυναικας μου,πριν απο ενα μηνα χειρουργειο,της εκλειναν ιωδιο για τον αυγουστο...

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ....

Link to comment
Share on other sites

Νικο σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!Με συγκινησες!!Χαιρομαι που δεν ξεχνας το Παρεντς και εχεις τον "νου"σου εαν καποιο νεο μελος χρειαστει βοηθεια και αλληλοσυμπαρασταση!!Τι κανουν τα υπολοιπα παιδια?Σας εχω συνεχως στο μυαλο μου και μου λειπει η παρεα σας!!Δεν πειραζει ομως και απο δω μπορουμε να τα λεμε!!Ποτε περνας επιτροπη?Ανακτας τις δυναμεις σου απο τον υπο-θ?Εγω λιγη κοπωση την εχω ακομα,αλλα σε γενικες γραμμες καλα ειμαι!!Χαιρετισματα σε ολους!!!

Καλησπερα sonia....αυτα που λεω δεν ειναι καλα λογια...ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΛΟΓΙΑ..

ολοι καλα sonia το παλευουμε....

επιτροπη;;θα με στειλει το γραφειο προσωπικου της υπηρεσιας μου,μετα απο τη σχετικη αλληλογραφια,το ποτε ;;δεν ξερω ακομη...

αληθεια εσυ που εχεις περασει ,τι ακριβως ΄΄παιζει΄΄εκει μεσα;;

κατα τα αλλα,καλα ειμαι το 150ρη τ4 ακομη,ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ,ενταξει η κοπωση ειναι απο βασικα συμπτωματα του υπο-θ,ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΒΡΕ sonia, μικροι ειμαστε ακομη χαχαχαχα..

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Νικο να απευθυνθω πρωτα σε σενα για την επιτροπη που ρωτησες.Οταν περασα εγω ειχε τρεις γιατρους,δεν γνωριζα ποιας ειδικοτητας,με ρωτησε ο ενας εχοντας το ιστορικο μου μπροστα του,ποτε θα κανω Ραδιενεργο Ιωδιο και του απαντησα "σε τρεις μηνες".Μου ειπε οτι μπορω να φυγω,τιποτα αλλο, και μετα απο λιγες μερες περασα απο εκει και μου εδωσαν 2 χρονια 67% και ανω και τα αντιστοιχα χαρτια για τα οποια ειχα κανει αιτηση(εφορια,πασο,επιδομα,δημοσιο).Γιωργια τωρα σε σενα.Χαιρομαι που με ειδες αδυνατη!!!Αυταπατες!!!Πρεπει να χασω τα κιλα απο τους τρεις υπο-θ,δεν παει αλλο,Καλοκαιρι ερχεται!!Οσο για την γραμματικη,το -ωντας οταν τονιζεται γραφεται με ω και οταν δεν τονιζεται με ο(τα θυμαμαι απο οταν διαβαζα τα παιδια μου στο δημοτικο)!!Φιλια σε ολους!!

Link to comment
Share on other sites

.Γιωργια τωρα σε σενα.Χαιρομαι που με ειδες αδυνατη!!!Αυταπατες!!!Πρεπει να χασω τα κιλα απο τους τρεις υπο-θ,δεν παει αλλο,Καλοκαιρι ερχεται!!Οσο για την γραμματικη,το -ωντας οταν τονιζεται γραφεται με ω και οταν δεν τονιζεται με ο(τα θυμαμαι απο οταν διαβαζα τα παιδια μου στο δημοτικο)!!Φιλια σε ολους!!

Χαχαχαχα! Μπηκα με edit και το διορθωσα. Δε μου κολλουσε!!!!! Κι εγω εμαθα ελληνικη και αγγλικη γραμματικη οταν διαβαζα τα παιδια μου. Τοσες φορες που ειπα τους κανονες μεχρι να τους μαθουν, τους εμαθα απο εξω και ανακατωτα. Αλλα στην περιπτωση του -Ωντας και -Οντας .....κολλησα!!!!! Σορρυ!!!!! και ευχαριστω!!!!!!!

Και...... δεν τρεφω αυταπατες!!!!!!! :tongue::P:tongue:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...