Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ιριδακι αν θες να αρχισεις διαδικασια αποθηλασμου δινεις συμπληρωμα, εκει οδηγει ειτε το θελουμε ειτε οχι. Αν θελεις να συνεχισεις αποκλειστικα βαζεις μπουμπου στο στηθος και ρουφαει μετα μανιας για ωρες...μετα απο 4-5 μερες η παραγωγη επανερχεται...it's up to you...;);)

Το στρωματακι του το εχω με κλιση αρκετα μεγαλη θα ελεγα.Τον παιδιατρο δεν τον ρωταω καθολου,ετσι<και αλλιως δεν μπορει να κοιμηθει ανασκελα το παιδακι ,τι να το κανω να το εχω αγκαλια να κοιματε?

Ο Γιαννης εχει πυρετο....χωρις αλλο συμπτωμα...:confused:

Πηγα να τον βαλω να κανει τσισα για να κοιμηθει και τον ενοιωσα λιγο ζεστο ,του βαζω θερμομετρο 38,5 :shock:....του εδωσα ντεπον και τωρα πινει ακομα γαλα .......ωχ.....

Ωχχχ ευχομαι περαστικα και να μην ταλαιπωρηθει το παιδακι σου!!!

την κάρτα πολιτισμού απο τα κεπ!!! για πάτρα δεν ξέρω αν έχει τπτ! θα κοιτάξω να σου πω!

εγώ εδώ δικαιούμαι έκπτωση κ στο νερό!

δεν αδιαθέτησα ακόμη! την 1η φορά αδιαθέτησα μετά από 6 μήνες αλλά θήλαζα αποκλειστικά εως τους 9! όπου έμαθα ότι ήμουν έγκυος κ το κοψα αμέσως!!!:-(

τη 2η μετά από 3 μήνες κ ξανά θήλασα μέχρι το μωρό ήταν 9 κ κάτι!!! εδώ σταμάτησα γιατί η μικρή δε χόρταινε!! ήταν κ μωρό γίγας!!! γεννήθηκε 4300!!!

για ν δούμε τώρα!!! προς το παρόν όλα καλά!!!

:tongue::tongue::tongue:

Παρτε το βιβλιο της Πατσουρου λεμε...θα σας σωσει...οσα κιλα και αν ειναι το μωρο η μαμα ειναι σε θεση να το θρεψει, ο θηλασμος οταν τηρουνται καποιες προυποθεσεις μπορει να συνεχιστει και κατα την διαρκεια μιας αλλης εγκυμοσυνης...αρκει να το θες, αν δεν το θες απλα διακοπτεις. Αν θες απο περιεργια και μονο σου λεω υπο ποιες προυποθεσεις δεν συνδιαζεται θηλασμος και νεα εγκυμοσυνη!!!:wink::wink:

ρε μιρη δεν εχω καταλαβει γιατι τον ξυπνας??

εγω απο χθες που της εδωσα ξενο μου κοιμαται 10ωρο το βραδυ...ζω μεγαλες στιγμες.

κιμι μου οσο και αν ποναει και εγω περιμενω κατι αναλογες στιγμες να ζησω ειδικα μετα το Πασχα που επιστρεφω στην δουλεια..ελπιζω να αντεξω μεχρι τοτε γιατι τα γερμανικα νουμερα δεν παλευονται λεμε...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αρμεχτηκα και ξαναπαμε για νανι...οτι θα βαρουσα τετοια σκοπια στην ζωη μου ουτε που το περιμενα...και να πω οτι δεν το εχω ξανακανει???Οταν ο Παυλιτος ηταν στρατιωτικος και μαλιστα στο Κοσσοβο το τι σκοπια ειχα βαρεσει μαζι του τηλεφωνικως οταν ηταν θαλαμοφυλακας δεν λεγεται... μην νομιζετε απο υποχρεωση με πηραν στον ΟΤΕ αφου εγω βοηθησα στην επεκταση του στα Βαλκανια...:tongue::tongue::tongue:

Αλεκακι γι αυτο σε ρωτησα...επειδη ξερω οτι το κατεχεις..γι αυτο ρουφιανες δεν τα φασκιωνετε...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Φιλιααα


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites

λυσσαξατε......Εβαλα ξυπνητηρι να δω τι γραφετε...:tongue: χαχα, το πιστεψες Μαρλεν???? Ξυπνησα, ταισα παω για υπνο...αλλα ειπα να κανω και μαι σταση να σας προλαβω γιατι όλα μαςζι...δεν.....

Αλέκα,

χωρις να το λεω αστεια , σημερα σκεφτομουν να σου πω να ερθουμε.......

λες καποια απο τις 2 μας να ειναι γκαντεμο ? δεν νομιζω αλλα παλι τοσο συμπτωση βρε παιδακι μου ?

καταρχην περαστικα ελενιτσα μου στο Γιαννακη σου. Ευχομαι να μην εχει τιποτα το πρωι. Αμα σου πω ότι και εγω αυτο σκεφτομουν???? Καποια φαρμακογλωσσα ειναι αναμεσα μας....:-P
κοριτσακια μου.Ομορφακια μου για σενα κ τις αλλες γιαγιαδες λεω,κ εσυ Αλεκα...τωρα κοιμαστε κ η τυχη σας (εγω) δουλευω,τι ικα κ κολοκυθιαα,εδω σας εχω

Μη με ευχαριστειτε κ εσεις στη θεση μου το ιδιο θα κανατε,εσυ μωρη Ομορφομανα μια φορα κανεις φικιφικι,δεκα μερες κοιμασαι..εσυ Αλεκα κοιμασαι χωρις φυκι φυκι,που να ερχισεις τον σπορρ.Αλλα για διακοπες μη νοιαστειτε σας εφτιαξα

:lol::lol::lol::lol::lol: εισαι θεομουρλη
ρε μιρη δεν εχω καταλαβει γιατι τον ξυπνας??

εγω απο χθες που της εδωσα ξενο μου κοιμαται 10ωρο το βραδυ...ζω μεγαλες στιγμες.

που να σε ξυπναει και να μη ξανακοιμηθεις...χιχι:tongue:

Αλεκακι γι αυτο σε ρωτησα...επειδη ξερω οτι το κατεχεις..γι αυτο ρουφιανες δεν τα φασκιωνετε...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Φιλιααα

μην το φασκιωνεις το παιδι μαρη....φιλακια...

Μαρλεν εμπλεξες με δαυτες βραδυατικα ε?????

Καλημερα στις πρωινες.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Τον βρηκα τον μητσοτακουλα του φορουμ,δε θα παω ονομα,ειμαι κυρια,ξτπνησα μπεμπα 02.20 και κοιμηθηκαμε 03.30 αφου ξυπνησαμε πολυκατοικια απο κλαμα...Μπραβο κ μετα λενε εμενα γκαντεμοσκυλο.

Ομορφακια δε μιλας ακομα???

Παιρνεις τηλεφωνα για συμμετοχη στις εκδρομες??χαλαλι σου,χαιρομαι που σας βοηθησα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μικρη μου ρουφιανιτσα...αναμενε....

σε φτιαχνω!

ξερω οτι μπηκες πρωι πρωι απο την περιεργεια σου κ μονο!!!!!!

γιαυτο δεν θα σε αφησω παραπονεμενη...


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

Μην φευγεις!!!!Πρεπει να σου απαντησω...

Καλα μαρη δεν ντρεπεσαι να πατας το ευαισθητο σημειο μου που ειναι και μειον μου???Προσεχε μαρη γιατι αν εμεις τα νιατα αρχισουμε παλι το σπορ μετα το ποπ δεν θα εχει στοπ...:tongue::tongue::tongue::tongue:

Οσο για τις διακοπες ξερεις τι ωραια λουτρα εχει ο Λαγκαδας???Εχει και μια πισινα ολυμπιακων διαστασεων :tongue::tongue::tongue: Αλλα πανω απο ολα εχει την πρασινη θαλασσα...ξερεις ποια ειναι αυτη???ΚΑΠΝΑ...θα σου εξηγησω το ονειρο καποια αλλη φορα...για να δεις μεχρι που εφτασα για τον Παυλιτο...και αγροτισσα η θηλαζουσα...:tongue::tongue::lol::lol:

σου ευχομαι να με φτασεις κ να με ξεπερασεις λουλουδακι μου στον αριθμο παιδιων! κ αμα δεν κλωτσας το βυζι σου, να μη με λενε Ομορφακια!

Το στρωματακι του το εχω με κλιση αρκετα μεγαλη θα ελεγα.Τον παιδιατρο δεν τον ρωταω καθολου,ετσι<και αλλιως δεν μπορει να κοιμηθει ανασκελα το παιδακι ,τι να το κανω να το εχω αγκαλια να κοιματε?

Ο Γιαννης εχει πυρετο....χωρις αλλο συμπτωμα...:confused:

Πηγα να τον βαλω να κανει τσισα για να κοιμηθει και τον ενοιωσα λιγο ζεστο ,του βαζω θερμομετρο 38,5 :shock:....του εδωσα ντεπον και τωρα πινει ακομα γαλα .......ωχ.....

ελενη περιμενουμε... καμμια ιωση?

κοριτσακια μου.Ομορφακια μου για σενα κ τις αλλες γιαγιαδες λεω,κ εσυ Αλεκα...τωρα κοιμαστε κ η τυχη σας (εγω) δουλευω,τι ικα κ κολοκυθιαα,εδω σας εχω

Μη με ευχαριστειτε κ εσεις στη θεση μου το ιδιο θα κανατε,εσυ μωρη Ομορφομανα μια φορα κανεις φικιφικι,δεκα μερες κοιμασαι..εσυ Αλεκα κοιμασαι χωρις φυκι φυκι,που να ερχισεις τον σπορρ.Αλλα για διακοπες μη νοιαστειτε σας εφτιαξα

Το ΔΣ των ΚΑΠΗ Χαλανδρίου ομόφωνα ενέκρινε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων για τους μήνες Μαϊου Ιουνίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως ακολούθως:

12 Μαϊου ημερήσια εκδρομή για ομάδα χειροτεχνίας στο Κιάτο- Στυμφαλία.

15 Μαϊου συμμετοχή σε εκδήλωση του Δήμου Ν.Ιωνίας.

15 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το ΚΑΠΗ Τούφας

16 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το Κεντρικό ΚΑΠΗ

17 Μαϊου ημερήσια εκδρομή στο Δερβένι-Ευροστίνα για το ΚΑΠΗ Κάτω Χαλανδρίου

30 Μαϊου συμμετοχή της χορωδίας σε εκδήλωση ΚΑΠΗ Χολαργού.

3 Ιουνίου συμμετοχή της χορωδίας σε εκδήωση ΚΑΠΗ Βριλησσίων

4-11 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή Κεντρικού ΚΑΠΗ στη Καλαμάτα

11-18 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή ΚΑΠΗ Κάτω Χαλανδρίου στη Καλαμάτα

18-25 Ιουνίου 8ήμερη εκδρομή ΚΑΠΗ Τούφας στη Καλαμάτα

Τέλος Ιουνίου μουσικά απογεύματα με την χορωδία στα τρία ΚΑΠΗ.

και που να βγει το προγραμμα ΙΟΥΛΙΟΣ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ερε γλεντιααα

καλα χαζη εισαι? θες να μας γραψει η Εσπρεσο??? ΟΡΓΙΑ ΣΤΑ ΚΑΠΗ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ!!!!!

εχω την εικονα της ομορφακια μπροστα μου.

πρωι πρωι στο γραφειο ανοιγει για να δει τι εχουμε γραψει,πινει και τον καφε και φτανει σε αυτο το ποστ..στην αρχη νειριαζει μετα γελαει και μετα σκεφτεται πως να σε καρφωσει.....και οχι τιποτα αλλο ειναι και στο γραφειο και εχει και δουλεια,αλλα θα αφησει κατι για αργοτερα,δεν θα σε χαρισει....αυτα δεν περνανε στην ομορφομανα:lol::lol::lol::lol:

το'χεις!!! αλλα δεν θυμωνω. οποτε βλεπω την τινκερ, χαμογελαω αρχικα, κ μετα κραταω τη σμιλεμενη κοιλια μου!!!

πολυ καλη,,αλλα στοιχημα,οι αλλες οι κακογουστες θα σε κραξουν πρωι πρωι.εγω ξερεις τι εκανα ??πηρα μια μπλουζα για μωρο για του χρονου 75 ευρουλια..εντωμεταξυ ελεγα στον Θανο.παρε το παιδι κ βγητε εξω να πληρωσω..το πα 10 φορες,με εγραψε κ περιμενε να δω ο να μη τον χαρακτηρισω ποσα θα δωσω..ου να μου χαθει..πιπινι τον πηρα,γερολαδας μου καταντησε..

αμα σ'αφηνε εστω κ ενα 5λεπτο μονη θα μενατε σε κανενα αντισκοινο στα Λιοσα!

να σε πω marlen για τον ογα μιας και δουλεύω stage στο Δήμο μας σε ανταποκριτή του Ογα και τα ξέρω. Λεπόν παίρνεις πρώτα ενα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ΤΥΠΟΥ ΟΓΑ από το δήμο που ΑΝΗΚΕΙΣ.Αν ανήκετε σε διαφορετικό Δήμο εσύ και ο άντρας σου και από τους δύο Δήμους για να μην τρέχεις. Αλλά πρόσεξε ΤΥΠΟΥ ΟΓΑ όχι απλό πιστοποιητικό. Μετά πας στο Δήμο κατοικίας σου με το πιστοποιητικό και τις δυο ταυτότητες την δικιά σου και του άντρα σου βρίσκεις τον ανταποκριτή του ΟΓΑ και εκεί κάνεις απογραφικό δελτίο βασικά κάπως αλλιώς το λένε αλλά έχω να παω στη δουλειά 3 μηνες (ξεκινάω πάλι τη Δευτέρα γμτ μου :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ) και δεν θυμάμαι πως το λέγαμε. Έχε μαζί σου καλού κακού και κάποιο λογαριασμό ΔΕΗ ΟΤΕ για να μην σου ζητήσουν να αποδείξεις και την κατοικία σου.Αφού τα καταθέσεις μετά από κανένα 4μηνο παίρνεις εφάπαξ 2000 ευρώπουλα για το τρίτο τέκνο και περίπου 540 ευρώπουλα τη διμηνία για τα τρια τέκνα μέχρι να συμπληρώσουν τα 23 χρόνια του. Τα 540 τα παίρνεις την πρώτη φορά αναδρομικά δηλ. την πρώτη φορά παιρνεις περίπου 3000 και μετά καθε δύο μηνες 540. Αυτό είναι ανεξαρτήτου επαγγέλματος και εισοδήματος!!! Εγώ τα έκανα τα χαρτιά μου και μάλλον θα πληρωθώ όπου να ναι θα σας ενημερώσω. Κάρτα πολιτισμού δεν έβγαλα ακόμη και αυριο παω για εισιτήρια!!!!

Αχ ο Ζήκος τέλειος αλλλλλλλλλλλλά ο Λαγκαδάς μας από τότε ξακουστός!!!

εγω τα εκανα τα χαρτια στον Ογα. περιμενω τωρα να εισπραξω.

Τον βρηκα τον μητσοτακουλα του φορουμ,δε θα παω ονομα,ειμαι κυρια,ξτπνησα μπεμπα 02.20 και κοιμηθηκαμε 03.30 αφου ξυπνησαμε πολυκατοικια απο κλαμα...Μπραβο κ μετα λενε εμενα γκαντεμοσκυλο.

Ομορφακια δε μιλας ακομα???

Παιρνεις τηλεφωνα για συμμετοχη στις εκδρομες??χαλαλι σου,χαιρομαι που σας βοηθησα..

παιρνω...αλλα ειναι κουφα τα παππουδια κ δεν το σηκωνουν!!!


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, καλημέρα! Δε σας πρόλαβα χθες, είχα τα ψυχολογικά μου... Η μικρή μου πάλι πάτησε 20λεπτο κλάμμα πριν κοιμηθεί, αλλά ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΜΑ! Δε φαίνεται να πονάει και δεν ξέρω τι να κάνω, με πιάνει η ψυχή μου...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια, καλημέρα! Δε σας πρόλαβα χθες, είχα τα ψυχολογικά μου... Η μικρή μου πάλι πάτησε 20λεπτο κλάμμα πριν κοιμηθεί, αλλά ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΜΑ! Δε φαίνεται να πονάει και δεν ξέρω τι να κάνω, με πιάνει η ψυχή μου...

τη κρατας μπρουμυτα??? το χερι να ζεσταινει τη κοιλιτσα της? συνηθως λιωνουν ετσι...


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλει μπρούμυτα με τίποτα... Στον ώμο την έβαλα και σταμάτησε. Αλλά από πόνο, ούτε διπλώνεται, ούτε τεντώνεται, απλά κλαίει τόσο πολύ που πνίγεται. Και μόνο όταν είναι να κοιμηθεί για βράδυ. 15 δεύτερα πριν, γέλαγε, έπαιζε, σα να πατάς ένα κουμπί...


Link to comment
Share on other sites

Δεν σας διαβαζω γιατι δεν προλαβαινω......το βραδυ περασε καλα,το πρωι παλι ειχε 38,3 του εδωσα παλι ντεπον και θα δουμε,κεφι παντος εχει......

Θα μπαινω να σας λεω !!!!!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά σήμερα είμαι φρεσκαδούρα. Η μικρή κοιμήθηκε 11 έως 6. Super ε? Το κόλπο είναι μάλλον ότι θέλει πλέον να κοιμάται στην κούνια της και όχι στην καλαθούνα. Ετσι είχε κόψει και ο Μαρκελλος το βραδυνό ξύπνημα. Δεν λέω μεγαλα λόγια, πάντως θα το προσπαθησουμε ακόμα μέχρι να το καθιερώσουμε. Μακάρι.

Α προχθες κατεβηκα στη δουλειά μου, στη Λεκκα, και χαζεψα λίγο τις βιτρινες με τα προσκλητηρια και τις μπομπονιέρες, ετσι να να πάρω καμία ιδέα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...