Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

ΠΑΛΙΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ


korinaki80

Recommended Posts

Για κάποιο διάστημα διάβαζα φανατικά κι εγώ την Κατερίνα.Θυμάμαι τις αφίσες ,τις ιστορίες κτλ.

Κάθε Παρασκευή βράδυ,αγόραζα το περιοδικό και σε λίγη ώρα το είχα διαβάσει ΟΛΟ !

Θυμάμαι την πρώτη ιστορία που διάβασα και "κόλλησα". Ήταν ένα κορίτσι που σπούδαζε μπαλέτο κι είχε βρει ένα μαγικό καρουζέλ.Αν και δεν είχε τα προσόντα να γίνει σπουδαία χορευτρια ,κάθε φορά που άκουγε την μουσική από το καρουζέλ ,μεταμορφωνόταν σε εξαιρετική χορεύτρια...

Θυμάμαι την ιστορία που μια ολόκληρη πόλη είχε απαχθεί από εξωγιήνους εκτός από ένα μικρό κοριτσάκι...

Τί μου θυμήσατε ,βραδιάτικα!


RYwVp2.png9LNMp2.png

ΣΤΕΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

viki κι η δικια μου αυτα ελεγε!!το ενα δισκακι ηταν πρασινο και τ αλλο κοκκινο,κι η κουκλιτσα γυρω στα 50 εκ.φορουσε ενα λευκο φορεμα με πολλα πορτοκαλι ανθακια κι ομοιο καπελο!πο πο!θα παω στο πατρικο μου να την βρω να την δωσω στην μικρη μου να παιζει:Dη καλυτερα να παιζουμε μαζι:lol: να θυμηθω και λιγο τα νιατα μου:tongue:

Ήταν ξανθιά και φορούσε λευκές καλτσούλες και παπουτσάκια.Χτυπούσε και παλαμάκια?Δεν θυμάμαι καλά.


Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
viki κι η δικια μου αυτα ελεγε!!το ενα δισκακι ηταν πρασινο και τ αλλο κοκκινο,κι η κουκλιτσα γυρω στα 50 εκ.φορουσε ενα λευκο φορεμα με πολλα πορτοκαλι ανθακια κι ομοιο καπελο!πο πο!θα παω στο πατρικο μου να την βρω να την δωσω στην μικρη μου να παιζει:Dη καλυτερα να παιζουμε μαζι:lol: να θυμηθω και λιγο τα νιατα μου:tongue:

Ήταν ξανθιά και φορούσε λευκές καλτσούλες και παπουτσάκια.Χτυπούσε και παλαμάκια?Δεν θυμάμαι καλά.

λευκες καλτσουλες φορουσε,:D ξανθια δεν ηταν η δικια μου καστανη ηταν:o,και δεν χτυπουσε παλαμακια:(

καλα κι απο αλληλογραφιες αλλο τιποτα!!

αυτες φροντισα και τις πηρα μαζι με την προικα μου:lol::D


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενα άλλο που μου άρεσε πάρα πολύ κορίτσια ήταν η χαρτοκοπτική απο την μανίνα το περιοδικό,που είχε κουκλες που τις εκοβες και τα ρούχα τους.Τα θυμάται καμία ή είμαι απο την εποχή των δεινοσαύρων???????

Τελικά είμαστε πολλές:P:p:p αυτής της σειράς....

Αλλά εμείς παίζαμε τις κουμπάρες:D:Dκουτσό, κρυφτό,μήλα,τσιλίκι, εφτάπετρα και γουρούνα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Βαλτε και μένα σ αυτη τη σειρά!!!!

Επισης θυμαστε τα αλπουμ που κολλουσαμε αυτοκόλλητα;;;Στρουμφακια ,Χαιντι αλλα το απόλυτο κοριτσίστικο....Μιss Patty!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω της ιδιας σειρας. Μανινα με τις κοπελες με τα ρουχα, Κατερινα.

VIKI & GOLD μαλλον ειχα και εγω την ιδια κουκλα. Ξανθια, με λευκο φορεμα με μικρα λουλουδακια με το δισκακι στην πλατη. Υπαρχει ακομα αλλα δυστηχως με ενα ποδι σπασμενο. Πανω σε μια κριση της εφηβειας την κοπανησα την κακομοιρα.

Επισης απο παιχνιδια ειχα και εγω αυτα τα μικρα ανθρωπακια που μυριζαν αρωμα, τους πιγκουινους, bibibo με τον τζον τζον, ντουλαπα, κρεβατοκαμαρα και ρουχα.

Τις αλληλογραφιες, τις οποιες εχασα μια μερα ως δια μαγειας και δεν τις βρηκα ποτε. Ειχα μεγαλη στεναχωρια.

Κουζινικα απο τα πανηγυρια (κατσαρολικα, πιατικα,κτλ)

Και τα κλασικα κρυφτο, κουτσο, κυνηγητο, ΛΑΣΤΙΧΟ (που το θυμηκα???)

Και το τελευταιο δεν ξερω αν συγκαταλεγεται στα παιχνιδια αλλα μια και ειπαμε και περιοδικα, θυμαστε τα σιδεροτυπα?? Εκανα πως και πως να μου σιδεροσει η μαμα μου πανω στη φανελα.


Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΛΑΣΤΙΧΟ (που το θυμηκα???)

Και το τελευταιο δεν ξερω αν συγκαταλεγεται στα παιχνιδια αλλα μια και ειπαμε και περιοδικα, θυμαστε τα σιδεροτυπα?? Εκανα πως και πως να μου σιδεροσει η μαμα μου πανω στη φανελα.

Λαστιχο!!!!τι ωραια χρονια!!

και καμαρα,την θυμαστε??

βεβαια Μινα και τα σιδεροτυπα απαραιτητο αξεσουαρ στις σπορ μπλουζες μας,την εποχη εκεινη...:cool:

armeli η γραφουλα δεν ηταν μια γραφομηχανη?θυμαμαι καλα η κανω λαθος?:oops:


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,θυμαστε κι εκεινα τα τραγουδακια που λεγαμε τυπου περνα περνα η μελισσα? δηλαδη:που χτυπουσαμε τα χερια μας αναλογα με τον ρυθμο του τραγουδιου?παλαμακι-σταυρωτα κ.ο.κ


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λαστιχο!!!!τι ωραια χρονια!!

και καμαρα,την θυμαστε??

βεβαια Μινα και τα σιδεροτυπα απαραιτητο αξεσουαρ στις σπορ μπλουζες μας,την εποχη εκεινη...:cool:

armeli η γραφουλα δεν ηταν μια γραφομηχανη?θυμαμαι καλα η κανω λαθος?:oops:

Ναι γραφομηχανή ήταν πανάκριβη θυμάμαι τότε και τώρα παίρνεις λαπτοπ στα jumpo με 20 ευρω.


GX8ep2.png?RQFIQoe9
Link to comment
Share on other sites

και τα αγαλματακια ακουνητα και αμιλητα μερα η νυχτα? Και τα μεντα μεντα? η καπως ετσι λεγοταν δεν θυμαμαι.

Τι ωραιες ανεμελες εποχες. Τι ωραια που μεγαλωσαμε στις γειτονιες και ποσο ατυχα ειναι τα σημερινα παιδια.

Θυμαμαι τα βραδια καθε καλοκαιρι δεν μπαιναμε στο σπιτι με τιποτα. Ολη μερα εξω.


Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω τις αλληλογραφιες της εχω ακομα ειχα κ μια συλογη απο χαρτοπετσετες τεραστια η οποια χαθηκε ... αυτα τα παιχνιδια εξω τα βραδια κουτσο,φτου μπικο μηλακια ,τσαμια βραδυ 12 πηγαινα σπιτι ..σπιτακια που κανεμε ποσα πραγματα εκλεβα απο το σπιτι για να τα φτιαξουμε τι ωραια χρονια πωπωπ τι θυμιθηκα...εξω στο χωριο τα καλυτερα χρονια και τωρα τα παιδια κλεισμενα σε διαμερισματα και ακομα και σε χωρια με τα πλειστεσιον και τον pc ποσα χανουν που να ξεραν οτι και οταν μεγαλωσουν στα ιδια θα μεινουν...εγω απο παιχνιδια ειχα την παπαγαλιτσα και μαρεζαν τα πλειμομπιλ που επαιζα με τον αδερφο μου..


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω τις αλληλογραφιες της εχω ακομα ειχα κ μια συλογη απο χαρτοπετσετες τεραστια η οποια χαθηκε ... αυτα τα παιχνιδια εξω τα βραδια κουτσο,φτου μπικο μηλακια ,τσαμια βραδυ 12 πηγαινα σπιτι ..σπιτακια που κανεμε ποσα πραγματα εκλεβα απο το σπιτι για να τα φτιαξουμε τι ωραια χρονια πωπωπ τι θυμιθηκα...εξω στο χωριο τα καλυτερα χρονια και τωρα τα παιδια κλεισμενα σε διαμερισματα και ακομα και σε χωρια με τα πλειστεσιον και τον pc ποσα χανουν που να ξεραν οτι και οταν μεγαλωσουν στα ιδια θα μεινουν...εγω απο παιχνιδια ειχα την παπαγαλιτσα και μαρεζαν τα πλειμομπιλ που επαιζα με τον αδερφο μου..

εχεις δικιο Μπουμπουλιθρα. Εμεις πιστευω ζησαμε πιο αθωα τα παιδικα μας χρονια. Καναμε παιχνιδια απο το πουθενα. Τωρα απο μικρη ηλικια ακομα τα πιανει καταναλωτικη μανια.


Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

μινα το ποσο εισαι ετσι ειναι δεν φταινε κιαυτα μωρε ολη μερα κλεισμενα και παραλληλα τα χωνουμε και παντου απο μικρα να μπαλετο να καρΑΤΕ απο τα3 να ξενη γλωσσα δεν προλαβαινουμε ξερω μανες που περνουν παιχνιδια για τηλεοοραση απο τα 3 χρονια του παιδιου και τα αποβλακωνουν ετσι μαθαινουν ετσι κανουν... εμεις τουλαχιστον στα χωρια ζουσαμε πιο ανεμελα δεν φοβαμασταν τοτε τωρα στο χωριο απο της 8 μεσα τα παιδακια γιατι φοβουντεοι γονεις...


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...