Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Ναι αλλα και παλι χρησιμοποιεις μιααλοιφη (και την καλυτερη κιολας νομιζω, ξερεις απο τι υλικα την εχεις φτιαξει) . Εγω λεω το μην βαζεις καθολου τιποτα..


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια μου γλυκα!!!!!!

Ο δικος μου βρε Αννετ γιατι ειναι τοσο φαγανος....ακομα και τη νυχτα ξυπναει ανα 4ωρο για γαλα. Ουτε κι εγω θηλαζω (μετα τον 1ο μηνα δεν εβγαζασζεδον καθολου γαλα, δεν ηθελε και τη μια θηλη με τιποτα και επινε και ξενο για συμπληρωμα).

Μιλησα με τη κουνιαδα μου σημερα που εχει το νεογεννητο μωρακι και μου ειπε πως της ειπε η μαια της να μην βαζει κρεμα στο μωρο οταν το αλλαζει και να μην χρησιμοποιει μωρομαντηλα γιατι εχουν οινοπνευμα....Και οταν εκεινη της απαντησε πως τα βρεφικα μωρομαντηλα δεν εχουν οινοπνευμα αλλα αντιθετως καταπραυντικα συστατικα, η απαντηση της ηταν πως ειναι πολυ σπaταλη....

??? Εγω παντου διαβαζω πως πρεπι να βαζουμε κρεμουλα για να μην παιει συγκαμα (και μαλιστα σε καποια φαση που ειχα χρησιμοποιηση υγρο ταλκ παθαμε συγκαμα που μας πηρε 3 εβδομαδες για να φυγει...)

Να μου πειτε μαια ειναι..σπουδαγμενη αλλα και παλι....Εχετε ακουσει κατι τετοιο?

αχ το πουλακι μου το φαγανουλικο!:-D τι ωρα τρωει το τελευταιο γευμα και ποσο γαλατακι του δινεις ελενα, μηπως δεν του φτανει του παιδιου?αφηνει στο μπιμπερο η το πινει ολο?

την νυχτα οταν κλαιει κλαιει πολυ? (τωρα θα μου πεις χαζη εισαι κοπελια?ναι κλαιει πολυ..εννοω ξυπναει και κλαιει η κλαιει στον υπνο του?)

αν κλαιει στον υπνο του δινε του λιγο πιπιλιτσα αν παιρνει και βλεποντας και κανοντας...μια δυο μπορει να το κοψει το βραδυνο ξυπνημα...φτιαχνουν προγραμμα μονα τους αλλα καμια φορα θελουν και λιγη καθοδηγηση

τωρα για την μαια της κουνιαδας σου τι να πω...ναι οκ τα μωρομαντηλα εχουν το κατιτις τους, μα λιγο οινοπνευμα, μα λιγο σαπουνι...το καλυτερο βεβαια ειναι να τα πλενουμε τα μωρακια μας (ειναι και ιδανικη εποχη) αλλα καμια φορα δεν γινεται αλλιως... αυτο με την κρεμα συγκαματος δεν το καταλαβα...οκ το πλενεις το μωρο και το σκουπιζεις.. κρεμουλα γιατι να μη χρησιμοποιησει?κι αν με τη ζεστη ιδρωσει στις πτυχες και συγκαει?αυτη θα υποφερει?η απτην τσεπη της θα αγοραζει η κοπελα κρεμες και μωρομαντηλα...ρε τι ζορι τραβαει ο κοσμος...ρε που παμε ρεεεεεεεεε...

η υγρη πουδρα ειναι ιδανικη για τις ιδροτσιλες

εγω μωρομαντηλα χρησιμοποιω της pampers και μετα το πλενω το μωρο και μεχρι τον 4ο του εβαζα την κρεμα της penaten πολυ καλη αλλα πολυ παχια και επρεπε να τριβω με το μωρομαντηλο για να φυγει η προηγουμενη στρωση...πλεον χρησιμοποιω την κρεμουλα της frezyderm ειναι φανταστικη (λιγο ακριβη 14,80 απτο φαρμακειο αλλα κραταει αρκετο διαστημα, penaten ηθελα 1 καθε εβδομαδα οποτε μια η αλλη) και ουδεποτε δεν συγκαηκε το μωρο μου

φιλια σε σενα το κουκουτσι και τα λεχουδια!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

GOODMORNING κοριτσια!!!

τι κανετε??

Εγω χρησιμοποιω αλλωτε της frezyderm που ειναι οντως τελεια,

σπανια sudocream και εχω φτιαξει και εγω μια ωραια κηραλοιφη,που δεν εχει χρειαστει να τη χρησιμοποιησω ακομα, αλλα την εχω για κοκκινιλες πιο εντονες κτλ

Πλυσιμο περιοχης κανω σε καθε αλλαγμα, και μωρομαντηλα δε χρησιμοποιω σχεδον καθολου, καμια φορα μετα το πλυσιμο για να καθαρισω καμια πτυχη που εχει κολλησει κρεμα απο το βραδυ..

Κατα τα αλλα πρωτη αποπειρα λαχανοσουπας, μαλλον οχι πετυχημενη,

φαγαμε 4 κουταλιες νομιζω, και αυτες με μια ξινιλα ΝΑ στη μουρη..χαχαχααχα, να ξαναδοκιμασω λετε σημερα 'η να την αφησω να ξεχασει την κακια αυτη εμπειρια??

Σκεφτομαι ρε κοριτσια να αλλαξω το γαλα..Δινω το humana 2 τωρα,

αλλα κανουμε μαλακα κακα 2-3 φορες την ημερα..αρχικα δεν το ειχα προσεξει γιατι η αλλαγη γαλατος συνεπεσε με την εισαγωγη φρουτοκρεμας, αλλα βλεπω, οτι η μουσταρδα συνεχιζεται και τις μερες που δε δινω φρουτο..και παρενθεση, δινω μηλο και μπανανα που δε δικαιολογειται..

καπου διαβασα οτι το humana 2 περιεχει χαρουπαλευρο που μπορει να ευθυνεται για διαρροιες σε βρεφη..δεν ξερω, λεω να της δωσω καποιο αλλο δευτερης βρεφικης.

Τι αλλα νεα εσεις?


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Annete μου το τελευταιο γαλα το πινει συνηθως στις 11 πριν κοιμηθει δλδ περιπου. κανονικα πρεπει να πινει 210 μλ απ'οτι ξερω αλλα αυτο δν το εχουμε καταφερει ακομα, γρω στα 140-160 μλ πινει. και το βραδυ που ξυπναει αν δεν του δωσω γαλα ναι κλαιει αρκετα. και παλι τοτε πινει την ιδια ποσοτητα η και λιγοτερο επειδη τον παιρνει ο υπνος και δεν ξυπναει με τιποτα κιολας για να το τελειωσει. Πιπιλα εντω μεταξυ δεν θελει με τιποτα,ουτε τωρα ουτε οταν ηταν πιο μικρος και πιπιλαει το δαχτυλο του λιγο πρι κοιμηθει.

Κι εγω την freezederm χρησιμοποιω απο την αρχη και ειναι τρομερη κρεμα και καμια φορα οταν ειμαστε εξω την penaten που οπως ειπες ειναι αρκετα πιο παχυρευστη.

Μωρομαντηλα παιρνω τα Baby Care. Δεν εχουν ουτε οινοπνευμα ουτε σαπουνι, μυριζουν χαμομηλακι και δεν κολλανε τα χερια σου μετα. Ειναι και σε προσφορα εδω και αρκετο καιρο. Συσκευασια των 4ων πακετων εχει 6.29ευρω (δηλ 8 ευρω μειον) οποτε παραλληλα συμφερουν.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενακι μου κι ο μικρος μου την ιδια ακριβως αντιδραση ειχε με ττν χορτοσουπα την πρωτη φορα. Αυτη αλλωστε ηταν και η αφορμη που εγραψα στο φορουμ. Θα στρωσει θα δεις. Μολις ξεκινησεις και το κρεατακι θα της αρεσει πιο πολυ.

Οσον αφορα το γαλα εγω θα ελεγα να παρεις τον παιδιατρο της μικρης να ρωτησεις γιατι σημβαινει αυτο με τις κενωσεις,λογικα θα σου πει γιατι σημβαινει αυτο και μπορει κι εκεινη να σου προτεινει καποιο αλλο γαλα.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχω φαει τετοια γκρινια που δεν θυμαμαι το ονομα μου...

πως σε νοιωθω...και μολις πριν λιγο κοιμηθηκε ουφφφφφφφφφφ

καλησπερα ειπα δεν ειπα...ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

GOODMORNING κοριτσια!!!

τι κανετε??

Εγω χρησιμοποιω αλλωτε της frezyderm που ειναι οντως τελεια,

σπανια sudocream και εχω φτιαξει και εγω μια ωραια κηραλοιφη,που δεν εχει χρειαστει να τη χρησιμοποιησω ακομα, αλλα την εχω για κοκκινιλες πιο εντονες κτλ

Πλυσιμο περιοχης κανω σε καθε αλλαγμα, και μωρομαντηλα δε χρησιμοποιω σχεδον καθολου, καμια φορα μετα το πλυσιμο για να καθαρισω καμια πτυχη που εχει κολλησει κρεμα απο το βραδυ..

Κατα τα αλλα πρωτη αποπειρα λαχανοσουπας, μαλλον οχι πετυχημενη,

φαγαμε 4 κουταλιες νομιζω, και αυτες με μια ξινιλα ΝΑ στη μουρη..χαχαχααχα, να ξαναδοκιμασω λετε σημερα 'η να την αφησω να ξεχασει την κακια αυτη εμπειρια??

ΧΑΧΑΧΑ ακους εκει ξυνιλα το μιλλυτσακι μας!

να της δωσεις παλι, λογικο ειναι να την ξυνισει η πρωτη φορα και η δευτερη και η τριτη,μετα θα τρωει και θα μουγκριζει μεχρι να φαει την επομενη κουταλια!!!:tongue:

Σκεφτομαι ρε κοριτσια να αλλαξω το γαλα..Δινω το humana 2 τωρα,

αλλα κανουμε μαλακα κακα 2-3 φορες την ημερα..αρχικα δεν το ειχα προσεξει γιατι η αλλαγη γαλατος συνεπεσε με την εισαγωγη φρουτοκρεμας, αλλα βλεπω, οτι η μουσταρδα συνεχιζεται και τις μερες που δε δινω φρουτο..και παρενθεση, δινω μηλο και μπανανα που δε δικαιολογειται..

καπου διαβασα οτι το humana 2 περιεχει χαρουπαλευρο που μπορει να ευθυνεται για διαρροιες σε βρεφη..δεν ξερω, λεω να της δωσω καποιο αλλο δευτερης βρεφικης.

Τι αλλα νεα εσεις?

καλυτερα να μιλησεις με τον παιδιατρο

εμεις καλα, γκρινια και ξενυχτιιιιιιιιιιιιι αααααααχ

Annete μου το τελευταιο γαλα το πινει συνηθως στις 11 πριν κοιμηθει δλδ περιπου. κανονικα πρεπει να πινει 210 μλ απ'οτι ξερω αλλα αυτο δν το εχουμε καταφερει ακομα, γρω στα 140-160 μλ πινει. και το βραδυ που ξυπναει αν δεν του δωσω γαλα ναι κλαιει αρκετα. και παλι τοτε πινει την ιδια ποσοτητα η και λιγοτερο επειδη τον παιρνει ο υπνος και δεν ξυπναει με τιποτα κιολας για να το τελειωσει. Πιπιλα εντω μεταξυ δεν θελει με τιποτα,ουτε τωρα ουτε οταν ηταν πιο μικρος και πιπιλαει το δαχτυλο του λιγο πρι κοιμηθει.

ε τοτεκανε υπομονη και θα το φτιαξει μονος του το προγραμμα του, οταναρχισει πλεον και χορταινει με τις τροφες θα δεις την αλλαγη

Κι εγω την freezederm χρησιμοποιω απο την αρχη και ειναι τρομερη κρεμα και καμια φορα οταν ειμαστε εξω την penaten που οπως ειπες ειναι αρκετα πιο παχυρευστη.

υπαρχει και μικρο σωλιναριο παντως για την τσαντουλα του

Μωρομαντηλα παιρνω τα Baby Care. Δεν εχουν ουτε οινοπνευμα ουτε σαπουνι, μυριζουν χαμομηλακι και δεν κολλανε τα χερια σου μετα. Ειναι και σε προσφορα εδω και αρκετο καιρο. Συσκευασια των 4ων πακετων εχει 6.29ευρω (δηλ 8 ευρω μειον) οποτε παραλληλα συμφερουν.

:wink:

ελενα θα περιμενω οδηγιες για το σαββατο, θα περασουμε σουπερ...μηπως θελει να ερθει αλλη μια κοπελα?μια που εχει για κορουλα μια κουκλιτσα?λεω εγω τωρα!ελενη θα σε παρω τηλ εχω και κατι για σας βρε!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, φεύγουμε αύριο για Κατερίνη όπου δεν έχω ίντερνετ ούτε καν κλόπι!!!!;) Γι' αυτό σήμερα σας χαιρετώ για το υπόλοιπο καλοκαιράκι μιας και επιστρέφουμε στις 29 Αυγούστου στη βάση μας!:P:p:p:p

Ελένη, κι εμένα δεν τρελαίνεται για χορτόσουπα, υπομονή και θα στρώσουν!

Πάω γιατί γκρινιάζει, σας φιλώ γλυκά όλες και τα νινάκια σας!!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ πως ζηλευω που θα συναντηθειτε; αν ημουν στην Αθηνα θα ερχομουν οπωσδηποτε!

Μακαρι να μπορουσα να γνωρισω κι εσενα Βικυ μου! και ολα τα κοριτσια του φορουμ!

Δεν ξερω κιολας σε ποιες περιοχες μενετε η καθεμια.

Βικυ εσυ ερχεσαι καθολου Αθηνα?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, φεύγουμε αύριο για Κατερίνη όπου δεν έχω ίντερνετ ούτε καν κλόπι!!!!;) Γι' αυτό σήμερα σας χαιρετώ για το υπόλοιπο καλοκαιράκι μιας και επιστρέφουμε στις 29 Αυγούστου στη βάση μας!:P:p:p:p

Ελένη, κι εμένα δεν τρελαίνεται για χορτόσουπα, υπομονή και θα στρώσουν!

Πάω γιατί γκρινιάζει, σας φιλώ γλυκά όλες και τα νινάκια σας!!!!

Καλές Διακοπέεεεεεςςςςς :D:D:D:D:D

Ευχομαι να περασετε φανταστικα!! Να απολαυσετε τα μπανακια σας, τις βολτες και να χορτασετε και λιγο υπνο παραπανω...αν κ με τρια παιδια το τελευταιο λιγο δυσκολο αλλα ολα τα υπολοιπα απολυτως εφικτα!!!

Σε περιμενουμε οταν γυρισεις να μας γραψεις ολα τα νεα!!!

Φιλια πολλα σε'σενα και στα παιδακια σου!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Ελενα,ερχομαι συχνα Αθηνα. Εκει μεναμε μεχρι πριν 2 χρονια οταν και αποφασισαμε να μετακομισουμε στη Μυτιληνη. Ειναι τη πεθερικα μου εκει και ολο και ερχομαστε,στις γιορτες, το καλοκαιρι,τωρα καναμε τη βαφτιση εκει...οποτε καποια στιγμη θα τα καταφερουμε!:-)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...