Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

εγω απο την αλλη νομιζω οτι ειναι το ιδιο αλλα δεν θα παρω και ορκο παντως ειχα γυρισει και το ειχα δει και αμαζον για αυτο το πιστευω ειχα κανονικα και την ανακλιση της πλατης και τις μπαρες και λαστιχενιες ροδες και το εβλεπα για δωρο βαφτισης αλλα τελικα μου ειπαν οτι ειχαν και δεν το πηρα για να σου πω 100% αν θες ριξε μια ματια παντως και το αγοραζεις την δευτερα δεν εγινε και κατι η διαφορα 1μερας

Αφενός δεν μπορώ να πάω jumbo, αφετέρου όσες φορές έχω πάει δεν το έχω δει ποτε


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οκ αν καποια αλλη ενδιαφερετε θα παω την δευτερα jumbo οποτε μπορω ναδω τι ακριβως ειναι τωρα αν εχουμε διαφορετικα προιοντα ναι καποια πραγματα δεν τα εχουν ολα δηλαδη το καταστημα της ανοιξης με το καταστημα της εκαλης εχουν διαφορετικα προιοντα και καποια στιγμη που ειχα περασει απο το avenue βρηκα πραγματα που στα αλλα 2 δεν υπηρχαν αλλα και παρα πολλα τα εχουν και τα 3 μαγαζια

Link to comment
Share on other sites

για παμε παλι για την ισοτιμια? εδω δεν αγοραζουμε ουτε πουλαμε

αυτα ειναι τη διευκολυνση που μας παρεχουν?

παιζουν 2 τιμες?

η ευρομπανκ κατι τσιμπαει αν θυμαμαι για τη μετατροπη νομισματος

αλλα οχι οι υπολοιπες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για παμε παλι για την ισοτιμια? εδω δεν αγοραζουμε ουτε πουλαμε

αυτα ειναι τη διευκολυνση που μας παρεχουν?

παιζουν 2 τιμες?

η ευρομπανκ κατι τσιμπαει αν θυμαμαι για τη μετατροπη νομισματος

αλλα οχι οι υπολοιπες

η τιμη πωλησης που δινει η τραπεζα απο την οποια εχουμε την προπληρωμενη ειναι η τιμη με την οποια αγοραζουμε...Τιμη πωλησης ειναι για μας οταν κανουμε αγορες απο αγγλια και τιμη αγορας οταν μας κανουν επιστροφη χρηματων....ουσιαστικα με τις αγορες απο το εξωετρικο αν πληρωνεις στο νομισμα τους ειναι σαν να αγοραζεις λιρες 'η δολλαρια

Link to comment
Share on other sites

καμια διαφωνια αλλα ΤΙ αγοραζουν Η πουλανε στη περιπτωση?

απλα θελει αλλαγη ισοτιμιας

ειναι ο μεσος ορος η αγορα η η ωληση?

οταν κανεις αγορα απο αμαζον αγοραζεις εσυ λιρες αρα η τραπεζα σου πουλαει λιρες=> βλεπεις την σιοτιμια με τιμη πωλησης λιρας.

οταν σου κανει επιστροφη χρηματων το αμαζον πουλας λιρες αρα η τραπεζα αγοραζει τις λιρεσ σου => βλεπεις ισοτιμια με τιμη αγορας λιρας το αντιστοιχο για δολλαριο

Επισης ο μεσος ορος που δινει η τραπεζα η μεση τιμη κινησης του νομισματος κατα την διαρκεια της ημερας το καθε νομισμα αλλαζει τιμη ανα λεπτο κατα την διαρκεια που ειναι ανοιχτο το χρηματιστηριο

Link to comment
Share on other sites

η ευρομπανκ χρεωνει εξτρα την επιπλεον μετατροπη νομισματος και καλα οτι δεν πηγες να αγορασεις εσυ αλλα υποχρεωθηκε να βαλει υπαλληλο να το κανει.Βλακειες δηλαδη απλα για να εχει παραπανω εσοδα.Αν πληρωσεις με την πιστωτικη σου δεν εχει αυτη τη χρεωση γιατι η συμβαση μεμ βιζα-μαστερκαρντ δεν θα της το επιτρεπει ....τετοια απαντηση μοου ειχαν δωσει οταν ρωτησα...το αντιστοιιχο κανει οταν μεταφερεις χρηματα απο τον λογαριασμο σου στην προπληρωμενη κραταει περα απο την προμηθεια και 0,2ευρω για την ολη κινηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tamar το ιδιο ποδηλατο το ειδα στα jumbo πριν απο 2 βδομαδες στα 99 ευρω

Κι εγώ το εχω δει στα Τζαμπο της Κιφησίας σε λαχανί κιόλας το Πάσχα!

To smart trike? Μη μου λες τέτοια γιατί μόλις το παρήγγειλα για δώρο από το θείο μας. Του είπα 120 ευρώ οτι έχει. Ρόμπα θα γίνω. Είσαι σίγουρη; Το βάζω στο skroutz και φάινεται οτι δεν υπάρχει στην ελλάδα

Το σκρούτζ δεν βγάζει γενικα προιοντα τζαμπο γιατί δεν είναι δηλωμένα στη σελίδα τους!

Πήρα στο jumbo του Ρέντη. Το έχουν μόνο σε μπλε και ροζ, ενώ εμείς θέλαμε λαχανί. Το μπλε άλλωστε είναι πιο φτηνό στο άμαζον.Εμείς θέλαμε ουδέτερο χρώμα

Βασικα ούτε το μπλέ βγαινει πιο φθηνά :rolleyes: με ενα γρήγορο υπολογισμό στο αμαζον βγαινει 111 ευρώ!

http://www.bankofgreece.gr/BogIsotimiespdf/2012/20120504.04.083.pdf

ένα παράδειγμα ισοτιμιών.

Εξάλλου αν πάτε σε τράπεζα, απ'έξω συνήθως έχει έναν πίνακα που φαίνονται οι δύο τιμές "we buy at- we sell at".

Ετσι είναι!!!Με αλλη τιμη αγοράζεις λίρα κ με άλλη πουλάς!Σε καθε περίπτωση κερδίζει η τράπεζα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε ιριδα θελω φωτο της μικρης! τωρα πρωτοβαλαμε πυζαμες μαδερ 3-4 μαρηηηηηηηηηηηη

χαχαχχαχαχαχα εεεε θα σου στειλω μια! δωσε εμαιλ!

εχμ εχμ εν τω μεταξυ μετρηθηκαμε κ ειναι 15 κιλα ακριβως κ 94εκ

(κ φοραει το 3αρι τζιμπορι ισα ισα και 4αρια ανετα)

εντιτ αφου αυτη τη στιγμη της φοραω πυτζαμες τεσκο 2-3 τι να επαιρνα για το χειμωνα? 3-4 πηρα.... σε ολα......

βασικα φορμες-ζακετα φουτερ-φανελες-καλτσες πηρα....

Δηλαδη τα μεγεθη στο tesco ειναι μικρουλια? Ο μπεμπης ειναι 73 εκ και 9 κιλα. Να του παρω 9-12 ή 12-18? Απο zara του παιρνω 12-18.

κοριτσιιι ειπα εχω προβλημα με τα νουμερα μη βλεπεις τι λεω..... εγω τα θελω ανετα τα ρουχα της....... κανονικα αγγλικα μεγεθη ειναι νομιζω.... αλλα πχ οι φανελες ειναι ψιλοστενες.... οι φορμες κ τα παντελονια χωρις λαστιχο θεομακρα..... με πιανεις?

πες απο ποιο αλλο μαγαζι εχεις ψωνισει για να σου πω συγκριτικα...... το ζαρα δε το παιρνω σα μεσο συγκρισης γιατι ολοι λενε οτι ειναι μικρα τα ρουχα του κ επισης δεν εχω εδω κ δεν εχω αγορασει ποτε παιδικα.....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι παρελαβα τα ρουχαλακια απο ανταμς οτι η καρτα δεν εχει χρεωθει και οτι οι αγγλοι ακομα δεν εχουν καταλαβει τι εχει γινει και εγω δεν ξερω τι να τους πω...Τους ζητησει να γινει η χρεωση και μου απαντησαν οτι το ψαχνουν και θα με ενημερωσουν

Με γειά σας ;);) Προφανώς κάποιο bug στο σύστημά τους.

Πήραμε το ΠΛΑΣΜΑ ΚΑΡ και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Έχει πολύ πλάκα!!!!!


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...