Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ευχαριστώ ΑΓΓΕΛΙΚΗ. Λοιπον μπηκα σπίτι τωρα και μυρίζεειιιι τόσο θεικά!!!:P:p:p Σχετικά με τα δωμάτια κορίτσια έβαλα και λεπτομέριες που δεν είχα την άλλη φορά στο blog (πχ τους άλλους τοιχους) αλλά διστιχώς η κάμερα σήμερα χάλασε και τα χρώματα δεν φαίνονται καλά όπως στις πρώτες φοτο. μου πήρε κάμποσο γιατι το κάνα όλο μόνος και με το χέρι (τα λουλούδια όλα χωρίς στενσιλ και τέτοια) αλλά τα χάρηκαν τόσο πολύ. Δείτε τα δωματια (δεν βάζω λινκ έτσι και αλλιώς το ξέρετε το blog). ΑΑΑ και τώρα που το θυμήθηκα ΑΓΓΕΛΙΚΗΗΗΗΗΗΗ (να σε αγγαρέψω λίγο;) θα βάλεις την συνταγή για σουφλέ μελιτζάνας να την κάνω; :oops: Το διάβασα και θελω να το κάνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα φιλαρακια (Νινα σε αντιγραφω- ησουν αψογη)! Πως ειστε;

Νινα μου μη σκεφτεσαι δυσαρεστα πραγματα. Όλα θα πανε καλά και θα τελειωσουν τα βασανα σου. Η μετεγχειρητικη περιοδος θα ειναι λιγο δυσκολη αλλα αν εχεις βοηθεια οπως ειπε και η Εβιρι θα εξελιχθει καλά.

Εβιρι εχει δικιο η Αγγελικη σωστος γλωσσοδετης.

Τζενη στην κατσαρολα το εκανες το φαγητο ή στο φορνο σε στρωσεις;

Νικο δεν εχει τραβηξει και λιγες αλλαγες ο μικρος. Θα δεις θα ηρεμησει σιγα σιγα τωρα που καταλαγιασατε κι εσεις. Και το γεγονος οτι ειστε στην επαρχια ειναι καλό γιατι τα παιδια μεγαλωνουν με αλλα ερεθισματα και αλλη χαλαροτητα. Εμενα μου αρεσει η βρωμη σαν σουπα με τυρι φετα. Τα δημητριακα γενικα δνε μου αρεσουν πολυ (βασικα το γαλα δεν μου αρεσει και την εχουν πατησει και τα δημητριακα). Μπορεις και τις φακες να τις κανεις με ντοματα και να βαλεις λουκανικο Φρανκφουρτης μεσα.

Λοιπον χτες το βραδυ αποφασιστηκε πως την Κυριακη (κοινως τρεχατε ποδαρακια μου) θα κανουμε σπιτι τα γενεθλια του κανακαρη μας μιας και ειμαστε εδω! Εκτος απο τουρτα λεμε να εχουμε και κανενα μπινελικακι για τα πιτσιρικια που θα ειναι καλεσμενα. Λοιπον σκεφτηκα να κανω πιτσα, τυροπιτακια και λουκανικοπιτακια με ζυμη κουρου, κεφτεδακια, κατι σαν μπομπες, μακαρονοσαλατα και πρασινη σαλατα. Τι αλλο θα μπορουσα να εχω; Σημειωτεον θελω να ειναι πραγματα που μπορω να εχω φτιαξει απο την προηγουμενη γιατι δεν λειτουργει ακομη ο φουρνος μου και θα παω να τα ψησω στη μαμα μου και να τρωγονται και κρυα αφου δε θα μπορω να τα ζεστανω. Για τουρτα λεω να φτιαξω με ετοιμα σαβαγιαρ μια και δεν μπορω να ψησω παντεσπανι.

Σημερα πηγε ο μικρος πρωτη φορα στον παιδικο. Εμεινε ανετα εκει.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Νίκο το σουφλέ το κάνω ως εξής :

Tηγανίζω τις μελιτζάνες και τις βάζω σε χαρτί κουζίνας για να απορροφηθεί το λάδι.

Άστες κάμποσες ωρίτσες να στραγγίξουν όσο γίνεται γιατί αμολάνε το λαδάκι μετά!

Ετοιμάζω μία απλή σάλτσα ντομάτας.

Στρώνω μία στρώση μελιτζάνες σε πυρέξ, αλείφω σαλτσούλα από πάνω τους και βάζω από πάνω τυρί που να λιώνει.

Επαναλαμβάνω σε άλλη 1 ή δύο στρώσεις ανάλογα πόσα υλικά έχω. Συνήθως δύο στρώσεις αρκούν!

Στο τέλος περιχύνω με κρέμα γάλακτος και ψήνω στον φούρνο μέχρι να λιώσει και ροδίσει το τυρί και η κρέμα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλαρακια (Νινα σε αντιγραφω- ησουν αψογη)! Πως ειστε;

Γειά σου Φωτεινούλα!

Εβιρι εχει δικιο η Αγγελικη σωστος γλωσσοδετης.

:D:D:D:D:D

Λοιπον χτες το βραδυ αποφασιστηκε πως την Κυριακη (κοινως τρεχατε ποδαρακια μου) θα κανουμε σπιτι τα γενεθλια του κανακαρη μας μιας και ειμαστε εδω! Εκτος απο τουρτα λεμε να εχουμε και κανενα μπινελικακι για τα πιτσιρικια που θα ειναι καλεσμενα. Λοιπον σκεφτηκα να κανω πιτσα, τυροπιτακια και λουκανικοπιτακια με ζυμη κουρου, κεφτεδακια, κατι σαν μπομπες, μακαρονοσαλατα και πρασινη σαλατα. Τι αλλο θα μπορουσα να εχω; Σημειωτεον θελω να ειναι πραγματα που μπορω να εχω φτιαξει απο την προηγουμενη γιατι δεν λειτουργει ακομη ο φουρνος μου και θα παω να τα ψησω στη μαμα μου και να τρωγονται και κρυα αφου δε θα μπορω να τα ζεστανω. Για τουρτα λεω να φτιαξω με ετοιμα σαβαγιαρ μια και δεν μπορω να ψησω παντεσπανι.

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις και κάτι άλλο. Μιά χαρά μεζεδάκια έχεις!

Σημερα πηγε ο μικρος πρωτη φορα στον παιδικο. Εμεινε ανετα εκει.

Φιλια

Μπράβο και στον μικρούλη σου! Πήραν ανάσα οι γονείς σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

πωπω Φωτεινη μου χρονιζει κιολας!!! να τα εκατοστησει το μαναρακι μας!

Εμενα μια χαρα μου φαινονται αυτ απου θα εχεις! Θα μπορουσες να βαλεις κ κανα σνιτσελακι κοτοπουλο η χοιρινο σε κομματακια που μπορεις κιολας να το τηγανισεις αντι να το ψησεις κ τρωγεται ανετα απο μικρους κ μεγαλους!

Καλα οτι θα εγραφα ποστ γιατι ετοιμαζομαι για τα δικα μας γεννεθλια σε 20 μερες κ ψαχνω ιδεες! Τα κεφτεδακια εγω 2 χρονιες τα εκανα σουβλακια με ντοματακια μικρα κ κασερακι.Τωρα εχω δει κατι πατατες φατσουλες που τις ψηνεις κ τις βαζεις κ λεω να το κανω για αλλαγη. η πιτσα ειναια υτο που τρωγεται πρωτο κ τρωγεται απο ολους!!!

Δεν χριεαζεται να σε φαει η κουζινα Φωτεινη μου να χαρεις κ την μερα.Εγω περσυ κουραστηκα τοσο πολυ που αργα το βραδυ που πεσαμε για υπνο ετρεμαν τα ποδια μου απο την κουραση κ φαντασου ειχα παρει κ την προηγουμενη μερα αδεια κ την μερα του παρτυ ηρθε κ η μαμα μου ...

Μπραβο στον μικρο, πολυ προσαρμοστικο παιδακι!!! αντε να σου φυεγι κ αυτο το αγχος να εχει προσαρμοστει πριν φυγεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Σας ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια για την εγχείρηση:D με τόση θετική ενέργεια, δε μπορεί παρά να πάνε όλα καλά!

Από μαγειρικά: Φασολάδα έκανα σήμερα...έψησα και ένα ραβανί, καθώς μου έληγε το σιμιγδάλι... φάγαμε το βράδυ με παγωτό βανίλια από πάνω... κόλαση!:tongue:

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 το σουφλέ μελιτζάνας μου φαίνεται λαχταριστό... μου τρέχουν τα σάλια:tongue: η βρώμη εμένα δε με ενοχλεί ιδιαίτερα... ψάχνω γενικώς συνταγές με τέτοιου είδους υγιεινά... ο μεν σύζυγος φρικάρει καμία φορά.. δεν του αρέσουν;)

Φιλιά... καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαι και εγώ. Που λετε σήμερα έχω νευρα. Ήρθαν φίλοι και βγήκαμε. Το φέρε η κουβέντα στις απόκριες και μίλησα εγώ για μια κυρία, ηλικιωμένη στην γειτονιά μου στην πόλη που μεγάλωσα, με πολλά προβλήματα, πάρα πολλά, που κάθε απόκριες ντύνεται και κάνει επισκέψεις στην γειτονιά και κάνει όλους να γελάνε με τα αστεία της. Την πάω τρελά και τη θαυμάζω για αυτό. Ηταν η ψυχη των βαρετών αποκριων που περναγαμε σπίτι μου :rolleyes: Όταν το πα λεει ο ένας : "αν φτάνεις σε τέτοιες ηλικίες και καταντας έτσι καραγκιοζης...αστα να πάνε. Πρέπει όταν φτάνεις εκεί να βάζεις μυαλό"...για κάτσε ρε συ...και πιος είσαι εσύ που θα κρίνεις δηλ. ποιος είναι ο ενδικνειμένος τρόπος να φερθει κανείς σε κάποια ηλικία; δηλ. τι πρέπει να κάνει; να πέσει στον καναπέ και να πεθάνει ή κατι; να απομονωθεί; τι; φυσικά και ο άλλος μαμουχαλος συμφώνησε. Δεν κατάλαβα δηλ. ποιο ειναι το θεμα, αλλα μάλλον ξερω...η χαρά τους πειραζει. Μετα συνιδειτοποιησα ότι και οι 3 (ηταν και μια φιλη εκει) προσπαθουν απο τότε που τους γνωρίζω (πολλαά χρόνια) να βρουν ταιρι αλλα μπααααααααααααααα...και μετά γκρινιάζουν οτι ειναι μόνοι και η χυλόπιτα παει σύννεφο...είναι οι γυναίκες πλέον κακής ποιότητας λένε οι κυριοι, οι άντρες είναι πανίβλακες και gay η κυρία. Η συνεχής κριτική και η γκρίνια δεν βοηθάει ξέρετε :mad: Και ακόμα απορούν πως βρήκα εγω κοπέλα και παντρευτηκα κιόλας... (μου την εχουν εκφράσει την απορία αυτη)...πουφ τα πα και ξελάφρωσα :P

Link to comment
Share on other sites

ααα ΦΩΤΕΙΝΗ να τα εκατοστήσει το βλασταράκι σου και να το δεις όπως ποθεις και όπως ποθεί και αυτό!!! Τώρα είδα ότι ετοιμαζεται γενέθλια!

Νινα ποοοσσοο καταλαβαίνω τον σύζυγο

Ουφ τι θέλω και βγαίνω αφού αφενός δεν βγαίνει ακρη αφετερου δεν μου αρεσει καν να βγαινω!! Παω να φαω την βρώμη μου (γιακ μισώ την βρωμη αλλα δεν εχει αλλα σνακ τωρα πρεπει να παω για εφόδια αυριο.) ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού έχει κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες!

Έχει τόσο ωραία μέρα σήμερα που στην δουλειά κάνουμε πλάκα ότι θα φύγουμε και θα πάμε εκδρομή!

Καλησπέρα σε όλους!

Γειά σου Νινάκι!

Σας ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια για την εγχείρηση:D με τόση θετική ενέργεια, δε μπορεί παρά να πάνε όλα καλά!

Ακριβώς!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 το σουφλέ μελιτζάνας μου φαίνεται λαχταριστό... μου τρέχουν τα σάλια:tongue:

Είναι πολύ νόστιμο όντως!

η βρώμη εμένα δε με ενοχλεί ιδιαίτερα... ψάχνω γενικώς συνταγές με τέτοιου είδους υγιεινά... ο μεν σύζυγος φρικάρει καμία φορά.. δεν του αρέσουν;)

Τον καταλαβαίνω απόλυτα!

Φιλιά... καληνύχτα!

Ναι μαι και εγώ.

Γειά σου Νίκο!

Που λετε σήμερα έχω νευρα. Ήρθαν φίλοι και βγήκαμε. Το φέρε η κουβέντα στις απόκριες και μίλησα εγώ για μια κυρία, ηλικιωμένη στην γειτονιά μου στην πόλη που μεγάλωσα, με πολλά προβλήματα, πάρα πολλά, που κάθε απόκριες ντύνεται και κάνει επισκέψεις στην γειτονιά και κάνει όλους να γελάνε με τα αστεία της. Την πάω τρελά και τη θαυμάζω για αυτό. Ηταν η ψυχη των βαρετών αποκριων που περναγαμε σπίτι μου :rolleyes: Όταν το πα λεει ο ένας : "αν φτάνεις σε τέτοιες ηλικίες και καταντας έτσι καραγκιοζης...αστα να πάνε. Πρέπει όταν φτάνεις εκεί να βάζεις μυαλό"...για κάτσε ρε συ...και πιος είσαι εσύ που θα κρίνεις δηλ. ποιος είναι ο ενδικνειμένος τρόπος να φερθει κανείς σε κάποια ηλικία; δηλ. τι πρέπει να κάνει; να πέσει στον καναπέ και να πεθάνει ή κατι; να απομονωθεί; τι; φυσικά και ο άλλος μαμουχαλος συμφώνησε.

Είμαι μαζί σου στο θέμα της πρώην γειτόνισσας! Είναι τόσο ωραίο να βλέπεις ανθρώπους μιάς κάποιας ηλικίας να είναι γεμάτοι ζωή και να μην το βάζουν κάτω! Μακάρι να είμαι κι εγώ έτσι όταν φτάσω στην ηλικία τους!

Δεν κατάλαβα δηλ. ποιο ειναι το θεμα, αλλα μάλλον ξερω...η χαρά τους πειραζει. Μετα συνιδειτοποιησα ότι και οι 3 (ηταν και μια φιλη εκει) προσπαθουν απο τότε που τους γνωρίζω (πολλαά χρόνια) να βρουν ταιρι αλλα μπααααααααααααααα...και μετά γκρινιάζουν οτι ειναι μόνοι και η χυλόπιτα παει σύννεφο...είναι οι γυναίκες πλέον κακής ποιότητας λένε οι κυριοι, οι άντρες είναι πανίβλακες και gay η κυρία. Η συνεχής κριτική και η γκρίνια δεν βοηθάει ξέρετε :mad: Και ακόμα απορούν πως βρήκα εγω κοπέλα και παντρευτηκα κιόλας... (μου την εχουν εκφράσει την απορία αυτη)...πουφ τα πα και ξελάφρωσα :P

¨Οταν ο άνθρωπος είναι μαμούχαλος και μουρτζούφλης σιγά μην βρει ταίρι! Ή και να βρει θα είναι κάτι ανάλογο οπότε σκέψου δίδυμο!!!! :rolleyes:

Καλά έκανες και μας τα είπες για να εκτονωθείς!

Ουφ τι θέλω και βγαίνω αφού αφενός δεν βγαίνει ακρη αφετερου δεν μου αρεσει καν να βγαινω!! Παω να φαω την βρώμη μου (γιακ μισώ την βρωμη αλλα δεν εχει αλλα σνακ τωρα πρεπει να παω για εφόδια αυριο.) ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ

Εμ κι εσύ παιδάκι μου, δεν φροντίζεις να έχεις κάτι γλυκό σε κανένα ντουλάπι? Πως θα παρηγορηθείς με την Βρώμη??? :tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εμ κι εσύ παιδάκι μου, δεν φροντίζεις να έχεις κάτι γλυκό σε κανένα ντουλάπι? Πως θα παρηγορηθείς με την Βρώμη??? :tongue:

Αμ δεν την ξαναπατάω ΑΓΓΕΛΙΚΗ μου. Πηγα σήμερα πρωι και φόφτωσα σνακ...:twisted:...ΜΟΥΑ ΧΑΧΑ...πολλά και μερικά ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ (ξέρετε μιλάω για αυτη την σοκολατίτσα με την καραμέλα και την βύνη που πριν βρω κοπέλα ήταν ο έρωτας μου οταν ήμουν φοιτητής :tongue:) και είμαι έτοιμος για δουλειά σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αμ δεν την ξαναπατάω ΑΓΓΕΛΙΚΗ μου. Πηγα σήμερα πρωι και φόφτωσα σνακ...:twisted:...ΜΟΥΑ ΧΑΧΑ...πολλά και μερικά ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ (ξέρετε μιλάω για αυτη την σοκολατίτσα με την καραμέλα και την βύνη που πριν βρω κοπέλα ήταν ο έρωτας μου οταν ήμουν φοιτητής :tongue:) και είμαι έτοιμος για δουλειά σιγά σιγά.

Εμένα αυτήν την περίοδο αγαπημένη μου είναι η Λάκτα Bubblies με ρευστή καραμέλα! Σκέτη κόλαση!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

Βρε παιδιά, βρε παιδιά! τι σοκολατομανία είναι αυτή?! δεν ντρέπεστε? να μας κολάζετε!.... πάνω που έχω απεξαρτοποιηθεί!:tongue: για αυτό και εγώ έβαλα ένα κομμάτι ραβανί με κακάο από πάνω και ήρθα στα ίσα μου!:D

Υπέροχη μέρα όντως ΑΓΓΕΛΙΚΗ2! ευχαριστήθηκα την κηπουρική σήμερα!... άλλαξα γλάστρες, ανανέωσα το χώμα και ετοιμάζομαι για την άνοιξη... σκάνε μύτη και τα φυτά που είχα βάλει τους σπόρους πριν 2 μήνες! υπέροχη η φύση αυτή την εποχή! από φαί είχα λίγο μαγειρεμένο κυμά και θα φτιάξω και κάτι σε μακαρόνι μαζί... μάλλον κοφτό μακαρονάκι... σκέφτομαι τι καλό να κάνω αύριο για τον καλό μου... ξέρετε για του Αγίου Βαλ.... παρόλο που δεν είμαι υπέρ αυτής της γιορτής, θέλω να κάνω κάτι ξεχωριστό....έτσι να ξεφύγουμε λίγο:P για πείτε ιδέες για μενού!

Link to comment
Share on other sites

αλο αλο αλο!!!

Νικο συμφωνω με Αγγεκικη!! Αν ο αλλος ειναι παραξενος κ μουντρουχλης ολα του φταινε!!!

Απο την βρωμη στις σοκολατες ε? μπραβο σας!! εμας που κανουμε διαιτα δεν μας σκεφτεστε!!!

Αγγελικη λατρευω κοτοπουλο με πατατες!!!

Εγω σημερα γιουβαρλακια κ επειδη εγιναν μπολικα μαλλον θα φτασουν κ για αυριο!!

λοιπον παιδια για πειτε ιδεες για επικαλυψη καπ κεικς που να εχετε δοκιμασει-φτιαξει κ να ειναι νοστιμα ! δεν θελω ζαχαροπαστα μονο ! Σκεφτομαι να κανω για τ αγεννεθλια για την αρχη να εχω πριν βγαλω τα φαγητα.Λεω να κανω κ κανα μπσικοτο με σμαρτις. Κ θελω να βαλω κατι απο πανω μην ειναι σκετα. Η μους σοκολατας κραταει σε θερμοκρασια δωματιου ας πουμε κανα 2ωρο? τι να κανω γκανας σοκολατας? εγω διαβασει για βουτυροκρεμα αλλα αλλοι οι αποψεις διαφερουν αλλοι την εκθιαζουν αλλοι λενε τα χειροτερα.Κ μια κρεμα τυριου ειχα βρει..αχχ πελαγωσαα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

Καλό μεσημέρι Νινάκι!

Βρε παιδιά, βρε παιδιά! τι σοκολατομανία είναι αυτή?! δεν ντρέπεστε? να μας κολάζετε!.... πάνω που έχω απεξαρτοποιηθεί!:tongue: για αυτό και εγώ έβαλα ένα κομμάτι ραβανί με κακάο από πάνω και ήρθα στα ίσα μου!:D

Εμ! Αφού είμαστε σοκολατόπαιδα τι να κάνουμε????

Υπέροχη μέρα όντως ΑΓΓΕΛΙΚΗ2! ευχαριστήθηκα την κηπουρική σήμερα!... άλλαξα γλάστρες, ανανέωσα το χώμα και ετοιμάζομαι για την άνοιξη... σκάνε μύτη και τα φυτά που είχα βάλει τους σπόρους πριν 2 μήνες! υπέροχη η φύση αυτή την εποχή!

Είναι ωραίο να ασχολείσαι με τον κήπο! Αν είχα χρόνο θα έιχα ένα μπλακόνι όνειρο αλλά το πρωί δουλειά το απόγευμα δουλειές σπιτιού και παιδιά, που χρόνος???

από φαί είχα λίγο μαγειρεμένο κυμά και θα φτιάξω και κάτι σε μακαρόνι μαζί... μάλλον κοφτό μακαρονάκι... σκέφτομαι τι καλό να κάνω αύριο για τον καλό μου... ξέρετε για του Αγίου Βαλ.... παρόλο που δεν είμαι υπέρ αυτής της γιορτής, θέλω να κάνω κάτι ξεχωριστό....έτσι να ξεφύγουμε λίγο:P για πείτε ιδέες για μενού!

Δεν μου έρχεται κάτι αυτήν την στιγμή.....

αλο αλο αλο!!!

Γειά σου Τζενάκι!

Αγγελικη λατρευω κοτοπουλο με πατατες!!!

Η κόρη μου πάλι λατρεύει μόνο το κοτόπουλο! Αντί για πατάτες φούρνου θα φάει πουρέ!

Εγω σημερα γιουβαρλακια κ επειδη εγιναν μπολικα μαλλον θα φτασουν κ για αυριο!!

Δέχομαι πεσκέσι!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

λοιπον παιδια για πειτε ιδεες για επικαλυψη καπ κεικς που να εχετε δοκιμασει-φτιαξει κ να ειναι νοστιμα ! δεν θελω ζαχαροπαστα μονο ! Σκεφτομαι να κανω για τ αγεννεθλια για την αρχη να εχω πριν βγαλω τα φαγητα.Λεω να κανω κ κανα μπσικοτο με σμαρτις. Κ θελω να βαλω κατι απο πανω μην ειναι σκετα. Η μους σοκολατας κραταει σε θερμοκρασια δωματιου ας πουμε κανα 2ωρο? τι να κανω γκανας σοκολατας? εγω διαβασει για βουτυροκρεμα αλλα αλλοι οι αποψεις διαφερουν αλλοι την εκθιαζουν αλλοι λενε τα χειροτερα.Κ μια κρεμα τυριου ειχα βρει..αχχ πελαγωσαα!

Δεν το έχω καθόλου το θέμα με τις επικαλύψεις! Πάντα ότι έφτιαχνα το άφηνα γυμνό! Άντε να πασπάλιζα λιγη ζάχαρη άχνη από πάνω.

εμεις σημερα θα φαμε μπιφτεκια στο φουρνο (αν δεν ειναι τουβλα) και πρεπει να εφτιαξε η μαμα μου και κοκκινιστο κοτοπουλο με μακαρονια

Τούβλα ε? Έχω φτιάξει τέτοια μπιφτέκια ουκ ολίγες φορές!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...