Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μερική ρήξη σκωληκωειδιτιδας


giotak1

Recommended Posts

Καλησπερα , ηθελα να ρωτησω αν εχετε εμπειρια απο το θεμα αυτο στην αναρρωση απο μερικη ρηξη

σκωληκωειδιτιδας.

Να σας πω ολο το ιστορικο μας ... τι τραβηξα τι τραβηξα...

Μετα τις γιορτες των Χριστουγεννων πηγε η κορη μου ξανα στο σχολειο .9 ετων Τεταρτη δημοτικου,ημέρα Τριτη 12 Ιανουαριου

με παιρνει τηλ. στην δουλεια να μου πει οτι ποναει η κοιλια της κ εχει αναγουλες.Θεώρησα να παρω εναν παιδιατρο στο ΙΚΑ

να κλεισω ραντεβου την ιδια μερα α την δει.

Το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν "κολλησε ιωση ακομα δεν πηγε σχολειο".

Μεχρι να σχολασω το παιδι εκανε 4 φορες εμετο χωρις πυρετο κ διαρροια. Την πηγα παιδιατρο

την ειδε κοιταξε κ την κοιλια της κ μας ειπε να παρει ηλεκτρολυτες και την επομενη μερα να την παμε σε χειρουργο να δει την κοιλια

της οχι οτι θα εχει σκωληκωειδιτιδα αλλα να την παμε προληπτικα.

Το βραδυ μου ανεβασε πυρετο πολυ. Ηθελα να την παω νοσοκομειο αλλα φοβηθηκα μην κολλησει

και αλλες ιωσεις .

το πρωι ηταν καλυτερα αλλα προς το μεσημερι αρχισε να τρεμει σαν το ψαρι και επι δεκα λεπτα

με παρακαλουσε να κανω κατι για να σταματησει να τρεμει ...τα ειδα ολα κοριτσια ... 41 πυρετο ανεβασε μετα απο ενα ντουζακι την παμε στο ικα και με τα πολλα την παμε σε

χειρουργο και μολις την ειδε μας λεει ¨ακομα εδω ειστε? γρηγορα ενα ασθενοφορο το παιδι εχει οξεια σκωληκωειδιτιδα να προλαβετε.

Το ασθενοφορο εκανε 1 ωρα να ερθει κ εγω τι με θες πηγα κ ηρθα μεχρι να γινουν ολα αυτα κ να παμε νοσδοκομειο.

Μετα απο τον υπερηχο στο νοσοκομειο μας βαλανε χειρουεγειο.

Μετα απο 2 ωρες βγηκε η μικρη μου με σωληνακι στην μυτη :( ... ο χειρουργος μας ειπε οτι

ημασταν τυχεροι γιατι το παχυ εντερο καλυπτε την σκωληκωειδιτιδα και δεν απλώθηκε στην κοιλια παντου το μικροβιο και ηταν μονο τοπικα.

Τωρα που σας μιλαω περασαν 3 βδομαδες απο την εγχειρηση ,οταν βγηκαμε μετα απο 8 μερες μ εδωσαν διατροφη 3 εβδομαδων.

Το προβλημα μου παραμενει το βαρος ... παει σχολειο κ την τσαντα της την παιρνω εγω κ την παω στον 2ο οροφο και η δασκαλα στο σχολασμα την

κατεβαζει με το ανσανσερ .

Την επομενη εβδομαδα στο τελος της κλεινει εναν μηνα 13 Ιανουαριου εγχειρηστικε .Μπορει να σηκωνει την τσαντα της και να κατεβαινει στο προαυλιο στο σχολασμα?

Δεν εχω βοηθεια για μετα που σχολαει να ανεβαίνει καποιος να την παιρνει.Η δασκαλα ειπε μια εβδομαδα θα το κανει.

Μετα? Θα μπορει να την κουβαλαει μετα απο 3 βδοαμδες εγχειρησης? ή θα έχω αλλα τραβηγματα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφού το σχολείο έχει ασανσέρ γιατί δεν της παίρνεις μία τσάντα με ροδάκια. Κι εγώ στον δικό μου λόγω βάρους του πήρα τσάντα με ροδάκια, και είναι στον όροφο και χωρίς ασανσέρ.

Link to comment
Share on other sites

Της εχω βαλει τσαντα με ροδακια αλλα το ανσανσερ ανοιγει κ κλειδωνει με κλειδι κ θελει συνοδεια μεγαλου. Η πεθερα μου δεν παει , η δασκαλα ειπε μεχρι την Παρασκευη κ εμεινα μπουκαλα .... η μονη λυση να παρακαλεσω την δασκαλα αλλη μια βδομαδα να το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι τραβηξατε;; Ευτυχώς είναι καλα!!!

Περαστικά σας !!!

Υπάρχει σίγουρα θέμα με το βάρος;; Σου το είπε ο γιατρός;; Γιατί δεν απευθύνεται στον διευθυντή του σχολείου; Δεν οφείλουν να βοηθήσουν;; Δηλ αν είχε σπάσει το πόδι της πχ μακριά από μας πως θα πηγαινε και θα ερχόταν;; Εγω λέω να απαιτήσεις να πηγαίνει με το ασανσέρ και να την συνοδεύει κάποιος από κει.....ξέρω ότι δεν είναι υποχρέωση κανενός αλλά για στο καλό;; Άνθρωποι είμαστε.....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι τραβηξατε;; Ευτυχώς είναι καλα!!!

Περαστικά σας !!!

Υπάρχει σίγουρα θέμα με το βάρος;; Σου το είπε ο γιατρός;; Γιατί δεν απευθύνεται στον διευθυντή του σχολείου; Δεν οφείλουν να βοηθήσουν;; Δηλ αν είχε σπάσει το πόδι της πχ μακριά από μας πως θα πηγαινε και θα ερχόταν;; Εγω λέω να απαιτήσεις να πηγαίνει με το ασανσέρ και να την συνοδεύει κάποιος από κει.....ξέρω ότι δεν είναι υποχρέωση κανενός αλλά για στο καλό;; Άνθρωποι είμαστε.....

Πριν βγουμε ρωτησα τον χειρουργο για το βαρος ..και η απαντηση που πηρα ηταν "Εγω οταν πηγαινα σχολειο δεν ειχα τσαντα" τωρα τι του λες? Καλα θα συνεννοηθω λεω με την δασκαλα .

Θα της το πω γιατι δεν ηταν απλη εγχειρηση σκωληκωειδιτιδας .

Φοβαμαι ... αν δεν κλεισει μηνα φοβαμαι!

Απλα νευριαζω που δεν με βοηθανε τα πεθερικα μου. Ο πεθερος μ δεν μπορει εχει προβληματα υγειας αλλα απο την πεθερα μου δεν το περιμενα να με βλεπει να προβληματιζομαι κ να μην μου πει να με βοηθησει.

Εχω ενημερωσει ολους στο σχολειο κ διευθυντη με χαρτι γιατρου.

Σε ευχαριστω κ για τα περαστικα <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...