Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

      και γω αυτό νομίζω αλλά η κοπέλα στο 1555 μου είπε είναι ανεξάρτητο και την ρώτησα και 2 φορες ! θα με πάρουν εκείνοι είπαν! απ ότι ξέρω μόνο το κυοφορίας ,το λοχείας, και μετά αν κάνω το 9μηνο δικαιουμαι

       

       

       

       

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

marigia μου ακριβως ετσι αντιδραει η πεθερα μου παντα και γι αυτο και με νευριαζει. Στην δικη σου περιπτωση που ειναι ομως πιο ιδιαιτερα και σοβαρα τα πραγματα , οντως ηταν ηλιθιοτητα να πει τετοια κουβεντα στο παιδι και μονο οτι το σκεφτηκε δεν ακουγεται καθολου ωραιο. Ειμαι σιγουρη οτι και ο αντρας σου θα το καταλαβε αλλα ισως δεν ηθελε να σε ¨μπριζωσει¨. Και βασικο ξεκαθαρισε οτι δε θελεις συγκρισεις , εγω αυτο εκανα με την πεθερα μου γιατι μονιμως η εννοια της ηταν ποιον αγαπαει το παιδι, ποιον θελει περισσοτερο κ.λ.π. και σε μεγαλυετρη ηλικια σιγουρα τα παιδακια επηρεαζονται. Δωσε τοπο στην οργη (κλασσικα) και απλα αν πεσει στην αντιληψη σου κατι παρομοιο ευθεως κοψτο!

Κατερινα ωραια ιδεα ειδικη παραγγελια γιογιο!!!! μιλαω και εγω που δεν του εχω αγορασει καν λετε να την πατησω???:D:D:D:D

gio μια χαρα βρε χαζη εχεις και δικαιολογια!!!!;);)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!!!!!!

marigia μου εχεις απόλυτο δίκιο.Θεωρώ ότι πρέπει να μιλήσεις με το σύζυγο ή ακομα και με την ιδια την πεθερα σου και να της πείς ότι δεν θέλεις να βάζει τέτοια διλλήματα στη μικρη.Ειναι άδικο και απαισιο! Ξεκαθάρισε από τωρα. Μιας φιλης μου η πεθερα πήρε την πρωτοβουλία και φώναζε την μικρή με το δικό της όνομα-της γιαγιας δηλ. Όταν το κατάλαβε η μαμα έγινε το σώσε. Ναμην φτάσετε σε τέτοια σημεια. Απο την αρχη ξεκαθαρισμα για να ειστε όλοι καλα και αγαπημένοι.

ΠΕΖΗ μου πόσες φορες το έχω πάθει και μετα λιώνω από τύψεις...Μέσα στο πράγμαμμα ειναι αυτα...πόσο μάλλον τώρα που οι ορμόνες χτυπάνε κοκκινο. Εγώ εχθες δεν ειχα όρεξη να του μιλήσω..Και το βράδυ πέθανα απο τυψεις..Εβαλα τα κλάματα. Οσο μπορούμε να το διαχειριζόμαστε καλυτερα..από εκει και πέρα τι να πώ...

Κατερινακι το γιογιο βατραχακι εχουμε και εμεις..Μια χαρα μου φαινεται!!!!Πάντως κοριτσάκι πόση υπομονη πρεπει να έχεις με 2 παιδια ε;;; Αχ...αντε να δω!

Σας φιλώ,πάω να φάω παγωτο!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσακια μου ασχετο αλλα το μεγκα θυμαται:rolleyes: πηγα να διαγραψω μια αγγελια που ειχα βαλει στο φορουμ κ επεσα πανω στο παλιο μας καφε!!απο το 2009!ναι ναι....κ θυμηθηκα που μιλουσαμε ακομα κ απο εγκυες που ημασταν με μερικες απο εσας....απιστευτο, ε;;; οι πιο πολλες εχουν τωρα 2ο παιδακι ,πωπω ρε παιδια, τι πραγμα ειναι ο χρονος....:rolleyes:

μαριγια μου ειπε χοντραδα η πεθερα, κ την επομενη φορα καποιος να της ξεκαθαρισει οτι δεν θα ηθελε να ειναι στην θεση του μπαμπα σου...την ανδριελα του περιμενει κ αυτος να χαρει λιγο!!παρτε τη στο φιλοτιμο γιατι θα στα σπαει τα νευρακια.....:?

α πεζη ξεχασα να σου πω, εγω νευρα ειχα οχι μονο το α τριμηνο αλλα κ αρκετα τριμηνα μετα, στην πραγματικοτητα αρχισα να νιωθω καλυτερα αφοτου εκλεισε χρονο η μικρη:tongue: οποτε μην εχεις τυψεις για τα νευρα, απλα να ζητας βοηθεια απο τους αλλους οταν φτανεις στο αμην, να πηγαινεις καμια βολτα κ χωρις την οικογενεια κ να ξελαμπικαρεις.

εμεις πασχα σπιτι φετος, δουλευουμε αλλα κ να μη δουλευαμε, που λεφτα για βενζινη:tongue::rolleyes: τωρα βαλαμε κ σκαιπ κ μιλαμε στη βορεια νονα, μια χαρα μας βλεπω..θα παμε στα ξαδερφια της ερατως, θα κανουμε καμια εκδρομη στο βουνο ....(παρνηθα; θα δουμε..) θα ψησουμε κατσικακι στο φουρνο, κ θα επιχειρησω να φτιαξω τσουρεκι:tongue::tongue::tongue::tongue: αυγα βαριεμαι να βαφω..

σας φιλω!καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites

καλη μου daf πώς στο καλο να περασουν τα νευρα οταν η συμπεριφορα ειδικα του συζυγου ειναι ανεπιτρεπτη???Κοριτσια τα εχω παρει αγρια, αισθανομαι οτι δεν ειμαι εγω εγκυος αλλα αυτος, υπο την εννοια οτι βαζει μπροστα τις δικες του προτεραιοτητες, τα δικα του θελω κ.λ.π. Για παραδειγμα ενω ειμαστε στριμωγμενοι οικονομικα και οσο να ναι θελω να κανω τα κουμαντα μου για το νινακι μας, ο κυριος στην κοσμαρα του, πηγε και πηρε ποδηλατο σημερα με 500 ευρω:shock: οτι να ναι σας λεω, λες και εχει αναποδιασει. Ειμαι και εγω αποτομη και γενικα το κλιμα ειναι καπως τωρα τελευταια. Ισως αισθανεται ανασφαλεια, αγχος, δεν ξερω και νατιδραει ετσι αλλα υποτιθεται οτι αυτος επρεπε να ¨νταντευει¨εμενα οχι εγω αυτον.:mad: Ισως τα βλεπω υπερβολικα δεν ξερω...αλλα ελπιζω να περασει συντομα η μπορα γιατι τα νευρα μου κουρελι!!!!:mad::-x:-x:-x:-x Αισθανομαι οτι υπαρχει χασμα και καμια προσπαθεια για βελτιωση της καταστασης:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Αχ σας επρηξα αλλα που να τα πω και εγω???Δε θελω να δινω στοχο σε φιλους ποσο μαλλον σε συγγενεις γιατι καταλαβαινετε...ειναι αλλιως:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλη μου daf πώς στο καλο να περασουν τα νευρα οταν η συμπεριφορα ειδικα του συζυγου ειναι ανεπιτρεπτη???Κοριτσια τα εχω παρει αγρια, αισθανομαι οτι δεν ειμαι εγω εγκυος αλλα αυτος, υπο την εννοια οτι βαζει μπροστα τις δικες του προτεραιοτητες, τα δικα του θελω κ.λ.π. Για παραδειγμα ενω ειμαστε στριμωγμενοι οικονομικα και οσο να ναι θελω να κανω τα κουμαντα μου για το νινακι μας, ο κυριος στην κοσμαρα του, πηγε και πηρε ποδηλατο σημερα με 500 ευρω:shock: οτι να ναι σας λεω, λες και εχει αναποδιασει. Ειμαι και εγω αποτομη και γενικα το κλιμα ειναι καπως τωρα τελευταια. Ισως αισθανεται ανασφαλεια, αγχος, δεν ξερω και νατιδραει ετσι αλλα υποτιθεται οτι αυτος επρεπε να ¨νταντευει¨εμενα οχι εγω αυτον.:mad: Ισως τα βλεπω υπερβολικα δεν ξερω...αλλα ελπιζω να περασει συντομα η μπορα γιατι τα νευρα μου κουρελι!!!!:mad::-x:-x:-x:-x Αισθανομαι οτι υπαρχει χασμα και καμια προσπαθεια για βελτιωση της καταστασης:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Αχ σας επρηξα αλλα που να τα πω και εγω???Δε θελω να δινω στοχο σε φιλους ποσο μαλλον σε συγγενεις γιατι καταλαβαινετε...ειναι αλλιως:rolleyes:

xa xa xa! Γελάω καλη μου φιλη αλλα ξέρεις γιατι;; Και εμεις ειμαστε τσιμα τσιμα(και ποιος δεν ειναι) οικονομικα..Το προηγουμενο Σαββατο και ενω θέλω να μαζέψουμε χρηματα για τον τοκετο, πήγε και έβαλε αντιλιακες μεμβρανες στο αυτοκινητο 200€. Δε λέω...χρησιμες..Αλλα ειναι ο καιρος για τέτοια;;;;

Και σε μας υπάρχει μια ένταση, ελεγχόμενη βέβαια. Αλλα απορώ τι θα γινει μόλις γεννήσω και τότε που τα πράγματα θα ειναι ακόμα δυσκολότερα...

Τι να πω.Ειναι μάλλον απο τη φύση τους έτσι φτιαγμένοι...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη μου daf πώς στο καλο να περασουν τα νευρα οταν η συμπεριφορα ειδικα του συζυγου ειναι ανεπιτρεπτη???Κοριτσια τα εχω παρει αγρια, αισθανομαι οτι δεν ειμαι εγω εγκυος αλλα αυτος, υπο την εννοια οτι βαζει μπροστα τις δικες του προτεραιοτητες, τα δικα του θελω κ.λ.π. Για παραδειγμα ενω ειμαστε στριμωγμενοι οικονομικα και οσο να ναι θελω να κανω τα κουμαντα μου για το νινακι μας, ο κυριος στην κοσμαρα του, πηγε και πηρε ποδηλατο σημερα με 500 ευρω:shock: οτι να ναι σας λεω, λες και εχει αναποδιασει. Ειμαι και εγω αποτομη και γενικα το κλιμα ειναι καπως τωρα τελευταια. Ισως αισθανεται ανασφαλεια, αγχος, δεν ξερω και νατιδραει ετσι αλλα υποτιθεται οτι αυτος επρεπε να ¨νταντευει¨εμενα οχι εγω αυτον.:mad: Ισως τα βλεπω υπερβολικα δεν ξερω...αλλα ελπιζω να περασει συντομα η μπορα γιατι τα νευρα μου κουρελι!!!!:mad::-x:-x:-x:-x Αισθανομαι οτι υπαρχει χασμα και καμια προσπαθεια για βελτιωση της καταστασης:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Αχ σας επρηξα αλλα που να τα πω και εγω???Δε θελω να δινω στοχο σε φιλους ποσο μαλλον σε συγγενεις γιατι καταλαβαινετε...ειναι αλλιως:rolleyes:

να ευκαιρια για τις βολτες που σου ελεγα!!!:tongue:ποδηλατακι, καπελακι κ παραλια!!

οκ οκ ειναι σοβαρο παντως κ εχεις δικιο. οχι οτι δεν επηρεαζονται κ εκεινοι απο την εγκυμοσυνη...μια φλασια (κ δυο δλδ) την τρωνε...οπου το πιθανοτερο ειναι να κανουν σαν μωρα....αχχχ τι να πω;; πουλα του τη μηχανη πχ;;;:tongue:χμμμμ!!!!

σημερα παντως στο μαθημα με μια αγγλιδα τα ιδια μου ελεγε, τι αγγλος κ ξεαγγλος, για να κανει μια σωστη δουλεια για το σπιτι γινεται ολοκληρη διαβουλευση.....ΑΝΤΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ειναι παγκοσμιο το φαινομενο δεν εχουμε εθνικη αποκλειστικοτητα:rolleyes:

κατερινα το δικο σου θεμα δεν ειναι τοσο 'off topic' θα γεννησεις κ το μπεμπακι θα ειναι μια χαρα με τα αντιηλιακα του στο αυτοκινητο, μαγκια!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!!!

Ειμαστε ολοι με γαστρεντεριτιδα αφού κολλησα πρωτα εγω κ απ το βράδυ σύζυγος κ παιδί... Τες πα θα περασει τι να κάνουμε ..Αλλα πολύ πόνος βρε κορίτσια ...

DaF θεά που τα βλέπεις όλα θετικά , έτσι πρέπει μια ζωή την έχουμε δεν θα σκάσουμε κιόλας οπως έστρωσαν θα κοιμηθούν . Ο δικός μου μες τα κακά που έχει τουλ. για τον εαυτο του ποτέ δεν ψωνίζει τίποτα ενω για εμάς ψωνίζει μονος του κ συχνα δωράκια Μου χει κάνει δωρο άπειρα φορέματα άλλα του γούστου μου άλλα όχι αλλά τα φοράω για να του κάνω το χατήρι....Εκει που πρέπει να μιλήσει όμως΄δεν μιλά γκρρρρ βλέπε πεθερά ... Κοριτσια ότι κ να πείτε εχετε δίκιο γι αυτο το άτομο. Το χειρότερο είναι πως δεν το κανε για να πάμε εκει το πάσχα αλλά για να ικανοποιησει τον εγωισμό της ότι δηλ να εμας θέλει το παιδί. ΠΕΖΗ την δικιά σου να την καταλάβω την πεθερά, αισθανεται ανασφάλεια γιατί δεν την βλέπει συχνά ενω την αλλη γιαγιά του την έχει κάθε μέρα . Η δικιά μου τι σκ&τα θέλει ?? Μια γιαγιά θα έχει η μικρή σε όλη της ζωή μ αυτην θα δεθεί. Αν κ η μικρή μεγαλώνοντας την βλέπω να καταλαβαινει κ σίγουρα όλα αυτα θα της γυρίσουν πίσω της πεθερούλας μου. Προς το παρον η μικρή κάνει σαν τρελή γι αυτήν σε σημειο που δεν θέλει ουτε εμένα όταν είναι με την γιαγιά της κι επειδή εγω το αντιμετωπίζω πολύ ψύχραιμα κ την ενθαρρύνω να είναι με την γιαγιά της συνέχεια κ να κάνουν πράγματα μαζί ( για 2 μέρες το μήνα αλλωστε μιλάμε ) αυτη αναρωτιεται πως και δεν ζηλεύω κι εχει σκάσει .. Αυτη είναι η μεγαλύτερη εκδικηση μου !!!! Αρκετα με την πεθερά ....

Εμεις φευγουμε σήμερα απογευμα για Τρίκαλα και θα καθήσουμε ολη την εβδομάδα. Θα ναι κι αδερφος μου ,θα χουμε κ τα μικρά δεν θα προλαβαινουμε να στενοχωριομαστε θέλω να πιστευω ...

Κάτι αλλο τώρα Εκανα γενική αίματος κ βγηκαν πολύ χαμηλά όλα δηλ ο σίδηρος οκ αλλά αιμοτοκρίτης κ αιμοσφαιρίνη κάτω απ τα φυσιολογικά . Δεν τολμώ να τα στειλω στην γιατρό 1ον γιατί θα μου δωσει σίδηρο κι εγω ηδη εχω ενα στομαχι χάλια κ παω στοιχημα πως θα μου πέσει βαρυς κ θα μαι χάλια κ 2ον γιατι θα μου απαγορευσει να νυστεψω που θέλω για δικούς μου λόγους...Ξηρους καρπους αβγα ελιες ούτε να τα δω γιατί ανακατευομαι οπότε απο που να πάρω πρωτεινες ?? Πολλα ζητάω ε?? Κ είμαι κ κότα κ φοβαμαι μην πέσω κάτω κιόλας ... Εσας σας δωσαν εξαρχης συμπληρώματα βρε κορίτσια θυμάστε ?? Στη Ανδρι στον 5ο εκανα αναιμιά κ χρειάστηκα συμπληρωματα θυμάμαι ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!!!

Ειμαστε ολοι με γαστρεντεριτιδα αφού κολλησα πρωτα εγω κ απ το βράδυ σύζυγος κ παιδί... Τες πα θα περασει τι να κάνουμε ..Αλλα πολύ πόνος βρε κορίτσια ...

DaF θεά που τα βλέπεις όλα θετικά , έτσι πρέπει μια ζωή την έχουμε δεν θα σκάσουμε κιόλας οπως έστρωσαν θα κοιμηθούν . Ο δικός μου μες τα κακά που έχει τουλ. για τον εαυτο του ποτέ δεν ψωνίζει τίποτα ενω για εμάς ψωνίζει μονος του κ συχνα δωράκια Μου χει κάνει δωρο άπειρα φορέματα άλλα του γούστου μου άλλα όχι αλλά τα φοράω για να του κάνω το χατήρι....Εκει που πρέπει να μιλήσει όμως΄δεν μιλά γκρρρρ βλέπε πεθερά ... Κοριτσια ότι κ να πείτε εχετε δίκιο γι αυτο το άτομο. Το χειρότερο είναι πως δεν το κανε για να πάμε εκει το πάσχα αλλά για να ικανοποιησει τον εγωισμό της ότι δηλ να εμας θέλει το παιδί. ΠΕΖΗ την δικιά σου να την καταλάβω την πεθερά, αισθανεται ανασφάλεια γιατί δεν την βλέπει συχνά ενω την αλλη γιαγιά του την έχει κάθε μέρα . Η δικιά μου τι σκ&τα θέλει ?? Μια γιαγιά θα έχει η μικρή σε όλη της ζωή μ αυτην θα δεθεί. Αν κ η μικρή μεγαλώνοντας την βλέπω να καταλαβαινει κ σίγουρα όλα αυτα θα της γυρίσουν πίσω της πεθερούλας μου. Προς το παρον η μικρή κάνει σαν τρελή γι αυτήν σε σημειο που δεν θέλει ουτε εμένα όταν είναι με την γιαγιά της κι επειδή εγω το αντιμετωπίζω πολύ ψύχραιμα κ την ενθαρρύνω να είναι με την γιαγιά της συνέχεια κ να κάνουν πράγματα μαζί ( για 2 μέρες το μήνα αλλωστε μιλάμε ) αυτη αναρωτιεται πως και δεν ζηλεύω κι εχει σκάσει .. Αυτη είναι η μεγαλύτερη εκδικηση μου !!!! Αρκετα με την πεθερά ....

Εμεις φευγουμε σήμερα απογευμα για Τρίκαλα και θα καθήσουμε ολη την εβδομάδα. Θα ναι κι αδερφος μου ,θα χουμε κ τα μικρά δεν θα προλαβαινουμε να στενοχωριομαστε θέλω να πιστευω ...

Κάτι αλλο τώρα Εκανα γενική αίματος κ βγηκαν πολύ χαμηλά όλα δηλ ο σίδηρος οκ αλλά αιμοτοκρίτης κ αιμοσφαιρίνη κάτω απ τα φυσιολογικά . Δεν τολμώ να τα στειλω στην γιατρό 1ον γιατί θα μου δωσει σίδηρο κι εγω ηδη εχω ενα στομαχι χάλια κ παω στοιχημα πως θα μου πέσει βαρυς κ θα μαι χάλια κ 2ον γιατι θα μου απαγορευσει να νυστεψω που θέλω για δικούς μου λόγους...Ξηρους καρπους αβγα ελιες ούτε να τα δω γιατί ανακατευομαι οπότε απο που να πάρω πρωτεινες ?? Πολλα ζητάω ε?? Κ είμαι κ κότα κ φοβαμαι μην πέσω κάτω κιόλας ... Εσας σας δωσαν εξαρχης συμπληρώματα βρε κορίτσια θυμάστε ?? Στη Ανδρι στον 5ο εκανα αναιμιά κ χρειάστηκα συμπληρωματα θυμάμαι ....

1ον περαστικά βρε κουκλα μου!!!!Τι είναι αυτό με την γαστρεντερίτιδα ποιά!!!!Όλος ο κόσμος....

2ον Για την πεθερά το αφήνω απλά ασχολίαστω....ελεος....

3ον Καλό ταξίδι και να περάσετε τέλεια....

4ον Μην ακούω κουφα....(κατι άλλο ήθελα να γράψω αλλα το ΕΣΡ καραδοκεί....)....η αυστηρή νηστία και η εγκυμοσύνη δεν πάνε μαζί πόσο μάλλον όταν ήδη ο οργανισμός είναι επιβαρυμένος απο άλλα και όταν είσαι ακόμη στο 1ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης που αν τα λέω καλά είναι πολύ σημαντικό....σύνελθε, πάρε τα συμπληρώματα σου (εγω σίδηρο ασβέστιο κάπου στον 3ο τα άρχισα γιατί και εγώ είχα αναιμία....) και όταν με το καλό συνέλθεις μπορείς να νηστέψεις τότε (κατά την άποψη μου η νηστία είναι το πως εσύ νιώθεις, δεν το συνδέω με γιορτές...αν θέλω θα νηστέψω και την 28ή Οκτωβρίου...:tongue:)

Φιλάκια και να προσέχεις το νινι!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!!!

τι κάνετε??

μαρίγια μου καταλαβαίνω ότι μπορεί για προσωπικούς σου λόγους να θες να θηλάσεις αλλά τουλάχιστον πάρε κανα συμπλήρωμα και καμμιά βιταμίνη! εγώ στην αρχή έπαιρνα μόνο το φιλισιν το οποίο είναι πολύ σημαντικό, και μετά την αυχενική διαφάνεια έπαιρνα σίδηρο. βέβαια σε όλη την εγκυμοσύνη έπαιρνα βιταμίνες pregna care οι οποίες ήταν καλές!

τώρα για τους συζήγους.....τι να πω και εμείς μια από τα ίδια!!!

ρε κορίτσια μήπως φταίει ο ανάδρομος ερμής?????

δεν μπορώ να το εξηγήσω καθόλου!!!

ξέρετε ότι ο άντρας μου εδώ και μήνες είναι άνεργος πήρε για 5 μήνες ταμείο ανεργίας και τώρα τέλος. γενικώς τα τελευταία 2 χρόνια συνέχεια ψάχνει για δουλειά το περισσότερο που έχει δουλέψει συνεχόμενα είναι 6 μήνες!!! έχει λοιπόν την εντύπωση ότι αυτός συντηρεί την οικογένεια!οκ λέω ας μην του το χαλάσω είναι και άντρας τα 500 του οαεδ συντηρούν την οικογένεια΄!!!

δεν μου φτάνουν όλα αυτά έχω και άλλα!!!από τα χριστούγεννα πήρε 7 κιλά!σαβουρώνει βέβαια κατά τη 1 το βράδυ μια πίτσα, μέχρι να κουνήσει το ένα πόδι έχει βρωμίσει το άλλο κατά τα άλλα πως τα πήρα τα κιλά!

μπήκε λοιπόν στο ίντερνετ και είδε ότι αυτό μπορεί να οφείλεται σε θυροειδή!!! βγήκε λοιπόν το ιατρικό πόρισμα!!!και σιγά μην πάμε μέσω ικα για εξετάσεις!!! οχι η κατάστασή του είναι ΣΟΒΑΡΗ και πάει μέσω βιοιατρικής γιατί πρέπει επειγόντως να μάθει τι έχει!!!και έχει και την απαίτηση να τον αντιμετωπίζω σαν άρρωστο και να δείχνω κατανόηση!γιατί κύριος να δείξω κατανόηση???2 εγκυμοσύνες πέρασα και οι δυο με προβλήματα και η δική σου κατανόηση που ήταν???λες και μόνο αυτός στεναχωριοταν!!! αφού λοιπόν ρίξαμε έναν καβγα πρωι πρωι μου πετάει και το κορυφαίο! κοίτα πως με κάνεις που έχω να πάω για σημαντικές εξετάσεις και είμαι εξαντλημένος από την πείνα (έχει να φαει από εχτές το βράδυ!!!!) και θα μου παρουν αίμα και πως θα συνέλθω εγώ οργανικά να αναπληρώσω το αίμα????????

αχχχ τα νεύρα μου σε ποιον κόσμο ζεις πουλάκι μου???που ξυπνάω στις 8 και πάει 12 για να κάτσω να φάω πρωινό και συνήθως το κάνω όρθια γιατί δεν προλαβαίνω???που κάθε μέρα κοιμάμαι 5 ώρες αλλά όταν εσύ ροχαλίζεις που να το πάρεις χαμπάρι???

αχχχχ αυτός ο ανάδρομος ερμής!!!!!δεν θέλω να πιστεύω ότι φταίει τίποτα άλλο γιατί θα τα πάρω χειρότερα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε july τα χουμε περάσει κι έμεις αυτα με την ανεργία κ για 3 περίπου μήνες που κράτησε τον είχε φάει η γκρίνια .. Ειχε παχυνει κι εκεινος κ συνέχεια γκρίνιαζε πως εγινε ετσι κ μεχρι να βρει δουλεια θα χει γινει τέρας. Υπομονή λοιπον γιατι το παιρνουν πολύ βαριά οταν κάθονται σπίτι Ταραζεται ο εγωισμος τους νιώθουν αχρηστοι δεν ξέρω τι παθαίνουν ...Αναγκαστηκα τότε θυμαμαι να παρακαλεσω προσωπικά μια φίλη μου προισταμενη σε μια εταιρεια τηλ εξυπηρετησης να του δωσει έστω προσωρινά μια θέση ότι να ναι μεχρι να βρει κάτι άλλο αφου με ειχε φάει η γκρινια του κ πως βαριέται να κάθεται όλη μέρα. Στην αρχη ειπε οκ αλλά ύστερα αρχισαμε πάλι γκρίνιες γιατι είναι ο μεγαλύτερος εκει μέσα γιατι όλα τ αλλα είναι πιτσιρίκια γιατί παιρνει τα μισα απ αυτα που έπαιρνε μεχρι που έδωσε ο Θεος κ βρηκε κάτι καλό επιτελους.

Κι αυτες οι παλιοεξετάσεις οι ορμονικές κοστίζουν βρε παιδί μου όντως Αλλα πάλι να τον εχεις μέχρι να βγουν μες τη γκρίνια καλύτερα ιδιωτικά να βγουν να τελειωνετε . Ευχομαι να μην εχει κάτι αλλά κ να χει διορθωνεται . Οσο για κατανοηση απο τους άντρες σε μια αλλη ζωή ίσως ..Κι αμα σου δειξουν περιμενουν να τους λες ευχαριστω συνεχεια κ τι καλοι που είναι κ τι τυχερη είμαι που σε εχω κ φυσικά να τους λες σε όλα ναι επειδη κάνουν το αυτονόητο . Λοιπον οπως λεει κ μια φιλη κ να χωρίζαμε κι αλλους να βρισκαμε τα ίδια θα έκαναν ,κοινως απ οσα λεμε κι εδω μέσα πανω κάτω ολοι τα ίδια κάνουν ,οι εξαιρέσεις μετρημένες .Οποτε βαθιες αναπνοες μιλαμε συγκαταβατικά κι οταν ηρεμησουμε όλοι τότε θα ρθει κι η σειρά μας να πούμε τα παραπονά μας κι εμεις κ ίσως τότε βρούμε κ το δίκιο μας Λεμε τώρα ....

gio μου θα το ριξω στο σπανάκι κ στις φακές κ βλεπουμε Θα ενημερωσω κι τη γιατρό γιατί με απειλει ο σύζυγος ... Νηστεια μονο απο κρέας 1 βδομαδίτσα ... pregna care θα το ψάξω κι αυτο ,δεν ήξερα πως κυκλοφορουν κ βιταμίνες για έγκυες ..

Ευχαριστω κοριτσακια !


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα μανούλες!!!

τι κάνετε??

μαρίγια μου καταλαβαίνω ότι μπορεί για προσωπικούς σου λόγους να θες να θηλάσεις αλλά τουλάχιστον πάρε κανα συμπλήρωμα και καμμιά βιταμίνη!

Φιλενάδα σε χει φάει η αυπνία, μόνο αυτό έχω να σου πω ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑ!!!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

τώρα για τους συζήγους.....τι να πω και εμείς μια από τα ίδια!!!

ρε κορίτσια μήπως φταίει ο ανάδρομος ερμής?????

δεν μπορώ να το εξηγήσω καθόλου!!!

ξέρετε ότι ο άντρας μου εδώ και μήνες είναι άνεργος πήρε για 5 μήνες ταμείο ανεργίας και τώρα τέλος. γενικώς τα τελευταία 2 χρόνια συνέχεια ψάχνει για δουλειά το περισσότερο που έχει δουλέψει συνεχόμενα είναι 6 μήνες!!! έχει λοιπόν την εντύπωση ότι αυτός συντηρεί την οικογένεια!οκ λέω ας μην του το χαλάσω είναι και άντρας τα 500 του οαεδ συντηρούν την οικογένεια΄!!!

δεν μου φτάνουν όλα αυτά έχω και άλλα!!!από τα χριστούγεννα πήρε 7 κιλά!σαβουρώνει βέβαια κατά τη 1 το βράδυ μια πίτσα, μέχρι να κουνήσει το ένα πόδι έχει βρωμίσει το άλλο κατά τα άλλα πως τα πήρα τα κιλά!

μπήκε λοιπόν στο ίντερνετ και είδε ότι αυτό μπορεί να οφείλεται σε θυροειδή!!! βγήκε λοιπόν το ιατρικό πόρισμα!!!και σιγά μην πάμε μέσω ικα για εξετάσεις!!! οχι η κατάστασή του είναι ΣΟΒΑΡΗ και πάει μέσω βιοιατρικής γιατί πρέπει επειγόντως να μάθει τι έχει!!!και έχει και την απαίτηση να τον αντιμετωπίζω σαν άρρωστο και να δείχνω κατανόηση!γιατί κύριος να δείξω κατανόηση???2 εγκυμοσύνες πέρασα και οι δυο με προβλήματα και η δική σου κατανόηση που ήταν???λες και μόνο αυτός στεναχωριοταν!!! αφού λοιπόν ρίξαμε έναν καβγα πρωι πρωι μου πετάει και το κορυφαίο! κοίτα πως με κάνεις που έχω να πάω για σημαντικές εξετάσεις και είμαι εξαντλημένος από την πείνα (έχει να φαει από εχτές το βράδυ!!!!) και θα μου παρουν αίμα και πως θα συνέλθω εγώ οργανικά να αναπληρώσω το αίμα????????

αχχχ τα νεύρα μου σε ποιον κόσμο ζεις πουλάκι μου???που ξυπνάω στις 8 και πάει 12 για να κάτσω να φάω πρωινό και συνήθως το κάνω όρθια γιατί δεν προλαβαίνω???που κάθε μέρα κοιμάμαι 5 ώρες αλλά όταν εσύ ροχαλίζεις που να το πάρεις χαμπάρι???

αχχχχ αυτός ο ανάδρομος ερμής!!!!!δεν θέλω να πιστεύω ότι φταίει τίποτα άλλο γιατί θα τα πάρω χειρότερα!!!

Καλά έχω πεθάνει στα γέλιαααααα!!!!!!:D:D:D:D:D Να μου πεις για γέλια είναι?


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε july τα χουμε περάσει κι έμεις αυτα με την ανεργία κ για 3 περίπου μήνες που κράτησε τον είχε φάει η γκρίνια .. Ειχε παχυνει κι εκεινος κ συνέχεια γκρίνιαζε πως εγινε ετσι κ μεχρι να βρει δουλεια θα χει γινει τέρας. Υπομονή λοιπον γιατι το παιρνουν πολύ βαριά οταν κάθονται σπίτι Ταραζεται ο εγωισμος τους νιώθουν αχρηστοι δεν ξέρω τι παθαίνουν ...Αναγκαστηκα τότε θυμαμαι να παρακαλεσω προσωπικά μια φίλη μου προισταμενη σε μια εταιρεια τηλ εξυπηρετησης να του δωσει έστω προσωρινά μια θέση ότι να ναι μεχρι να βρει κάτι άλλο αφου με ειχε φάει η γκρινια του κ πως βαριέται να κάθεται όλη μέρα. Στην αρχη ειπε οκ αλλά ύστερα αρχισαμε πάλι γκρίνιες γιατι είναι ο μεγαλύτερος εκει μέσα γιατι όλα τ αλλα είναι πιτσιρίκια γιατί παιρνει τα μισα απ αυτα που έπαιρνε μεχρι που έδωσε ο Θεος κ βρηκε κάτι καλό επιτελους.

Κι αυτες οι παλιοεξετάσεις οι ορμονικές κοστίζουν βρε παιδί μου όντως Αλλα πάλι να τον εχεις μέχρι να βγουν μες τη γκρίνια καλύτερα ιδιωτικά να βγουν να τελειωνετε . Ευχομαι να μην εχει κάτι αλλά κ να χει διορθωνεται . Οσο για κατανοηση απο τους άντρες σε μια αλλη ζωή ίσως ..Κι αμα σου δειξουν περιμενουν να τους λες ευχαριστω συνεχεια κ τι καλοι που είναι κ τι τυχερη είμαι που σε εχω κ φυσικά να τους λες σε όλα ναι επειδη κάνουν το αυτονόητο . Λοιπον οπως λεει κ μια φιλη κ να χωρίζαμε κι αλλους να βρισκαμε τα ίδια θα έκαναν ,κοινως απ οσα λεμε κι εδω μέσα πανω κάτω ολοι τα ίδια κάνουν ,οι εξαιρέσεις μετρημένες .Οποτε βαθιες αναπνοες μιλαμε συγκαταβατικά κι οταν ηρεμησουμε όλοι τότε θα ρθει κι η σειρά μας να πούμε τα παραπονά μας κι εμεις κ ίσως τότε βρούμε κ το δίκιο μας Λεμε τώρα ....

gio μου θα το ριξω στο σπανάκι κ στις φακές κ βλεπουμε Θα ενημερωσω κι τη γιατρό γιατί με απειλει ο σύζυγος ... Νηστεια μονο απο κρέας 1 βδομαδίτσα ... pregna care θα το ψάξω κι αυτο ,δεν ήξερα πως κυκλοφορουν κ βιταμίνες για έγκυες ..

Ευχαριστω κοριτσακια !

ακριβώς έτσι όμως ακριβώς!!! έλεος δηλαδή!!!

το κακό με μένα είναι ότι συγκρίνω!!!ναι ναι την αμαρτία μου θα την πω συγκρίνω! βλέπετε πριν τον άντρα μου είχα μια σχέση 5 χρόνια! είμασταν μαζί από όταν ήμουν 17! ήταν και είναι ένας άνθρωπος φανταστικός που με λάτρευε και πάντα φρόντιζε να μην μου λείπει τίποτα! όχι νεύρα δεν είχε αλλά δεν ήξερε και τι πάει να πει εγωισμός! εγώ ήμουν η περίεργη της σχέσης αυτής!!! μιλάμε ένας άνθρωπος που δεν υπήρχε κανείς να τον γνωρίσει και να μην τον συμπαθήσει αμέσως! όλοι τα καλύτερα έλεγαν!!!η μάνα μου με έβρισε όταν χωρίσαμε μου είχε πει δεν θα βρεις πουθενά τέτοιο άνθρωπο!!!και εκείνος ακόμα και χωρισμένοι παντού με υποστήριζε να μην πουν κακή κουβέντα! χωρίσαμε λίγο πριν τους αρραβώνες γιατί ήθελα να παντρευτώ τον έρωτα της ζωής μου κάτι που στα 17 μου τρομάρα μου δεν είχα βιώσει πολύ έντονα! εγώ έφτιαξα την ζωή μου παντρεύτηκα το πάθος μου (καλά να πάθω!!!) ενώ εκείνος ακόμα με θέλει και δεν μπορεί να με ξεπεράσει με αποτέλεσμα να μην έχει φτιάξει την ζωή του! νιώθω τρομερές τύψεις απέναντί του!!!

μετά λοιπόν από αυτή μου την εξομολόγηση πείτε μου ξέρω δεν είναι σωστό να συγκρίνεις αλλά γίνεται???είχα τον πιο καλό άνθρωπο του κόσμου και εγώ παθιάστικα και ερωτεύτηκα τον πιο περίεργο!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Μαριγιά μου περαστικά σας, την πατήσατε άσχημα...

Κι εγώ έπαιρνα φιλισίν μόνο, όταν έκανα αναιμία πήρα και σίδηρο, νομίζω ήμουν στον 5-6 μήνα... Κι εγώ έπαιρνα στο τέλος βιταμίνες για εγκύους που λέγονται StrongStart της Lamberts και τις παίρνεις και όταν θηλάζεις (άσε που δεν τις παίρνω, μια άλλη ιστορία)

Κορίτσια με τους συζύγους τι να πει κανείς.... Αυτό ειδικά με την κούραση δεν το καταλαβαίνουν γιατί πρέπει να το ζήσεις το μεγαλείο για να το νιώσεις...Κι εγώ από τα νεύρα μου το τι του έχω σούρει αυτόν τον καιρό δεν λέγεται... Με αφορμές βέβαια, μην φανταστείτε ότι έχω τρελαθεί και τελείως!

Το σχέδιο εξόντωσης συνεχίζεται, χτες ήμασταν αύπνες 2-5.30, υπέροχα!!

Daf εκδρομή Πάρνηθα πολύ μου αρέσει!!! Λες να καταφέρουμε κι εμείς???

Πεζή φοβερή ιδέα το ποδήλατο, πώς του ήρθε όμως:confused:

Κατερινάκι, τουλάχιστον οι μεμβράνες θα πιάσουν τόπο. Κι εμείς θέλουμε να βάλουμε...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...