Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

αποφασισα να ανοιξω αυτο το καφε για ολες εμας που επιθυμουμε να αποκτησουμε παιδακι αλλα θελουμε να ξεφυγουμε λιγο απ την εμμονη ιδεα της συλληψης,της επιθυμητης εγκυμοσυνης. Το παιδευα αρκετο καιρο στο μυαλο μου. Αφορμη γιαυτο σταθηκε κυριως η margi οταν εγραψε στο αλλο θεμα στο αρχικο παρεντς πως θελει να ξεφυγουμε και να γραφουμε αλλα πραγματα,τα νεα μας κλπ. Ομως αυτο δε γινεται,γιατι το αρχικο παρεντς υπαρχει για λογους ενημερωσης και δε μπορουμε να βγαινουμε εκτος θεματος. Και πολλες φορες ηθελα να γραψω τα νεα μου,αλλα δεν ειχαν σχεση με το θεμα. Και αλλες φορες ηθελα να ξεχαστω απ την εμμονη ιδεα της ωορρηξιας κλπΕλπιζω να σας αρεσε η ιδεα του καφε Εδω μπορουμε να γραφουμε οτιδηποτε,τα νεα μας απ τη δουλεια,σκεψεις,τα παντα. Φυσικα οχι μονο οι κοπελες απ το θεμα μου,αλλα ολες. Ο τιτλος μου αρεσε πολυ γιατι ειναι αναλαφρος και δανεισμενος απ τη φυση. Ανοιξιατικος,οπως κι η διαθεση μου! Ανοιξη,η εποχη της ανανεωσης...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Μηλίτσα το θέμα που ανοίγεις το βρίσκω πολύ όμορφο και αναγκαίο μη σου πω κιολας..δεν ειναι δυνατόν το μοναδικό πράγμα που συζητάμε να είναι η απόκτηση ενός παιδιού..στο κάτω κάτω της γραφής όλα γίνονται στην ώρα τους και για κάποιο λόγο!!! :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλασπερα Μηλιτσα πολυ καλη η ιδεα σου!

αν και δεν ειμαι στη φαση να κανω παιδακι γιατι πριν 14 μηνες απεκτησα το γιο μου και μιας και μου εδωσες το ελευθερο καλοσοριζοντας ολες μας και οχι μονο μελλουσες μανουλες σου λεω λοιπον καλοριζικη η ιδεα σου!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μηλίτσα!!!

Βασικά πολύ καλά κάνεις και αναφέρεσαι σε κάτι που θεωρώ όμως ότι πρέπει να κάνουμε όλοι, για να ξεκολλάει το μυαλό μας και η ψυχολογία μας. Και λέω όλοι γιατί όλοι το έχουμε ανάγκη για διαφορετικούς λόγους. Καλή αρχή με την ιδέα σου!!!!


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξες τελικά το θεματάκι, Μηλίτσα μου! Καλά έκανες....Αμάν πια με αυτή την εμμονή μας με το πότε θα μέινουμε έγκυες...Λοιπόν να σας πω τα νέα μου: Το Σάββατο πήγα μία εκδρομούλα με τον άντρα μου...Είχα μια χαρά διάθεση, με πείραξαν όμως κατι τυροπιτάκια που φάγαμε στο δρόμο και γυρίσαμε άρον- άρον. Κι εγώ κιο αντρας μου όλο το Σαββατο το βράδυ ήμασταν χάλια. Εγώ είμαι ακόμα. Το στομάχι μου είναι άστα να πάνε...Τι το ήθελα το ταξιδάκι;;Δεν καθόμουν σπιτάκι μου να εκμεταλευτώ και τις γόνιμες!!!Μηλίτσα έχω καλή διαίσθηση για το συγκεκριμένω θεματάκι που άνοιξες. Πολύ σύντομα θα αναγγείλουμε ευχάριστα :P Θα δεις...Μην αφήσουμε όμως και τον πελαργό...Κρίμα είναι. Εκεί θα μιλάμε για ιατρικά θέματα. Οκ;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια και απο μενα........

ειμαι μαμα τριων αγοριων .......θα ηθελα πολυ ενα τεταρτο.....αλλα δεν μου καθεται λογω ...οικονομικης κρισης!!!!!

περιμενω μηπως και συμβει......κανα'' στιγμιαιο λαθος''χαχα!!!

θα χαρω παρα πολυ να λεμε καμια κουβεντουλα και να σας γνωρισω διαδικτυακα καλυτερα.....αν θελετε βεβαια!!!!να'στε καλα κοριτσια!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

elachl σε ξερουμε χιχι! Κι οσες δε σε ξερουν θα σε μαθουν...Βικυ μπορει η διαδικτυακη φιλια μας να εξελιχτει σε συμπεθεριο που ξερεις... Τρεις γιους? Μπραβο βρε θηριο! Αχ μ αυτη τη κριση θα με πιασει κριση και μενα. Μαργκι,τι ταθελες τα τυροπιτακια?ταπερακι με φαγητο απ το σπιτι αλλη φορα! Ετσι κανουν οι νοικοκυρουλες. Αληθεια,που πηγατε τελικα?κοριτσια,το καφε αυτο ειναι για να ξεφευγουμε ολες απ οτι μας απασχολει,οτι και ναναι αυτο,οχι μονο απ το θεμα του παιδιου. Εμενα την ανοιξη με τσιμπα η μυγα της ανανεωσης. Στο σπιτι,σκεφτομαι σιγα σιγα να το βαψω και να ραψω κουρτινες και καλλυματα νεα. Πολλη δουλεια,αλλα αξιζει...μετα ανανεωση πανω μουΦορουσα ενα χρονο μαυρα για τη μητερα μου και τωρα που ταβγαλα ξαναανακαλυπτω τα μπλουτζην μου. Και το χρωμα στο ντυσιμο. Καθε βραδυ περπαταω πολυ γυριζοντας απ τη δουλεια και ακουω μουσικη στο γουοκμαν. Και με αναζωογονει! Με ξεκουραζει. Αυτα τα λιγα για μενα για αρχη... Νυσταξα. Παω για ζζζ...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.....

πινω τον καφε μου και περιμενω να ξυπνησει ο γιοκας μου για να παμε για ψωνια!!!!

σημερα λεω να φτιαξω κανα κουλουρακι πορτοκαλιου για τους αντρες μου!!

η μερα ειναι πολυ καλη και Μηλίτσα μου ερχεται και μενα η επιθυμια της ανανεωσης!!!

περσι τετοια εποχη εβαψα ολο το ημιυπογειο τωρα λεω να κανω τα υπολοιπα!!!!

ελπιζω να μη μου φυγει η διαθεση!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα,Μηλιτσα ,τελεια η ιδεα σου,γιατι νομιζω πια πως το εχουμε παρακανει λιγο ολες μας,η καθεμια βεβαια με τα θεματα της.Καιρος λοιπον να ξεκολλησουμε λιγοοοοοοοοοοοοο.Εχω σημερα ειπα να κανω καθαριοτητα στο σπιτι,και να στρωσω και τα πασχαλινα,γιατι εφτασε Μεγαλη Εβδομαδα και χαμπαρι δεν πηρα.Αντε κοριτσια βουρ ολες μαζι για αναννεωση,να εχετε μια ομορφη μερααααααααααα:P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


elachl σε ξερουμε χιχι! Κι οσες δε σε ξερουν θα σε μαθουν...Βικυ μπορει η διαδικτυακη φιλια μας να εξελιχτει σε συμπεθεριο που ξερεις... Τρεις γιους? Μπραβο βρε θηριο! Αχ μ αυτη τη κριση θα με πιασει κριση και μενα. Μαργκι,τι ταθελες τα τυροπιτακια?ταπερακι με φαγητο απ το σπιτι αλλη φορα! Ετσι κανουν οι νοικοκυρουλες. Αληθεια,που πηγατε τελικα?κοριτσια,το καφε αυτο ειναι για να ξεφευγουμε ολες απ οτι μας απασχολει,οτι και ναναι αυτο,οχι μονο απ το θεμα του παιδιου. Εμενα την ανοιξη με τσιμπα η μυγα της ανανεωσης. Στο σπιτι,σκεφτομαι σιγα σιγα να το βαψω και να ραψω κουρτινες και καλλυματα νεα. Πολλη δουλεια,αλλα αξιζει...μετα ανανεωση πανω μουΦορουσα ενα χρονο μαυρα για τη μητερα μου και τωρα που ταβγαλα ξαναανακαλυπτω τα μπλουτζην μου. Και το χρωμα στο ντυσιμο. Καθε βραδυ περπαταω πολυ γυριζοντας απ τη δουλεια και ακουω μουσικη στο γουοκμαν. Και με αναζωογονει! Με ξεκουραζει. Αυτα τα λιγα για μενα για αρχη... Νυσταξα. Παω για ζζζ...

φαντάστηκα ένα μήλο να περπατάει με γουόκμαν!!!!!! :mrgreen:

Γεια σου Μηλίτσα!!!!!!

Γεια σας κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου να τα λέμε και από δώ εμείς ;)

Την καλημέρα μου και σε όλα τα κορίτσια!!! Εμπρός λοιπόν στον δρόμο που χάραξε η Μηλίτσα!!

φυσικα Αγγελικουλα μου!!!!!!

καλα η Μηλιτσα ειναι απιστευτη!!Μηλιτσα!!!!!!!!!!!:) :)

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια μου φεραν κατι αποδειξεις απο το Ιασω στο γραφειο μιας πελατισας που εκανε υστεροσκοπηση και τρελάθηκα ο γιατρος πηρε 3500 ευρω καθ η κλινικη 4500 ευρω!!

μου εχουν φανει υπερβολικα χρηματα ή κανω λάθος?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...