Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Editorial: Το τέλειο καλοκαιρινό καπέλο! Doell / Dolli


admin

Recommended Posts

Βρήκαμε το τέλειο καπέλο, όμως δυστυχώς δεν υπάρχει στην Ελλάδα , τουλάχιστον ακόμα!

dolli_hat_sun.jpg

είναι της εταιρείας

DΦLL και ονομάζεται συνήθως d o l l i,

-είναι βαμβακερό,

και έχει

-ηλιοπροστασία 15 SPF ,

- ύφασμα πίσω κ στο πλάι για προστασία σβέρκου κ αυτιά, και

-λαστιχάκι πίσω έτσι ώστε να εφαρμόζει ακριβώς και να μην φεύγει εύκολα.

-εξαιρετκά ελαφρύ ανθεκτικό ύφασμα, που στεγνώνει εύκολα και ιδανικό για να φοριέται μέσα και έξω απο την θάλασσα.

Ακριβώς επειδή είναι ελαφρύ, όταν βρέχεται δεν βαραίνει το κεφάλι του παιδιού - και έτσι δεν το διώχνει απο το κεφάλι του, όπως θα έκανε με κάποιο άλλο κοινό καπέλο.

Επίσης όταν βρέχεται, μιας και ειναι βαμβακερό/ελαφρύ, δεν κρέμεται/κολλάει στα αυτιά όπως κρεμάνε τα συνθετικά υφάσματα σε καπέλα για την θάλασσα, οπότε και εκεί δεν ενοχλεί.

Θα το φοράει δηλαδή ακόμα και όταν είναι στην θάλασσα.

Το δοκιμάσαμε για δεύτερη χρονιά και πλέον, μετά απο πολλά ερωτήματα άλλων γονέων, είπαμε ότι είναι καιρός να διαδόσουμε το μυστικό.

Θα χρειαστεί να επιλέξετε το μέγεθος που αντιστοιχεί στην διάμετρο κεφαλιού του παιδιού σας καθώς αυτά τα καπέλα βγαίνουν σε διάφορες διαστάσεις.

Αγοράστε αυτό ακριβώς που αντιστοιχεί στα εκατοστά που έχει τώρα το παιδί σας.

Θα χρειαστείτε άλλο για την επόμενη χρονιά καθώς αυτά είναι ραμμένα για να κάνουν ακριβώς στην ηλικία που είναι αντίστοιχη στα εκατοστά διαμέτρου κεφαλής.

Που το βρήκαμε στο διαδίκτυο;

http://www.hatshopping.com/Karoly-Kids-Cap-with-Neck-Drape-by-Doell.html

http://www.amazon.de/D%C3%B6ll-Jungen-Baseballm%C3%BCtze-Nackenschutz-1539214703/dp/B00NISMJI2/ref=sr_1_15?ie=UTF8&qid=1432570932&sr=8-15&keywords=doell

Προσοχή, λαστιχάκι πίσω έχει μόνο αυτό που είναι χωρίς κορδόνια.

Τα άλλα καπέλα της doell που εχουν κορδόνια και ειναι για πιο μικρά παιδιά, δεν έχουν λαστιχάκι συνήθως.

Συνιστούμε και για μικρότερο παιδί να πάρετε απλώς το σκέτο με λαστιχάκι, εκτός και εάν ξέρετε ότι πρόκειται να βρεθείτε σε μέρος με πολύ αέρα (πχ σε καράβι) οπότε προτιμήστε το κορδόνι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

×
×
  • Δημιουργία νέου...