Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω για τις ευχες, ο μικρος ειναι τελειος διαφορετικος απο την Μαρια, τρωει καθε 1 μιση ωρα για 5 λεπτα, ειναι τεμπελης και πρεπει να τον πιεζω, μοιαζει τον μπαμπα του. Ζοριστικα λιγο στην γεννα γιατι εχανε σφυγμους το μωρο αλλα ολα καλα γεννησα φυσιολογικα και ο μικρος ηταν 3150.

Σας φιλω παω να ξαπλωσω γιατι πολυ ξενυχτη.:wink::-) :-) :-) :-) :-) :-)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγδα μου συγχαρητήρια να σας ζήσει ο μπεμπαρος να χαίρεσαι και τη Μαρία σου!!!! Το κάθε μωρο ειναι διαφορετικό ειναι μικρούλης ακόμη και θέλει λιγο πίεση. Καλο σαραντισμο να έχετε και καλα κουραγια κούκλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου..

Χάθηκα διότι είχα τον μικρό άρρωστο από την προηγούμενη βδομάδα και ήμουν στο τρέξιμο.. Ευτυχώς προλάβαμε στην αρχή την εξέλιξη μιας ακόμη πνευμονίας και το μωράκι μου συνεργάστηκε ευτυχώς πολύ καλά.. Σήμερα είμαστε πολύ καλύτερα και ζουζουνεύουμε συνέχεια..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά, Δόμνα μου! Τώρα με τον παιδικό να είσαι προετοιμασμένη για ιώσεις.....

Μία μου, πού χάθηκες;;;

Εμείς είμαστε καλά. Λίγο βαρετά βέβαια αλλά τι να κάνουμε;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας καλές μου φιλενάδες!

Δεν μπόρεσα να μπω καθόλου λόγω μιας άσχημης γαστρίτιδας που με ταλαιπώρησε, όμως τώρα είναι υπό έλεγχο.

Μάγδα μου, να σας ζήσει ο πρίγκιπας! Είδες που στο τέλος όλα πήγαν τέλεια; Στέλνω τις καλύτερες ευχές στην όμορφη οικογένειά σου!

Δομνίνα μου, περαστικά στο Γερασιμάκο και υπομονή - ξεκινά η δύσκολη περίοδος των ιώσεων και η δοκιμασία των γονιών. Πάντως, χαίρομαι που η ζωή σου είναι γεμάτη παιδάκια και καινούρια μωράκια, τα οποία κάνουν το "θαύμα" και απαλύνουν τον πόνο για το χαμό των αγαπημένων.....

Margi μου δεν σε ξέχασα, όμως περιμένω απάντηση και από μια συνάδελφο, προκειμένου να σε ενημερώσω συνολικά. Να τολμήσω να ευχηθώ να είστε πάντα καλά (έστω κι αν είναι λίγο βαρετά);

Νόρα και λοιπές εφηβομάνες, πώς τα πάτε με το σχολείο; Στο δικό μας εδώ και ένα μήνα έχουν κενά λόγω έλλειψης καθηγητών και η κόρη τα έχει "φορτώσει στον κόκορα". Ευτυχώς, από την επόμενη εβδομάδα περιμένουμε τους αναπληρωτές. Άντε να δούμε...

Πολλά φιλιά σε όλες σας!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Μια μου, περαστικά. Περιμένω πώς και πώς την απάντησή σου.

Είναι η πρώτη χρονιά, κορίτσια, μετά από τόσα χρόνια που βρίσκομαι στο χώρο της εκπαίδευσης, που περιμένουμε όλοι, γονείς και καθηγητές, με ανυπομονησία τους αναπληρωτές. Τέτοια καθυστέρηση ποτέ άλλοτε. Τα παιδιά βέβαια μόνο πάρτι που δεν έχουν κάνει με τόσα κενά που έχουν .....

Εγώ σήμερα εκνευρίστηκα τόσο πολύ σε μία τάξη, που φώναξα τόσο όσο δεν περίμενα. Έβγαλα έναν μαθητή έξω, τα έψαλλα στους υπόλοιπους......Δεν διαβάζουν που δεν διαβάζουν τίποτα, δεν φέρνουν βιβλία, δεν κάνουν ασκήσεις, χασκογελάνε και κάνουν και φασαρία στην ώρα του μαθήματος. Ε, δεν άντεξα και ξέσπασα.......

Το ωραίο είναι πως έχουν πρότυπο τους κακούς και ανάγωγους μαθητές.......Το να μην ξέρει κάποιος το μάθημα θεωρείται μαγκιά. Δεν απαντούν και γελούν, λες και κάνουν κατόρθωμα. Τέσπα. Για να μην είμαι και άδικη, υπάρχουν και εξαιρετικά παιδιά, με ήθος και αξιοπρέπεια. Που τα ακούς να μιλούν και τα χαίρεσαι.........Αλλά το ωραίο είναι ότι αυτά τα παιδάκια γίνονται θύματα και αντικείμενα κοροϊδίας............Πόσο με λυπεί να το βλέπω αυτό!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου..

Ο μικρός μου είναι μια χαρά και από βδομάδα θα ξεκινήσει πάλι σταθμό.. Βέβαια το πως θα τον πείσω να πάει είναι κι αυτό ένα θέμα, μιας και όλη αυτή τη βδομάδα την πέρασε ζάχαρη στο σπίτι με τον πατέρα του και μια γειτόνισσα η οποία του έχει τρελλή αδυναμία.. Κάθε πρωί που τον ρωτάω αν θέλει να πάει σχολείο μου απαντά όχι.. οπότε καταλαβαίνετε..

Μάρτζι μου βαρετά είναι στο χωριό το καταλαβαίνω αλλά τουλάχιστον είστε μέσα στο πράσινο και στην εξοχή.. Όσο για τα παιδιά... νομίζω πως έχουν απαξιώσει τελείως στο μυαλό τους την έννοια του σχολείου και εφησυχάζονται νομίζοντας ότι με τα φροντιστήρια θα λυθεί το πρόβλημα.. Γι' αυτό φταίει η κοινωνία, οι διάφορες κυβερνήσεις και φυσικά και αρκετοί καθηγητές που δεν μπορούν να εμπνεύσουν στους μαθητές διάθεση για μάθηση.. Και το σέβας λείπει από παντού..

Μία μου περαστικά σου κοριτσάκι μου.. Βλέπω ότι συνεχίζει η ταλαιπωρία σας γενικότερα.. ελπίζω σύντομα να είναι όλα μια κακιά ανάμνηση και να είστε όλοι σας πολύ πολύ καλύτερα..

Σας φιλώ γλυκά και σας εύχομαι ένα υπέροχο σαββατοκύριακο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα κι απο μενα,χαθηκα το ξερω,αλλα ειχα τους λογους μου...δυσκολος μηνας ο Σεπτεμβρης για την ψυχολογια μου,αλλα θα τα πουμε αλλη ωρα...

Μαγδα μου,να σου ζησει το αγορακι σου να ειναι γερο και καλοτυχο,ειδες που ολα πηγαν κατ'ευχην τελικα,σου ευχομαι μια ζωη ευτχισμενα παιδικα χαμογελα.

Μια μου περαστικα,ευχομαι να περασε κι αυτο και να ηταν το τελευταιο.Εμεις με το σχολειο ολα καλα,ευτυχως δεν υπαρχουν κενα,κι ολα βαινουν καλως.Η μικρη μου συνεχιζει το χορο και αρχισε να παρακολουθει κι ενα σεμιναριο φωτογραφιας που την ενδιαφερει πολυ.Κατα τ'αλλα συνεχιζει τα ιδιαιτερα στα αγγλικα μιας και το Δεκεμβρη δινει για Lower.

Δομνινα μου περαστικα στο μικρο σου πριγκηπα,τωρα με τον παιδικο θα τα περιμενεις αυτα,και ξερω οτι μπορει εσενα να ποναει η ψυχουλα σου οταν τον αφηνεις εκει,αλλα σιγουρα στο μελλον θα δεις οτι εχεις παρει τη σωστη αποφαση.

Μαρτζι μου,θα συμφωνησω με τη Δομνινα,μπορει να ειναι βαρετα,αλλα τουλαχιστον μεγαλωνεις το παιδακι σου σε ενα καθαρο περιβαλλον και μεσα στη φυση,πιστεψε με σε πολλους απο εμας λειπει αυτη η πολυτελεια.

Οσο για μενα,εχω αποφσισει να γεμισω το χρονο μου οσο το δυνατον περισσοτερο γινεται.Ευτυχως τρεχουν διαφορα προγραμματα στη δημοτικη βιβλιοθηκη,κι ετσι παρακολουθω εργαστηρια ντεκουπαζ,κι αυριο θα παω και σε ενα με θεμα "Μαλαξη και ευεξια",θα μαθω να κανω και μασαζακι,ποιος ξερει μπορει να μου χρειαστει;)Επισης σκεφτομαι να παω και σε μια θεατρικη ομαδα,παντα μου αρεσε και δεν ελειπα απο σχολικες παραστασεις και στη συνεχεια και στη σχολη,οποτε λεω να κανω μια προσπαθεια.Ειναι κι αυτος ενας τροπος να εξωτερικευεις τα συναισθηματα σου...

Σας φιλω,να περνατε ομορφα.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου και καλή βδομάδα να έχουμε..

Σήμερα ο μικρός μου πήγε επιτέλους σταθμό ύστερα από 10 μέρες απουσίας λόγω ίωσης.. Εντάξει, σχετικά καλά το πήρε.. Το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι να δω τι θα μου πει.. Μανού μου ξέρω πολύ καλά ότι είναι για το καλό του ο σταθμός και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου που τον στέλνω.. Σπίτι τι να κάτσει να κάνει; να είναι μπροστά σε μια οθόνη, είτε τηλεόρασης είτε κομπιούτερ σαν τον πατέρα του;;;; Όχι, να μου λείπει το βύσσινο..

Τελευταία μου κάνει νερά στον ύπνο.. Μου κοιμάται πολλές ώρες το μεσημέρι με αποτέλεσμα το βράδυ να κοιμάται πολύ αργά και να μου ξυπνάει πολύ νωρίς. Χθες κοιμήθηκε στις 1 το βράδυ και σήμερα το πρωί ξύπνησε στις 7.30 .... Πρέπει να τον ξυπνάμε νωρίτερα για απόγευμα αλλά έλα που δεν ξυπνάει με τίποτε..

Μανού μου ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει για σένα ο Σεπτέμβρης.. Το μόνο που θα σου πω είναι ότι σ' αγαπώ πολύ και σε σκέφτομαι..

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια που είστε εξαφανισμένα;

Αυτή τη βδομάδα ο σύζυγος έχει δυο ραντεβού για δουλειά.. Κάντε μια ευχή και για μας κορίτσια..

Σας αγαπώ πολύ και σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γλυκά..

Επειδή η συμπεθέρα Nora70 έχει θέμα με τη σύνδεσή της επιφόρτισε εμένα με το καθήκον να σας ενημερώσω.. Σας παραθέτω το δικό της μήνυμα..

"

κοριτσακια μου καλημερα και καλη εβδομαδα.

Εγω συνεχιζω απο την προηγουμενη εβδομαδα και ειμαι λιγο κρυωμενη ενω τα κοριτσια μου ειναι καλυτερα αφου ειμασταν και οι τρεις μαζι χαλια συν και η κοπελα που κραταει το μωρο.

Ψιλοτελειωσα με τις ντουλαπες το σ/κ αν και τα καλοκαιρινα μαζευονται πιο ευκολα απο τα χειμερινα εχω ειμαι σωματικα χαλια.

Μια μου και εμας το προγραμμα της μεγαλης ειναι κανονικο αρχισαν να γραφουν και διαγωνισματα. Το μεγαλο προβλημα ειναι με το φροντιστηριο των αγγλικων οπου ειναι πολλα παιδια και δεν θελει ν αλλαξει τμημα για να μη χασει τις φιλες της. Το παραδοξο ειναι οτι το ενα τμημα εχει 8 παιδια και το αλλο ..... 1!!!!!!!!

Το μεγαλο κοριτσακι ειναι Λονδινο αυτη την εβδομαδα λογω ενος προγραμματος που παρακολουθησε το καλοκαιρι στο σχολειο της. Η διαθεση μου ειναι καπως γιατι πρωτη φορα φευγει τοσο μακρια και οι σκεψεις μου ειναι πολλες για το μελλον. Πραγματικα κοριτσια τα χρονια περνανε πολυ πολυ γρηγορα.

Η μικρη εχει αρχισει και παιζει μονη της κανει σεναρια πολλα και μιλαει ασταματητα. Δεν αφηνει τιποτα ασχολιαστο. Η τελευταια της ασχολια ειναι τα ντουλαπια της κουζινας μας. Προφανως το πως τα εχω τακτοποιημενα δεν ταιριαζει στα δικα της δεδομενα!!!

Φιλια!

"


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Μανού μου, καλά κάνεις και ασχολείσαι με τόσα πράγματα. Ηρεμείς και ξεφεύγεις λίγο και αυτό είναι πολύ θετικό. Μπράβο σου.

Νόρα, κι η δική μου η μικρή μιλάει ακατάπαυστα. Παίζει πολλές ώρες μόνη της. Το τι ακούνε τα αυτάκια μου, δεν λέγεται. Μαλώνει τα παιδάκια, δίνει συμβουλές, κάνει πως είναι μάγισσα, νεράιδα, σκύλος, λύκος, ότι μπορείτε να φανταστείτε.

Ναι, μπορεί να είναι βαρετά εδώ αλλά έχω βρει την ησυχία μου. Δεν άντεχα άλλες μουρμούρες, ρε κορίτσια. Αφού και τώρα που θα μπορούσα να πάω για κάμποσες μέρες στην πόλη μου, αποφάσισα να μην το κάνω, γιατί δεν θέλω να χάσω την ηρεμία μου. Ο άντρας μου, όταν βρίσκονται κοντά οι δικοί μου, γίνεται άλλος άνθρωπος. Δεν τον αντέχω. Προτιμώ να είμαι μόνη μου μαζί του ή μόνη μου με τους γονείς μου. Ολοι μαζί δεν αντέχονται......

Μία μου, τον κάλεσαν στην επιτροπή. Αν μάθεις τίποτα, μού λες.........

Κορίτσια μου, οικονομικά είμαι χάλια και θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα γιατί και μειώσεις έρχονται και κάποιο πρόστιμο μας βλέπω να πληρώνουμε........

Δόμνα μου, μακάρι να βρει δουλεια ο άντρας σου!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Χάθηκα το ξέρω αλλά όπως η Manoutita έτσι κι εγώ πέρασα ένα δύσκολο Σεπτέμβρη με επιστροφή στην δουλειά, σε δυο διαφορετικά σχολεία με διαφορετικό ωράριο(ένα πρωινό και ένα βραδινό) και έχω ζοριστεί πολυ...

Μάρτζι σα να περιγράφεις τους μαθητές μου πιο πάνω...έτσι ακριβώς...εγώ που μπαίνω στην Γ Λυκείου; εκεί μα δεις απαξίωση....

Ώρες ώρες σκέφτομαι τι θέλω τώρα εγώ και δεν κάθομαι σπιτάκι με τα παιδάκια μου...πόσο με πονάει ρε κορίτσια...δυο φορές τη βδομάδα κάνω και 80 χλμ κάθε μερα πάνε έλα για να πάω στο πρωινό σχολείο...πίκρα...

Μάγδα να σου ζήσει ο μπέμπης, καλότυχος να είναι κούκλα μου.

Δομνίνα μου εύχομαι να είναι επιτυχημένα τα ραντεβού του συζύγου! Άντε να μας πεις ευχάριστα!!!

Νόρα μου πόσο δίκαιο έχεις όταν λες ότι περνάνε τα χρόνια...κι εγώ κάνω σκέψεις...για την κόρη μου που είναι τώρα Β γυμνασίου. Νιώθω ότι χάνω στιγμές μαζί της ρε γαμωτο...λόγω των δύο μικρών...με αποροφούν τόσο πολυ...ειδικά ο Νικόλας που είναι απαιτητικός όσο δε λέγεται...πως θα ήθελα να βρίσκω λίγο παραπάνω χρόνο μαζί της...

Μανού μου σε φιλώ! Καλά κάνεις και απασχολείσαι με όλα αυτά! Συνέχισε έτσι!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Σήμερα γιορτάζει το αγοράκι μου!!! Όταν ζούσε ο πατέρας μου κάθε χρόνο τέτοια μέρα το σπίτι μας ήταν ανοιχτό σε όλους όσους ήθελαν να του ευχηθούν.. Κάθε φορά μαζευόντουσαν γύρω στα 40 με 50 άτομα.. Γινόταν χαμός αλλά ήταν και τόσο ωραία παράλληλα!! Μακάρι το παιδάκι μου να γίνει τόσο αγαπητό όσο και ο παππούς του!

Κι εγώ ελπίζω πολύ σύντομα να έχω ευχάριστα νέα να σας πω!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα μου, να χαίρεστε το μονάκριβο παιδάκι σας! Πολύχρονο να είναι το ζουζούνι! Να του δώσεις μία μεγάλη αγκαλιά και πολλά ρουφηχτά φιλιά. Είμαι σίγουρη πως θα "πάρει" και από τον παππού και από την μαμά..........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...