Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Πως τις παιρνεις? Χάπια ή αλοιφη? Εγώ πάντως όσο τις επαιρνα ήμουν χειρότερα από ζομπι!Και πολύ πριξιμο. Μετά που τα σταματησα ξεφουσκωσα λίγο.

Καλημέρα!!!!!!!Να έχουμε μια υπεροχη μέρα όλες μας !Τις παίρνω σε χάπια των 200mg κάθε 8 ώρες απο 2 ! Έχω χάσει 2 κιλα σε 1 εβδομάδα αλλα συνεχίζω να πρηζομουν !Οι ορμονες τελικά τα έχουν παίξει κανονικά !χα ΧΑ ..Όταν σου λέω ζομπι ειμαι ελαστική !ξυπναω στις 9 πιάνω καφε και στις 10 με παίρνει ο ύπνος !αχ ας είναι το μικρούλι μου καλα κ ας κοιμάμαι έτσι !Σιγα τη θυσία..ΧΑ ΧΑ ΧΑ ! Φιλια απ τη φθινοπωρινή Αθήνα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα μανουλεσ!!!!!:D Τι κανετε???

Εμενα κατι επαθε το στομαχι μου και δεν ειμαι καλα απο χθεσ το βραδυ......Δε βαριεσαι, θα περασει.....

Georgia μου για την γιατρο που ειπεσ δεν εχω ακουσει κατι..... την αυχενικη την ειχα κανει στον κ. Νικολετακη ειναι διπλα απο το μητερα.....

Κατι αλλο βρε κοριτσια, εξαφανιστικε το τικερακι μου:(:(:( δεν ξερω γιατι.....

ΑΑΑΑ εκανα ευτο με την σοδα..... χαχα εμενα δεν εκανε τιποτα απολυτοσ αλλα ξερουμε οτι ειναι αγορι..... και στην αυχενικη και μετα στο επομενο ραντεβου αγορι ητανε..... λετε να μασ το αλαξει χαχχα???? πλακα θα εχει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλιτες...

Λινα ρψτα την γιατρο σου μηπως σου δωσει την κολπικη γελη vasclor.. ειναι πολυ καλητερη.. και δεν πριζεσε και δεν εχεις υπνηλιες..

εγω περυσι επινα τα ultrozestan.. φαντασου οτι ημουν 7 εβδομαδων και φαινομουν σαν 4ων μηνων.. ασε που ειχα σοβαρο θεμα δυσκιλιοτητας.. ασε που κοιμομουν σηνεχεια..

φετος ειμαι μια χαρα.. ναι μεν εχω υπνηλια.. αλλα παλευετε και δεν εχω θεμα..

και φαντασου οτι ειμαι φανατικη του καφε.. και εχω κοψει τον καφε τωρα, πινω πολυ λιγες φορες, 1 φορα την βδομαδα και αν...!!!!

βαλεντινα γενικα αυτη διαφημιζετε πολυ στο ηρακλειο, ηταν και στο Βενιζελειο..!!! δεν ξερω.. εκει θα την κανω τωρα και βλεπουμε...!!!

εγω κοριτσακια ειμαι ακομα λιγο πρησμενη στο δοντι.. αλλα ευτηχως δεν ποναω.. καλο αυτο για να μην πινω παυσηπονα.. ποναει που και που ελαχιστα αλλα ειναι υποφερτος ο πονος...

ωστοσο μολις ξυπνησα.. και δεν ξερω απο που να ξεκινησω, να φτιαξω το γλυκο, να πλυνω τις βεραντες.. το μαγειρεμα θα το αρχισω ποιο μεσημερι...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλιτες...

Λινα ρψτα την γιατρο σου μηπως σου δωσει την κολπικη γελη vasclor.. ειναι πολυ καλητερη.. και δεν πριζεσε και δεν εχεις υπνηλιες..

εγω περυσι επινα τα ultrozestan.. φαντασου οτι ημουν 7 εβδομαδων και φαινομουν σαν 4ων μηνων.. ασε που ειχα σοβαρο θεμα δυσκιλιοτητας.. ασε που κοιμομουν σηνεχεια..

φετος ειμαι μια χαρα.. ναι μεν εχω υπνηλια.. αλλα παλευετε και δεν εχω θεμα..

και φαντασου οτι ειμαι φανατικη του καφε.. και εχω κοψει τον καφε τωρα, πινω πολυ λιγες φορες, 1 φορα την βδομαδα και αν...!!!!

βαλεντινα γενικα αυτη διαφημιζετε πολυ στο ηρακλειο, ηταν και στο Βενιζελειο..!!! δεν ξερω.. εκει θα την κανω τωρα και βλεπουμε...!!!

εγω κοριτσακια ειμαι ακομα λιγο πρησμενη στο δοντι.. αλλα ευτηχως δεν ποναω.. καλο αυτο για να μην πινω παυσηπονα.. ποναει που και που ελαχιστα αλλα ειναι υποφερτος ο πονος...

ωστοσο μολις ξυπνησα.. και δεν ξερω απο που να ξεκινησω, να φτιαξω το γλυκο, να πλυνω τις βεραντες.. το μαγειρεμα θα το αρχισω ποιο μεσημερι...!!!

Πραγματικα δεν εχω ακουσει τιποτα...... Και ο γιατροσ μου ειναι στο βεωιζελειο.... δεν ξερω.....

Κουραγιο κοπελα μου..... μια μερα ειναι θα περασει....

Εγω απο χθεσ ειμαι χαλι με το στομαχι..... με πειραζει το σιδιρο και τα χω παιξει!!!!! ειμαι εμοδωτρια και ειχα τελιεσ εξετασεισ μου το εδωσε λεει προλυπτικα..... το σταματαω ομωσ δεν μπορω αλλο.... απο χθεσ αγκαλια με την καλιοπη....:oops::oops::oops: Φιλακια!!! καλα να περασετε!!!! και χρονια πολλα!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!

τι μου κανετε;;;!!!!!

λοιπον εγω πηγα χθες στον καινουριο γιατρο!!!!!!!!!!ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!!!!!μου εκοψε το σιδηρο κ το μαγνησιο, γιατι τα θεωρησε περιτα με βαση τις εξετασεις που ειχα....!!!!!!μου κρατησε μονο το φολικο....μου ειπε οτι ειμαι αρνητικη στο τοξοπλασμα, κατι που το εμαθα στην 3η εγκυμοσυνη!!!!!!ο προηγουμενος γιατρος δεν μου το ειπε ποτε.....μαλλον θεωρησε οτι το ηξερα.....!!!!!ακομα μου ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο σωνει κ ντε να κανω περιδεση....θα πρεπει να κανω μια εξεταση που θα μου το δειξει...μαζι με την αυχενικη....μου εξηγησε (!!!!!) οτι αν εχεις κανει περιδεση κ ξεκινησει αποβολη η προωρος τοκετος (οπως την επαθα στην 2η εγκυμοσυνη), μπορει να προκληθουν πολλα προβληματα, μεχρι κ ρηξη μητρας, αν δεν πας εγκαιρα στο νοσοκομειο....(εγω στην δευτερη εγκυμοσυνη καταλαβα μετα απο 5μερες οτι εχω προβλημα, γιατι δεν ενιωθα τον πονο!!!!! αφου ολοι αναρωτιωντουσαν γιατι δεν ποναγα....)

να μην τα πολυλογω, μου φανηκε πολυ καλος, επεξηγηματικος κ μου ενεπνευσε εμπιστοσυνη....οποτε νιωθω πιο αναλαφρη τωρα, γιατι ενα αγχος το ειχα!!!!!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικα δεν εχω ακουσει τιποτα...... Και ο γιατροσ μου ειναι στο βεωιζελειο.... δεν ξερω.....

Κουραγιο κοπελα μου..... μια μερα ειναι θα περασει....

Εγω απο χθεσ ειμαι χαλι με το στομαχι..... με πειραζει το σιδιρο και τα χω παιξει!!!!! ειμαι εμοδωτρια και ειχα τελιεσ εξετασεισ μου το εδωσε λεει προλυπτικα..... το σταματαω ομωσ δεν μπορω αλλο.... απο χθεσ αγκαλια με την καλιοπη....:oops::oops::oops: Φιλακια!!! καλα να περασετε!!!! και χρονια πολλα!!!:D:D:D

εγω δεν εχω παρει ακομα σιδηρο.. ειμαι και εγω αιμοδοτρια και ειχα τελεις εξετασεις.. και μου ειπε απο το δευτερο τριμηνο θα μου δωσει.. αλλα θα παω στις 19/9.. και τοτε θα τις πω να μου γραψει.. το σιδηρο και το ασβεστιο κανουν καλο και στα δοντια.. και εμενα που εχουν κακη παστα.. νομιζω οτι πρεπει να παρω...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια !!!:D

και μενα ο γιατρος μου και στην πρωτη εγκυμοσυνη και τωρα,σιδηρο,ασβεστιο και filicine μου εδωσε μολις μπηκα στο δευτερο τριμηνο και μου το κρατησε μεχρι που γενησσα(ασχετως αποτελεσματων μου στη γενικη αιματος κλπ)....

ειναι καλο και για το μωρο αλλα και για εμας,ειδικα το ασβεστιο...;)

οσο για τις αγορες απο εξωτερικο,σας συστηνω ανεπιφυλακτα το www.asos.com .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλιτες...

Λινα ρψτα την γιατρο σου μηπως σου δωσει την κολπικη γελη vasclor.. ειναι πολυ καλητερη.. και δεν πριζεσε και δεν εχεις υπνηλιες..

εγω περυσι επινα τα ultrozestan.. φαντασου οτι ημουν 7 εβδομαδων και φαινομουν σαν 4ων μηνων.. ασε που ειχα σοβαρο θεμα δυσκιλιοτητας.. ασε που κοιμομουν σηνεχεια..

φετος ειμαι μια χαρα.. ναι μεν εχω υπνηλια.. αλλα παλευετε και δεν εχω θεμα..

και φαντασου οτι ειμαι φανατικη του καφε.. και εχω κοψει τον καφε τωρα, πινω πολυ λιγες φορες, 1 φορα την βδομαδα και αν...!!!!

βαλεντινα γενικα αυτη διαφημιζετε πολυ στο ηρακλειο, ηταν και στο Βενιζελειο..!!! δεν ξερω.. εκει θα την κανω τωρα και βλεπουμε...!!!

εγω κοριτσακια ειμαι ακομα λιγο πρησμενη στο δοντι.. αλλα ευτηχως δεν ποναω.. καλο αυτο για να μην πινω παυσηπονα.. ποναει που και που ελαχιστα αλλα ειναι υποφερτος ο πονος...

ωστοσο μολις ξυπνησα.. και δεν ξερω απο που να ξεκινησω, να φτιαξω το γλυκο, να πλυνω τις βεραντες.. το μαγειρεμα θα το αρχισω ποιο μεσημερι...!!!

Καλησπερα!!Θα τον ρωτησω την Πεμπτη που θα παω οπωσδηποτε...Μα δε γινεται να ξυπναω στις 8 να παω στη δουλεια και να πινω καφε αλλα στις 10 να κοντευει να με παρει ο υπνος!Και γενικα δεν κανει να πινουμε και παραπανω απο 1 καφε τη μερα...ΟΟΟΥΥΥΦ!!Παω να επισκεφτω παλι το κρεβατι μου!χαχαχαχα φιλακια πολλα πολλα

Link to comment
Share on other sites

λινακι σε ποιο μαιευτηριο γεννας???

Καλημερα!!!!!!!Χαρα μου στο ΡΕΑ θα γεννησω με το καλο.Ειναι καπου στη Λεωφ.Συγγρου και ειναι αρκετα καινουριο..Τουλαχιστον οσες φορες πηγα και το χειμωνα εκει(γεννησαν 2 φιλες μου) και εκανα και την αυχενικη εκει,μου φανηκε καλο...ΕΣυ που με το καλο ;;

Να και το link http://www.reamaternity.gr/

Ειδα εχει και περιηγηση http://www.reamaternity.gr/virtualTour1/index.html

Link to comment
Share on other sites

Λενακη, η σιμβουλη μου καλυτερα μην παρεισ κατι απο το ιντερνετ σε ρουχα.... ιδικα απο το ebay γιατι αν δεν σου κανει θα τα χασεισ τα λεφτα και δεν ειναι σιγουρο οτι θα φτασει μεσα σε 20 μερεσ... μια φορα παραγγειλα κατι πετσετεσ και κανανε ενα μινα.....

Καλημερουδια !!! Δεν παραγγελνω συχνα ειναι η αληθεια αλλα οσες φορες το εχω κανει δεν ειχα προβλημα..Εκτος απ αυτο ομως λογω της -μαλλον- αποκολλησης δεν μπορω να βγω εξω με τιποτα να χαζεψω και να αγορασω ρουχα για το γαμο μου..Οποτε ο Θεος βοηθος και αν δεν κανουν τα κραταω για αργοτερα...ΧΑΧΑΧΑ Ετσι το σκεφτηκα :)Οσο για το ποτε φτανουν οπως πολυ σωστα ειπε η Dms2310 ερχονται απο Αγγλια και μου γραφει εκτιμωμενη μεγιστη μερα παραδοσης 13 του μηνα..Ειναι γρηγοροι αυτοι!!Το θεμα ειναι απο τα ΕΛΤΑ ποτε θα ρθουν σπιτι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερουδια !!! Δεν παραγγελνω συχνα ειναι η αληθεια αλλα οσες φορες το εχω κανει δεν ειχα προβλημα..Εκτος απ αυτο ομως λογω της -μαλλον- αποκολλησης δεν μπορω να βγω εξω με τιποτα να χαζεψω και να αγορασω ρουχα για το γαμο μου..Οποτε ο Θεος βοηθος και αν δεν κανουν τα κραταω για αργοτερα...ΧΑΧΑΧΑ Ετσι το σκεφτηκα :)Οσο για το ποτε φτανουν οπως πολυ σωστα ειπε η Dms2310 ερχονται απο Αγγλια και μου γραφει εκτιμωμενη μεγιστη μερα παραδοσης 13 του μηνα..Ειναι γρηγοροι αυτοι!!Το θεμα ειναι απο τα ΕΛΤΑ ποτε θα ρθουν σπιτι!!

Οποτε μια χαρα, το πολυ πολυ το κανεισ και δωρο σε καμια φιλη σου.... χαχχα.... ;) εγω τα φοβαμαι γιατι ειμαι πολυ ψυλη και αδυνατι και μεχρι στα μαγαζια δυσκολευομι πολλεσ φορεσ να βρω κατι να μου αρεσει και να μου κανει..... αν εχεισ φυσιολογικο υψοσ και βαροσ τοτε δεν νομιζο να εχει προβλιμα..... Εμενα παντοσ μου αρεσε το 3,4 και παρα πολυ το 7.... Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Οποτε μια χαρα, το πολυ πολυ το κανεισ και δωρο σε καμια φιλη σου.... χαχχα.... ;) εγω τα φοβαμαι γιατι ειμαι πολυ ψυλη και αδυνατι και μεχρι στα μαγαζια δυσκολευομι πολλεσ φορεσ να βρω κατι να μου αρεσει και να μου κανει..... αν εχεισ φυσιολογικο υψοσ και βαροσ τοτε δεν νομιζο να εχει προβλιμα..... Εμενα παντοσ μου αρεσε το 3,4 και παρα πολυ το 7.... Φιλακια

Χαχαχαχαχαχ ΑΧ βρε Valentina μου τι προβλημα και αυτο να εισαι ψηλη και αδυνατη!!!Τι να πω και εγω που ειμαι η καημενη 1,65 και εχω φτασει 64 κιλα????Θα τα εκανα δωρο αλλα ειναι τοοοοοοοοοοοοσοοοοο ωραια που ο κοσμος να χαλασει θα τα φορεσω!τελικα παρηγγειλα το 2 και το 7 καλου κακου!!Σε καποιο θα χωραω!χαχαχαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλιτες...

Λινα ρψτα την γιατρο σου μηπως σου δωσει την κολπικη γελη vasclor.. ειναι πολυ καλητερη.. και δεν πριζεσε και δεν εχεις υπνηλιες..

εγω περυσι επινα τα ultrozestan.. φαντασου οτι ημουν 7 εβδομαδων και φαινομουν σαν 4ων μηνων.. ασε που ειχα σοβαρο θεμα δυσκιλιοτητας.. ασε που κοιμομουν σηνεχεια..

φετος ειμαι μια χαρα.. ναι μεν εχω υπνηλια.. αλλα παλευετε και δεν εχω θεμα..

και φαντασου οτι ειμαι φανατικη του καφε.. και εχω κοψει τον καφε τωρα, πινω πολυ λιγες φορες, 1 φορα την βδομαδα και αν...!!!!

βαλεντινα γενικα αυτη διαφημιζετε πολυ στο ηρακλειο, ηταν και στο Βενιζελειο..!!! δεν ξερω.. εκει θα την κανω τωρα και βλεπουμε...!!!

εγω κοριτσακια ειμαι ακομα λιγο πρησμενη στο δοντι.. αλλα ευτηχως δεν ποναω.. καλο αυτο για να μην πινω παυσηπονα.. ποναει που και που ελαχιστα αλλα ειναι υποφερτος ο πονος...

ωστοσο μολις ξυπνησα.. και δεν ξερω απο που να ξεκινησω, να φτιαξω το γλυκο, να πλυνω τις βεραντες.. το μαγειρεμα θα το αρχισω ποιο μεσημερι...!!!

Περαστικουλια με το δοντακι :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μου θα ρωτησω κατι αλλα ειναι μεγαααλο θεμα και επειδη διαβαζω διαφορα...αμνιοπαρακεντηση πρεπει οπωσδηποτε να κανουμε ;Ο γιατρος μου δε μου εχει μιλησει ακομα για κατι τετοιο ..αλλα διαβαζω πως γινεται απο τη 16η εως την 20η εβδομαδα..ειναι νωρις βεβαια γιατι εγω μολις μπηκα στη 13η αλλα και μονο στην ιδεα ανατριχιαζω..ειναι απαραιτητη;

Ας βοηθησει καποια ηδη μανουλα :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μου θα ρωτησω κατι αλλα ειναι μεγαααλο θεμα και επειδη διαβαζω διαφορα...αμνιοπαρακεντηση πρεπει οπωσδηποτε να κανουμε ;Ο γιατρος μου δε μου εχει μιλησει ακομα για κατι τετοιο ..αλλα διαβαζω πως γινεται απο τη 16η εως την 20η εβδομαδα..ειναι νωρις βεβαια γιατι εγω μολις μπηκα στη 13η αλλα και μονο στην ιδεα ανατριχιαζω..ειναι απαραιτητη;

Ας βοηθησει καποια ηδη μανουλα :)

linaki γεια! απο ο,τι ξερω δεν ειναι απαραιτητη!γινεται συνηθως οταν η γυναικα ειναι πανω απο 35 ετων,η' η αυχενικη δεν εχει πολυ καλα αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...