Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ 2011 ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ


Ευα_

Recommended Posts

Εγώ όταν ήμουν έγκυος πήρα ένα πολύ ωραίο φόρεμα από το πρεναταλ στην οδο παναγούλη, που πάρα πολύμε βόλεψε! Το φόρεσα σε βάπτιση μέχρι και αρραβώνες! Και το φόρεσα και αφού γέννησα γιατί είναι πολύ ωραίο και κολακεύει το σώμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια εγω δεν ειμαι απο λαρισα αλλα μενω λαρισα!

θα γεννησω τον ιουλιο στο πανεπιστημιακο και ηθελα να μου πειτε για τυχον πληροφοριες και εμπειριες σας.

ειναι καλα;;

απο γιατρο ειμαι πολυ ικανοποιημενη απλα δε μου αρεσει καθολου το τοσο αυστηρο ωραριο στο επισκεπτηριο ακομα και για τον αντρα και τη μαμα μου!

δεν ξερω αν ισχυει και στο μονοκλινο.αν καποια ξερει ας μου πει!

σας ευχαριστω πολυ!!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εγω δεν ειμαι απο λαρισα αλλα μενω λαρισα!

θα γεννησω τον ιουλιο στο πανεπιστημιακο και ηθελα να μου πειτε για τυχον πληροφοριες και εμπειριες σας.

ειναι καλα;;

απο γιατρο ειμαι πολυ ικανοποιημενη απλα δε μου αρεσει καθολου το τοσο αυστηρο ωραριο στο επισκεπτηριο ακομα και για τον αντρα και τη μαμα μου!

δεν ξερω αν ισχυει και στο μονοκλινο.αν καποια ξερει ας μου πει!

σας ευχαριστω πολυ!!

Γεια σου παπάκι και με έναν πόνο εύχομαι! κι εγώ μένω Καρδίτσα, αλλά δεν είμαι Καρδιτσιώτισσα:). Κι εγώ γέννησα στο παν/κό αλλά όχι σε μονόκλινο, δεν νομίζω ότι έχεις επιλογή...Καλά ήταν για νοσοκομείο, σημασία έχει ότι έχει καλούς γιατρούς και πολύ καλό νεογνολογικό. Δεν ενθαρρύνουν το θηλασμό, να σε πληροφορήσω. Ποιον έχεις γιατρό;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Γεια σου παπάκι και με έναν πόνο εύχομαι! κι εγώ μένω Καρδίτσα, αλλά δεν είμαι Καρδιτσιώτισσα:). Κι εγώ γέννησα στο παν/κό αλλά όχι σε μονόκλινο, δεν νομίζω ότι έχεις επιλογή...Καλά ήταν για νοσοκομείο, σημασία έχει ότι έχει καλούς γιατρούς και πολύ καλό νεογνολογικό. Δεν ενθαρρύνουν το θηλασμό, να σε πληροφορήσω. Ποιον έχεις γιατρό;

γεια σου αρνικολ σε ευχαριστω πολυ!

εχω γιατρο τον γκαρα.ειναι πολυ καλος;

δεν ενθαρρυνουν το θηλασμο;;α δεν εχει τετοια θα τους το πω απο την αρχη να μη του δωσουν τιποτα αν δε με ρωτησουν,δεν εχει τετοια.και να σε ρωτησω και κατι αλλο τι πρεπει να εχεις μαζι σου;

σου δινουν τιποτα η ολα τα αναλαμβανεις να τα εχεις μαζι σου εσυ;;


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου αρνικολ σε ευχαριστω πολυ!

εχω γιατρο τον γκαρα.ειναι πολυ καλος;

δεν ενθαρρυνουν το θηλασμο;;α δεν εχει τετοια θα τους το πω απο την αρχη να μη του δωσουν τιποτα αν δε με ρωτησουν,δεν εχει τετοια.και να σε ρωτησω και κατι αλλο τι πρεπει να εχεις μαζι σου;

σου δινουν τιποτα η ολα τα αναλαμβανεις να τα εχεις μαζι σου εσυ;;

Καλημέρα, καλό μήνα! Καλός είναι απ'ό,τι έχω ακούσει.

Πρέπει να έχεις μαζί σου κουβερτούλα αγκαλιάς όταν θα φύγετε από το μαιευτήριο, μια αλλαξιά για το παιδί πάλι για την έξοδο, πιπίλα (αν θες να του δώσεις). Δεν θυμάμαι κάτι άλλο αυτή τη στιγμή...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, καλό μήνα! Καλός είναι απ'ό,τι έχω ακούσει.

Πρέπει να έχεις μαζί σου κουβερτούλα αγκαλιάς όταν θα φύγετε από το μαιευτήριο, μια αλλαξιά για το παιδί πάλι για την έξοδο, πιπίλα (αν θες να του δώσεις). Δεν θυμάμαι κάτι άλλο αυτή τη στιγμή...

καλημερα κουκλιτσα και καλο μηνα!

να σε ρωτησω γενικα σου δινουν τιποτα στο νοσοκομειο η πρεπει να τα εχω οοολα μαζι;;;

για παραδειγμα πανες για το μωρο,σερβιετες για μενα,επιθεματα στηθους;θηλαστρο αν χρειστω θα εχω η να παρω δικο μου;καταλαβαινεις τα βασικα τα δινουν η να παρω τα παντα για να ειμαι ησυχη και πληρης;


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Σερβιέττες και επιθέματα στήθους πρέπει να πάρεις δικά σου (πυτζάμες και εσώρουχα πάρε αρκετά, αν γεννήσεις φυσιολογικά, θα τα χρειαστείς...) Σε ό,τι αφορά το παιδί, τα παρέχουν αυτοί. Ελπίζω να βοήθησα. Αν θες κάτι άλλο, ρώτα με άφοβα!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα....:D

Γράφω πρώτη φορά εδώ....γιατί θα ήθελα τη πολύτιμη βοήθειά σας...:D

Είμαι εγκυούλα....φρέσκια...ούτε 2 μηνών ακόμη....και πρώτα ο θεός, αν πάνε όλα καλά....θέλω να γεννήσω στο Πανεπιστημιακό της Λάρισας. Όμως επειδή είμαι απο Βόλο....δε ξέρω κανέναν καλό γιατρό εκεί. Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον; Μου είπαν για κάποιον Καρρά...είναι καλός....τον ξέρετε; Ευχαριστώ προκαταβολικά.....:D


H4rkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ είμαι απο Τρίκαλα αλλά τον Ιούνιο θα γεννησω και εγώ στο ΠΝΛ.

ΑRNIKOL χωρίς να θέλω να γίνω φορτική μήπως μπορείς να μου πεις τι ακριβως θα χρειαστω εγώ και τι θα χρειαστει το μωρο? Δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμη αλλά δε θα θελα να μου λείψει κάτι ή να πάρω πολλά και αχρείαστα μαζί μου.

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου!!! Πολλά φιλιά!


an1cJQqVM2J0000MDAwMDYxMmR8MDAwMDExMWRhfHRvIG1wb3VtcG91a2kgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυούλες, με το καλό σας εύχομαι. Απ'όσο μπορώ να θυμηθώ δεν θα χρειαστείτε πολλά πράγματα για το παιδί: Ένα φορμάκι για την έξοδο, μια κουβερτούλα αγκαλιάς, πιπίλα (αν θέλετε, εγώ είχα), όλα τα άλλα τα παρέχουν (μπιμπερό, θήλαστρο, πάνες κλπ). Για σας, μην ξεχάσετε σερβιέττες (πολλές!) σε περίπτωση φ.τ., πυτζάμες/νυχτικά, αφρόλουτρα, πετσέτες, παντόφλες, επιθέματα στήθους, σουτιέν για θηλασμό, τι άλλο... σίγουρα κάτι έχω ξεχάσει, μια αλλαξιά ρούχα για την έξοδο και για σας (εγώ πάντως έφυγα με τις πυτζάμες την 1η φορά). Αν θυμηθώ κάτι άλλο, θα επανέλθω.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα....:D

Γράφω πρώτη φορά εδώ....γιατί θα ήθελα τη πολύτιμη βοήθειά σας...:D

Είμαι εγκυούλα....φρέσκια...ούτε 2 μηνών ακόμη....και πρώτα ο θεός, αν πάνε όλα καλά....θέλω να γεννήσω στο Πανεπιστημιακό της Λάρισας. Όμως επειδή είμαι απο Βόλο....δε ξέρω κανέναν καλό γιατρό εκεί. Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον; Μου είπαν για κάποιον Καρρά...είναι καλός....τον ξέρετε; Ευχαριστώ προκαταβολικά.....:D

Νιόβη, μάλλον τον Γκαρά εννοείς. Καλά πράγματα έχω ακούσει, όπως και για τους περισσότερους του ΠΝΛ.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυούλες, με το καλό σας εύχομαι. Απ'όσο μπορώ να θυμηθώ δεν θα χρειαστείτε πολλά πράγματα για το παιδί: Ένα φορμάκι για την έξοδο, μια κουβερτούλα αγκαλιάς, πιπίλα (αν θέλετε, εγώ είχα), όλα τα άλλα τα παρέχουν (μπιμπερό, θήλαστρο, πάνες κλπ). Για σας, μην ξεχάσετε σερβιέττες (πολλές!) σε περίπτωση φ.τ., πυτζάμες/νυχτικά, αφρόλουτρα, πετσέτες, παντόφλες, επιθέματα στήθους, σουτιέν για θηλασμό, τι άλλο... σίγουρα κάτι έχω ξεχάσει, μια αλλαξιά ρούχα για την έξοδο και για σας (εγώ πάντως έφυγα με τις πυτζάμες την 1η φορά). Αν θυμηθώ κάτι άλλο, θα επανέλθω.

Καλημέρα!!!

ARNIKOL σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες....ευτυχώς δε χρειάζεται να κουβαλήσω όοολη την προίκα μας!!!

Έχω όμως και μια τελευταία απορία-ερώτηση....τα μωρά τα έχουμε όλη μέρα μαζί μας? Πώς ακριβώς λειτουργεί το "πρόγραμμα¨ :confused:?


an1cJQqVM2J0000MDAwMDYxMmR8MDAwMDExMWRhfHRvIG1wb3VtcG91a2kgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

ARNIKOL σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες....ευτυχώς δε χρειάζεται να κουβαλήσω όοολη την προίκα μας!!!

Έχω όμως και μια τελευταία απορία-ερώτηση....τα μωρά τα έχουμε όλη μέρα μαζί μας? Πώς ακριβώς λειτουργεί το "πρόγραμμα¨ :confused:?

Ω ναι, όλη μέρα κι όλη νύχτα! :D Είναι κουραστικό αλλά όταν θα πας σπίτι θα εισαι πανέτοιμη.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλε τι νεκρα εχει πεσει σ αυτο το καφε??Ενταξει εχω κι εγω παααααρα πολυ καιρο να μπω γενικα εδω, αλλα να μην εχει προχωρησει καθολου το καφε???Για να επανελθουμε σας παρακαλω...!!! :D


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...