Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

ηρθα...πηγαμε παιδοτοπο σημερα διοτι βαριομουν να τρεχουμε παλι κουνιες...

Αρμακι μου τωρα καταλαβα....σορρυ δεν ηξερα για τα υγρα και τι σημαινουν...ο γιατρος ξερει καλυτερα.Αληθεια τι εκανες με γιατρο?

Θα σε παρω αυριο να τα πουμε, δεν ηθελα να σε κουρασω σημερα που ειχες και τη μικρη χαλια.Αληθεια ειναι καλυτερα?Αντε ολα καλα θα πανε.

Γιοβαννα σε καταλαβαινω...ειναι πολυ σπαστικο να στραβωνει κατι τελευταια στιγμη..Απο ιωσεις δεν εχω μεγαλη ιδεα αλλα και αυτες μπροστα μας θα τις βρουμε...

Απο αναποδιες ομως οταν κανονιζω κατι μπολικες.Υπομονη και ολα καλα!!!

Οσο για το γλυκο...χμμμ με παγωτο?σε λουκουμαδες?σιροπιασμα σε κανα ταψιου?Ασε να σκεφτω λιγο και θα σου πω...

Φιλακι μου ειχαμε πει με τα κοριτσια για παιδοτοπο για την τριτη μαζι με την Πετρουλα και μετα φαγητο μαζι με τα παιδια...δε ξερω αν ισχυει.Εγω βεβαια κραταω μια επιφυλαξη διοτι αφενος εχουμε εμβολιο και αυριο θα φιξαρω την ωρα και αφαιτερου θελω λιγο να δω τι θα γινει με τον μπαμπα μου...

Κοριτσια πειτε τι λετε να κανουμε για να δουμε πως και αν θα τα βολεψουμε.

Πετρουλα καλο ταξιδι ευχομαι να τα καταφερουμε να βρεθουμε.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρινα καλως ηρθατε!!Καλο και ηρεμο χειμωνα να εχετε!!!

Οσο για βουτιες...χαχα θα σας βαλω φωτο μολις ηρεμησω να δειτε το γρηγορη χωμενο μεσα στο νερο...βρε τα ατιμα τι σου ειναι...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου διαβάζω διάφορα που κάνουν ή λένε τα παιδιά σας και γελάω, και συγκινούμαι πολλές φορές. Ακούστε κάτι που κάνει η κόρη μου. Εγώ δεν της δίνω σημασία αλλά νευριάζω πολύυυυυ: αν δούμε κάποιον στο δρόμο πχ που δεν τον γνωρίζει του λέει συνέχεια "φύγε", εννοείται ότι της μιλάει γλυκά αυτός ο άλλος αλλά εκείνη συνεχίζει "φύγε-φύγε-φύγε". Δεν επεμβαίνω γιατί από αντίδραση θα το κάνει πιο έντονα. Άλλο που μου έχει κάνει, είδα κάτι παλιές μου φιλενάδες από το σχολείο και πλησιάζοντας να τις χαιρετήσω με τη Ναταλία αγκαλιά όταν άρχισαν τα κορίτσια να της μιλάνε εκείνη άρχισε να μου δίνει χαστουκάκια και να λέει "να, να, να". Πάλι δεν είπα τίποτα. Αχ, ρεζίλι με κάνει το παλιοκόριτσο.............. τί να της πω, νομίζω ότι δεν έχει και πολύ νόημα...... φοβάμαι τα αντίθετα αποτελέσματα.

Και κάτι άλλο που με συγκίνησε: τακτοποιώντας το χώρο πέταξα καποιες μουτζουρίτσες της σε χαρτιά με μαρκαδόρο, μάλλον τις έβαλα σε σακούλα για ανακύκλωση, διαφανής η σακούλα, ξύπνησε κάποια στιγμή η Ναταλία κι ήρθε στην κουζίνα και μου λέει ξαφνικά: "Mαμά, πέτατσες, τις ζωγαφιές μου;;;". Πωπω, κουρέλι με έκανε. Με ένα ύφος που τα είχε όλα, και παράπονο, κι επίπληξη, δεν ήξερα πού να κρυφτώ...


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

αν

Και εκείνος μου λέει αν ήταν οι μπάμιες κρουασάν

Ωραίο τραγούδι πάντως αν από εκεί το πήρε ο άντρας σου, κρίμα δεν το βρίσκω στο youtube να σας το βάλω... μαμαλευτερακι μου πολύ σε σκέφτομαι αγάπη μου. Αχ.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γειά σας.

Αρρωστούλικα διαβάζω και περαστικά. Αρχίσαμε ακόμα δεν έφυγε το καλοκαίρι :(

Πώς είναι σήμερα τα μικρά σας?

Armaki συγχαρητήρια κούκλα μου. Εύχομαι όλα καλά.

Φωτεινή & Βίκυ να χαίρεστε την Κάλλη (αν και λιγο αργοπορημένες οι ευχές μου)

Αλεξάνδρα και μικρή Αλεξάνδρα να χαίρεστε τη γιορτούλα σας και μαμά Giovanna την κόρη σου και χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου.

Γιορτάζει ο αδερφούλης μου σήμερα και σαν σήμερα θα περιμέναμε κανονικά το Γρηγόρη :(

Πετρούλα καλό ταξίδι να έχετε και να περάσετε πάρα πολύ όμορφα στην συνάντηση με τα κορίτσια ;)

Ηλιάνα μου πώς είσαι κούκλα μου? Να προσέχεις και να μην κάνεις απότομες κινήσεις. Και είπαμε σπαρτιάτικη διατροφή και πολλά υγρά και ζουμερά πράγματα.

Αχ δεν μπορώ να θυμηθώ κάτι άλλο.

Σας φιλώ και σας καληνυχτίζω.


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ειπαμε αυτη τη φορα να μεινουμε στην περιοχη κοντα στο Συνταγμα, Πλάκα κλπ (αν τα λέω καλά:roll::roll:) για να πάμε και καμια βολτιτσα μες το κεντρο..Βολευει καμια σας???Δευτερα και Τρίτη θα ειμαστε εκει..Ψηνω τον συζυγο και για Τεταρτη, εχει ομως δουλειες και πρεπει να επιστρεψουμε ως Τεταρτη απόγευμα..Αν λόγω δουλειας δεν σας βολευει απόγευμα - επειδη ειναι καθημερινη- δεν εχω προβλημα και για βραδακι
Κοπέλα μου, είμαι μέσα, ότι κανονίσετε, πρώτα Ο Θεός.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειπαμε αυτη τη φορα να μεινουμε στην περιοχη κοντα στο Συνταγμα, Πλάκα κλπ (αν τα λέω καλά:roll::roll:) για να πάμε και καμια βολτιτσα μες το κεντρο..Βολευει καμια σας???
Επίσης, κέντρο είναι η λατρεία μου!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινάκι μου καλώς ήρθατε. Εύχομαι να έχετε έναν ηρεμο Χειμώνα. Σε μια εβδομάδα είναι η βάφτιση;

Ρίτα σε καταλαβαίνω ότι αγχώνεσαι με τον μπαμπά σου αλλά νομίζω ότι δεν θα έχει τίποτα σοβαρό ο άνθρωπος. Ο ίδιος πώς αισθάνεται;

Η Αλεξάνδρα πάει καλύτερα. Είχε πριν μια ώρα 37,7 και της έδωσα ντεπόν. Υπό άλλες συνθήκες δεν θα έδινα τίποτα, αλλά επειδή είναι βράδυ είπα να μην το διακινδυνέψω. Τι 37,7 τι 38. Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Όταν τα έχετε αρρωστούλικα τα καταβάζετε βόλτα σε κούνιες κλπ; Μιλούσα σήμερα με μια φίλη μου, της είπα ότι είναι άρρωστη και λόγω κλεισούρας μου έχει διαλύσει το σπίτι και μου λέει 'και γιατί δεν την πας λίγο στις κούνιες να ξεδώσει;' :confused::confused::confused:

Εμένα με συγκινεί πολύ η Αλεξάνδρα όταν μου ζητάει κάτι, της το δίνω και μου λέει 'φχαϊτώ' (ευχαριστώ). Επίσης σας είπα ότι εδώ και μια εβδομάδα κοιμάται στην κούνια μόνη της. Χτες που είχε πιο πολύ πυρετό πήγα να την βάλω στο κρεβάτι μας για να μπορώ να την τσεκάρω και μου λέει:' Όχι μαμά. Τα παιγιά κάνουν νάνι μόνα του, τη κούνια του'. Ζω μεγάλες στιγμές και δεν το πιστεύω :tongue::tongue::tongue:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Φιλάκι τι να μη σου έρθει κάτι που είπε έτσι το κοριτσάκι σου! Φύλαξέ τες κι εσύ μέχρι να μεγαλώσει και μόνη της να πει οτι δεν ήταν τίποτα σπουδαίο σχέδιο να σου κάνει κάτι καινούριο και να πετάξετε τα παλιά! Εντάξει τόσο χαρτομάνι δεν ξέρω πού θα το φυλάξεις! Για την άλλη συμπεριφορά, κάτι τέτοια χαζά κάνει και ο δικός μου τελευταία όταν μιλάω στο τηλέφωνο ή μιλάω με το μπαμπά του και μας θέλει αποκλειστικότητα, νομίζω φάση είναι και θα περάσει!

Όσο για τη συναντηση ένας άλλος λόγος που προτιμώ χωρίς παιδιά, είναι οτι ενώ γενικά καθόλου δεν σκέφτομαι να τα προσέξω ιδιαίτερα μην κολλήσουν κάτι (εξάλλου φαίνεται και εκ του αποτελέσματος, χιχιχι), τώρα δε θέλω λίγο πριν τη βάφτιση να τσιμπήσουμε τίποτα καινούριο, οπότε λέω να αποφύγουμε τους κλειστούς χώρους με παιδιά για αυτές τις μέρες!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιοβάννα μου κι εγώ θα έδινα επειδή όπως λες είναι βράδυ και καλύτερα για να μην έχεις κι εσύ το μυαλό σου να την τσεκάρεις συνέχεια. Τώρα το καλοκαίρι εγώ σε ανοιχτό χώρο θα το έβγαζα το παιδί εφόσον έχει μέχρι 38, εντάξει όχι κούνιες για να μην τρέξει, ιδρώσει κλπ αλλά μια βόλτα ναι αλλιώς δεν παλεύεται!

Ναι έφτασε κιόλας η ώρα για τη βάφτιση της μικρής, το Σάββατο θα γίνει Χριστιανόπουλο!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαελένη ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Γενέθλια έχω 31/8.....τελευταία μέρα του Καλοκαιριού :tongue::tongue::tongue: Μην το σκέφτεσαι και ε΄συ άλλο ότι ο Γρηγόρης σου γεννήθηκε πρόωρα. Μια χαρά παλληκαράκι είναι τώρα :D:D:D και όλα τα άλλα είναι παρελθόν.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το καλοκαίρι εγώ σε ανοιχτό χώρο θα το έβγαζα το παιδί εφόσον έχει μέχρι 38, εντάξει όχι κούνιες για να μην τρέξει, ιδρώσει κλπ αλλά μια βόλτα ναι αλλιώς δεν παλεύεται!

Εντάξει και εγω δεν την κλείνω μέσα. Στο μπαλκόνι την έβγαλε και χτες και σήμερα, αλλά οι κούνιες κάπως μου έκατσαν :?:-?:?:-?


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Μαελένη ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Γενέθλια έχω 31/8.....τελευταία μέρα του Καλοκαιριού :tongue::tongue::tongue: Μην το σκέφτεσαι και ε΄συ άλλο ότι ο Γρηγόρης σου γεννήθηκε πρόωρα. Μια χαρά παλληκαράκι είναι τώρα :D:D:D και όλα τα άλλα είναι παρελθόν.

Ναι συγνώμη για τα γενέθλια :oops: Μετά είδα ότι είσαι στις 31.

Θα σου ξαναευχηθώ τότε :tongue:

Οσο για το άλλο το ξέρω, αλλά δεν ξεχνιέται το άτιμο! Κάτι με πιάνει και είναι και το ίδιο που με φρενάρει σε άλλη προσπάθεια.

ΤΕΣΠΑ ας το αφήσουμε το θέμα.

Σήμερα έχουμε γιορτή!


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα καθόμουν στην παρεούλα σας, αλλά ...........πάω για αγαπούλες :D:D:D:D

Καλό βράδυ και καλή εβδομάδα σε όλους μας και απύρετη


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...