Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοιλιτσες :)

Εσείς έχετε πόνους περιόδου; Γιατί από χθες με πιάνει αρκετά συχνά...

Έχω τις τελευταίες 2 εβδομάδες και μου είπε ο γιατρός να παίρνω ένα μαγνήσιο παραπάνω (μπορώ μέχρι 6 την ημέρα). Αν δεν περνάει με μαγνήσιο, ένα ντεπόν (δεν έχει τύχει). :D

Προπαρασκευαστικοί πόνοι είναι κι αυτοί.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! εγω πονους περιοδου, συσπασεις δεν εχω. οποτε πλεον ειμαι και σιγουρη οτι δεν θα γεννουσα vbac στο πρωτο παιδι 14 ωρες με φαρμακα διαστολη 0. μαγνησιο παιρνω κ εγω βοηθα πολυ με την πιεση και το αγχος εγω πιεση δεν εχω αλλα εχω αγχος. θελω να ρωτησω οσες κανατε doppler ποσο σας βρηκε τραχηλο εμενα δευτερα θα μ πει. 30 εβδομαδων 3.85 μέτρησε ο γιατρος. λοιπον το στρώμάτάκί πορτ μπεμπε στο iglesina trilogy ηταν λιγο μικρο στο inglesina ottuto ειναι ακριβως το επλυνε το καθαρηστηριο. μαζι με το εσωτερικο του πορτ μπεμπε. απο το καροτσι δεν επλυνα τιποτα αλλο . βαλιτσα σχεδον ετοιμη λειπουν οι σερβιετες λόχέίάς και η οδοντοβουρτσα νομιζω. τακτοποιησα ρουχα εχω σε ετοιμοτητα ψευδοθηλες αν δεν πιανει θηλη (εχω τερμα επιπεδες ), αποστειρωτη τελος του μηνα θα τον κατεβάσω, μπουκαλια θερμος ετοιμα αν και παλι το παιδι δε θηλασει αν και θα το ηθελα πολυ.και θα το παλεψω.θηκη για το βιβλιαριο υγειας πηρα. χαρτια για δήλωση ετοιμα. ρουχα ολα ετοιμα κρεβατι στρωσιμο αργοτερα! αυτα! προετοιμασία παντως εκανα :P


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είμαστε, αν εξαιρέσουμε ότι έχω βαρυνει κ λαχανιαζω αμέσως, επίσης με πιάνει στα ξαφνικά ένας πόνος από κάτω στη δεξιά μεριά,μάλλον ακουμπάει στο Κόκκαλης της λεκανης, όπως έρχεται ο πόνος στα απότομα έτσι σταματάει, δεν συνοδεύεται ο πόνος με σύσταση κ πετρώμα κοιλιάς.

Από ετοιμασιες, Δευτέρα ή τρίτη θα σιδερωσω κ θα βάλω στη βαλιτσα όσα είναι για το μαιευτήριο κ τα υπόλοιπα στο συρτάρι τους.Μου μένει ναπαρω σερβίρετε, πάνες επιθεματα, οινόπνευμα κ γαζες για τον καθαρισμό του ομφαλιου λωρου, που είναι κ αποστειρωμενες. Μολις τελειώσω με βαλιτσα, λέω να στρώσω σιγά σιγά γιατί η μικρή μου όλο κάτω κάθεται, άσε που δεν θέλει κ παντοφλες να φοράει.

Αnastella, όντως δεν βοηθάει ο καιρος για να στεγνωνουν τα ρούχα, έχω από θέρμανση μόνο αιρκοντισιον κ θα πάρω αφυγραντηρα κ θα απλωνω τα ρουχα μέσα στο σπιτι το βράδυ σε συνδυασμό με τον αφυγραντηρα κ το πρωί θα είναι στεγνά. Οπότε ούτε υγρασία στο σπίτι ούτε να περιμένω 10 μέρες στεγνωσουν. Είναι δοκιμασμένο.

Τρίτη έχω ραντεβού κ θα μάθω ποτέ θα κάνω τη καισαρικη.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα ! εγω πονους περιοδου, συσπασεις δεν εχω. οποτε πλεον ειμαι και σιγουρη οτι δεν θα γεννουσα vbac στο πρωτο παιδι 14 ωρες με φαρμακα διαστολη 0. μαγνησιο παιρνω κ εγω βοηθα πολυ με την πιεση και το αγχος εγω πιεση δεν εχω αλλα εχω αγχος. θελω να ρωτησω οσες κανατε doppler ποσο σας βρηκε τραχηλο εμενα δευτερα θα μ πει. 30 εβδομαδων 3.85 μέτρησε ο γιατρος. λοιπον το στρώμάτάκί πορτ μπεμπε στο iglesina trilogy ηταν λιγο μικρο στο inglesina ottuto ειναι ακριβως το επλυνε το καθαρηστηριο. μαζι με το εσωτερικο του πορτ μπεμπε. απο το καροτσι δεν επλυνα τιποτα αλλο . βαλιτσα σχεδον ετοιμη λειπουν οι σερβιετες λόχέίάς και η οδοντοβουρτσα νομιζω. τακτοποιησα ρουχα εχω σε ετοιμοτητα ψευδοθηλες αν δεν πιανει θηλη (εχω τερμα επιπεδες ), αποστειρωτη τελος του μηνα θα τον κατεβάσω, μπουκαλια θερμος ετοιμα αν και παλι το παιδι δε θηλασει αν και θα το ηθελα πολυ.και θα το παλεψω.θηκη για το βιβλιαριο υγειας πηρα. χαρτια για δήλωση ετοιμα. ρουχα ολα ετοιμα κρεβατι στρωσιμο αργοτερα! αυτα! προετοιμασία παντως εκανα :P

Κι εγώ inglesina πήρα (quad) και κυριολεκτικά έγδυσα τα πάντα- δεν άφησα ύφασμα για ύφασμα. Βέβαια, λίγο απογοητεύτηκα γιατί κατάλαβα ότι, αν εξαιρέσεις το σκελετό του καροτσιού που είναι μεταλλικός και στιβαρός, όλα τα υπόλοιπα είναι ψευτοπλαστικά. Το πορτ μπεμπε είναι σαν κάτι πλαστικές μπανιερίτσες και το καθισματάκι αυτοκινήτου είναι μόνο φελιζόλ πάνω από το πλαστικό πλαίσιο. Φαντάζομαι τα περισσότερα έτσι είναι, απλά παρηγορείσαι περισσότερο αν έχεις δώσεις 200-300 ευρώ παρά τα διπλάσια. :D Τι να κάνουμε... ελπίζω να ανταποκριθούν στην ασφάλεια και την άνεση που υπόσχονται. :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είμαστε, αν εξαιρέσουμε ότι έχω βαρυνει κ λαχανιαζω αμέσως, επίσης με πιάνει στα ξαφνικά ένας πόνος από κάτω στη δεξιά μεριά,μάλλον ακουμπάει στο Κόκκαλης της λεκανης, όπως έρχεται ο πόνος στα απότομα έτσι σταματάει, δεν συνοδεύεται ο πόνος με σύσταση κ πετρώμα κοιλιάς.

Από ετοιμασιες, Δευτέρα ή τρίτη θα σιδερωσω κ θα βάλω στη βαλιτσα όσα είναι για το μαιευτήριο κ τα υπόλοιπα στο συρτάρι τους.Μου μένει ναπαρω σερβίρετε, πάνες επιθεματα, οινόπνευμα κ γαζες για τον καθαρισμό του ομφαλιου λωρου, που είναι κ αποστειρωμενες. Μολις τελειώσω με βαλιτσα, λέω να στρώσω σιγά σιγά γιατί η μικρή μου όλο κάτω κάθεται, άσε που δεν θέλει κ παντοφλες να φοράει.

Αnastella, όντως δεν βοηθάει ο καιρος για να στεγνωνουν τα ρούχα, έχω από θέρμανση μόνο αιρκοντισιον κ θα πάρω αφυγραντηρα κ θα απλωνω τα ρουχα μέσα στο σπιτι το βράδυ σε συνδυασμό με τον αφυγραντηρα κ το πρωί θα είναι στεγνά. Οπότε ούτε υγρασία στο σπίτι ούτε να περιμένω 10 μέρες στεγνωσουν. Είναι δοκιμασμένο.

Τρίτη έχω ραντεβού κ θα μάθω ποτέ θα κάνω τη καισαρικη.

Κι εγώ Πέμπτη που θα πάω θα κανονίσουμε την καισαρική (εντός 2 εβδομάδων). Πώς πέρασε ο καιρός...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου εμειναν οι σερβιετες που θα τις παρω αυριο , οινοπνευμα ροζ φαρμακευτικο γαζες, κρεμα αφρολουτρο αυτα. :) κοριτσια σας μετρησαν τραχηλο μετα την 30η εβδομαδα ? 3.85 εγω είναι καλα ? ο γιατρος ειπε αψογα


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοιλιτσες:-)

Τι κανετε??

Εμεις τρεχουμε λιγο να ετοιμαστούμε..εχει ερθει η μαμα μου να κανει γενική καθαριότητα..να στρωσουμε και να πλυνουμε τα πραγματακια του.Ηδη πλυναμε τα υφασματα απο το καροτσι και τις κουβερτουλες.Νιωθω πως θελω να τα εχω ετοιμα πριν μπω στο μηνα μου...Αυριο σταματαω το μαγνησιο και την προγεστερόνη..πιστευω πως θα αρχίσουν και τα πονακια περιόδου..και αγχωνομαι μηπως γεννησω γρήγορα...(επειδη ειχα συσπασεις..)

Γενικα εχω τρελο πονο στους γοφους..σερνοντας πηγαινω..τωρα τελευταια με εχει πιασει και η πλατη μου...και ενας περίεργος πονος μεσα στο τραχηλο..σαν σουβλιες...εκανα εξετασεις μη τυχον εχω μικροβιο..ολες καθαρες!Αρα φυσιολογικος ο πονος.Συνεχιζει η δυσφορία και η ταχυκαρδια..απο εδω και περα θα αρχισουν τα οργανα!!

Απο απορρυπαντικό πηρα το προδερμ αλλα δε μου μυριζει μωρουδιλα οπως περιμενα..:roll:

Αλεξια εμενα ο τράχηλος 30 και 4ημ.ηταν 3,23.Ο γιατρος εξισου μου ειχε πει οτι ειναι πολυ καλος!!πλεον ομως θα αρχίσει η μείωση...

Απο πραγματακια εχει μεινει μονο το φαρμακείο.Θα τα παρω την αλλη βδομαδα..

Α και πιτζαμες..νυχτικο..σουτιέν θηλασμου..δεν εχω παρει..

Τη βαλιτσα σκεφτομαι να την ετοιμασω κατα τις 10.11..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ακομη προσπαθω να βαλω τικερ!και ναι εβαλα 2 τικερ μετα απο τουτοριαλ του φορουμ....(ναι ναι τοσο ασχετη)! και μου αρεσει που κανω διαδυκτιακες αγορες απο ολο τον κοσμο για φιλους συγγενεις κλπ κλπ...(κλαψτε).... ειμαι περιφανη λοιπον για τα τικερ μου <3 <3 <3...και μιας που ηπια καφε στις 7 και δεν εχω υπνο κλασσικα! πηρα αποφαση οτι σε αυτη την εγκυμοσυνη περασα εξαιρετικα δυσκολες καταστασεις ενω ηταν τοσο ευκολη και καλη εγκυμοσυνη... αν εξαιρεσουμε την ληψη τροφοβλαστη που εκανα επειδη στην αυχενικη το οριο ηταν 2.1 της αυχενικης πτυχης κ εμεις ειχαμε 2.6 και τελικα καναμε και βγηκαν ολα τελεια! κατα τ αλλα ηταν μια αψογη εγκυμοσυνη.υποσχεθηκα οτι δεν θα ξανα αγχωθω .... δεν αξιζει τιποτα παραπανω απο την οικογενεια μου και τα παιδακια μου.. χμμμ σημερα ηταν ησυχος ο μπεμπης ευτυχως ομως κλωτσισε τον καταλαβα αρκετες φορες!

zamia τωρα που ειπες για καλλιεργεια κολπικου κ εγω θα κανω τελος μεσα και τελος του νοεμβρη (και δεν θελω)....αχ

το προδερμ μου φαινεται τελειο γιατι δεν μ αρεσουν οι εντονες μυρωδιες!

αυριο θελω να παω και για ψωνια με αυτη την αυπνια! αχ


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομη προσπαθω να βαλω τικερ!και ναι εβαλα 2 τικερ μετα απο τουτοριαλ του φορουμ....(ναι ναι τοσο ασχετη)! και μου αρεσει που κανω διαδυκτιακες αγορες απο ολο τον κοσμο για φιλους συγγενεις κλπ κλπ...(κλαψτε).... ειμαι περιφανη λοιπον για τα τικερ μου <3 <3 <3...και μιας που ηπια καφε στις 7 και δεν εχω υπνο κλασσικα! πηρα αποφαση οτι σε αυτη την εγκυμοσυνη περασα εξαιρετικα δυσκολες καταστασεις ενω ηταν τοσο ευκολη και καλη εγκυμοσυνη... αν εξαιρεσουμε την ληψη τροφοβλαστη που εκανα επειδη στην αυχενικη το οριο ηταν 2.1 της αυχενικης πτυχης κ εμεις ειχαμε 2.6 και τελικα καναμε και βγηκαν ολα τελεια! κατα τ αλλα ηταν μια αψογη εγκυμοσυνη.υποσχεθηκα οτι δεν θα ξανα αγχωθω .... δεν αξιζει τιποτα παραπανω απο την οικογενεια μου και τα παιδακια μου.. χμμμ σημερα ηταν ησυχος ο μπεμπης ευτυχως ομως κλωτσισε τον καταλαβα αρκετες φορες!

zamia τωρα που ειπες για καλλιεργεια κολπικου κ εγω θα κανω τελος μεσα και τελος του νοεμβρη (και δεν θελω)....αχ

το προδερμ μου φαινεται τελειο γιατι δεν μ αρεσουν οι εντονες μυρωδιες!

αυριο θελω να παω και για ψωνια με αυτη την αυπνια! αχ

Εδώ να δείς αυπνίες... έχω μπλέξει με κάτι που πρέπει να τελειώσω για τη δουλειά πριν γεννήσω και μετά από τόσες ώρες στον υπολογιστή, το μάτι γαρίδα! Ευτυχώς δεν έχει ξυπνητήρι αύριο :D:D:D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια !!! αυτο με την αυπνια δεν εχει προηγουμενο ειλικρινα δεν ξανα πινω καφε ... λοιπον chicco απορυπαντικα πηρα απο το prenatal μιλαμε τελεια μυρωδια....δοκιμαστε το ειναι και υποαλεργικο ! εμειναν ελαχιστα πραγματακια επιτελους !!!!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!:-) :-) :-) :-) :-)

Τι κανετε???

Να σας ρωτησω....εχει καμια σουβλιες κατα διαστηματα στο τραχηλο??(εκει νιωθω οτι ειναι....)

Αλεξια και εγω οποτε πινω καφε το πληρώνω ακριβά:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...