Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Mιλώντας για μαρμελάδες, μου είπε φίλη της μαμάς μου ότι για να μη ζαχαρώνει να ρίχνω και γλυκόζη. Τώρα δεν κράτησα την αναλογία μαμώτο. Και όντως εμένα μου ζαχάρωσαν τα γλυκά χωρίς αυτή κι ας είχα κάνει όλα τα άλλα σωστά. Πάντως φέτος βαριέμαι αφόρητα να κάνω τέτοια.


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kaλησπερα κοριτσια! Βλεπω ολες οι νοικοκυρες εδω μαζευτηκαν! Εμενα μου αρεσουν τα γλυκα του κουταλιου, και θεωρω οτι ειναι πολυ υγιεινα, αλλα οσο και να μου αρεσουν οι μαρμελαδες, δεν προκειται να φτιαξω ποτε! Παρα πολλη ζαχαρη! Η καλυτερη τροφη για τα παιδια αλλα και για μας ειναι το μελι.

Αυτες τις κοκκινιλες στα χερια και στα ποδια, τις εχει εμφανισει και ο Αντωνης τις τελευταιες μερες. Τις ειχα κι εγω παλια, και μου΄χε πει δερματολογος οτι ηταν αλλεργια σε απορρυπαντικο. Την αλλη βδομαδα θα τον παω στον παιδιατρο, να δω τι θα μου πει.

Μαρια, η Μαριαλενα εχει συγγενη υποθυρεοειδισμο απο τη γεννηση της, κανει θεραπεια με Τ4 και συχνές αιμοληψιες για ελεγχο.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

ωπ!όλα τα κοριτσάκια είστε για ύπνο! κάτι μαρμελάδες διάβασα!σλουρπ, σλουρπ!μόλις έφαγα και μια κρέπα σοκολάτα γιατί μάλωσα με τον άντρα μου και αντικαθιστώ το σεξ(χε!χε!)

ο μικρούλης μου σήμερα ήταν μεγάλο βάσανο! ευτυχώς τελείωσα νωρις με τα μαθήματα και πήγαμε για παπουτσάκια και καπέλο θαλάσσης και του έφτιαξε η διάθεση!

όταν λέει οτι δεν του έχω πρόγραμμα μην νομίζεται οτι είναι άλλα αντ'άλλων! απλά έχει ένα δικό του προγραμματάκι και δεν του το χαλάω! ξυπνάει στις 9, ξανακοιμάται στις 11 για μια ώρα , μετά πάλι ένα δίωρο το μεσημέρι και το βράδι κοιμάται γύρω στις 10.30. ίσως να ήταν καλύτερα να ξυπνάει νωρίτερα και να κοιμάται νωρίτερα αλλά δεν τον πιέζω!

αυτά! μη σας ζαλίζω!

καλή ξεκούραση! πολλά φιλιά!


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως την ειχα κανει κι εγω λιγοτερη ζαχαρη γιατι δεν μου αρεσει πολυ γλυκια!!!!!

αφριζε οταν εβραζε? τι κανεις? εγω ειχα κανει χαλια τα ματια της κουζινας:(:(

τα βαζα ομως δεν τα αποστειρωσα:rolleyes::rolleyes: πως? με νερο ζεστο?

να κατεβασω τον αποστειρωτη του μπεμπη?!?!?!?!?

Βατραχάκι εγώ την αποστείρωση την έκανα ως εξής:Προθερμαίνουμε τον φούρνο στους 175 και μετά βάζουμε σ'ενα ταψάκι το βάζο όρθιο και ψήνουμε για 15'.Το καπάκι διάβασα οτι δεν χρειάζεται αποστειρωση αλλά μπορείς να το πλύνεις με καυτό νεράκι και να το σκουπίσεις καλά και είναι έτοιμο.Υπάρχει βέβαια και η αποστείρωση που είπε η mantinop που διάβασα αλλά είναι λίγο πιο χρονοβόρα.Εγώ αυτή που έκανα την είχα διαβάσει στο internet.


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια;)

Ο πιτσιποπάκος χτες είχε ένα ανήσυχο βράδυ...ξύπνησε περίπου στις 2 με κλάματα και δεν σταμάταγε με τίποτα...μάλλον εφιάλτη έβλεπε...τον πήρα στο κρεβάτι μας για να ηρεμήσει...αλλά και κει ανήσυχος ήταν:(...τελικά κοιμήθηκε κατά τις 4 και δεν ξαναξύπνησε. Τον τάισα στις 9 μισοκοιμησμένο...και τώρα παίζει στην κούνια του:D

Όπως καταλαβαίνετε σέρνομαι από την νύστα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

470445zu82zzkdoj.gif

Ωραίες οι φραουλομαρμελάδες που ετοιμάζετε...

Θέλω κι εγώ να φτιάξω, είναι η μόνη μαρμελάδα που μας αρέσει πολύ, είναι όμως ήδη η εποχή για τις φράουλες ή λίγο αργότερα;

ααααχ εσαι απο τα Χανια!!!! τι ωραια!!!

ειχαμε παει γαμηλιο ταξιδι στα Χανια κι εκει σκαρωσαμε τον μπεμπουλη μας

αγαπω την Κρητη με τους υπεροχους ανθρωπους τα υπεροχα φαγητα τα ομορφα χωριουδακια και γενικα ολα τα ωραια της Κρητης

αν μου λεγαν να παω να ζησω εκει θα εφευγα εχθες!!!!!!!!!!

οι ανθρωποι αν κ εχουν τοσο πολυ τουρισμο ειναι τοσο φιλικοι κ εξυπηρετικοι με τους τουριστες σε αντιθεση με αλλα νησια....

με την πρωτη ευκαιρια θελουμε να ξαναπαμε αυτη τη φορα καλοκαιρι να παρουμε μια ιδεα κ απο τις θαλασσες

αχχχχχ λατρευω την Κρητη!!!!!!!!!!!

Συμφωνω για τα Χανια, κι εμενα μου αρεσαν πολυ! Ειχαμε παει στη Σουγια διακοπες οταν πρωτογνωριστηκαμε. Διατηρουσε μαγαζι για πολλα χρονια εκει ο κουμπαρος μας. Ωραια και αγρια η Κρητη! Και πολλη ρακη ρε παιδια! Ακομη κι εγω, δε μπορουσα να πινω πριν βραδιασει!:mrgreen:

Είναι πράγματι όμορφα στα Χανιά και γενικότερα στην Κρήτη, τα έχεις όλα δε νιώθεις αποκλεισμένος στο νησί, έχεις πολλές επιλογές. Παλιότερα δεν τα θεωρούσα σημαντικά όσα προσφέρει, τώρα όμως που έχω μικρά παιδιά βλέπω πόσο πιο φυσική και φυσιολογική θα ήταν η ζωή τους εκεί. Όμως λόγω της δουλειάς του συζύγου δεν υπάρχει περίπτωση να πάμε να ζήσουμε εκεί. Μάλιστα πήρα πρόσφατα τον προηγούμενο μήνα μετάθεση στην Αθήνα από το σχολείο στο οποίο ανήκω οργανικά στα Χανιά, το οποίο είναι υπέροχο, ολοκαίνουριο, δίπλα στη θάλασσα.

Ο δικος μου δε θελει με τιποτα να ειναι σε παρκο, κουνια και γενικα εγκλωβισμενος, μπουσουλαει για να φτασει οπου θελει, πιανεται, σηκωνεται και κανει πλαινα βηματα για να παει εκει που θελει και να αρπαξει ο,τι του γυαλιζει.

Και μένα δε θέλει να τον βάζω στο πάρκο παρότι είναι μεγάλο, ευρύχωρο, απλώς έχει καγκελάκια γύρω γύρω, προτιμάει να αλωνίζει στο σπίτι. Οι κίνδυνοι όμως είναι άπειροι, μόνο αν είμαι από πάνω του τον αφήνω ελεύθερο. Εφαρμόζω ένα κολπάκι, μπαίνω μαζί του για ένα πεντάλεπτο στο πάρκο και παίζουμε μαζί, έπειτα τον αφήνω να παίζει μόνος του απορροφημένος χωρίς να πάρει είδηση ότι φεύγω.


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Από σήμερα κλείνομαι στο ξενοδοχείο για το συνέδριο και θα βγω το Σάββατο..... Τα' χω παίξει από την κούραση και όσο σκέφτομαι ότι θα κάνω 3 μέρες να δω το γοργονίδιο :(:(:(:(:( Κασσιανή παρέα με τον άντρα σου θα κάνω τρεις μέρες δεν έρχεσαι να πιούμε κανα καφέ?!?!?!?


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Χθες πήγα κ εγώ να δω τι γίνεται με το θυρεοειδή μου κ ευτυχώς το γλυτωσα το χάπι....ήταν καλές οι εξετάσεις μου κ απλά θα κάνω έλεγχο κάθε 6 μήνες να δω πως πάει....Μαριάννα η μικρή δεν υπάρχει περίπτωση να κόψει το χάπι αν ρυθμιστεί ο θυροειδής???:confused:

Με τα του ταξιδιού μας....θα πάρω σήμερα πάλι να δω μήπως αποδεσμεύτηκε το ποσό γιατί όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο δύσκολα θα βρούμε οικονομικά εισιτήρια....Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν έχει κάνει καμμιά σας χαρτιά για κοινωνικό τουρισμό.....Βγάλανε όρια εισοδήματος προχθές κ αν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 25000 βγαίνεις εκτός http://www.oee.gr/news/details.asp?id=739 ....εμείς ήμαστε εκτός....οπότε πάει το δεύτερο κομμάτι των φετινών διακοπών...μας βλέπω στα χωριά μας γιατι πρέπει να ήμαστε συγκρατημένοι στα οικονομικά μας δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει....:?


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημεραααααα!Μια υπεροχη μερα σημερα εχουμε εδω!Μερα για δουλειες !!!!ορεξη δεν εχω αλλα που θα παει θα μου ρθει!Ελενη τωρα ειναι η εποχη της φραουλας...παλιοτερα πηγαινε μεσα Μαιου και περα αλλα τωρα τα πραγματα εχουν αλλαξει!;)Φτιαξε την μαρμελαδα ειναι υπεροχη!Προσφατα ειδα και η Αργυρω η μαγειρισσα εκανε και λικερ φραουλα!Καλο μου φαινεται και αυτο!Γενικα εχω πολλα λικερ που τα φτιαχνει η πεθερα μου .Τωρα μολις ζεστανει λιγο ο καιρος θα μου κανει λικερ πικραμυγδαλο!ειναι τελειο ....:cool:

Κοτοπουλακι σημερα το μενου!Εσεις;;;;


1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites

ασε συμπεθερα επεσα για υπνο γυρω στις 11:30 και κατα τις 12 ακουσα απο τον Μαριο κατι περιεργους θορυβους , πηγα στο δωματιο του και το ειδα να κανει εμετο πανω στο κρεβατι , τον σηκωσα τον αλλαξα , αλλαξα σεντονια-κουβερτες-παπλωματα και τον εβαλα παλι για υπνο δεν ηθελε να ερθει στο κρεβατι μου αλλα ουτε και να κοιμηθω εγω μαζι του ετσι που να κοιμηθω ειχα τον νου μου σε αυτον , κατα τις 3 το πρωι ηρθε μεσα και με σηκωσε να του βαλω dvd να δει λιγο για να κοιμηθει του εβαλα αλλα εβαλα και χρονοδιακοπτη στη τηλεοραση να κλεισει στη μιση ωρα κατα τις 5 το πηρε χαμπαρι και ξαναηρθε μεσα ξανα τα ιδια και το αποτελειωτικο στις 6 το πρωι ακουω το μωρο να φωναζει παω παλι μεσα και το βρισκω κατουρημενο μεχρι τα αυτια και αυτο γιατι δεν καθεται να του βαλω πανα και ειχε κατσει στραβα και ετσι του εφυγαν απο το πλαι αντε λοιπον να τον αλλλξω να τον ταισω ειχε παει 6 και κατι και εβαλα την κουβερτα του Μαριου στο πλυντηριο και οταν γυρισω να πλυνω τα υπολοιπα. Ασε κουτουλαω απο τη νυστα και δεν ξερω τι επαθε ο Μαριος ειναι καμμια ιωση παλι? αλλα το μυαλο μου παει και σε κατι αλλο εχτες το βραδυ την ωρα που του ζεσταινα το γαλα αυτος μου ειπε οτι ο φιλος του ο Δημητρης ενα παιδακι αρκετα μεγαλυτερο του πινει γαλα απο το μπουκαλι παγωμενο και ηθελε να μου δειξει πως το κανει , φυσικα δεν τον αφησα να πιει απο το μπουκαλο και εβαλε σε ποτηρι και το ηπιε μονορουφι ηταν η πρωτη φορα που ηπιε παγωμενο γαλα και μου περναει απο το μυαλο οτι αυτη ηταν η αιτια οτι σιγουρα θα τον πειραξε στο στομαχι , αν ηταν ιωση δεν θα επαναλαμβανοταν εμετος μεσα στη νυχτα?


tt4a345.aspx

tta5663.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Χθες πήγα κ εγώ να δω τι γίνεται με το θυρεοειδή μου κ ευτυχώς το γλυτωσα το χάπι....ήταν καλές οι εξετάσεις μου κ απλά θα κάνω έλεγχο κάθε 6 μήνες να δω πως πάει....Μαριάννα η μικρή δεν υπάρχει περίπτωση να κόψει το χάπι αν ρυθμιστεί ο θυροειδής???:confused:

Αχ, αυτός ο θυρεοειδής πάνω από τους μισούς Έλληνες έχουμε θέμα μ' αυτόν. Πρέπει κι εγώ να κάνω τις ανάλογες εξετάσεις, μετά την εγκυμοσύνη δεν έχω προλάβει να δω τι γίνεται...

καλημεραααααα!Μια υπεροχη μερα σημερα εχουμε εδω!Μερα για δουλειες !!!!ορεξη δεν εχω αλλα που θα παει θα μου ρθει!Ελενη τωρα ειναι η εποχη της φραουλας...παλιοτερα πηγαινε μεσα Μαιου και περα αλλα τωρα τα πραγματα εχουν αλλαξει!;)Φτιαξε την μαρμελαδα ειναι υπεροχη!Προσφατα ειδα και η Αργυρω η μαγειρισσα εκανε και λικερ φραουλα!Καλο μου φαινεται και αυτο!Γενικα εχω πολλα λικερ που τα φτιαχνει η πεθερα μου .Τωρα μολις ζεστανει λιγο ο καιρος θα μου κανει λικερ πικραμυγδαλο!ειναι τελειο ....:cool:

Κοτοπουλακι σημερα το μενου!Εσεις;;;;

Έλα ντε, ίσως φασολάκια...

Βέβαια τις φοβάμαι τις φράουλες που κυκλοφορούν στην αγορά γιατί έχουν πολλά ψεκάσματα. Πέρυσι, τον Μάιο όπως λες, αγοράσαμε πολλές από τη βιολογική λαϊκή, με παραγγελία από τον παραγωγό σε πολύ καλή τιμή και έφτιαξα μαρμελάδα. Μια συμβουλή για τη μαρμελάδα είναι να βάλετε τη ζάχαρη πάνω τους (αφού τις κόψετε σε δυο τρία κομμάτια, ανάλογα με το μέγεθος) και να τις αφήσετε στην κατσαρόλα για 5-6 ώρες κι έπειτα να τις βάλετε να βράσουν λίγο. Το σιρόπι το αραιό που δημιουργήται μπορείτε να το βγάλετε ξεχωριστά για να μην είναι πολυ αραιή η μαρμελάδα και να το χρησιμοποιήσετε πάνω σε παγωτό, σε γιαούρτι, κοκ.


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Χθες πήγα κ εγώ να δω τι γίνεται με το θυρεοειδή μου κ ευτυχώς το γλυτωσα το χάπι....ήταν καλές οι εξετάσεις μου κ απλά θα κάνω έλεγχο κάθε 6 μήνες να δω πως πάει....Μαριάννα η μικρή δεν υπάρχει περίπτωση να κόψει το χάπι αν ρυθμιστεί ο θυροειδής???:confused:

Με τα του ταξιδιού μας....θα πάρω σήμερα πάλι να δω μήπως αποδεσμεύτηκε το ποσό γιατί όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο δύσκολα θα βρούμε οικονομικά εισιτήρια....Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν έχει κάνει καμμιά σας χαρτιά για κοινωνικό τουρισμό.....Βγάλανε όρια εισοδήματος προχθές κ αν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 25000 βγαίνεις εκτός http://www.oee.gr/news/details.asp?id=739 ....εμείς ήμαστε εκτός....οπότε πάει το δεύτερο κομμάτι των φετινών διακοπών...μας βλέπω στα χωριά μας γιατι πρέπει να ήμαστε συγκρατημένοι στα οικονομικά μας δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει....:?

Αννα μόλις το διάβασα και να φανταστείς οτι είχα το νού μου αυτές τις μέρες γιατί κιέμεις φέτος κάναμε τα χαρτια μας στην απογραφή και τώρα κοντά πρέπει να βγεί και η διανομή των δελτίων.Κάτι είχα ακούσει στην αρχή όμως για κλήρωση.Τώρα πάλι τα αλλάξανε,οπότε κι΄'εμείς τις χάνουμε τις διακοπές και τις περίμενα πως και πως.Και πέρσυ που δεν πήραμε είχα ακούσει οτι όσοι είχαν απογραφεί θα δικαιούταν όλοι κοινωνικό τουρισμό.Φέτος βρήκαν να κάνουν περικοπές?Αμάν πιά.Βλέπω και μένα να τη βγάζω στο χωριό μόνη με τη μικρή μου και τον άντρα μου να δουλεύει.


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι γιαγιαδες ειτε ειναι μαμα ειτε πεθερα δεν ακουνε τιποτα.

Παρτε το αποφαση για να μην παθουν τα νευρα σας.

Οταν ειχα παει τη δεσποινα παιδικο ειχα γνωρισει μια μαμα σε παιδικη χαρα στη Γλυφαδα.

Της ειχε κανει εντυπωση ποσο καλη συμπεριφορα ειχε η δεσποινα και με ρωτουσε ποιος τη μεγαλωνει. Της ειπα λοιπον οτι μεχρι τωρα εμεις οι γονεις, αλλα επειδη δυστυχως δεν υπαρχει γιαγια διαθεσιμη θα την εστελνα στον παιδικο.

Μιλαμε η κοπελα εκανε λες και την τσιμπησε μυγα.

"Ποτε μην αφησεις το παιδι σου να στο μεγαλωσει γιαγια ακομα κι αν ειναι η μανα σου. Το τι τραβαω εγω δεν περιγραφεται. Η μητερα μου τον εχει φτασει 3 χρονων, δεν ακολουθησε ποτε τις δικες μας οδηγιες σε τιποτα, τον κακομαθε φοβερα λογω αδυναμιας και τωρα ο γιος μου δεν υπολογιζει εμας τους γονεις του καθολου. Μονο τη γιαγια ακουει, αλλα κι αυτην την κανει ο,τι θελει".

Η αληθεια ειναι οτι το βλεπω κι εγω στη δικια μου. Οταν ειναι με τη γιαγια, την προγιαγια ή τη γυναικα γινεται θηριο ανημερο και δεν μπορω να τη συνεφερω μετα.

Και μιλαμε οτι δεν ειμαστε ουτε οι σουπερ αυστηροι γονεις να πεις οτι το πνιγουμε το παιδακι.

Το προγραμμα ειναι καλο γιατι δημιουργει καποια ασφαλεια και ηρεμια στο παιδι, αλλα εξισου καλο ειναι να λαμβανεις και υποψη σου τις αναγκες του παιδιου και να μη λειτουργεις ψυχαναγκαστικα γιατι το λεει το προγραμμα.

Οι φραουλες κοριτσια μου φαινεται οτι ειναι ολο φαρμακο ακομα.

Νομιζω μονο Μαιο πρεπει να τρωμε φραουλες.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...