Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Εφτιαξα και εγω το ψωμακι Βασια τωρα ψηνεται εμφανισιακα ειναι πολυ ωραιο και μυριζει τελεια..

το ωραίο με το ψωμάκι είναι ότι ενώ έχει μπύρα δεν σου μυρίζει καθόλου στην γεύση.....κόλλησα και την γειτόνισσα και έκανε και αυτή με ελιές....έγινε τέλειο μου είπε!

Χαρά βγήκε καλό με τις ελιές????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το ωραίο με το ψωμάκι είναι ότι ενώ έχει μπύρα δεν σου μυρίζει καθόλου στην γεύση.....κόλλησα και την γειτόνισσα και έκανε και αυτή με ελιές....έγινε τέλειο μου είπε!

Χαρά βγήκε καλό με τις ελιές????

ναι βασια μου πολυ ωραιο και το φαγακι μρε τα λουκανικα και το ποφασισα αυρο θα κανω μωσαικο κακουργιες:tongue:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα πόσο είναι η δικιά σου?εμένα είναι 15 μηνών και δεν βάζει γλώσσα μέσα της.(λέει μαμά,μπαμπά,γιαγιά,ντεντέκι=αρκουδάκι,λάλα=γάλα,λελέ=νερό,παπά=παπούτσι και παπάκι,άκι=σκυλάκι,τατάκι=γατάκι,μπάμπου=μπάνιο)Και λέει και δικά της ασυνάρτητα(για μας τουλάχιστον:D)

16 μηνων ειναι, σημερα μου ειπα μαμα κ γαλα. για να δουμε, ολα αυτα που εγραψα πριν τα εχει πει εδω κ 2 εβδ, πριν μονο τα ασυναρτητα που λες κ εσυ!

Link to comment
Share on other sites

ναι βασια μου πολυ ωραιο και το φαγακι μρε τα λουκανικα και το ποφασισα αυρο θα κανω μωσαικο κακουργιες:tongue:

κ εγω εχω παρει υλικα κ το αφηνω, αλλα με ξελιγωσατε κακουργιες καλα λεει η χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σας πω κ τι εκανα, κοιμηθηκα απο τις 4 κ κατι μεχρι τις 6 κ κατι, το ευχαριστηθηκα, λογω του χτεσινου ξενυχτιου (ελπιζω να παει καλυτερα σημερα) σηκωθηκαμε, εφτιαξα φρουτοκρεμα, την ταισα-αλλαξα, εβαλα πιατα στο πλυντηριο, επλυνα 2 ταψια κ 1 κατσαρολα, πηγα την μικρη απο διπλα κ 2 κομματια σπανακοπιτα στα πεθερικα, αλλα η μικρη δεν καθοταν μονη της κ ετσι την ξαναπηρα μαζι μου. εφτιαξα τον κιμα για τα μπιφτεκια της χρυσας (θα σου πω χρυσα εντυπωσεις!) αλλα θα τα πλασω αυριο, εβαλα τον κιμα με μεμβρανη σε μια λεκανη στο ψυγειο.αυτα, ταισα αλλαξα την μικρη, την εβαλα για υπνο κ ξεκινησαμε: εκατσα μαζι της 10 λεπτα, εφυγα, εκλαιγε περιπου 15-20 λεπτα, εντωμεταξυ πηγα 3-4 φορες της εβαλα πιπιλα, της εβαλα το παιχνιδι της να παιξει μουσικη, τελικα την πηρα για 2 λεπτα αγκαλια να ηρεμισει, την ξαπλωσα κατω, ξανα το παιχνιδι με μουσικη κ εφυγα, μαλλον εχει κοιμηθει. για να δουμε πως θα παει σημερα. παντως απο αλλες φορες κοιμηθηκε γρηγοροτερα.

αλλα ρε κοριτσια οταν κλαιει δεν μπορω, τρελαινομαι......

αυτα για σημερα!

καλο βραδυ κοριτσακια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου θελω για κατι την γνωμη σας!

το καλοκαιρι λεμε να ανακαινισουμε την κουζινα μας,βεβαια αυτες τις εποχες για τιποτα δεν μπορεις να προγραμματισεις και να εισαι σιγουρος:?

Εχω μπει λοιπον στην διαδικασια να κοιταω σχεδια κλπ και εχω φαει κολλημα με μια συγκεκριμενη ασπρα-ζαχαρι ντουλαπια με καφε παγκο,σαν αυτη που εχει στην εκπομπη "τι θα φαμε σημερα μαμα" ,πως σας φαινεται???

Πειτε μου γνωμες!!!!

α!και αντι για πλακακι να βαλω πετρα!τι λετε?

εμενα μην ρωτας αν μου αρεσει;) ειναι ακριβως του γουστου μου! κ παρομοια με την δικια μου(πριν την καψω φυσικα:()πριν 8 χρονια που την εψαχνα μου ελεγαν μα καλα εκρου κουζινα θα βαλεις? σαν νοσοκομειο θα ειναι:rolleyes: κ τοτε ειχα δυσκολευτει να την βρω τωρα παιζει αρκετα σαν χρωμα.

εγω εβαλα κ ιδιο χρωμα παγκο της βανιλιας-magnolia.

κ η αδερφη μου βλεποντας την δικια μου εφτιαξε μια πολυ κοντα σε αυτην που θελεις κ εχει βαλει πλακακι αλλα που μοιαζει με πετρα κ ειναι σουπερ!

εβαλε κ το ψυγειο της smeg το 60ς σε εκρου πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

μια - μια ξεφουρνίζεται ότι έχετε πάρει τα υλικά για μωσαικό ή για ψωμί χαχαχαχαχα!!! έτσι να μην παχύνω μόνο εγώ! :P :p :P

σημερα σας ειπα οτι θα το εφτιαχνα δεν απεκρυψα καμμια πληροφορια εγω:tongue:

το φτιαξαμε με τον μικρο οταν τον πηρα απο τον σταθμο. τον εβαλα να σπασει τα μπισκοτα, τα εβαλα σε μια σακουλα καταψυξης κ του εδωσα το ξυλινο σφυρι που κοπαναω το κρεας κ το καταευχαριστηθηκε!

εν κατακλειδι αφου το εφτιαξα σκεφτηκα να το παει κερασμα ο αντρας μου αυριο στην δουλεια για τα γεννεθλια του μικρου, αλλα κρατησα λιγο κ το δοκιμασαμε οικογενειακως:-P σουπερ κ ο μικρος που δεν ειναι του γλυκου κ γενικα του φαγητου:rolleyes: ξετρελαθηκε!

α κοριτσια εγω προσθεσα κ 1 κουταλια της σουπας κονιακ κ την επομενη μπορει να βαλω κ καρυδια.

πηρα ντονατσακια απο τα γνωστα πλεον ΝΑΝΟU, ειχα παρει διαφανη ζελατινα κ κορδελιτσα τα εκοψα κ τα εδεσα σαν πουγκακια κ θα τα παω αυριο κερασμα στον παιδικο σταθμο του μικρου.

πως σας φαινεται η ιδεα? δεν ηθελα σοκοφρετακια κ καραμελες που δινουν συνηθως.

το παρτυ μας θα γινει το Σαββατο παρηγγειλα μπαλονια, τουρτα κ τυπωμενες σοκολατες για ευχαριστηριο δωρακι κ θα τις βαλω σε ενα κουτι ben10 που αγορασα. αυτα προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα αγαπημενες μου!

τι κανετε? εμεις ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!!:P

ηρθα για δουλεια, το μεσημερι που θα γυρισω θα φτιαξω τα μπιφτεκακια κ θα σας πω εντυπωσεις!!!

σας φιλω, εδω τριγυρω θα ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

My billy χρονια πολλα να τα εκατοστησει το αγορακι σου να τον χαιρεστε!!εχουμε την ιδια μερα γενεθλια με τον μικρο σου.

Βασια το ψωμακι τελειο.. το Σαβ/κο θα κανω και το μωσαικο μπορω να αντισταθω οταν ολες το φτιαχνετε και με φωτο μαλιστα?

Γιωτα μπραβο στην μικρη παντα τετοια βραδυα να εχετε..

Ετοιμασα την κορη μου εφυγε και εστρωσα κρεβατια,ανοιξα τα υπνοδωματια να αεριστουν,εβαλα γιγαντες να βρασουν και τωρα ταιζω την μικρη..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες!!!!Τι κανετε?

Εστρωσα κρεβατια και ριχταρια ,συμμαζεψα και πίνω το καφεδακι μου.Ομικρος δεν εχει ξυπνησει ακομη.Σημερα δεν ξερω τι να βαλω για φαγητο,ειχα διαθεση για φακες η για φασολαδα αλλα ο γιος δεν θελει καθολου,ενω τα ετρωγε ,ειδικα τη φακη ,εχει αρχισει και κανει μουτρα.Δευτερο φαγητο δεν θελω να βαλω ,οπότε η θα μεινει νηστικος η πρεπει να βαλω κατι αλλο...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

να σας πω κ τι εκανα, κοιμηθηκα απο τις 4 κ κατι μεχρι τις 6 κ κατι, το ευχαριστηθηκα, λογω του χτεσινου ξενυχτιου (ελπιζω να παει καλυτερα σημερα) σηκωθηκαμε, εφτιαξα φρουτοκρεμα, την ταισα-αλλαξα, εβαλα πιατα στο πλυντηριο, επλυνα 2 ταψια κ 1 κατσαρολα, πηγα την μικρη απο διπλα κ 2 κομματια σπανακοπιτα στα πεθερικα, αλλα η μικρη δεν καθοταν μονη της κ ετσι την ξαναπηρα μαζι μου. εφτιαξα τον κιμα για τα μπιφτεκια της χρυσας (θα σου πω χρυσα εντυπωσεις!) αλλα θα τα πλασω αυριο, εβαλα τον κιμα με μεμβρανη σε μια λεκανη στο ψυγειο.αυτα, ταισα αλλαξα την μικρη, την εβαλα για υπνο κ ξεκινησαμε: εκατσα μαζι της 10 λεπτα, εφυγα, εκλαιγε περιπου 15-20 λεπτα, εντωμεταξυ πηγα 3-4 φορες της εβαλα πιπιλα, της εβαλα το παιχνιδι της να παιξει μουσικη, τελικα την πηρα για 2 λεπτα αγκαλια να ηρεμισει, την ξαπλωσα κατω, ξανα το παιχνιδι με μουσικη κ εφυγα, μαλλον εχει κοιμηθει. για να δουμε πως θα παει σημερα. παντως απο αλλες φορες κοιμηθηκε γρηγοροτερα.

αλλα ρε κοριτσια οταν κλαιει δεν μπορω, τρελαινομαι......

αυτα για σημερα!

καλο βραδυ κοριτσακια

Περιμενω εντυπώσεις Γιωτα,και επειδη ,οπως ειπα ολα με το ματι τα φτιαχνω ,να κοιταξεις να ειναι μαλακη η ζυμη ,ε??Κυκλοφορει ενα βιβλίο ,το κοιμησου παιδι μου ,αν δεν κανω λάθος και όσες μαμαδες το εχουν διαβασει ,λενε τα καλυτερα.Δεν ψαχνεις να το βρεις????

Τουλαχιστον κοιμηθηκε ησυχα ,μακαρι να συνεχισετε ετσι....:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει του ψωμιού και του μωσαικού το κάγκελο!!!

Ελα ντε!!!!Μα λυσσαξατε και για όλα φταις εσυ:tongue::P:p:p!!!

Ευτυχως εχει μπει σε διαιτα ο αντρας μου και δεν με αφηνει να το φτιαξω!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...