Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

Είμαι έτοιμη και περιμένω. Προσγειώνεται στις 11.20 οπότε μέχρι τις 12 ελπίζω να είναι εδώ. Μεταμεσονύχτια επέτειο θα κάνουμε. Το φαγητό έτοιμο... πολύ ωραίο (έφαγα λίγο γιατί δεν θα άντεχα). Ωραίο και το κρασάκι. Έχω πιεί και 3 καφέδες για να αντέξω.

Lila's mom εγώ την πάω βόλτα και τις ημέρες που δουλεύω, τουλάχιστον για μια ωρίτσα. Επειδή η δουλειά μου είναι γραφείου και κάθομαι όλη μέρα, κάνει καλό και σε εμένα να περπατάω και λίγο.

Ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές.

Καλό βράδυ κοριτσόπουλα.... Έχω ήδη αρχίσει να χασμουριέμαι επικίνδυνα, ελπίζω να αντέξω...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!

Πρέπει να ξεπεράσω το φόβο μου άμεσα γιατι αλλιώς θα παθω καρδιακή προσβολή μέχρι να γυρίσει. Δεν σκέφτομαι λογικά. Χτες το βράδυ αντί να κάτσω να δω στο σαλόνι law and order παρέα με την τουρτα που μου έφερε ο καλός μου (ειναι με γάλα καρυδας) κοιμησα την μικρη μαζι μου και εκατσα εκει με το iPad. Τι θα κάνω; Πρέπει να συνέλθω.

Tzamin είχες δίκιο. Έπρεπε να τη βάλω στην κούνια της. Στριφογυρνουσε συνέχεια και κάποια στιγμη πήρε ο μπαμπάς της τηλέφωνο στις 12:30 και ξύπνησε κι έμεινε ξύπνια 2 ωρες. Κι επειδη ήμουν αναστατωμενη κι αγχωμένη τσιτωθηκε κι αυτη κι εκλαιγε. Πως περασατε χτες; Του άρεσε το φαγητο; Χτες την πήγα στο πάρκο νωρίς, ξεκινήσαμε απο το σπίτι στις 5 γιατι είχε βαρεθει κι γκρίνιαζε. Μετα πήγαμε Παντελης στα marks n spencer που της πήρα κατι ρουχακια (έχουν 20%) και μετα βιβλιοκινηση και πήραμε 3 βιβλία. Ευτυχώς ήταν κυρία στη βόλτα και δεν γκρίνιαξε καθόλου! Γυρίσαμε σπίτι 7:30. Αν το ήξερα οτι είστε στο πάρκο θα ερχόμουν στην επιστροφή αφου περνουσαμε απο εκει 7:15. Κριμα!

Dimista την Τετάρτη έχουμε επέτειο. Θα γίνεις θεα σήμερα! Εγω ούτε που θυμαμαι απο ποτε έχω να βαφτω!

Brooke καλο ταξιδι γι αύριο!

Della χλωμο να έρθουν. Τα αεροπορικά τους βγαίνουν κοντα 500 ευρω. Στο τρένο δεν θα αντέξουν τόσες ωρες και η αδερφη μου δεν παίρνει απόφαση να οδηγήσει τόσες ωρες, φοβάται.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ... πτώμα είμαι...

Έφτασε χτες ο άντρας μου σπίτι στις 23.30 (προσγειώθηκε νωρίτερα). Φάγαμε (πάρα πολύ του άρεσε) και τα είπαμε λίγο, μέχρι τις 1.30. Μέχρι εκείνη την ώρα η Έλενα ούτε πλευρό δεν είχε αλλάξει από τις 20.45 που κοιμήθηκε. Πέφτουμε για ύπνο και μόλις κλείνω τα ματάκια μου, που με τόσο κόπο είχα κρατήσει ανοιχτά μέχρι εκείνη την ώρα, πετάγεται η κυρία :shock:. Δεν έμεινε καθόλου ξύπνια αλλά από εκείνη την ώρα μέχρι τις 5.12 είχα δρομολόγια. Κοιμήθηκα λοιπόν από τις 5.12 μέχρι τις 6.50. Όπως καταλαβαίνετε ίσα που στέκομαι.

Σήμερα το πρωί που είδε τον μπαμπά της έκανε σαν τρελή, είχε πολύ πλάκα :tongue:.

Σήμερα γέννησε η γυναίκα του αδελφού μου το δεύτερο κοριτσάκι τους :D, στην Θεσαλονίκη (εκεί μένουν). Να σας πω την αλήθεια ζήλεψα. Λέτε να είμαι έτοιμη για δεύτερο? Για δώρο τους έστειλα από amazon 2 πακέτα πάνες giga (180 πάνες) και 12 πακέτα μωρομάντηλα. Δεν χρειάζονταν κάτι συγκεκριμένο, γιατί και το πρώτο τους ήταν κοριτσάκι οπότε είναι πλήρως εξοπλισμένοι. Επίσης έχουν στριμωχτεί κι αυτοί οικονομικά αρα θεώρησα ότι η πρακτικότητα ήταν η καλύτερη λύση. Τους έστειλα βέβαια και 3 φορμάκια για το καλό, αλλά είπα να μην ξοδέψω ένα σωρό λεφτά για κάτι που δεν χρειάζονται πραγματικά. 130 ευρώ όλα. Βλακεία?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tzamin απίστευτο! Εμένα γέννησε η γυναίκα του αδερφού μου την Τρίτη το δεύτερο τους κοριτσάκι στη Θεσσαλονίκη. Καλε την μια αυτο την άλλη ο συνδυασμος ταξιδιών-επέτειος. Συνεννοημενες είμαστε;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη ιδεα το δώρο σου. Ειναι καιρός για πρακτικά πράγματα όχι μόνο ρουχα-παιχνίδια, οι πάνες ειναι μεγάλο έξοδο! Λες να σου κλεψω την ιδεα;;; Χμμμμμ! Δεν ειναι άσχημο (ο αδερφός μου ειναι πολυ ζόρικα οικονομικά, τον βοηθούν οι γονείς μου πολυ αυτο το διάστημα..)!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τzamin καλώς τον δέχθηκες!!

Το δώρο που έκανες είναι πολύ έξυπνη ιδέα και νομιζω θα είναι το πιο χρήσιμο. Καθόλου βλακεία.

Tριήμερο και εμείς εδώ θα είμαστε αφού και εγώ δουλεύω.

Nina-Nana δεν ξερω αν ξεπερνιούνται αυτές οι φοβίες. Και εγώ νιώθω έτσι, σε σημείο που με κοροιδεύουν.

Brooke πολύ γλυκό το προσκλητήριο. Όσο για τη συνάντηση, θα είναι ωραία αν συντονιστούμε. Εγώ Σαββάτο πρωί δουλευω.

Η μικρή χθες στις κούνιες (κρίμα βρε κορίτσια να μη μένουμε κοντά), έκανε λίγα βηματάκια μόνη της, γιατί κυνηγούσε τα περιστέρια. Το βράδυ ήρθαν δύο ζευγάρια με τα παιδάκια τους (σύνολο 5) και για πρώτη φορά όταν νύσταξε, ήρθε στην αγκαλιά μου, την πήγα στο κρεββάτι της και κοιμήθηκε!!! Παρόλο που στο σαλόνι γινόταν χαμός από φωνες!!

Είδα κάποια δείγματα από φωτο...Η Ειρήνη είναι κούκλα (κουκουβα-κουκουβα!!)


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

το δώρο πάνες είναι φοβερό.. !

ενα απο τα καλύτερα δώρα που μου έφεραν στο μαιευτήριο ήταν μια τουρτα με πάνες... και το είχε φτιάξει μονη της η αδελφούλα μου...

να και οι οδηγείες....

Νινα- νανα, προσπάθησε να μην μείνεις τελείως μόνη αυτές τις ημέρες ...παρε τηλ φίλους να συναντηθείτε... ξέρω δεν είναι παντα ευκολο με το παιδί αλλα κι εγώ όταν φρικάρω εχει επιπτωση και στην συμπεριφορά της μικρής μου... επίσης μπορείς να ξεκινήσεις μια ασχολία- χόμπυ, ή διαβασμα κανένα βιβλίο, που σου αρέσει κι όλας... ε κι αν τα βρεις σκούρα... είπαμε να μας γράφεις... κάτι τελος παντων να ξεχνιέσαι και να είναι για τον ευατό σου.. ξέρω όταν είσαι μόνη με το παιδί ακόμα και το μπάνιο είναι πολυτέλεια... το έχω νιώσει κι εγώ... μου έχει συμβεί να κάνω μπάνιο με το μωρό γιατί δεν είχα ποιός να μου την κρατήσει!!! απιστευτο κι όμως αληθινό!!!

tzitzina , εσύ που μένεις; ολες βορεια είστε ; Δυτικά προάστεια κανείς; :confused:

κοριτσάρες πρέπει να μαζέψω και βαλίτσες δεν έχω κάνει τίποτα ..και βαριέμαι!!!

α.. και Καλό μήνα, επιτέλους καλοκαιράκι!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και απο μένα και καλό μήνα να έχουμε, απο χθές ημουνα χάλια με έπιασε ένας πονόλαιμος άλλο πράγμα, ολο το βράδυ δεν κοιμήθηκα, το πρωί πήγα στην γιατρό και έχω φαρυγγίτιδα, δεν μου έδωσε τίποτα γιατί πριν ένα μήνα είχα ξαναπάρει αντιβίωση και εισπεόμενα γιατί έπαθα ασθματική βροχίτιδα, απο την ημέρα που ξεκίνησα δουλειά όλο αρωσταίνω, ευτυχώς κράτησε την μικρή ο άντρας μου και κατάφερα να κοιμηθώ ένα 3ωρο και τώρα αισθάνομαι πολύ καλύτερα.

Tzamin και Nina-Nana, να σας ζήσουν τα ανιψάκια, όντως το πιο χρήσιμο δώρο είναι οι πάνες, αφού θα αγοράσουν ούτως ή αλλιώς,άχρηστες δεν θα πάνε.

Στο marks & spencer πήγα και έγω γιατί πηρα κάτι δωράκια και είδα το 20%, αλλά της είχα πάρει πολύ ωραία πυζαμάκια και φορμάκια απο το στοκ του mothercare που τα έχει 50%.

brooke, καλά να περάσετε....

tzitzina, να υποθέσω οτι οι φωτο είναι απο την βαφτιση της, να την καμαρώνεις πάντα!!!

Εμένα μου ξυπνάει πάντα στην διάρκεια της νύχτας και κοιμάται αμέσως μόνο όταν της δώσω γάλα, α, σήμερα μας πετάχτηκε το πάνω δοντάκι!

Και μιας και λέτε για περιοχές, είναι καμία απο νότια προάστια?

Εύχομαι καλό βράδυ σε όλες σας!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Μια απο τα ιδια σημερα με δεκατα,πυρετο και πολλη γκρινια!Αυριο αν συνεχισουμε ετσι θα παρω τον παιδιατρο.

Εν τω μεταξυ,αυριο μετα απο πολυ καιρο εφημερευω(δουλευω σε νοσοκομειο).Η τελευταια φορα που εφημερευσα ηταν 30Ιουλιου του2010.Εχω αγχος λιγακι!

Dimista,με το καλο αυριο η βαφτιση σας!

Τζαμιν και Νινα-Νανα,να σας ζησουν τα ανιψακια!

Brooke,καλο ταξιδι και καλα να περασετε!

Τζιτζινα,η Ειρηνη ετσι κι αλλιως ειναι μια θεα!Εννοειται οτι θα ηταν τελεια και στις φωτογραφιες.Εσυ εχεις κανει μπανιο στη θαλασσα;Κολυμβητηριο πηγαινετε;

Καλο βραδυ και καλο ΣΚ κοριτσια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια !

δεν ειχα λαπτοπ γιατι ειχε εναν υιό και ηταν μπλοκαρισμενος. σημερα τον πηραμε

Ντελα, να ζησετε και να σας ζησει και ο νεοφωτιστος !!

εγω σημερα πηρα φορεμα κ παπουτσια για την βάπτιση. μακρύ , εμπριμε (με μικρους μικρους ρομβους ) και μανικι νυχτερίδα. γενικα δεν ηθελα κατι πολυ επισημο , σε στυλ τουαλέτας. καλοκαιριάτικα κ 12 το μεσημερι. αλλωστε θελω να μπορω να το ξαναβαλω

την αλλη εβδομαδα παιρνουμε τα προσκλητηρια και αρχιζουμε να μοιραζουμε

ο μικρος θηρίο .........τρεχει , αρπαζει τα παντα , προχθες αποκτησαμε και ενα καρουμπαλακι και μια ωραιότατη μελανιά στο μέτωπο

ελπίζω να ειστε όλες καλά και τα μπουμπουκάκια σας !!!!!!!!


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tzitzina περαστικά, ειναι σπάσιμο η επιπεφυκιτιδα, έχω πάθει αρκετές φορές! Πράγματι, κρίμα που δεν μένουμε κοντα!

Brooke έχεις δίκιο σε αυτα που μου λες! Αλλα καμία φορα έχω την μικρη ως "δικαιολογία" να μην κάνω πράγματα! Γενικώς ειναι καιρός να αναθεωρήσω αρκετα.. Καλο ταξιδι, να περάσεις τέλεια!

Lila's mom έχω παει κι εγω σε αυτο το στοκ κι είχα πάρει πολυ ωραία πράγματα σε σούπερ τιμες. Αλλα ειναι ανοιχτο κουλές ωρες!

Della ελπίζω αύριο να ειναι περδικι! Αύριο λες να φοβόμαστε παρέα το βράδυ; :shock::P

Αύριο μπορει να έρθει η κουμπαρα μου αλλα χωρίς φίλο και θα μείνει εδω.

Κορίτσια μου να μπαινετε το σ/κ. Μην χαθειτε!

Καληνύχτα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...