Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Επιδοτήσεις άλλες γενικά δεν δικαιουσε Κ εντάξει για να λέμε Κ του στραβου το δίκιο δεν τις χρειάζεσε αν ήταν να περνούν Κ όλοι επιδοτήσεις τι να πουν Κ αυτοί που δεν έχουν . 

      πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      άρα το κύησης και το λοχείας δέν έχει  εισόδημα καλα διάβασα! μωρέ το ξέρω ότι είναι όλα χ2 απλώς ειμαι λίγο ζουρλή , και μόλις είδα το 2,4 και τα νερα επαθα σοκ! μη μου δίνεις  σημασία κορίτσι μ , να πάνε ολα καλα σ εύχομαι και να μείνουν τα πιτσάκια ‘σπίτι'τους όσο περισσότερο μπορούν ! 

      και στα πληρώνει ο οαεδ;  εχω χιλιομπερδευτει 

      Ναι τους μήνες που δεν δουλεύεις σε πληρώνει ο ΟΑΕΔ . Ο εργοδότης τι να πληρώσει αφού δεν του κάνεις δουλειά.  Απλά δεν σου δίνει όλο τον μισθό που επερνες σου δίνει κάποιο ποσό 

ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΩΝ ΩΟΘΗΚΩΝ


Present

Recommended Posts

Καλησπέρα! Πριν από μερικούς μήνες ο γυναικολόγος μου μου διέγνωσε ήπιο ΣΠΩ. Έχω δύο από τους 3 παράγοντες (ανεβασμένη lh αν και μέσα στα πλαίσια αλλά σε σχέση με την fsh και έναν άστατο κύκλο μέχρι και 40 ημέρες). Αυτό που με προβληματίζει αρκετά είναι ότι έχω πολύ χαμηλή Ε2 στην αρχή και στη μέση του κύκλου, σημάδι ίσως ότι δεν γίνεται (καλή) ωορρηξία.Φυσικά έχω πανικοβληθεί!Εχει κάποια άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία που τελικά τα κατάφερε να γίνει μανούλα από μόνη της; Σε αυτό τον κύκλο ο γιατρός μου πρότεινε να πάρω προκλητικά. Απευθύνω πρόσκληση σε όποια κοπέλα θα ήθελε να μοιραστεί εδώ την εμπειρία της πράγμα που θα με βοηθούσε πολύ!!!!


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Πριν από μερικούς μήνες ο γυναικολόγος μου μου διέγνωσε ήπιο ΣΠΩ. Έχω δύο από τους 3 παράγοντες (ανεβασμένη lh αν και μέσα στα πλαίσια αλλά σε σχέση με την fsh και έναν άστατο κύκλο μέχρι και 40 ημέρες). Αυτό που με προβληματίζει αρκετά είναι ότι έχω πολύ χαμηλή Ε2 στην αρχή και στη μέση του κύκλου, σημάδι ίσως ότι δεν γίνεται (καλή) ωορρηξία.Φυσικά έχω πανικοβληθεί!Εχει κάποια άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία που τελικά τα κατάφερε να γίνει μανούλα από μόνη της; Σε αυτό τον κύκλο ο γιατρός μου πρότεινε να πάρω προκλητικά. Απευθύνω πρόσκληση σε όποια κοπέλα θα ήθελε να μοιραστεί εδώ την εμπειρία της πράγμα που θα με βοηθούσε πολύ!!!!

Μην ανησυχεις, δεν είναι τίποτα οι πολυκυστικές, θα σου ρυθμίσει τις ορμόνες κ όλα θα πάνε καλα! Καλό γιατρό να βρεις μονο...

Κ εγω έχω πολυκυστικές κ πάρα πολλές φίλες κ γνωστές μου με παιδια (εγω έχω κ αλλα θεματα για υτο δεν εχω παιδι).

Be cool...:cool:

Link to comment
Share on other sites

οι πολυκυστικες στη δική μου περιπτωση ήταν κατι το σοβαρο αφου μου προκαλεσε αμηνορροια την οποια αντιμετωπιζω με ορμονη. παιδι ακομη δεν αποκτησαμε... λογω και αλλων προβληματων βεβαιως. δεν ρυθμιζεται παντα το συνδρομο πολυκιστικων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΙΜΑΙ 32 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΤΙ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ.Ο ΚΥΚΛΟς ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΣΤΑΘΕΡΟΣ, Η ΤΡΥΧΟΦΥΙΑ ΗΤΑΝ ΕΜΦΑΝΕΙΣ, ΕΠΕΡΝΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΟΙΛΑ... ΟΜΩΣ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ...ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΔΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΤΟ ΣΠΩ.ΟΚ ΔΕ ΜΕ ΕΝΙΑΞΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ...ΠΑΛΙ ΜΙΚΡΗ ΗΜΟΥΝ....ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΑΛΛΑΞΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ (ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΕΘΕΡΟ) ΜΕ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΙΣΙΑ ΚΟΙΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙ. ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΘΑ ΠΩ. ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΙΚΑ ΣΤΑ 28 ΚΑΙ ΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΕΧ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ 4ΑΡΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΣΗΜΕΡΑ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΙΔΙ 3 ΜΗΝΕς Σ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ.ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ. Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΚΑΝΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ...ΚΑΙ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...