Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μαμαδες απο κομοτηνη


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

Με το τσιγάρο τι κάνετε?? Εγώ το έκοψα μαχαίρι από την αρχή, αν και 1-2 παρασπονδίες τις κάνω.... πολύ σπάνια βέβαια... Έχω βάλει 3 κιλά...

59 ξεκίνησα.... διάβασα ότι στο 1ο τρίμηνο το πολύ 2 κιλά πρέπει να βάλεις... το αποδίδω και στο ότι δε καπνίζω...

Φοβάμαι για τα κιλά, γιατί υπήρξα χοντρούλα παλιότερα, και αδυνάτισα σταδιακά μέσα σε 3-4 χρόνια.

Εσείς πόσα κιλά πήρατε στην εγκυμοσύνη??

Τι πρέπει να προσέξω με τη διατροφή???

Κάνατε καμιά άσκηση?(γυμναστήριο, κολύμπι κλπ???)


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω περασα δυσκολα στην γεννα του γιου μου στο νοσοκομειο της δραμας και ειχα αποφασησει να μην ξαναπατησω εκει ποτε ομως αφου θα εχω τον γιατρο που θελω ενταξει..στο νοσοκομειο της αλεξανδρουπολης πηγαινα στην αρχη της εγκυμοσυνης μου τωρα αλλα μου εβγαλαν οι ασχετοι το παιδι με συνδρομο down(ενω δεν εχει τιποτα) και φυγαμε και απο εκει.εγω παντως λογο της ρηξης του ηβικου οστου που ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη μαλλον με καισαρικη θα γεννησω.τι να κανεις μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει να τελειωνουμε....


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

Με το τσιγάρο τι κάνετε?? Εγώ το έκοψα μαχαίρι από την αρχή, αν και 1-2 παρασπονδίες τις κάνω.... πολύ σπάνια βέβαια... Έχω βάλει 3 κιλά...

59 ξεκίνησα.... διάβασα ότι στο 1ο τρίμηνο το πολύ 2 κιλά πρέπει να βάλεις... το αποδίδω και στο ότι δε καπνίζω...

Φοβάμαι για τα κιλά, γιατί υπήρξα χοντρούλα παλιότερα, και αδυνάτισα σταδιακά μέσα σε 3-4 χρόνια.

Εσείς πόσα κιλά πήρατε στην εγκυμοσύνη??

Τι πρέπει να προσέξω με τη διατροφή???

Κάνατε καμιά άσκηση?(γυμναστήριο, κολύμπι κλπ???)

να μην καπνιζεις indie καθολου ουτε σπανια...εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα συνολο 9 κιλα σε αυτην μεχρι τωρα εχω παρει μονο 2....ασκησεις δεν εκανα καθολου ουτε στην πρωτη ουτε τωρα αν και το κολυμβιτηριο ειναι πολυ καλη ιδεα για τις εγκυους.οσο αφορα την διατροφη απλα να μην τρως αυτα που απογορευονται στην εγκυμοσυνη.εγω τρωω απο ολα (ακομη και πιτσες,σαντουιτς,goodies) και το γλυκακι μου καθε μερα,τωρα μη με ρωτησεις πως και πηρα μονο 2 κιλα γιατι δεν εχω ιδεα....απλα φροντιζω να μην τρωω μετα της 8 το βραδυ.πητ εχω 15 μαρτιου αλλα με βλεπω να γενναω τελη φεβρουαριου.με το καλο να ερθουν τα νινιακια μας και να χαιρομαστε ολες μας αυτα που ηδη εχουμε(!!!!

Επεξεργάστηκαν by elsadrm

uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

sto νοσοκομειο αλεξανδρουπολης και για μενα ηταν δραμα στο 6 πηγα για εξεταση και μου εβγαζε ο ασχετος οτι το ενΑ ΝΕΦΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟ TOY μωρου ενω στον υπρηχο τον τρισδιαστο στην θεσαλονικη σε μια φιλη μου γιατρο ηταν ολα καλα και με εκανε να ξΑΝΑ κανω β επιπεδου ο ασχετος ασε που στην γεννα μου ηρθε τελευταια στιγμη του ελεγα γενναω και με ελεγε εχεις μερες ακομα περασα πολλα επισκληριδιο μου εκανε 5.30 και γεννησα 6 παρατεταρτο αστα δεν προκειτε να ξαναπαω εκει και ειδικα στον γιατρο αυτον κοντεψα να δω τα ραδικια αναποδα.....

Να το κοψεις το τσιγαρο κοπελα μου σκεψου το μικρο σου δεν φταιει σε τιποτα και τον ευατο σου και στις 2 εγκυμοσυνης εγω εβαλα συνολκα 13/14 κιλα απλα στην δευτερη ενω τα ειχα ολα χαση στις πρωτες 20 μερες με την περιπετεια του μικρου μου ενα μηνα μεσα στο νοσ/μειο εβαλα και δεν μπορω να τα χασω.... με σωστη διατροφη και μετρο στα γλυκα δεν θα παρεις πολλα το βραδινο σου λιγο περιορισε..


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

μη τα συζητας μια γεννα θα κανεις η ψυχη θα σου βγει....τι να κανουμε τα μικρα μας να ειναι καλα και ολα ξεχνιουνται μετα(που λεει ο λογος....).τωρα την τριτη εχω ραντευβου στον Γαβριηλο ελπιζω να μεινω ευχαριστημενη γιατι κοντευει ο καιρος και αγχωθηκα λιγο.εσυ indie που θα γεννησεις;


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia φτανει με τους γιατρους θα αγχωθητε περισσοτερο δουλευετε;; ελσα μην αγχωνεσε ειναι πολυ καλο παιδι ο γαβρηλος και καλος στην δουλεια του... μεσα απο την δραμα ειστε;; indie εισαι γνησια κομοτιναια ;; σου αρεσει η κομοτηνη ελσα εμενα αρχισε να μου την δινει ωρες ωρες θελω να φυγω δραμα για παντα ... θελουμε να παρουμε σπιτι κοιταμε εδω αλλα πανακριβα και δεν βρισκουμε και κατι καλο κουραστικαμε να ψαχνουμε ο γιος σου ειναι περιπου ιδια ηλικια με τον δικο μου τον στελνεις παιδικο;;;


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

koritsia φτανει με τους γιατρους θα αγχωθητε περισσοτερο δουλευετε;; ελσα μην αγχωνεσε ειναι πολυ καλο παιδι ο γαβρηλος και καλος στην δουλεια του... μεσα απο την δραμα ειστε;; indie εισαι γνησια κομοτιναια ;; σου αρεσει η κομοτηνη ελσα εμενα αρχισε να μου την δινει ωρες ωρες θελω να φυγω δραμα για παντα ... θελουμε να παρουμε σπιτι κοιταμε εδω αλλα πανακριβα και δεν βρισκουμε και κατι καλο κουραστικαμε να ψαχνουμε ο γιος σου ειναι περιπου ιδια ηλικια με τον δικο μου τον στελνεις παιδικο;;;

καλημερα κοριτσια!λοιπον μπουρμπουλιθρα ο αντρας μου ειναι μεσα απο τη δραμα και εγω απο νεα αμισο.η κομοτηνη δεν με τρελαινει και πολυ ισως επειδη δεν δουλευω για να εχω παρεες και απο τους συναδερφους που καναμε παρεα οι περισσοτεροι εχουν παρει μεταθεση.τεσπα τι να κανεις αυτα ειναι τα στραβα του στρατου..παιδικο θελαμε φετος να τον στειλουμε αλλα φοβηθηκαμε απο την νεα γριπη.λεμε τον σεπτεμβριο για προνηπια.εσυ τον στελνεις παιδικο;δουλευεις πουθενα;εσυ indie δουλευεις πουθενα;


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν δουλευω και εχω το ιδιο προβλημα με εσενα ειμαστε μονοι μας και με εχει κουραση αυτο ο αντρας μου ειναι καθηγητης μονιμος εδω ειμαστε απο νευροκοπι και οι δυο τελειωσα κομωτικη αλλα δεν δουλευω λογω παιδιων...τον μεγαλο τον στελνω απο μωρο λογω σχολης στου δεσποτη τον μικρο λογω θηλασμου και φοβου γριπης ειναι λιγο ποιο ευαισθητουλης και κολλημενος επανω μου οποτε δεν μπορουμε να παμε πουθενα ποσο να δουλεψω...


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη υποθεση να υπαρχει ενας ανθρωπος να αφησεις τα παιδια εστω και για μια ωρα.ασε που απο την υγρασια της κομοτηνης εχει αποκτησει ευαισθησια ο γιος μου και αν τον βγαλω εξω βραδυ μπορει να αρρωστησει.σε ποια περιοχη μενεις μπουρμπουλιθρα;εμεις κοντα στα κτελ.


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

konta μενουμε εμεις κοντα στο dia νοικιαζουμε; εχεις δικιο και εμεις που δεν εχουμε κανεναν μαρτυριο αντε εσυ σε λιγο θα φυγεις θα πας κοντα τυχερη...εαν και πιστευω η δραμα σε κλιμα χειροτερη ειναι οποτε ανεβαινουμε αρωστενουμε...μαλλον κοντα μενουμε εαν θες ελα για καφεδακι.....


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κομοτιναία κορίτσια, γέννημα θρέμα!!! Το "χωριό" μας ενδείκνειται για φοιτητές. Εγώ σπανίως βγαίνω και όχι λόγω παρέας αλλά περιορισμένων επιλογών. Παντού τα μαγαζιά είναι μες την κάπνα, τα μπουζούκια άθλια (Ξέρω ότι στη Δράμα είναι πολύ ωραία!!!).

Εγώ δυστυχώς δουλεύω (και το χειρότερο) σε ιδ. τράπεζα!! Είναι πολύ αγχωτική δουλειά και δεν κάνει καλό στην κατάσταση που είμαι...

Έχω ΠΗΤ 15/8!! Σήμερα έκλεισα τη 10η εβδομάδα, και σε 2 βδομάδες θα κάνω την αυχενική... Είναι το πρώτο μου bebe. Έχω φοβερή ανυπομονησία μέχρι την επόμενη επίσκεψη στον γυναικολόγο...!! Τώρα θα κάνω 1 μήνα να πάω και κοντεύω να σκάσω!!! Θέλω να δω το φυστίκι μου οπωσδήποτε!!!

Στην κλινική δεν θέλω να πάω... το θεωρώ άσκοπο να δώσω τόσα λεφτά χωρίσ να μου παρέχουν κάποια ιδιαίτερη άνεση... (τα δωμάτια είναι παρα πολύ μικρά!!!) Σκέφτομαι να πάω στο νοσοκομείο, μιας και έχω γνωστό γιατρό στη μαιευτική... Το σκεφτόμαστε πάντως και για Αλεξανδρούπολη... Αν και έχει γίνει λίγο ψωνίστικο να γεννάνε όλες στην Αλεξ/λη... Σα να πηγαίνεις Βόρεια Προάστια για καφέ...

Δε ξέρω είναι νωρίς ακόμα θα το σκεφτώ....

Πάντως σήμερα που ανέβηκα στη ζυγαριά τσίμπησα ακόμα 1 κιλό!!!! Αν με ζυγίσει και ο γιατρός μου θα με πάρει με τις πέτρες!!! Είμαι ακόμα 63 και έχω βάλει όριο τα 70, αλλά μάλλον θα το αυξήσω...


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη υποθεση να υπαρχει ενας ανθρωπος να αφησεις τα παιδια εστω και για μια ωρα.ασε που απο την υγρασια της κομοτηνης εχει αποκτησει ευαισθησια ο γιος μου και αν τον βγαλω εξω βραδυ μπορει να αρρωστησει.σε ποια περιοχη μενεις μπουρμπουλιθρα;εμεις κοντα στα κτελ.

Και εγώ κοντά στα ΚΤΕΛ μένω!!!


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομειο κομοτηνης εννοεις;; Παντως εαν πας στο νοσοκομειο αλεξανδρουπολης να ψαξεις για γιατρο απο τον πεμπτο μην τον αφηνεις ειναι πρωτη σου γεννα και καλο ειναι να ξες τον γιατρο που θα ειναι στην γεννα ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΕΤΗ ..στο γιατρο σου το ειπες οτι αλλου θα γεννησεις χαρες που θα κανει... Η αληθεια το οικονομικο παιζει μεγαλο ρολο οσον αφορα την κλινικη αλλα καμια σχεση με το νοσοκομειο ...ΘΑ κανεις επισκληριδιο; πρωτη γεννα δεν καταλαβα τπτ ολα ηταν τελεια οσο για το δωματια ειχαμε γνωστη και μας προσεξε μονη ειμασταν και ο μαινας ηταν καλος ερχοταν τακτικα και με εβλεπε ΑΝΤΙΘΕΤΑ νοσοκομειο δυστηχως ημουν με αλλες 5 στην δραμα ειναι 3το πολυ κατα τα αλλα πανεπιστημιακο ασε που ηταν μπατε σκυλι αλεστε οποια στιγμη ηθεΛΕΣ τουαλετα περιμενες, και εκατο γιατροι επισκεψει... μια αλλη κοπελα που ετυχε σε καλο γιατρο και πληρωσε ηταν μονη σε καλο δωματιο ...ευχομαι να εχεις τελεια εγκυμοσυνη και γεννα και στην ελσα ..παντως εχω ακουσει οτι γενναν και εδω εγω απο το παιδι μου και μετα ουτε για επισκεψει δεν παω κοντεψαν να το στειλουν ..στην μαιευτικη δουλευε μια γνωστη μας μαια και μου ειπε οτι ειναι ενας αντρας νεος πολυ καλος η γεννα διαφερει απο γυναικα σε γυναικα μπορει να γεννησεις ευκολα και στο σπιτι που λεει ο λογος και να μην χρειαστεις κανενα γιατρο ...παντως να πας απο νωρις ωστε και αυτος να σε προσεξει περισσοτερο προσεξετω αυτο ξερω περιπτωσεις που πηγαιναν τελευτια στιγμη και ουτε σημασια της διναν......εγω μεχρι τον 7 στην δευτερη γεννα πηγαινα σε 2...

κοριτσια facebook εχετε εαν θελετε να τα λεμε και απο εκει;;


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...