Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα και απο μενα!!καλοριζικο το καινουριο καφε!ειπα να γραψω εδω μιας και στο μανουλες αυγουστου-σεπτεμβριου εχασα τις παλιες μου φιλες....μαζευτηκαμε πολλες εκει μαλλον και χαθηκε ο μπουσουλας....σε οσες σας ελειψε το παλιο μας καφε με το καλο να τα ξαναπουμε εδω.μαριανθουλα,μακμαρακι,fairytale,genuine,ελενιτσα και οσες απο το παλιο μας καφε σας περιμενω!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!! Σε βρηκα!!! μια χαρα! Μα τι ωραιο το εφτιαξαν, μωβ-ροζ..! Κ εχει κ φλυτζανακι καφε!! Τωρα μενει να βαλουμε κ ενα τικερ.. Καλημερα λοιπον..! Τι κανει η μικρη?? Εμενα εχει αρχισει νεο κυκλο γκρινιας.. Τι τον εχει πιασει δεν ξερω? Κατι τσιριχτα κλαματα ετσι ξαφνικα... Σημερα με νευριασε πααρα πολυ! Απ τις 5.3 στο ποδι!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα τικερακι αλλα δεν το πηρε ακομα!κατι κανω λαθος!η μικρουλα ειναι μια χαρα!μεγαλωνει η μπουμπουκα μου!πηρα και μια κουνια και οταν βαριεται την βαζω εκει και χαζευει!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

εγω του κρεμασα πανω απ την κουνια εκεινα τα περιστρεφομενα παιχνιδια κ γουσταρε πολυ.. Τατι θα εισαι μεσα αργοτερα??? Εχουμε τοπικη αργια κ δεν δουλευει ο Θοδωρης, γιατι ειναι στο δημο, κ παμε να ψωνισουμε τιποτα στο μπεμπη...! Δεν εχουμε βγει κ καθολου ρε γμτ!!!! Θα τα πουμε μετα??


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Μαριανθη μια και γεννησαμε την ιδια μερα σου λεω οτι εχουμε και εμεις μια ατελειωτη γκρινια παντου φωναζει τι αγκαλιες τι στην κουνια τι στο γυμναστηριο τιποτα!!!Μονο στο κρεβατι καθεται για λιγο και κοιταει το περιστρεφομενο αλλα μετα παλι απο την αρχη!!!

Και εμεις ξυπνησαμε στις 6:30 με τσιριδες!!!!

Ωραιο ξυπνημα

Καθε ποτε τα ταιζετε ρε παιδια?

εμενα παλι ξυπνησε ....επιστρεφω.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα τικερακι αλλα δεν το πηρε ακομα!κατι κανω λαθος!η μικρουλα ειναι μια χαρα!μεγαλωνει η μπουμπουκα μου!πηρα και μια κουνια και οταν βαριεται την βαζω εκει και χαζευει!

και εμενα δεν το δεχεται το ticker δεν ξερω τι παιζει


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!!καλοριζικο το καινουριο καφε!ειπα να γραψω εδω μιας και στο μανουλες αυγουστου-σεπτεμβριου εχασα τις παλιες μου φιλες....μαζευτηκαμε πολλες εκει μαλλον και χαθηκε ο μπουσουλας....σε οσες σας ελειψε το παλιο μας καφε με το καλο να τα ξαναπουμε εδω.μαριανθουλα,μακμαρακι,fairytale,genuine,ελενιτσα και οσες απο το παλιο μας καφε σας περιμενω!

Μα γιατί μας έχασες, δεν καταλαβαίνω...μια παρέα είμαστε πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί μας έχασες, δεν καταλαβαίνω...μια παρέα είμαστε πλέον...

το μια παρεα δεν θα το ελεγα οτι ειμαστε....πολυ θηλασμος επικρατει και εμεις που δεν θηλαζουμε μας κανετε να νοιωθουμε με τα λεγομενα σας σαν παρεισακτες...δεν πειραζει κατσε στο καφε του αυγουστου μιας και σας αρεσει καλυτερα οπως ειπες....


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το μια παρεα δεν θα το ελεγα οτι ειμαστε....πολυ θηλασμος επικρατει και εμεις που δεν θηλαζουμε μας κανετε να νοιωθουμε με τα λεγομενα σας σαν παρεισακτες...δεν πειραζει κατσε στο καφε του αυγουστου μιας και σας αρεσει καλυτερα οπως ειπες....

σου ζητω συγνωμη αν αισθανθηκες ασχημα ή μειονεκτικα στο θεμα του θηλασμου.

δεν ηταν προθεση μου να το κανω αυτο και ειμαι σιγουρη οτι καμια αλλη κοπελα δεν ηθελε να στεναχωρησει καποια αλλη.

το θεμα της διατροφης του μωρου ειναι τελειως προσωπικη αποφαση της μητερας και επουδενι δεν ειναι κατακριταια.

λυπαμαι και παλι που σε εκανα να αισθανθεις παρεισακτη.

Link to comment
Share on other sites

το μια παρεα δεν θα το ελεγα οτι ειμαστε....πολυ θηλασμος επικρατει και εμεις που δεν θηλαζουμε μας κανετε να νοιωθουμε με τα λεγομενα σας σαν παρεισακτες...δεν πειραζει κατσε στο καφε του αυγουστου μιας και σας αρεσει καλυτερα οπως ειπες....

sunny μου να σου πω την γνωμη μου αν και θηλαζω και αν την εχω πει και παλι.Μια μοδα ειναι ο θηλασμος ...(οπως in ειναι και η οικολογια) θα περασει.Προσωπικα και πολυς κοσμος που ξερω μεγαλωσαμε με ξενο γαλα!!!Ειμαστε υγιεστατοι ουτε ευκολα αρρωσταινω ουτε καποιο προβλημα εχω!!!!!!!!!!

Μην παιρνεις στα σοβαρα ολα αυτα!Και εγω να σου πω πολλεσ φορες σκεφτηκα να τον κοψω γιατι ειναι καμια φορα πολυ ψυχοφθορο.Μην κοιτας που τα παρουσιαζουν ολα τοσο αγγελικα φτιαγμενα....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

σου ζητω συγνωμη αν αισθανθηκες ασχημα ή μειονεκτικα στο θεμα του θηλασμου.

δεν ηταν προθεση μου να το κανω αυτο και ειμαι σιγουρη οτι καμια αλλη κοπελα δεν ηθελε να στεναχωρησει καποια αλλη.

το θεμα της διατροφης του μωρου ειναι τελειως προσωπικη αποφαση της μητερας και επουδενι δεν ειναι κατακριταια.

λυπαμαι και παλι που σε εκανα να αισθανθεις παρεισακτη.

εσυ σε καμια περιπτωση δεν με εκανες να αισθανθω ασχημα!απλα ειναι 2-3 ατομα που το κανουν συνεχως τονιζοντας μας συνεχεια οτι θηλαζουν αποκλειστικα και ποσο ουαου ειναι με αυτο που κανουν και ποσο μεγαλωνουν τα παιδια τους ετσι κλπ κλπ και με αγνοουν προκλητικα οποτε πω τη γνωμη μου για κατι....οπως πολυ σωστα ειπες το θεμα διατροφης ειναι τελειως προσωπικη υποθεση και δεν δεχομαι σε καμια περιπτωση καποια να με σνομπαρει γι αυτο το λογο...θα μπορουσε να ηταν στη θεση μου κ επισης δεν ξερει τους λογους που μπορει να οδηγησαν μια μητερα να μην θηλασει...γι αυτο λοιπον και επειδη οι παλιες μου φιλες απο το φορουμ δεν θα με εκαναν ποτε να αισθανθω ασχημα ανοιξα το καφε για να τις βρω ξανα και να μπορουμε πια να μιλαμε χωρις να μας κρινουν και να μας σνομπαρουν.


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

sunny μου να σου πω την γνωμη μου αν και θηλαζω και αν την εχω πει και παλι.Μια μοδα ειναι ο θηλασμος ...(οπως in ειναι και η οικολογια) θα περασει.Προσωπικα και πολυς κοσμος που ξερω μεγαλωσαμε με ξενο γαλα!!!Ειμαστε υγιεστατοι ουτε ευκολα αρρωσταινω ουτε καποιο προβλημα εχω!!!!!!!!!!

Μην παιρνεις στα σοβαρα ολα αυτα!Και εγω να σου πω πολλεσ φορες σκεφτηκα να τον κοψω γιατι ειναι καμια φορα πολυ ψυχοφθορο.Μην κοιτας που τα παρουσιαζουν ολα τοσο αγγελικα φτιαγμενα....

εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες!ο αντρας μου μεγαλωσε με ξενο γαλα και δεν εχει αρρωστησει ποτε του.εμενα με θηλασε αποκλειστικα η μαμα μου 8 μηνες και αρρωσταινω συνεχεια!και να σου πω και κατι?τα παιδακια που θηλαζουν απο το καφε τα περισσοτερα εχουν ηδη αρρωστησει!οπως ειπε και η δασκαλα αγανακτισμενη μια μερα"τι στο καλο αντισωματα λενε οτι παιρνουν και εχουν αρρωστησει τα παιδια μας?"...ολα αυτα προς θεου δεν τα λεω για να μειωσω το θηλασμο....οποια μπορει και θελει και τα καταφερε καλα εκανε!ομως εμεις που δεν τα καταφεραμε η στο κατω κατω δεν θελαμε δεν θα κριθουμε κιολας!ελεος πια!το καφε ειχε καταντησει φορουμ θηλασμου...και μολις λεγαμε εμεις τη γνωμη μας για ενα ασχετο πραγμα φαινοταν απο τις αντιδρασεις ο σνομπισμος σε ολο του το μεγαλειο!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ Τατιάνα που αισθάνεσαι έτσι. Από όσο έχει πέσει στην αντίληψή μου, καμιά μανούλα που θηλάζει δε σνόμπαρε κάποια που δεν θηλάζει. Το γεγονός ότι όσες θηλάζουμε προσπαθούμε να λειτουργήσουμε υποστηρικτικά η μια στην άλλη σε προβλήματα που αντιμετωπίσαμε/αντιμετωπίζουμε, δεν θα έπρεπε επουδενί να σε κάνει να αισθανθείς μειονεκτικά. Το μόνο που μπορείς να μας καταλογίσεις είναι ότι προσπαθούμε για το καλύτερο και ότι ίσως, τέλος-τέλος, αυτό που νιώθουμε θηλάζοντας θέλουμε να το μοιραστούμε.

Να σου εκμυστηρευτώ και κάτι όμως; Τα βράδια που προσπαθούσα να ξεφύγω από την κατάθλιψη, οι συγκεκριμένες κοπέλες ήταν που με κράτησαν με τις κουβεντούλες, με τις συμβουλές, με τις ιστορίες τους. Οπότε μη με κακίζεις που θέλω να παραμείνουν η παρεούλα μου.

Καλό απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...